Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 188 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#81 PostWysłany: 24 Lis 2016 18:09 

CyganskiKsiaze napisał(a):
Jezioro totalnie wyschnięte było miesiąc temu, także flamingów na pewno nie zobaczycie.

31.10 jezioro kompletnie wyschniete, 1.11 jezioro wyglądało już tak:
Załącznik:
IMG_20161123_164839148.jpg
Image

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#82 PostWysłany: 24 Lis 2016 18:12 

Loty: 12
Kilometry: 13 354
No to bardzo ciekawe. Właśnie 30.10 wracałem do Polski z Larnaki. I grama wody nie było. Fllamingi były, ale nie na jeziorze.

A tutaj przepędzane z nadbrzeża. Przeogromne ptaszyska! :o

majowka-w-slowenii,1510,94055
 Relacje PM off
alecrim lubi ten post.

#83 PostWysłany: 24 Lis 2016 19:34 

Ale "bycza" parka :mrgreen:
 Relacje PM off  

#84 PostWysłany: 24 Lis 2016 20:16 
Awatar użytkownika

złoty
CyganskiKsiaze napisał(a):
No to bardzo ciekawe. Właśnie 30.10 wracałem do Polski z Larnaki. I grama wody nie było. Fllamingi były, ale nie na jeziorze.

A tutaj przepędzane z nadbrzeża. Przeogromne ptaszyska! :o

Litości ... . Pelikanów nie odróżniacie ? :D
4 ludzi lubi ten post.

#85 PostWysłany: 25 Lis 2016 09:24 

Loty: 12
Kilometry: 13 354
O Boże, a nabijałem się z różowej, że nie rozróżnia flamingów i pelikanów :cry: Aż ją przeproszę dzisiaj :D

Mój błąd. To są pelikany różowe.

majowka-w-slowenii,1510,94055
 Relacje PM off
wtak lubi ten post.

#86 PostWysłany: 25 Gru 2016 13:06 

Od paru dni krążymy po wyspie i sytuacja wygląda tak.
Pogoda o wiele gorsza niż rok temu, o tej porze. Prawie codziennie ulewy.
Ayia Napa TOTALNIE wyludniona. Otwarte dosłownie 3 knajpy, jedna buda z kebabem, jeden sklep spożywczy. Lepiej wybierać na zimowy pobyt większe miasta. Larnaka, Pafos czy Limassol.
W hotelowych pokojach zimno jak diabli. Nie ma tam ogrzewania, tylko klimatyzatory. A te nie dają rady. Wiedząc o tym z zeszłorocznego wyjazdu stanowczo :mrgreen: ZAŻĄDALIŚMY dodatkowego, przenośnego grzejnika. Trochę się krzywili ( że prąd drogi ;) ) ale przytargali takie urządzenie po paru godzinach.
Nam tu pasuje. Cisza, spokój , spacery po pustej plaży, przesiadywanie w otwartych knajpach.
Ale jak ktoś szuka mocnych wrażeń, to tu ich nie znajdzie.
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#87 PostWysłany: 25 Gru 2016 14:19 

niebieski
To mówisz, że w morzu się w Sylwestra kąpał nie będę? No cóż, może następnym razem...
 Relacje PM off  

#88 PostWysłany: 25 Gru 2016 16:04 

Nie ma szans. Nawet "morsów" nie widać. Jest naprawdę zimno, a prognozy kiepskie.
Jednak na zimę, gdzie najbliżej jest ciepło to tylko Kanary. I to południe wysp.
Tam gdzie byłem w tym okresie świątecznym ( Ibiza, Włochy pd, Malta, nawet Izrael) to albo piździ, albo leje.
Nie ma kompromisów. Trzeba zapłacić, jak ma być ciepło 8-)
Jak po taniości , to ciepłe kurtki trzeba zabrać. :mrgreen:
 PM off
3 ludzi lubi ten post.

#89 PostWysłany: 25 Gru 2016 17:49 

niebieski
Byłem w dniach 10-13.12 pogoda była bardzo dobra. Jeden dzień tylko nieco bardziej pochmurny, tak słońce i temperatura w cieniu wg prognoz wynosiła ok. 20 st. Woda przy brzegu ciepła, można sobie pochodzić po kolana w morzu :D Co bardziej hardcorowi się kąpali, ale łącznie naliczyłbym może z 10 osób podczas całego pobytu. Byłem na ok.10h w Limassol reszta pobytu w Larnace. Larnaka momentami zwłaszcza wieczorem przypominała jakieś wyludnione miasto. Pustki. Ale sporo knajp otwartych, w końcu to nie miasto w stylu Ayia Napa.
 Relacje PM off
pieerx lubi ten post.

#90 PostWysłany: 25 Gru 2016 20:36 

niebieski
Ja się na Cyprze kąpałem w pierwszy weekend grudnia i było ok, a w końcu listopada na Malcie woda jest bardzo ciepła. No ale to jednak miesiąc różnicy.
@jacakatowice: Nie do końca chwytam, o co biega z tą taniością. Na Cypr zazwyczaj latam LOT-em, to na Kanary Ryanairem wyszło mi taniej.
 Relacje PM off  

#91 PostWysłany: 26 Gru 2016 00:19 
Awatar użytkownika

Loty: 249
Kilometry: 340 515
złoty
@‌chris0o‌

Byliśmy w tym samym terminie :D

Ja byłem jednym z tych śmiałków kąpiących się w morzu (najcieplej było ostatniego dnia -13 grudnia) - na plażowanie wybrałem sobie końcówkę plaży w okolicach Oroklini. Kilka dni temu złaziła mi skóra z opalonej głowy (noszę fryzurę na Bruce'a Willisa :D )

Woda miała ok. 20 stopni czyli mniej więcej jak Bałtyk latem.

"Podróżować to żyć..."
 Relacje PM off
chris0o lubi ten post.

#92 PostWysłany: 26 Gru 2016 12:19 

obibok napisał(a):
Ja się na Cyprze kąpałem w pierwszy weekend grudnia i było ok, a w końcu listopada na Malcie woda jest bardzo ciepła. No ale to jednak miesiąc różnicy.
@jacakatowice: Nie do końca chwytam, o co biega z tą taniością. Na Cypr zazwyczaj latam LOT-em, to na Kanary Ryanairem wyszło mi taniej.

Przelot to pół biedy. Chociaż Wizz na Cypr jest dużo tańszy niż na Kanary. O noclegi chodzi. Cypr zimą taniutki, a WK mocno podrożały . Zwłaszcza w święta i sylwestra. Nawet tanie dotychczas Lanzarote , też sporo do góry.
Ale tam pogoda gwarantowana. A Cypr ?
Dalej leje i to mocno.
Miejscowi też opowiadają, że 2 tygodnie temu było ciepło. Ale to już historia. Podobno po nowym roku dopiero ma być lepiej.
 PM off  

#93 PostWysłany: 26 Gru 2016 13:39 

niebieski
No tak, racja. Hotele są istotniejsze, a na Cyprze zimą można za śmieszne pieniądze wyhaczyć te luksusowe. A Wizzair oczywiście dużo tańszy, ale mi nigdy ich terminy nie pasowały i raz że musiałbym brać więcej urlopu, a dwa że po doliczeniu dodatkowych noclegów wcale nie było taniej.
 Relacje PM off  

#94 PostWysłany: 27 Gru 2016 13:02 

@ obibok
Piękna pogoda wróciła. :D
Jest prawie bezchmurnie i dużo cieplej, niż w ostatnich dniach.
 PM off
obibok lubi ten post.

#95 PostWysłany: 27 Gru 2016 13:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Ale nadal dużo zimniej niż na Kanarach. Coś za coś. Może jednak warto dołożyć tę stówe czy dwie za gwarancję pogody.
 Relacje PM off  

#96 PostWysłany: 27 Gru 2016 13:48 

Mówisz o dołożeniu stówki czy dwóch za dobę.? :D
Bo tyle więcej kosztuje porównywalny hotel na Kanarach, do tego w którym teraz jesteśmy.
Tak jak jest dzisiaj jest OK. Upałów nie potrzebujemy. Dużo chodzimy po terenie. A Kanary będą w styczniu. ;)
 PM off
gorny77 lubi ten post.

#97 PostWysłany: 27 Gru 2016 14:08 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Dołożyć dwie stówki za dobę do tego co już jest? Chorobcia bardzo drogo - a to tylko Cypr.
 Relacje PM off  

#98 PostWysłany: 27 Gru 2016 14:17 

Pisałem parę postów wyżej. Przelot to małe miki. Może 5-10% kosztów. Na miejscu lubimy trochę luksusu. Knajpy, hotele. A to kosztuje. Na plaży nie śpimy. 8-)
 PM off
3 ludzi lubi ten post.

#99 PostWysłany: 27 Gru 2016 14:21 
Awatar użytkownika

HON fly4free
@Japonka76 Aleś się czepiła "jak rzep...." same loty to nie wszystko, tu GŁÓWNIE chodzi z tego co sprawdzam i obserwuję o ceny noclegów i nie piszemy o 8 osobowych pokojach koedukacyjnych na Kanarach, bo tylko te ceny da się porównać z tymi na Cyprze
Na Kanarach na południu też zimą nie ma takiego letniego raju, tu i owdzie "nieźle" wieje, często i na południu się zachmurzy, woda nie tak ciepła, a i na północy często pada
Byłem na Cyprze w listopadzie br. dokładnie w Larnace, jak będę w przyszłości chciał lata późną jesienią to chyba ciut wcześniej np. druga połowa października i jednak np. Limassol (nieco lepiej jeśli chodzi o temperatury i jakby pogoda ciut lepsza niż w Larnace)
 Relacje PM off  

#100 PostWysłany: 27 Gru 2016 14:31 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Wcale się nie czepiam. Po prostu myślę czy warto wydawać tyle kasy na wyjazd zimowy na wyspe gdzie wieje i zimno.
Co do cen to ja na Kanarach wynajelam mieszkanie za 180 euro za tydzień wiec nie przesadzajmy z tymi cenami
 Relacje PM off  

[ 188 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości