Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#121 PostWysłany: 12 Sie 2019 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Macie jakieś doświadczenia z rejsem po jez. Szkoderskim nie z Virpazaru, ale z wioski Vranjina? Na oko to w tej drugiej jest znacznie mniejsza odległość stacja kolejowa - woda, a przez to pewnie też stacja kolejowa - łódki. Chodzi mi po głowie przepłynięcie się po jeziorze wprost po przylocie (dojazd pociągiem ze stacji Areodom), a jednak 10 kg bagażu (plecak) + mały podręczny (mały plecak) będę targać.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#122 PostWysłany: 12 Sie 2019 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2871
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
Jest tam spory wybór, więc w Twojej opcji to dobry pomysl
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#123 PostWysłany: 13 Sie 2019 14:33 

Rejestracja: 06 Lip 2015
Posty: 32
-- 13 Sie 2019 14:32 --

Jaki koszt takiego rejsu?

-- 13 Sie 2019 14:33 --

lahcimmm2 napisał(a):
Za późno, skorzystałem z Pelikan, nie wiem co straciłem ale chyba jestem zadowolony, mogłem płynąć tylko godzinę wcześnie rano bo miałem 8 miesięczne dziecko na pokładzie i było ok,
wlasna łódka, ciekawy przewodnik, kilka minut za sterami sama 4 letnia córka no i na końcu dostała naszyjnik z Lili upleciony przez kapitana, fajne przeżycie polecam w Czarnogorze



Jakii koszt takiego rejsu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#124 PostWysłany: 14 Sie 2019 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Ano właśnie :roll: co do kosztu znalazłem różne informacje dot. rejsu 2-godzinnego:

2012 r.:
Cytuj:
Za godzinny rejs zapłaciliśmy 4 Euro za osobę. Do tego należy doliczyć koszt wstępu na teren parku narodowego, czyli kolejne 4 Euro. Podana cena może się jednak różnić w zależności od długości wyprawy, liczby osób oraz umiejętności targującego
źródło

2018 r.:
Cytuj:
Rejs po Jeziorze Szkoderskim kosztuje 15 euro za osobę dorosłą. Cena za wstęp do parku narodowego to 4 euro od każdego pełnoletniego.
źródło
Cytuj:
Średnia cena za godzinny rejs kilkuosobową łódką (ok. 6 do 8 osób) wynosi ok. 40€. Uwaga! Do ceny jest doliczany bilety wstępu na teren parku narodowego w wysokości 4€ na głowę.
źródło

Nasi też tam byli ( @Krupier napisał wcześniej 30€, @Pabloo ile dałeś?)
Tak, że różnice w cenach są znaczne, a skok z 4€ na 15-30€ wręcz zdumiewający. O ile te 15-20€ byłoby dla mnie akceptowalne, to 30-40€ już zdecydowanie nie.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#125 PostWysłany: 14 Sie 2019 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2871
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
4 euro to cena od osoby za wejście do parku,
że względu na skład mnie interesowala tylko łódka na godzinę ale tylko dla nas,
Ceny w tej opcji od 40 do 50 euro za łódkę, pewnie da się potargowac a po za sezonem to bardzo pewnie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#126 PostWysłany: 15 Sie 2019 00:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
@Raphael
15 euro
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#127 PostWysłany: 15 Sie 2019 00:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
To jest nie do wiary :shock: jeszcze 2 lata temu płaciłem 5 eur i faktycznie mówili że kroją ile się da bydło z ajfonami w dłoniach z którymi nie można nawiązać normalnego kontaktu, ale nie posądzałbym o taki stan bycia doświadczonych forumowiczy.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#128 PostWysłany: 24 Sie 2019 13:40 

Rejestracja: 20 Sty 2017
Posty: 52
Który fragment Wielkiej Plaży polecacie najbardziej(czystość, infrastruktura- Copacabana?) i jak można się dostać komunikacją z Ulcinj? Gdzieś czytałem, że jeżdżą busiki, ale skąd, co i jak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#129 PostWysłany: 24 Sie 2019 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Z ulcijn najlepiej stateczkiem z portu, potem co najmniej kilka kilometrów podobnej plaży zorganizowanej z przerwami na własny kocyk, zejście do wody piaszczyste i łagodne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#130 PostWysłany: 26 Sie 2019 08:57 

Rejestracja: 20 Sty 2017
Posty: 52
A lądem? Nie śmigają jakieś busiki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#131 PostWysłany: 26 Sie 2019 09:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
W sezonie pewnie tak, ale trzeba dojść z centrum albo do dworca albo na główną drogę, a stateczki odpływają z małej plaży, co chwila są ogłoszenia przez megafon
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#132 PostWysłany: 26 Sie 2019 09:13 

Rejestracja: 20 Sty 2017
Posty: 52
Ok, sprawdzę. Dzięki. Orientujesz się może, jaki koszt i czas takiego "rejsu"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#133 PostWysłany: 26 Sie 2019 09:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
4 € w obie strony na początku sezonu
Góra
 Profil Relacje PM off
Peer lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#134 PostWysłany: 02 Wrz 2019 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2189
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Może ktoś podpowiedzieć czy północna droga z Zabliaku do Pluzine jest warta zachodu? Google oczywiście jej nie proponuje bo dłużej i dalej, ale nie chce wracać ta sama drogą więc myślę o takim kółeczku.
I czy wzięlibyście dwulatkę na wyciąg na Savin Kuku?

Załączniki:
koleczko.JPG
koleczko.JPG [ 97.37 KiB | Obejrzany 4611 razy ]
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#135 PostWysłany: 03 Wrz 2019 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Kilka obserwacji z sezonu A.D.2019

Petrovac na Moru
W sezonie makabrycznie zapchane plaże miejska oraz odległa o naście minut pieszo Lučice. Natomiast dłuższy spacer przez górę circa 50 m.n.p.m. (w sumie nie "przez", a "na", a potem "z" - z Lučice ~30-45 min) pozwala dojść do wsi Buljarica, gdzie plaża jest już bardzo długa, zagospodarowana (=zatłoczona) w 1/3, a im dalej na południe tym większy luz... ale też coraz większe kamule i coraz gorsze zejście do morza.
Ceny wynajmu ekwipunku plażowego:
• plaża Lučice - "zestaw" 2 leżaki + 2 parasole + WiFi 15-20€, leżak 7,5€, parasol 5€, parking 3€, po godz. 15 2€
• plaża miejska - 2 leżaki i parasol 12€, leżak i parasol 8 €; leżak 6€; parasol 3€

Główne atrakcje miasta to promenada z plażą i resztką twierdzy obronnej z ładnym widokiem.
Natomiast raczej mało popularną atrakcją jest mozaika rzymska, dosyć już wyblakła. Wstęp gratis, na przywieszonej kartce pisze, że otwarte w godz. 10-14. Dojście do niej jest nieoznaczone i dosyć nieoczywiste. Z ulicy XIII - punkt orientacyjny to cmentarny kościół św. Tomasza - trzeba zejść na coś, co wydaje się być dzikim parkingiem, lub szutrową dróżką dojazdową do jakiegoś domu i iść tym do końca. GPS zejścia: 42.207824, 18.938471.
Załącznik:
Komentarz do pliku: mozaika rzymska w Petrovacu
2.40.JPG
2.40.JPG [ 216.35 KiB | Obejrzany 4565 razy ]


Sutomore
Plaża miejska to człowiek na człowieku, jeszcze większy tłok niż w Petrovacu. Nie polecam.
Na plaży Devachen niewiele lepiej, ale tu atrakcją może być ciekawe dojście przez tunel w górze.
Dobrą opcją są wycieczki morskie. Przykładowo taxiboat Sutomore - plaża Kraljičina (położona za Čanj) 5€ RT. Całodniowa (9:00-17:30) wycieczka do Budwy 12€ - w programie przerwy Budwa 3 godz., Petrovac 1 godz., plaża Kraljičina 1 godz.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#136 PostWysłany: 07 Paź 2019 10:54 

Rejestracja: 07 Paź 2019
Posty: 10
My za dwugodzinny rejs po Jeziore Szkoderskiem zaplacilismy 14 euro (10 euro sam rejs, 4 euro oplaty za wejscie do Parku Narodowego). W cenie byl gratisowy drink, kapitan statku czestowal wszystkich winem lub napojami bezalkoholowymi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#137 PostWysłany: 08 Lis 2019 19:01 

Rejestracja: 30 Paź 2019
Posty: 16
Polecam miejscowość Perast, noclegi nie należą tam do najtańszych jak również znajdujące się w niej ekskluzywne restauracje. Bardzo przyjemne i niezatłoczone miejsce. Stamtąd wypływają łódki na maleńką wysepkę Sveti Dorde.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#138 PostWysłany: 08 Mar 2020 08:57 

Rejestracja: 04 Mar 2020
Posty: 1
smiglo napisał(a):
My za dwugodzinny rejs po Jeziore Szkoderskiem zaplacilismy 14 euro (10 euro sam rejs, 4 euro oplaty za wejscie do Parku Narodowego). W cenie byl gratisowy drink, kapitan statku czestowal wszystkich winem lub napojami bezalkoholowymi.


A możesz podpowiedzieć, gdzie kupowałeś ten rejs?
Na miejscu, czy w ramach wycieczki z lokalnego biura?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#139 PostWysłany: 10 Mar 2020 15:24 

Rejestracja: 07 Paź 2019
Posty: 10
sebol_s1, rejs kupilismy na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#140 PostWysłany: 25 Maj 2020 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 118
Loty: 64
Kilometry: 97 889
Cześć wszystkim!

Ciężkie czasy nastały w kontekście podróżowania, ale nadzieje ciągle mieć warto więc wziąłem się za planowanie wakacji, które mam nadzieje się odbędą. Wybieramy się w 6 osób do Czarnogóry na początku lipca, łącznie 7 noclegów (od czwartku do czwartku). Przeczytałem wszystkie informacje na forum odnośnie Czarnogóry i ciągle mam mętlik w głowie, więc może osoby, które już w Czarnogórze gościły będą w stanie przesłać mi jakieś cenne rady.

Założenia wyjazdu są następujące: wykorzystywanie transportu publicznego, relaks na plażach połączony ze zwiedzaniem ciekawych miejsc w chłodniejszych porach dnia.

1 dzień - czwartek. Przylot do Podgoricy (rano), jak najszybsze opuszczenie Podgoricy koleją w stronę Baru żeby przejechać się jedną z najładniejszych tras kolejowych. Na chwilę obecną jako pierwszą lokalizacje wybrałem Sutomore, po przyjeździe relaks na plaży i wieczorem zwiedzanie Sutomore lub wieczorny wypad do Baru.
2 dzień - piątek. Sutomore plażowanie, popołudniu Petrovac na Moru / Sveti Stefan.
3 dzień - sobota. Przejazd rano z Sutomore do Kotoru. W Kotorze plażowanie , popołudniem zwiedzanie miasta, wejście na punkt widokowy.
4 dzień - niedziela. Kotor - rejs Boką Kotorską, dalsze zwiedzanie okolic Kotoru (tutaj konkretnych miejsc jeszcze nie mam, chętnie wysłucham propozycji).
5 dzień - poniedziałek. Przejazd rano z Kotoru do Ulcinj, odpoczynek/plażowanie.
6 dzień - wtorek. Ulcinj odpoczynek/plażowanie.
7 dzień - środa. Ulcinj odpoczynek/plażowanie.
8 dzień - wyjazd rano z Ulcinj na lotnisko w Podgoricy.

Główne pytania to:
- czy Sutomore będzie dobrym miejscem wypadowym w okoliczne miejscowości żeby i poplażować i drugą połowę dnia przeznaczyć na odwiedzenie ciekawych miejscowości obok?
- czy w Kotorze są publiczne plaże na których nie ma tłumów? A czy jeśli takowe są to czy są płatne i mniej więcej ile (bardziej chodzi mi o przymus wykupienia leżaków)? Na co przeznaczyć drugie popołudnie?
- czy nocleg w Ulcinj w pobliżu Velika Plaza jest lepszym wyborem niż w centrum miasta przy Małej Plaży? Czy można bez problemu dostać się autobusem lokalnym do centrum miasta i czy te autobusy jeżdżą w godzinach nocnych np. 22-23?
- czy z Ulcinji można wybrać się gdzieś na popołudniową wycieczkę w jakieś ciekawe miejsce?

Odrzuciłem Durmitor z racji odległości od wybrzeża, gdybyśmy mieli więcej czasu to zapewne byśmy się tam wybrali. Za wszystkie komentarze odnośnie mojego planu z góry bardzo serdecznie dziękuje. Być może podsuniecie jakiś ciekawy pomysł lub wskazówkę, która będzie miała większy sens niż to co wymyśliłem ja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group