Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Sklepy akceptujące (lub nie) Dinersa
https://bit.ly/2XGUKY7

Uzupełniajcie listę o sieci (nie wpisujcie sklepu u Maryny na Kołobrzeskiej w Zabrzu)

Edycja 17.10.21: Na chwilę obecną płatność kartą Curve z podpiętą Diners aktywuje ubezpieczenie Dinersa w podróży tak samo jak bezpośrednio kartą DC.

lluukk napisał(a):
lista kodów MCC wykluczonych ze zbierania mil.
http://dinersclub.pl/images/Dokumenty/R ... dw-MCC.pdf


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 225  Następna
Autor Wiadomość
#981 PostWysłany: 30 Lis 2017 22:26 

Rejestracja: 10 Lip 2014
Posty: 95
Loty: 69
Kilometry: 168 562
a nie 1200 zł ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
#982 PostWysłany: 30 Lis 2017 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2332
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Gdzie płacicie te 1000 zł Dinersem? Sieć akceptacji jest tak biedna, że po tej zmianie zrezygnowałem z karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#983 PostWysłany: 30 Lis 2017 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 380
Kilometry: 582 836
srebrny
Patrzę na mój ostatni miesiąc:
Lidl, InterSport, UIA, Uber, AliExperss, Helios, większość barów i restauracji. Naprawdę przepuścić ten 1000 to żaden problem ;)
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#984 PostWysłany: 30 Lis 2017 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Problem tylko w tym, że nie zawsze pewnie jest tak, że te wydatki uda się ponieść w wymaganej kwocie akurat w ciągu 30 dni przed salonikiem.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#985 PostWysłany: 30 Lis 2017 23:45 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1411
Loty: 215
Kilometry: 388 202
srebrny
No to jak nie masz pewności to kupujesz PP albo ciułasz mile żeby zdobyć odpowiedni status w danej linii :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#986 PostWysłany: 30 Lis 2017 23:45 

Rejestracja: 15 Mar 2017
Posty: 12
Auchan, Intermarche, Castorama, apteki, lokalna piekarnia.
Można płacić na stacjach paliw (mimo, że nie ma mil, to kwota wlicza się do 1000 złotych).
Jest sporo sklepów akceptujących Dinersa. Nie wszystkie akceptują zbliżeniówkę, natomiast nie mam problemów, żeby robić 1000 złotych obrotu.

A jeśli ktoś jest zdesperowany i potrzebuje tego obrotu, to niech wypłaci 1000 złotych w gotówce. Zapłaci 50 złotych prowizji, ale saloniki pewne.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#987 PostWysłany: 01 Gru 2017 10:38 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 140
No i PLL LOT on-line plus wszystkie sklepy na lotniskach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#988 PostWysłany: 01 Gru 2017 11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 380
Kilometry: 582 836
srebrny
Zrobiłem sheet z listą dużych sieci, które akceptuję oraz tych, które tego nie robią. Uzupełniajcie listę o sieci akceptowane (nie wpisujcie sklepu u Maryny na Kołobrzeskiej w Zabrzu) oraz te których brak akceptacji najbardziej nas boli. Gdy powstanie szeroka lista poprosi się któregoś z modów o podpięcie. Możne ktoś z senatorskiej to zobaczy i zaczną uzupełniać braki.
https://goo.gl/mtSV92

PS Wiem, że taka lista jest na stronie, ale nie oszukujmy się - jest fatalna.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#989 PostWysłany: 01 Gru 2017 11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4831
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@Apocalipse
calkiem ok
https://www.dinersclub.pl/lista-punktow/71-uslugi.html
Góra
 Profil Relacje PM off
essus lubi ten post.
 
      
#990 PostWysłany: 01 Gru 2017 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4477
srebrny
Super :)
Dorzuciłem parę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#991 PostWysłany: 02 Gru 2017 13:58 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2172
srebrny
sko1czek napisał(a):
Nie byłbym pewien- doczytaj dokładnie.
Pewna opcja to przynajmniej 1 nocleg za granicą opłacony z góry kartą DC- wtedy ubezpieczony masz cały wyjazd. Jeśli płacisz za nocleg kartą na miejscu to dopiero od tego momentu biegnie ubezpieczenie. Alternatywnie samochód lub bilet opłacony kartą DC.
Plus jest taki, że jedną kartą ubezpieczasz całą rodzinę.

Pytanie czy jak zatankuje samochód podczas jazdy na lotnisko liczy to się do aktywacji ubezpieczenia ? :D Jaki jest aktualnie najprostszy sposób na aktywacje ubezpieczenia? (nocleg nie wchodzi w gre bo to jednodniówka, bilety juz kupione)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#992 PostWysłany: 02 Gru 2017 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1171
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
@mateusz323 skoro wydawcy kart stosują coraz to większe przeszkody dotyczące możliwości skorzystania z ich oferty (kiedyś wystarczył telefon do DC i aktywowali takie ubezpieczenie bezpłatnie i bez ograniczeń; saloniki też były bez limitu a potem niby 5 rocznie jednak bez restrykcji konieczności wydawania 1000zł. w ciągu ostatnich 30 dni), to i metody użytkowników także mogą stać się coraz bardziej wyrafinowane. To działa zawsze w obie strony: większy kij pana, większa kombinacja sługi. Pytanie, kto jest panem, a kto sługą.

Polecam wejść na stronę hotels.com , znaleźć jakiś najtańszy hostel (powiedzmy w Tajlandii) za jakieś 5USD z możliwością płatności z góry. Zarezerwować łóżko, opłacić kartą na powiedzmy 3 dni przed Twoim planowanym wyjazdem za granicę, inteligentnie realizować płatności (czyt. te 2-3 dni przed "noclegiem" ani potem do wyjazdu nawet karty nie dotykaj). Leć za granicę. W razie czego (konieczności) dzwonisz do ubezpieczyciela i podajesz, że aktywacja nastąpiła opłaconym noclegiem w Tajlandii. Byłeś przecież w Tajlandii, spałeś... za 3 dni byłeś w np. Sztokholmie, nie pojawiałeś się przecież w Polsce.

Zgodnie z regulaminem, wszystko spełniłeś. Zgodnie z regulaminem, nie mają najmniejszego prawa żądać dowodów, wyjaśnień... ubezpieczenie jest aktywne i działa. Ja ZAWSZE aktywuję w taki sposób, bo inaczej ta karta jest po prostu bezużyteczna. Płacę 350zł. rocznie tylko za fasttracki w GDN i WAW, bo do saloników mam PP i status. Nic więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#993 PostWysłany: 02 Gru 2017 22:59 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
O tym, co piszesz, była tutaj dość ostra dyskusja i w okresie mojej fascynacji tą kartą, udzielał się tu nawet zespół DC.

Otóż opłacony nocleg musi być "związany z podróżą"- formalnie rezerwacja byle jakiego noclegu w miejscu, do którego nie zamierzasz się udać, nie jest regulaminowa. Praktycznie- nikt nie jest w stanie Ci udowodnić wprost, że nie miałeś zamiaru być w Tajlandii. Ewentualnie mogą to zrobić przed sądem.

No własnie- a co, jeśli infolinia bezczelnie powie "nie mamy Pana płaszcza ubezpieczenia i co Pan nam zrobi, boś Pan nie aktywował." Albo co gorsza- zapłacą za operację 50 000USD a potem sądownie będą dochodzić regresu?

Nie mam zielonego pojęcia jak to wygląda praktycznie w DC, bo na szczęście z ich ubezpieczenia korzystac nie musiałem, ale mogę sobie wyobrazić, że na faktycznie niewielkie kwoty typu leczenie ambulatoryjne mogą przymykać oko.
Problem może się pojawić przy naprawde konkretnych wydatkach w niektórych krajach- jak na ironię, to własnie na takie wydatki powinniśmy mieć ubezpieczenie. Widzę oczyma wyobraźni ubezpieczyciela (kogo oni tam teraz mają, Allianz?), który po wydaniu 70 000USD na operację chętnie dowie się dokładnie, kiedy i jak aktywowałeś i czy faktycznie było to regulaminowe.
Powodzenia wtedy z hotelem w Tajlandii- jeśli nie udowodnisz wprost, że była w planie podróży. A Oni mogą wykazać wprost, że nie była.

Dla mnie cały pomysł "aktywacji poprzez opłacenie kosztów podróży", niezależnie od dokładności definicji, to farsa i pole do nadużyć dla ubezpieczyciela- szczególnie własnie w przypadku noclegu czy tankowania.

O tę dokładność tu niby walczyliśmy i SWU jest lepsze, ale i tak to dusza na ramieniu.

Gdybym miał dalej korzystać z DC do ubezpieczeń, to robiłbym to albo za te 67zł (w przypadku podóży do 30 dni) albo wyłącznie po opłaceniu biletu międzynarodowego tam-i-z-powrotem lub ewentualnei naprawdę w mega czystej sytuacji noclegowej.
Biorąc pod uwagę ceny rynkowe takich ubezpieczeń, to nawet te 67zł się opłaca i masz święty spokój- zwłaszcza, jeśli ubezpieczasz pod swoją kartą rodzinę.

Na szczęscie los za mnie rozwiązał te problemy, bo dostałem z pracy pakiet ubezpieczeń de facto identyczny jak w DC za darmo i bezwarunkowo, na wszystkie podróże. Wobec tego, sens posiadania tej karty zniknął u mnie całkowicie. I jakoś wcale nie żałuję.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#994 PostWysłany: 02 Gru 2017 23:09 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 879
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Sprawdź czy pakiet firmowy też jest na całą rodzinę ;) Mi akurat DC przydał się przy chorobie dziecka w Japonii.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#995 PostWysłany: 03 Gru 2017 00:45 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Pakiet firmowy posiadam jako tzw. klient strategiczny LuxMedu i jako taki- tak, obejmuje rodzinę, która jest objęta opieką.

No ale, pomijając moją sytuację, to tak, jak pisałem wczesniej- jeśli ktoś podróżuje powiedzmy, na oko, więcej niż 2 tygodnie jednorazowo w ciągu roku, to Diners może się i tak bardzo opłacać jako źródło ubezpieczenia.

Powodem są po prostu rynkowe ceny ubezpieczeń z porównywalnym KL i OC. A w Dinersie mamy jeszcze ubezpieczenie rekreacyjnej jazdy na nartach... ;)

Przy czym "warunki aktywacji" w postaci "opłacenia kosztów podróży" to ryzykowna gra- zwłaszcza, jesli chcecie kombinować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#996 PostWysłany: 03 Gru 2017 10:13 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2172
srebrny
Siedzę właśnie na lotnisku, jeżeli kupię coś za chwile załóżmy na Allegro (nie wiem tylko czy PayU przyjmuje dinersa) to rozliczy mi to jako ten tysiak w ciągu 30ostatmich dni i aktywuje wejścia do saloników ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#997 PostWysłany: 03 Gru 2017 10:26 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 879
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
john_doe napisał(a):
Pakiet firmowy posiadam jako tzw. klient strategiczny LuxMedu i jako taki- tak, obejmuje rodzinę, która jest objęta opieką.

No ale, pomijając moją sytuację, to tak, jak pisałem wczesniej- jeśli ktoś podróżuje powiedzmy, na oko, więcej niż 2 tygodnie jednorazowo w ciągu roku, to Diners może się i tak bardzo opłacać jako źródło ubezpieczenia.

Powodem są po prostu rynkowe ceny ubezpieczeń z porównywalnym KL i OC. A w Dinersie mamy jeszcze ubezpieczenie rekreacyjnej jazdy na nartach... ;)

Przy czym "warunki aktywacji" w postaci "opłacenia kosztów podróży" to ryzykowna gra- zwłaszcza, jesli chcecie kombinować.

Mam ten sam pakiet w luxmedzie. Obejmuje tylko osobe ubezpieczona. Bez rodziny.

Jasne, że ryzykowna. Ubezpieczenie startuje, gdy pojawi sie obciazenie karty podroza. Czyli jesli mamy tylko rezerwacje hotelu, a platnosc ma byc po noclegu. To ubezpieczenie zadziala po noclegu.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży


Ostatnio edytowany przez rob_sad, 03 Gru 2017 10:30, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#998 PostWysłany: 03 Gru 2017 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 111
Loty: 199
Kilometry: 415 361
PayU o ile się nie mylę DC nie przyjmuje. Uważaj też na PayPal bo kartę przyjmie ale rozliczy w USD. I tego niestety nie da się zmienić nawet kontaktując się z ich biurem obsługi klienta. Warto o tym wiedzieć żeby nie stracić na przeliczeniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#999 PostWysłany: 03 Gru 2017 10:31 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2172
srebrny
Ale widzę ze dotpay przyjmuje dinersa, teraz tylko pytanie czy transakcja z teraz da mi możliwość aktywacji jeszcze dzisiaj saloników
Po telefonie na infolinie nawet zrobiona transakcja na 5min przed wejściem do saloniku aktywuje pakiet, gorzej ze dotpay coś nie rozliczył mojej płatności karta..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1000 PostWysłany: 03 Gru 2017 11:36 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
No bo w Dinersie (o ile nic się nie zmieniło niedawno) nie widać blokad. Jeśli dokonałeś transakcji, to powinno być OK. Przy regulowaniu saloników będą patrzeć na czas dokonania, a nie rozliczenia transakcji.

@rob_sad
Pakiet ubezpieczeń podróżnych z Luxmed dla klientów strategicznych- jasne, obejmuje tylko danego pacjenta, ale w firmie można zgłosić żonę i dzieci do pakietu na warunkach takich, że firma płaci za pakiet a ja tylko podatek i to chyba typowa praktyka i możliwości (?).

Jak już tak drążymy temat, to Diners będzie potencjalnie bardziej elastyczny, bo obejmuje również podrózujących wspólnie rodziców i teściów, ale KL wyłacznie do 70rż.

Tak jak pisałem wcześniej- nawet jeśli zapłacisz Dinersem za ten nocleg z góry, albo nawet za bilet międzynarodowy, albo cokolwiek, to dla mnie cała koncepcja "opłacenia kosztów podrózy" w kontekście aktywacji ubezpieczenia to śliska sprawa i pole do nadużyć dla ubezpieczyciela.
Ubezpieczenie powinno mieć jak byk napisane od kiedy do kiedy (albo cały rok) i bezwarunkowo pod tym względem.

A może ktoś opłacał Dinersowym ubezpieczeniem poważniejsze koszty leczenia? Jak to wyglądało? Czy ubezpieczyciel sprawdzał "aktywację"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 225  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group