Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 01 Gru 2019 22:56 

Rejestracja: 04 Paź 2017
Posty: 20
Brałem w maju samochód z Europcara i o żadnych zakazach nikt nie wspominał. Nie chwaliłem się oczywiście, że wybieram się na północ. Powiedziałem, że nocuję w Pafos, bo najbliższy nocleg miałem w tym właśnie miejscu.

Wysłane z mojego Pixel 3a przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#62 PostWysłany: 01 Gru 2019 23:04 

Rejestracja: 04 Paź 2017
Posty: 20
Uwaga na radary na północy. Jest ograniczenie do 65 km/h i robią zdjęcia przy najmniejszym przekroczeniu. Egzekwowalność takiego mandatu "zarobionego" na północy jest chyba raczej iluzoryczna po szczęśliwym powrocie na południe, no ale lepiej być ostrożnym.

Wysłane z mojego Pixel 3a przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 02 Gru 2019 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 86
Beata Lubszczyk napisał(a):
Hej podłączę się pod pytanie
. Wybieram się na przełomie lutego i marca na Cypr. Mamy zarezerwowany hotel w Pafos i Kyreni . Moje pytanie dotyczy wyjazdu samochodem z wypożyczalni na Cypr północny. Wyczytałam , że nie wszystkie wypożyczalnie zezwalają na wyjazd. Wiem , że na granicy wykupuje się dodatkowe ubezpieczenie. Czy możecie polecić wypożyczalnie w Pafos skąd pożyczę samochód i będę mogła nim udać się na północ?


U nas jest taka możliwość, ale należy mieć na uwadze, że mimo pełnego ubezpieczenia bez wkładu własnego na południu, na północy to ubezpieczenie nie obowiązuje. Żeby przekroczyć granicę, wykupuje się na niej podstawowe ubezpieczenie OC (20 euro na 3 dni lub 35 euro na miesiąc), jest to zewnętrzne ubezpieczenie. Jak działa, nie wiem, nie miałam na szczęście okazji sprawdzać, nikt też do tej pory u nas nie miał żadnej nieprzyjemnej sytuacji na północy z autem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 15 Maj 2022 14:03 

Rejestracja: 09 Sty 2018
Posty: 41
Loty: 40
Kilometry: 105 993
Poszukuję wypożyczalni z Cypru Południowego, który pozwala na wjazd na Cypr Północny.
Wypożyczalnia z której korzystałam w 2018, niestety nie zezwala obecnie na taki wyjazd.
Jeśli macie aktualne namiary, to proszę podzielcie się. Dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 20 Maj 2022 06:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2012
Posty: 84
Sam szukałem bardzo intensywnie. Moim zdaniem jedyna opcja to wypożyczyć auto na północy. Są wypożyczalnie oferujące transfer z lotniska do wypożyczalni. Jeśli lądujesz w Larnace koszty są do przełknięcia, jeśli na Paphos, to w dwie strony to łącznie około 300 funtów bryt.! Chyba , że opcja transportu publicznego jeszcze w grę wchodzi... Ja zrezygnowałem dlatego z Cypru Północnego...
marshi napisał(a):
Poszukuję wypożyczalni z Cypru Południowego, który pozwala na wjazd na Cypr Północny.
Wypożyczalnia z której korzystałam w 2018, niestety nie zezwala obecnie na taki wyjazd.
Jeśli macie aktualne namiary, to proszę podzielcie się. Dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 24 Maj 2022 15:20 

Rejestracja: 19 Gru 2015
Posty: 107
Wypożyczałem auto na początku maja u polecanego tutaj: Chistakis Vrakas z
L P CYPRUS ECONOMY CAR RENTAL.

Nic w umowie nie było o zakazie wjazdu na Północ, jak go zapytałem mailowo, to mi to potwierdził,
Z resztą treść umowy też potwierdza pośrednio możliwość wjazdu na Północ, bo są informację, że ubezpieczenie tam nie działa i że ponosisz pełną odpowiedzialność wtedy.

Na granicy OC kosztowało 20 albo 25 EUR (nie pamiętam dokładnie) na 3 dni.

Proszę pamiętać, że OC działa tylko na szkody, które my wyrządzimy innym. Jeżeli auto nam się rozkraczy albo ktoś je uszkodzi, to niestety na lawetę i ew. naprawy będziemy musieli wyłożyć ze swoich.
Także pewne ryzyko jest.

Dodam, że co prawda nie jeździłem dużo po stronie północnej, ale ruch był spokojny i raczej nikt nie "polował" na auta z południa (z resztą te wypożyczone mają inne kolory blach).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 08 Cze 2022 13:47 

Rejestracja: 29 Maj 2012
Posty: 10
Właśnie co wróciłem z Cypru więc napiszę coś od siebie. Wyjazd 29.05.2022 do 05.06.2022 i cały czas wypożyczony samochodów u Pani Agnieszki CTT Rentals. Zgodnie z informacją ubezpieczenie nie obowiązuje na stronie okupowanej. My zaryzykowaliśmy i pojechaliśmy na przejście graniczne Derinia. Było one polecane na jednym z blogów znalezionych na necie. Co mogę powiedzieć miła i spokojna obsługa, zero problemów. Na tej stronie tureckiej trzeba było zjechać na parking i wrócić na przejście gdzie konieczne było wykupienie OC. Polecam od razu to zrobić bo przedemną były 3 osoby a za mną się zaraz zrobiło kolejnych 8 a starszy Pan, który wystawiał OC to nie należał do szybkich.
OC kosztowało 20 na 3 dni lub 35 euro na miesiąc. Dodatkowy kierowca 5 euro jak dobrze pamiętam.

Zacytuje przedmówcę bo myślę że to istotne a dobrze napisane:
"Proszę pamiętać, że OC działa tylko na szkody, które my wyrządzimy innym. Jeżeli auto nam się rozkraczy albo ktoś je uszkodzi, to niestety na lawetę i ew. naprawy będziemy musieli wyłożyć ze swoich.
Także pewne ryzyko jest."

Dodam tylko że w mojej ocenie inni kierowcy znacznie gorsi niż po stronie Cypryjskiej. Jazda na zderzaku to co chwile. Na szczęście my tylko dojechaliśmy do Famagusty, parkowaliśmy zaraz po przejechaniu bramy miasta Dr. Ramiz Gökçe Sk, Gazimağusa 99450 (za darmo) oraz na dzielnicy duchów zaraz przed wejściem było miejsce wolne na parkingu 35.117595, 33.954735. Po wracaliśmy na stronę Cypryjską.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 08 Cze 2022 14:52 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Kol. @Jaro9999
Chyba chodzilo Ci o strone grecka, bo strona cypryjska to jest tam raczej wszedzie. Zarowno na polnocy, jak i na poludniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 08 Cze 2022 14:58 

Rejestracja: 29 Maj 2012
Posty: 10
Tak mój błąd, byliśmy po stronie Greckiej a chodziło mi o stronę okupowaną (Turecką), kierowcy gorsi.


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 08 Cze 2022 15:20, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 03 Wrz 2022 14:38 

Rejestracja: 10 Maj 2015
Posty: 98
Rozumiem, że OC obowiazuje bez względu na liczbę przekroczeń granicy w tym okresie, tzn. przy pierwszym przekroczeniu kupuję OC ale przy kolejnych wpuszczają mnie juz na tym wykupionym wcześniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 12 Wrz 2022 08:23 

Rejestracja: 12 Wrz 2022
Posty: 1
-- 12 Wrz 2022 08:20 --

Hej, dopiero co wróciłem z Cypru Północnego, więc pragnę się podzielić doświadczeniami.

Lądowanie w Larnacę, stamtąd shuttle bus Kapnos do "Kapnos Airport Shuttle Nicosia" za 9 €.
Stamtąd podmiejski za 1,5 € nr 3 lub nr 4 do "Central Bus Station", później pieszo przez granicę w Ledra Palace obok Goethe Institut i tam przy tureckim punkcie granicznym czekał na mnie miły pan z Pacific Rent a Car.
https://www.pacific-rentals.com/.

Firma za 20 euro podjeżdża z samochodem z Kyrenii pod Ledra Palace w Nikozji na wskazaną przez Ciebie godzinę.
Z racji, że wypożyczalnia jest z Północy, obowiązują wszelkie zakupione polisy.
Możliwość płatności gotówką, brak depozytu.
Samochód troszeczkę "zmęczony", ale jak najbardziej na chodzie i sprawny.
Zwrot w tym samym miejscu, pozostawienie kluczyków pod wycieraczką, bez komisyjnego odbioru.

Jeśli zamierzemy jeździć tylko po Północy to bardzo rozsądna opcja moim zdaniem.

-- 12 Wrz 2022 08:23 --

Dodam jeszcze o tym jak się jeździ po Północnym.

Szczerze to przez 4 dni bez najmniejszego incydentu.
Styl tureckich cypryjczyków jest poniekąd troszeczkę bliskowschodni, ale w zasadzie to nie jest nic co zaskoczy przeciętnego Polaka.

Jakjość dróg nie jest jakas dramatyczna, stacje benzynowe dość powszechne, drogi poza Nikozją, Magusą i Girnę w zasadzie puste.


Ostatnio podbity przez Kamil_Il_Viaggiatore, 12 Wrz 2022 08:23
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group