Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Kwi 2014 09:23 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Wiesci z ostatnich 2ch lat zachecily mnie do wybrania sie do Algierii. Moze byl ktos z Was tam ostatnio? Czy jest bezpiecznie? Jak z kosztami? Moze uda nam sie wspolnie napisac nowy rozdzial?
Ja znalazlem takie zachecajace info:
http://turystyka.wp.pl/gid,16461272,tit ... leria.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 11 Kwi 2014 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
rozmawiałem z ludźmi , którzy tam ostatnio bywają, i według nich zrobiło się bezpiecznie
i nie sa tak nachalni (jeszcze) jak ci z Marroka
tez się zastanawiam nad tym kierunkiem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Kwi 2014 10:19 

Rejestracja: 28 Sty 2013
Posty: 178
Loty: 62
Kilometry: 97 215
Oj, przy ich polityce wizowej długo jeszcze turystyka tutaj nie zawita. Wydatek 240zł za wizę i konieczność posiadania zaproszenia na dzień dobry zniechęci wielu.

Co oczywiście ma swoje plusy, i to znaczące ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Kwi 2014 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
to co? lecimy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Kwi 2014 10:24 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Kabanos napisał(a):
Oj, przy ich polityce wizowej długo jeszcze turystyka tutaj nie zawita. Wydatek 240zł za wizę i konieczność posiadania zaproszenia na dzień dobry zniechęci wielu.

Co oczywiście ma swoje plusy, i to znaczące ;)


Ostatnio, jest bardzo łatwo wyrobic wizę do Algerii. Wystarczy rezerwacja z booking.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Kwi 2014 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 435
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Na pewno rzuca się w oczy duża ilość policji na każdym kroku, na większych rondach są takie blokady, gdzie trzeba zwolnić, a w nocy zaświecić też światło przy kierowcy...policjanci mają też takie śmieszne urządzonka, którym podobno wykryją bomby czy coś podobnego w samochodzie... nam w autobusie czy taxi kilka razy sprawdzili paszporty, raz też policja zatrzymała się na ulicy (zablokowała ruch), sprawdziła nam paszporty a dzieciakowi obok (lokalsowi) plecak.... trochę to niespotykane, ale ogólnie wbrew takim widokom jest bardzo bezpiecznie. Byliśmy i na wybrzeżu i na pustyni, wszędzie ok... wbrew pozorom ta wiza i koszt dolotu mają swoje plusy, bo kraj zupełnie nie zepsuty turystyką, a ludzie bardzo gościnni (po Egipcie i Maroku podejście Algierczyków było do mnie szokiem na początku i to dużym :) ).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Kwi 2014 17:07 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Jako zalozyciel tego tematu, chcialbym dodac, za za 2 tygodnie bedziemy miec wszystkie potrzebne informacje. Moj stary kumpel ze studiow-Algierczyk, mieszkajacy u nas, jutro jedzie do rodziny na 2 tygodnie. Juz na wstepie zapodal: polnoc nie ma problemu, turystow nie za wielu i ludzie nie zepsuci tak jak w Maroku czy Egipcie, ceny ciut wyzsze niz w Maroku, wiza no problem! :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Kwi 2014 22:25 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
Algieria to obecnie największy i najbogatszy kraj Afryki. Póki co swoją gospodarkę opierają na ropie naftowej i nie mają specjalnie chęci aby silnie promować turystykę. A ubieganie się o wizę jest teraz dużo łatwiejsze niż jeszcze 4-5 lat temu. Ale przez to, że trzeba podjąć trochę wysiłku nie ma tam zalewu turystów, co przecież jest zaletą porównując do sąsiadów - Maroka i Egiptu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Południe Algierii
#9 PostWysłany: 10 Lut 2015 13:23 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 2
Hej,

czy był ktoś z Was w ostatnim czasie na południu Algierii w Tamanrasset lub Djanet?
Jeśli tak, to mam pytania o:

- bezpieczeństwo w ostatnim czasie
- namiary na jakąś względnie tanią agencję jeep safari tam na miejscu, ktora ogranizuje wypady na pustynię

Z góry dziękuję!
bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Sie 2016 10:31 

Rejestracja: 27 Lip 2016
Posty: 35
a co z zagrożeniami terrorystycznymi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Wrz 2016 03:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2016
Posty: 824
niebieski
Jak to wygląda na ten moment? Bezpiecznie na tyle, by polecieć samemu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 02 Paź 2016 11:34 

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 147
Ja bym zaczęła od przejrzenia strony MSZ...
https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_ko ... zujacych_4
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Sty 2017 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 267
Byłam w Algierii wielokrotnie, pierwszy raz w 2007, ostatnio w 2014 i nawet włos mi z głowy nie spadł.
Czułam się zawsze bardzo bezpiecznie. Widok żandarmerii wojskowej czy policji na każdym kroku jest już też normą i w Europie.
Chyba teraz prędzej u nas może coś się stać niż tam.
A ludzie są fantastyczni i zawsze pomocni.
Gorąco polecam!
_________________
http://www.babistravelguide.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 13 Paź 2023 10:51 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Po tygodniu tam, ani raz nie poczułem się zagrożony. No może jedynie jak wchodziłem do targu i ludzie mi kupowali daktyle, słodycze chcąc mi zaoferować prezent z tytułem Welcome to Algeria. Więć tak, tam się poczułem zagrozony, ze spalenie tych kalorii zajmie mi tygodniami.

Jak algierczycy się dowiedzieli ze nie jesteśmy francuzami, tylko grekami to już dopiero dla nich była impreza. Cieszyli się, chwalili się ze się uczą angielskiego (nawet osoby 40+) i witali nas w Algieri.

Wiadomo, niektóre zaułki w Casbah, to omijałem, bo nie wyglądały "spokojnie" ale tak to jest wszędzie.

To państwo, trochę policyjne, wszędzie jakiś policjant będzie, i zawsze będzie nas dopytywać czy czujemy się bezpiecznie albo nam pomoże dorwać taksówkę w dobrych kursie. Nawet w metrze, jak szliśmy do naszego noclegu z bagażami, to nasz zatrzymał policjant z metra, pytając czy wiemy gdzie jesteśmy i jak coś to nam pomoże z dojściem do noclegu. Między miastami są check pointy policji/żandarmerii sprawdzając rutynowo papiery.

Ślady wojny domowej dawno, zostały pochowane, i cały kraj jest na zielono (bezpiecznie) jedynie pomarańczowe zostały regiony w Saharze, gdzie bez przewodnika nie można jechać z/do lotniska jedynie przy asyście policji. Więć można się poczuć jak VIP :)

Po tym wyjeździe, Algieria jest w moim Top 5 krajów jakich zwiedziłem.

Załącznik:
IMG_20231006_201747.jpg
IMG_20231006_201747.jpg [ 182.84 KiB | Obejrzany 631 razy ]


asmowscy napisał(a):
Ja bym zaczęła od przejrzenia strony MSZ...
https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_ko ... zujacych_4


W zyciu. Tam same kocopoły są...
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
8 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 13 Paź 2023 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Zeus napisał(a):
Cieszyli się, chwalili się ze się uczą angielskiego (nawet osoby 40+) i witali nas w Algieri..


Jako osoba 40+ poczułem się dotknięty tym komentarzem :)

Zeus napisał(a):
Po tym wyjeździe, Algieria jest w moim Top 5 krajów jakich zwiedziłem.

.


Z ciekawości, jakie są pozostałe 4?
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 13 Paź 2023 11:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Iran, Turcja, Argentyna i Chile :)
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 13 Paź 2023 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@Zeus

Zabrakło miejsca w tej Topce na Grecję? :)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 13 Paź 2023 11:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Nie widzę powodu :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 04 Sty 2024 21:45 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 346
niebieski
12 dni w Algierii - jest bezpiecznie, szczególnie w dzień (tzw. zmiana dzienna, czyli kobiety i dzieci), wieczorami trochę podejrzanych typów, ale bez incydentów.

Z takich zagrożeń znacznie mniejszego kalibru:
- dziury w chodnikach
- bezdomne dzieci w Oranie
- dym papierosowy w kawiarniach
- wilki na pustyni (ale wg miejscowych podobno nie są groźne).

Ogólnie zdecydowanie polecam Algiers (naprawdę robi wrażenie) i pustynię (szczególnie wieczorne spacery na pustyni, uczucie jak w filmie o lądowaniu na Księżycu / Marsie).

Natomiast odradzam Oran (max jeden dzień, na Santa Cruz).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 04 Sty 2024 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@MeHow bezdomnych/żebrających dzieci było sporo w Ghardaii i były strasznie nachalne do tego stopnia, że jedna dziewczynka pchała nam rękę pod twarze uderzając nią o kolano (siedzieliśmy) mojej dziewczyny. Tak to resztę potwierdzam co napisałeś z własnych obserwacji (Algier, Konstantyna i Ghardaia)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group