Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#101 PostWysłany: 27 Gru 2016 14:36 

1. Ważne są terminy, kiedy można za 100 euro wynająć coś na Kanarach daj przykład w święta Bożego Narodzenia czy sylwestra 2. pojęcie zimna do rzecz względna, ja zapamiętam pobyt na Cyprze w listopadzie br pod kątem ostrego zimnego wiatru po zmroku coś po 17, ale też codziennie przez tydzień plażowałem z łażeniem gołymi stopami brzegiem wybrzeża z temperaturą w dzień +18-22 C, w październiku do + 26-30 C (ale to jeszcze jesień, może nawet późna ale jesień)
Góra
 PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#102 PostWysłany: 27 Gru 2016 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Anonymous napisał(a):
@ obibok
Piękna pogoda wróciła. :D
Jest prawie bezchmurnie i dużo cieplej, niż w ostatnich dniach.

Co to znaczy pięknie? Da radę tyłek poopalać, czy po prostu bluza bez kurtki? :)
Jadę niedługo i z ciekawości zapytuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#103 PostWysłany: 27 Gru 2016 16:28 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Japonka76 napisał(a):
Po prostu myślę czy warto wydawać tyle kasy na wyjazd zimowy na wyspe gdzie wieje i zimno.

Na Cypr zawsze warto. Pogoda to nie wszystko, zresztą określenie pogody mianem "dobrej" jest subiektywne. Mi się marzy na Cyprze śnieg, więc chyba w końcu wybiorę się zimą w góry Tróodos.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#104 PostWysłany: 27 Gru 2016 16:55 

Meduzy napisał(a):
Anonymous napisał(a):
@ obibok
Piękna pogoda wróciła. :D
Jest prawie bezchmurnie i dużo cieplej, niż w ostatnich dniach.

Co to znaczy pięknie? Da radę tyłek poopalać, czy po prostu bluza bez kurtki? :)
Jadę niedługo i z ciekawości zapytuję.

Bluza bez kurtki. :D Z tyłkiem będzie ciężko , żeby poopalać.
Kończąc już małe OT.
@ japonka76
Tak jak pisze @gorny. Pokaż mi nocleg na Kanarach w święta za 180€ tydzień. Nawet w Peuerto de la Cruz ( najtańsze na Teneryfie) nie ma.
Było tu już kilku, co kupili tanie bilety na Kanary, a później pisali, żeby im tani nocleg szukać. :P Bo ceny zaporowe, a nie sprawdzili wcześniej.
Przecież to nic strasznego , przyznać siê do gafy , strzelonej na forum. :D Sam nieraz dawałem uszy po sobie, pod naporem rzeczowych argumentów. A tu panuje zwyczaj walki do końca. :mrgreen:
Wprawdzie swoje flighdiary ( chwilowo ) usunąłem, ale można tam było podejrzeć, że Kanary odwiedziłem już z 15 razy. Więc aż takiego parcia na ten kierunek nie mam.
A tutaj ? Luksusowy hotel z krytym basenem, saunami, dobrą restauracją.
To może to jednak lepsze ( za mniejszæ kasę ) niż jakaś kanciapa na Kanarach ( jak tanio , to na północy, czyli leje , wieje itd)


PS. Co te kobiety forumowe mnie tak atakują :roll: ?
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#105 PostWysłany: 27 Gru 2016 17:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
@‌jacakatowice‌ cóż, mamy inne pomysły na podróżowanie i zycie :P Ja mam za mało czasu żeby jeździć po 15 razy w te same miejsca. I także jadąc zimą gdzieś szukałabym albo ciepła i słońca na plaży albo śniegu w górach. Dlatego też wyraziłam swoje zdanie na temat pomysłu wyjazdu zimowego na wyspę, gdzie pogoda tylko ciut lepsza niż w kraju. A wypasione hotele ze SPA są też w Polsce. Ale to Twój wyjazd i Twoje pieniądze i Twój sposób na życie.
I jeśli ktoś wynajął mieszkanie tanio to nie znaczy, że to nora. :lol: Bo latamy też czasem baaaardzo tanio a wcale nie dziurawymi kukuruźnikami :P


ps.
bo może nie dałeś się poznać z tej lepsiejsej strony - zimna wódka czekała w Gdańsku :P
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#106 PostWysłany: 27 Gru 2016 17:33 

Może w Budapeszcie się uda. ;)
15 razy nie w to samo miejsce. WK jest 7 + Graciosa. To wychodzi średnia, 2 razy na wyspę. :)
A na Cyprze jestem po raz 4. ;)
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#107 PostWysłany: 27 Gru 2016 17:53 

Anonymous napisał(a):
...
Przecież to nic strasznego , przyznać siê do gafy ,

@Japonka76 niestety nie potrafi, do tego dawno była i porównuje temperatury te tu zimą z tymi na Cyprze (ja tam musiałbym dużo wódki wypić i tak na to bym nie wpadł, nawet jak wiało co najwyżej bluza osobna kwestia to deszcz i przemoknięcie :) a i Kanary to Ssszzzeeerrrooookkkkiiiieeeee pojęcie czy też wiele wysp się na nie składa)

Z mojej strony wystarczy pojedynku Kanary - Cypr, teraz koleżanka, wcześniej kolega tu o flamingach co nimi nie były (ciekawie!)
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#108 PostWysłany: 27 Gru 2016 18:02 

Można to ciągnąć w nieskończoność.
Wywołałeś flamingi. To proszę . Gorące info z branży ornitologicznej. :lol:
Na słonym jeziorze koło lotniska w Larnace jest z 15-20 sztuk.
Ale odkryłem jeszcze jedno miejsce, gdzie te ptaszyska są teraz.
Koło Oroklini. Też jest jeziorko ( widać na google) . Jest tam z 10 sztuk+ inne ptaki. Ale nie wiem jakie, bo się nie znam.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#109 PostWysłany: 27 Gru 2016 18:09 

Przy samym płocie lotniska to raczej staw, po drugiej stronie drogi już dużo lepiej zwłaszcza zimą
Flamingi jak to ptaki dla nas egzotyczne ok, ale ja bym specjalnie dla nich zimą tam nie leciał (jako dodatkowa atrakcja z meczetem, spacerkiem, krótkim odpoczynkiem i nawet grillem na parkingach obok w wiosenno-letnich temp. to ok)
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#110 PostWysłany: 27 Gru 2016 18:26 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Po 5 latach zamieszkania na Cyprze stwierdzę jednak, iż CYPR ZIMĄ w kategorii wypraw jest to porażka na zimowy sezon, gdyż pogoda głównie obejmuje totalną dżumę - deszcze, potworne burze, stalowe, sine chmury, taką dżumę przez kilka dni z rzędu, więc radość z wyjazdu nikła, chyba, że ktoś obserwuje serwisy pogodowe w kilku lokalizacjach i wpasuje się w dobre okno pogodowe. Od marca/kwietnia już lepiej, na plus przepiękna żywa zieleń odradzającej się przyrody. Ale do Afryki "temperaturowo i klimatycznie" to jednak daleko, choć oczywiście można "przebimbać" w hotelu z AI, wspominając potem podróż życia;).

Pozdro, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#111 PostWysłany: 27 Gru 2016 18:34 

ciachu25 napisał(a):
................jest to porażka na zimowy sezon, gdyż pogoda głównie obejmuje totalną dżumę - deszcze, potworne burze, stalowe, sine chmury, taką dżumę przez kilka dni z rzędu, więc radość z wyjazdu nikła, .....................choć oczywiście można "przebimbać" w hotelu z AI, wspominając potem podróż życia;).

.


:lol: :shock: :lol: :shock: :lol: :shock:

czyli i tam depresji nie wyleczyłeś ;)

Ilu ludzi tyle opinii, na ten przykład w listopadzie w letnich przywiezionych z Polski ubraniach ubierałem się cały tydzień, kilka razy wkładając tylko wieczorami sweter (kurtki NIE!), miejscowi za to a jakże buty zimowe, kurtki z kożuszkiem itp

Pogoda jak to pogoda, sam jacakatowice porównał ten rok do poprzedniego na _-, ale żeby od razu porównywać z Polską jesienią-zimą i "totalną dżumą" ;)

Podsumowując, jak na zimę pojawią się bilety w cenie np. 88 zł RT skuszę się znowu przeżyć ten "zimowy koszmar"
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#112 PostWysłany: 27 Gru 2016 20:59 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Hehehe... depresji nie zamierzałem tam leczyć, dobrze mi było przez te 5 lat, ale jednak fajnie mieć miłą pogodę i sympatycznie przeżyć ten czas wyjazdu, a lecieć tam, aby mieć 10 stopni więcej niż i sztormowy wiatr to dla mnie już niestety z racji wieku słaba opcja;)
To już lepiej Eilat za te same, albo i mniejsze pieniądze;)

Pozdro i nara, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#113 PostWysłany: 28 Gru 2016 00:57 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Dobra, ludziska. Mam wniosek racjonalizatorski: przestańcie dyskutować na poziomie takim, jak w komentarzach na stronie głównej. To forum ma poprzeczkę nieco wyżej. Każdy jedzie tam, gdzie ma ochotę i ile razy ma ochotę, a sprowadzanie wszystkiego do hasła, że tam jest lepiej, gdzie jest cieplej, jest płytkie (niektórzy wolą odwrotnie). Ja na przykład mam irracjonalną słabość do Cypru i pojadę tam jeszcze wiele razy, a jak mi ktoś proponuje w Polsce, to czuję się, jakbym został uwięziony. I to też jest takie chwilowe subiektywne odczucie, bo wiele miejsc w Polsce uważam za cudowne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#114 PostWysłany: 30 Gru 2016 17:30 

Rejestracja: 23 Paź 2016
Posty: 12
Czy w niedziele da się dojechać z Larnaki do Ayia Napi jakośtanio busem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#115 PostWysłany: 30 Gru 2016 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
https://www.fly4free.pl/forum/larnaka-ayia-napa-famagusta,1443,78161
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#116 PostWysłany: 30 Gru 2016 18:55 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
viewtopic.php?p=566465#p566465
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#117 PostWysłany: 30 Gru 2016 22:57 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
To teraz po tym, jak mnie wystraszyliscie, to powiedzcie mi jakiej temperatury oczekiwać w drugiej dekadzie lutego?! :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#118 PostWysłany: 30 Gru 2016 23:12 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Luty to najgorszy i najzimniejszy miesiąc na Cyprze, jest totalnie wychłodzone z braku słońca, a do wiosny jeszcze trochę. Odradzam od serca, ale rób co chcesz, jak jest lot za pół darmo;)

Pozdro i nara, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#119 PostWysłany: 30 Gru 2016 23:26 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6181
HON fly4free
jacek96 napisał(a):
To teraz po tym, jak mnie wystraszyliscie, to powiedzcie mi jakiej temperatury oczekiwać w drugiej dekadzie lutego?! :D
nie powinno być tak źle -> luty 2016
ciachu po 5 latach na Cyprze ma najwyraźniej trochę skrzywioną perspektywę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#120 PostWysłany: 30 Gru 2016 23:43 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Niech Wam będzie, potem reklamacji nie przyjmuję, bo pamiętam jak po nocach trzeszczałem zębami we własnym two bedroom flat.:)

Na Cyprze bardzo późno zimno przychodzi, ale to samo jest z ciepłem, bardzo długo wyspa się nagrzewa na wiosnę. Do tego ten uroczy wiaterek znad morza, miód malina, tylko śmigać hehehe.:)

Pozdro, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group