Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 201 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#41 PostWysłany: 06 Lut 2016 21:42 
Awatar użytkownika

"Te fiordy to mi z ręki jadły" ;)
 Relacje PM off  

#42 PostWysłany: 09 Lut 2016 00:30 
Awatar użytkownika

Właśnie byłem wróciłem.
Jeżeli ktoś potrzebuje jakiejś info to śmiało pisać.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#43 PostWysłany: 09 Lut 2016 01:53 

niebieski
Ech. moje piękne Pafos od strony parku wodnego. Coś wygrałem?
Swoją drogą, dziwna ścieżka. Jak latałem PLL LOT, to cisnął albo od razu na północ, albo po nawrotce na północ nad Lemesos. No ale to w nocy.
 Relacje PM off  

#44 PostWysłany: 09 Lut 2016 02:07 
Awatar użytkownika

Możliwość przeczytania relacji jak ją napiszę ;)
Swoją drogą lotnisko od morza bardzo ciekawie wygląda.
 Relacje PM off  

#45 PostWysłany: 09 Lut 2016 09:20 

m72 napisał(a):
Właśnie byłem wróciłem.
Jeżeli ktoś potrzebuje jakiejś info to śmiało pisać.

Jaka była temperatura i warunki atmosferyczne? ;)
 PM off  

#46 PostWysłany: 09 Lut 2016 23:13 
Awatar użytkownika

@singielka_1976

Larnaka
Pogoda trochę w kratkę. Raz chmury, raz słońce. Trochę kropiło, ale bez szaleństwa. Wietrznie.
Temperatura do 15 stopni w ciągu dnia. Nocą ok. 5.

Limassol
Byłem tylko w ciągu dnia, ale było słonecznie, praktycznie bez zachmurzeń.
Temperatura ok 18 stopni.

Pafos
Wieczorem pochmurnie, od rana piękne słońce.
Temperatura ok 12 stopni (już ok. 8 rano) a wieczorem ok. 8.
 Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
wulkan uważa post za pomocny.

#47 PostWysłany: 23 Lut 2016 09:24 

Loty: 97
Kilometry: 135 968
niebieski
Właśnie wróciłem z tygodniowego pobytu na Cyprze.

Pogoda 14-21 luty była wyśmienita. Nie spadła ani kropla deszczu, temperatura w dzień nie spadała poniżej 15 stopni (maksymalnie do 25-26 C w Nikozji).
W górach Troodos na Olimpie śnieg był tylko od strony północnej (kilkanaście cm na wyciągu). Można to zobaczyć tu: http://www.skicyprus.com/webcam/ - ale za mało śniegu, żeby można było jeździć. Od strony południowej (tam gdzie można dojechać samochodem) śniegu nie było w ogóle.
Na plaży można było poleżeć (Ayia Napa), ale o kąpieli mowy nie ma, chociaż można było wejść do morza i nie dostawało się drgawek:)
Flamingi na Jeziorze Słonym były.

#48 PostWysłany: 08 Mar 2016 13:25 

Zbanowany
Ostatnio byłem dwukrotnie na Cyprze w sezonie zimowym więc moge opisać wrażenia z podróży.

Pierwszy wyjazd: 13-20 grudzień 2015 r..

Do 15 XII pobyt w Larnace, później w Ayia Napa, 19 powrót do Larnaki. Pogoda niestabilna. Do 15 XII ciągle słońce, temp. do 20 stopni. 16 XII pogoda bardzo zmienna - raz słońce, raz duże zachmurzenie. Później pogoda bardzo się zepsuła, temp. ok. 15 stopni. Słońce zobaczyliśmy dopiero 20 XII. Od nocy 16 XII często padało oraz co najmniej 5 razy przechodziły burze.

Woda w Larnace oraz Ayia Napa - zimna, nie nadawała się do kąpieli. Bardzo mało osób wchodziło do wody. Na plaży można było spotkać częściej koty niż ludzi.

Sam Cypr ogólnie ładny, ale w grudniu dla mało wymagających. Cypr w tym czasie ja mogę polecić osobom, które chcą po prostu tanio odpocząć od wszystkiego.

Drugi wyjazd: 28 II - 6 III 2016 r..

Wybrałem podobny schemat jak poprzednio. Do 2 III pobyt w Larnace, później pobyt w Ayia Napie (powrót do Larnaki w południe 6 III)).

Pogoda bardzo fajna. Prawie cały tydzień świeciło słońce. Temperatura max. 20-25 stopni. Deszczu bardzo mało - tylko jeden opad 30-minutowy w Ayia Napa. Od 3 III problemem w Ayia Napie był silny sztorm na morzu, przez co mocno kłopotliwe było przebywanie na plaży oraz spacerowanie wzdłuż morza.

Odnośnie kąpieli w morzu. Woda w Larnace cieplejsza niż w Ayia Napa. Do 2 III w Larnace sporo ludzi na plaży oraz dość dużo w wodzie. Morze było bardzo spokojne, słońce ciągle świeciło, przez co przebywanie w wodzie było na prawdę przyjemne. W Ayia Napa po przyjeździe przebywaliśmy 2 III na Nissi Beach - woda chłodniejsza niż w Larnace. Później już nie dało się rady kąpać w morzu - woda za zimna oraz sztorm.

Ludzi w Ayia Napa bardzo mało. W Larnace z kolei wyglądało to o wiele lepiej. Sporo ludzi spacerowało wzdłuż morza w Larnace w niedzielę 6 III.

Osobiście mogę polecić bardziej okres "późnej zimy" niż okres grudniowy. Ogólnie Cypr zimą najbardziej mogę polecić osobom mało wymagającym.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.

#49 PostWysłany: 02 Lis 2016 20:05 

niebieski
Czy w zimie problemem będzie dojazd komunikacją zbiorową z Larnaki do Ayia Napa/Cape Greco tak by wyjechać i wrócić tego samego dnia :D? Bo czytałem, że tam nie najlepiej z transportem a jeszcze dodatkowo autobusy jeżdżą jak chcą. A tak myślę co tam robić ciekawego przez 3-4 dni i w sumie oprócz "odpoczynku od wszystkiego" taki jednodniowy wypad byłby okej :)
 Relacje PM off  

#50 PostWysłany: 02 Lis 2016 20:24 
Awatar użytkownika

srebrny
@‌chris0o‌
Nie będziesz miał żadnego problemu z wykonaniem takiego 1-dniowego tripu komunikacją zbiorową.
7-dni-w-larnace,1263,89397#p720880
chris0o uważa post za pomocny.

#51 PostWysłany: 02 Lis 2016 20:29 
Awatar użytkownika

Loty: 232
Kilometry: 373 102
złoty
chris0o napisał(a):
Czy w zimie problemem będzie dojazd komunikacją zbiorową z Larnaki do Ayia Napa/Cape Greco tak by wyjechać i wrócić tego samego dnia :D? Bo czytałem, że tam nie najlepiej z transportem a jeszcze dodatkowo autobusy jeżdżą jak chcą. A tak myślę co tam robić ciekawego przez 3-4 dni i w sumie oprócz "odpoczynku od wszystkiego" taki jednodniowy wypad byłby okej :)

Po ostatnim pobycie złego słowa nie powiem na komunikację. Co prawda korzystałem jedynie z połączeń miejskich Larnaki, oraz linii na lotnisko, ale to co miało przyjechać, zawsze przyjechało:) Wiadomo, że brak rozkładu odnośnie konkretnego przystanku utrudnia sprawę, ale znając trasę da się mniej więcej oszacować kiedy autobus pojawi się w wybranym przez nas miejscu.

#52 PostWysłany: 02 Lis 2016 23:57 

niebieski
Gdyby komunikacja w Polsce (zwłaszcza poza miastami, bo w miastach jest nieźle) działała jak na Cyprze, to pewnie uważałbym, że urodziłem się w raju. Jeśli chodzi o Agia Napa/Cave Gkreko, to zimą jest tylko ta różnica, że trochę rzadziej. Natomiast bolączka jest taka, że generalnie tam kursowanie komunikacji dziennej kończy się około 18:00. Za tydzień będą dostępne zimowe rozkłady jazdy InterCity (nie powinny się wiele różnić od tych: viewtopic.php?p=720880#p720880) i lokalne w Agii Napie, to przypomnij temat.
 Relacje PM off

#53 PostWysłany: 18 Lis 2016 00:10 

m72 napisał(a):
Lecę do LCA, wracam z PFO ;)
Noclegi w Larco Hotel i Daphne Hotel Apartments rezerwowane prze Booking.

Jak ten Larco Hotel? :-)
 Relacje PM off  

#54 PostWysłany: 23 Lis 2016 15:44 

Witajcie, 26.11 lecimy na 3 dni do Larnaki. Chciałbym sie Was zapytac jak szybko zaadoptowaliscie sie do prowadzenia samochodu w ruchu lewostronnym oraz czy ktos z Was eksplorował jakies wiekowe monastery lub ich ruiny? Kiedys intensywnie zwiedzałem Kretę i te obiekty sakralne bardzo mi zaimponowały, szczególnie, że lubie je fotografować. ewentualnie cos tego typu jak Kourios.

Tu kilkanaście fot z Krety, sprzed dwóch lat.

Aha, czy przy temperaturze 20 stopni i pełnym sloncu da sie trochę opalić?

https://www.flickr.com/photos/jagiellon ... 5829126587
 Relacje PM off  

#55 PostWysłany: 23 Lis 2016 16:13 

niebieski
Z moich doświadczeń - jeśli chodzi o przyzwyczajenie do samochodu, to na początku jest "o cholera", a po minucie człowiek już nie widzi różnicy. Ale oczywiście jest problem, że samochodu z lewej jest mało, a z prawej dużo i jeszcze po dwóch dniach zdarzało mi się słyszeć od drugiej połowy "jedziesz poboczem". No i staram się patrzeć w lusterka, jak wygląda po obu stronach odległość od linii. A najweselsze są momenty, jak próbując zmienić bieg walę ręką w drzwi.
Co do obiektów sakralnych to warto pojechać do klasztoru Kykkos i na Stavrovouni.
A przed słońcem to ja się raczej chowam, ale tam się raczej nie da nie opalić.
 Relacje PM off
Monty lubi ten post.
Monty uważa post za pomocny.

#56 PostWysłany: 23 Lis 2016 16:22 

Loty: 833
Kilometry: 786 111
platynowy
Klaudia Madej napisał(a):
m72 napisał(a):
Lecę do LCA, wracam z PFO ;)
Noclegi w Larco Hotel i Daphne Hotel Apartments rezerwowane prze Booking.

Jak ten Larco Hotel? :-)

Taki sobie - na jedną noc może być, ale dłużej raczej bym tam nie został.

#57 PostWysłany: 23 Lis 2016 16:24 
Awatar użytkownika

niebieski
Jeśli chodzi o jazdę samochodem, to jedyny problem miałem z wyjeżdżaniem z parkingów sklepowych - na ogół pod prąd ;)
Z obiektów sakralnych/ruin - polecam Famagustę na Cyprze Północnym.
Monty lubi ten post.

#58 PostWysłany: 23 Lis 2016 18:27 

Monty napisał(a):

Aha, czy przy temperaturze 20 stopni i pełnym sloncu da sie trochę opalić?

wróciłem w nocy i na teraz spokojnie da się opalić i co odważniejsi pływają, choć od kilku dni mocno wieje i czasami mocno się zachmurzy jak np. wczoraj popołudniu (idealne do opalania na teraz to Limassol, odczuwalnie sporo cieplej)

Na tak krótki pobyt i zainteresowania bez samochodu się nie obejdzie, samochody z wypożyczalni mają specjalne czerwone tablicei zapewne skupieni sobie poradzicie

W intensywnym zwiedzaniu przeszkadza jak u nas wcześnie zapadający obecnie zmrok, ok. naszej 16 (na Cyprze 17)
 PM off
Monty lubi ten post.

#59 PostWysłany: 23 Lis 2016 18:49 

HON fly4free
@Monty

- ruch lewostronny - mi na początku najbardziej przeszkadzała zmiana biegów lewą ręką, brak automatyzmu: musiałem cały czas myśleć który bieg gdzie wrzucić.
obawiałem się też rond, ale jakoś bezproblemowo poszło. jednym słowem - nie takie to straszne. ale z wypożyczalni wyjechałem pod prąd ;)

- obiekty sakralne - Famagusta: bardzo polecam, Lefkosa (Nikozja północna): Meczet Selimiye - dawna katedra św. Zofii
na mnie naprawdę duże - i trochę też smutne - wrażenie zrobiły gotyckie katedry przerobione na meczety (jak wyżej)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#60 PostWysłany: 23 Lis 2016 18:56 

co do wjazdu do Cypru Północnego czyli Tureckiego w temacie o wypożyczaniu samochodów na Cyprze jest sporo wskazówek, zapewne nie jest to tak proste jak piszesz
 PM off  

[ 201 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości