Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Sty 2014 19:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1437
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Wybieram sie we wrześniu na Cypr. Ląduję w Larnace ale chciałbym zwiedzić całą wyspę objazdowo wypożyczając auto już na lotnisku. Jakie są szanse (sposoby) aby autem wypożyczonym w części cypryjskiej pojeździć po częsci tureckiej?
Czy jest to w ogóle możliwe?
Ktoś testował? Musze to wiedzieć przed dokonaniem wyboru choćby hoteli.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Lut 2018 23:42, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Cypr i auto
#2 PostWysłany: 27 Sty 2014 20:03 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 27
rok temu byłam na cyprze. wypożyczaliśmy auto za pośrednictwem http://www.economycarrentals.com/ za kwote 55 euro za tydzien ( ale to był luty). Z tego co wiem,wjazd do częsci tureckiej jest mozliwy ale ubezpieczenie ktore masz wykupione razem z samochodem obejmuje tylko grecka czesc. musisz wiec dokupic chyba obowiazkowo inne ubezpieczenie ktore podobno mozna nabyc na granicy. Poza tym wszystkie warunki co do wjazdu na czesc turecka sa zazwyczaj zawartew w warunkach wynajmu samochodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cypr i auto
#3 PostWysłany: 27 Sty 2014 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 557
@lendziro
Ja jeździłem po obu stronach samochodem wypożyczonym na lotnisku. Oczywiście, że jest to możliwe i pomimo jakiegoś tam ryzyka związanego z odpowiedzialnością finansową masa ludzi to robi. Aha - na granicy z Cyprem Północnym trzeba kupić OC.
_________________
The best is yet to come.

Image

Moje podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cypr i auto
#4 PostWysłany: 27 Sty 2014 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1437
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Awerik

Super! Poprawiłaś mi humor bo myślałem ze to ciężki orzech do zgryzienia. Jak z wizą - Kupuje sie na granicy i wklejają do paszportu? jak w Turcji kontynentalnej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cypr i auto
#5 PostWysłany: 27 Sty 2014 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
lendziro napisał(a):
Jak z wizą . Kupuje sie na granicy i wklejają do paszportu? jak w Turcji kontynentalnej?


Wiza darmowa w formie osobnej karteczki z pieczątkami, którą po powrocie z części tureckiej można sobie zachować albo i nie:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cypr i auto
#6 PostWysłany: 27 Sty 2014 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 557
lendziro napisał(a):
Awerik napisał(a):
lendziro napisał(a):
Wybieram sie we wrześniu na Cypr. Ląduję w Larnace ale chciałbym zwiedzić całą wyspę objazdowo wypożyczając auto już na lotnisku. Jakie są szanse (sposoby) aby autem wypożyczonym w części cypryjskiej pojeździć po częsci Tureckiej?
Czy jest to w ogóle możliwe? Ktoś testował? Musze to wiedzieć przed dokonaniem wyboru choćby hoteli.

Ja jeździłem po obu stronach samochodem wypożyczonym na lotnisku. Oczywiście, że jest to możliwe i pomimo jakiegoś tam ryzyka związanego z odpowiedzialnością finansową masa ludzi to robi. Aha - na granicy z Cyprem Północnym trzeba kupić OC.


Super! Poprawiłaś mi humor bo myślałem ze to ciężki orzech do zgryzienia. Jak z wizą . Kupuje sie na granicy i wklejają do paszportu? jak w Turcji kontynentalnej?

Przede wszystkim to nie jest Turcja. Cypr Północny można z powodzeniem nazwać państwem albo co najmniej pewnego rodzaju tworem państwopodobnym - wprawdzie niezbyt to suwerenne (de facto zależne od Turcji, nie tylko politycznie ale i finansowo) i nieuznawane na arenie międzynarodowej (nie licząc Turcji rzecz jasna) ale posiadające cały szereg przymiotów charakterystycznych dla organizmu państwowego - z własnymi przepisami wjazdowymi włącznie. Nie ma żadnych szczególnych wymogów przy wjeździe, celnicy wbijają pieczątki albo do paszportu, albo na osobnej kartce szumnie nazywanej "wizą" - to zwykła karteczka w formacie A6 z wydrukowanymi na drukarce atramentowej trzema polami - miejscem na imię, nazwisko i numer dokumentu.

Swoją drogą bardzo polecam Cypr Północny, wspaniałe miejsce i zupełne przeciwieństwo zdegenerowanej alkoholowo-pażową masową turystyką południowej części.
_________________
The best is yet to come.

Image

Moje podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cypr i auto
#7 PostWysłany: 27 Sty 2014 23:47 

Rejestracja: 13 Maj 2012
Posty: 48
Loty: 114
Kilometry: 235 566
W części tureckiej Cypru jest ruch lewo-stronny.
W 2012 r przekraczałem kilkakrotnie granicę,z tego co pamiętam to kupowałem wizę 3 dniową.Ogólnie to nie mieliśmy żadnych problemów z przekraczaniem granicy wypożyczonym autem po stronie greckiej ani z samą jazdą po stronie tureckiej.Pamiętać należy tylko o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia na granicy. Mi osobiście o wiele bardziej podobała się turecka część Cypru także polecam opcję pożyczenia auta:)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Lut 2018 23:47, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
ATX lubi ten post.
ATX uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Cypr i auto
#8 PostWysłany: 28 Sty 2014 02:28 

Rejestracja: 05 Kwi 2012
Posty: 164
Też bez problemu przekraczałem granicę i bardzo miło wspominam pobyt na północy. Chyba nawet na dowód wpuszczali. Koleś z wypożyczalni się żachnął, jak wspomniałem o północy, ubezpieczenie nie działa, ale... Drogi i ruch OK.
Ciekawsze klimaty, taniej, więcej do zobaczenia. Świetna jest część północna Nikozji przy murze - im bliżej tym coraz ciekawiej:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cypr i auto
#9 PostWysłany: 28 Sty 2014 08:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1437
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Hej. No to dobre wieści z rana. W zasadzie mógłbym jechać tam już jutro. Dziękuję za rady.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Lip 2015 10:44 

Rejestracja: 12 Lip 2015
Posty: 6
Cześć,

Odświeżę troszkę temat, żeby nie zakładać nowego. Z tego co jestem zorientowany, to na granicy wykupuje się ubezpieczenie OC, ale czy ktoś wie co ono obejmuje oraz gdzie można się doubezpieczyć, aby posiadać pełny pakiet, jaki obejmuje ECR (najpewniej wybiorę opcję CDW + WUG, zero excess) na południową część Cypru ?

Mateusz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Lip 2015 07:19 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Ubezpieczenie które musisz wykupić na granicy to coś jak OC, czyli tylko od odpowiedzialności cywilnej. Jak nie zapomnę, to po pracy poszukam polisę jaką dostałem rok temu. Jeśli chcesz się ubezpieczyć całkowicie, to polecam wykupić ubezpieczenie wynajętego samochodu w icarhireinsurance czy czymś podobnym, obejmujące cały świat. Ponadto nie będziesz musiał kupować ubezpieczenia od wypożyczalni (ale i tak zablokują excess).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Lip 2015 08:28 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
Pamietasz moze ile kosztuje takie OC polnocno-cypryjskie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Lip 2015 08:42 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
O ile dobrze pamiętam to ok 30€ za 3 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off
sawiet uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 15 Lip 2015 23:33 

Rejestracja: 12 Lip 2015
Posty: 6
Dzięki wielkie, vincenz, za info o icarhireinsurance. Wykupiłem ubezpieczenie, na Europę, mam nadzieję, że nie skorzystam, bo nie wczytywałem się bardzo mocno w odstępstwa i nie chciałbym się przekonać o tym. Niestety wszystko z braku czasu. Jutro lecimy, a po powrocie postaram się wrzucić trochę przydatnych informacji o tym miejscu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Gru 2017 09:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Czy jest mozliwe, zeby auto przekraczajace granice trafialo do jakiejs bazy i na podstawie tego wypozyczalnia obciazala dodatkowa oplata czy te 150EUR to tylko straszak? Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 25 Gru 2017 09:58 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
Tylko w przypadku wypadku czy kolizji mogliby sie obtym dowiedziec. Ich polisa nie jest potrzebna, bo na granicy wykupujesz ubezpieczenie auta na czas pobytu na polnocy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pawel_T lubi ten post.
Pawel_T uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 25 Gru 2017 13:19 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Podstawowa zasada: nie pożyczać auta od Goldcar.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 25 Gru 2017 23:07 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Na dowodzie wypożyczenia powinno być zaznaczone przez wypożyczalnię opcja Cypr Północny. Bez tego podobno nie możesz kupić obecnie ubezpieczenia na granicy (w lutym się dowiadywałam, ale całkiem odpuściłam wjazd, za dużo w greckim Cyprze było do zobaczenia). Popatrz może na wypożyczalnię Stevensa -http://www.lowpricecypruseconomycarrentals.com/ (dopiero jak zaznaczą opcję C.P. to spiszą dane z Twojej karty kred., w przeciwnym wypadku w ogóle karta kred. ich nie interesuje).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 26 Gru 2017 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
piekara114 napisał(a):
Na dowodzie wypożyczenia powinno być zaznaczone przez wypożyczalnię opcja Cypr Północny. Bez tego podobno nie możesz kupić obecnie ubezpieczenia na granicy


Na granicy nikogo nie interesuje auto, jedynie dowod osobisty do wykupienia OC, wrzucam cennik z dzisImage
Góra
 Profil Relacje PM off
maciass lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 26 Gru 2017 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@Pawel_T
Pewnie w Goldcarze czy Goldscamie jak kto woli mają lokalizatory gps. Poprostu obciążą kartę jak wjedziesz na północ.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group