Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Cyklon na Mauritiusie
#1 PostWysłany: 31 Lip 2017 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2017
Posty: 35
Zaczynam ten temat żeby ludzie, którzy wyjeżdżają na Mauritius, kiedy zapowiadają cyklon mieli miejsce na wspieranie się wzajemnie i przekonanie się, że cyklon wcale nie musi taki straszny i można go potraktować jako przygodę :) (Oczywiście nie bagatelizując tego zjawiska atmosferycznego, chodzi mi tylko o pozytywne podejście)

Jeśli chodzi o moją historię: Na Mauritiusie byłam dwukrotnie. Raz w 2002 roku, potem 15. lat później, w 2017. W obu przypadkach spotkał mnie cyklon. W 2002 roku uderzył w wyspę w trakcie moich wakacji, co dało nam niesamowitych wrażeń i będę to pamiętała do końca życia (zabarykadowanie w pensjonacie, brak prądu i wody, wybite szyby), w 2017 - przekierowano przez niego mój lot na Madagaskar, z czego również bardzo się cieszę. Ogólnie nie ma tego złego. Jeśli lecicie na Mauritius a już wiecie, że na miejscu jest cyklon - piszcie, chętnie pogadam i doradzę. Pamiętam, jak sama gorączkowo przeglądałam internet przed wyjazdem.
_____________________
Paszczak w Podróży - Seszele, Malediwy, Mauritius budżetowo i na własną rękę - blog podróżniczy
https://paszczakwpodrozy.wordpress.com/ ... auritiusie
Góra
 Profil Relacje PM off
skipperek lubi ten post.
skipperek uważa post za pomocny.
 
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 19 Sty 2019 19:55 

Rejestracja: 04 Sty 2019
Posty: 23
Cyklon na Mauritiusie w grudniu 2018 to była taka... burza.
Gorsza pogoda i często mocny deszcz.

Oczywiście to nie był jakiś mocny cyklon, ale i tak nieco popsuł zdjęcia... bo bez słońca to nie to.
Kąpiel w oceanie super... woda cieplejsza od pogody i delikatny deszczyk co jakiś czas.

Reasumując - trafiłem na chyba delikatny cyklon, dało się przeżyć - a i te dwa mniej gorące dni dały lepszą aklimatyzację
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Maj 2023 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2866
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
jest sens lecieć z turkami w lutym?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 09 Maj 2023 11:42 

Rejestracja: 18 Cze 2017
Posty: 85
Loty: 45
Kilometry: 111 446
Podpinam się pod pytanie wyżej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Maj 2023 11:51 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
A co macie przeciwko Turkom?
Góra
 Profil Relacje PM off
Gregggor lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 09 Maj 2023 12:15 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Bo te cyklony są przez Turków. :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Maj 2023 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 217
niebieski
Ja kupilem MRU na luty 2024 liczac ze nie bedzie tak zle :)
Obejrzalem kilka filmow na yt z lutego kilka lat wstecz i wydaje sie ok, pewnie wszystko zalezy od szczescia, a tego akurat nie mam do pogody :)
Dlatego lecac z 2 letnim dzieckiem wybiore jakis hostel z grubymi murami :>
_________________
77 flights / 108,796 miles
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Maj 2023 12:21 

Rejestracja: 12 Mar 2013
Posty: 44
Loty: 119
Kilometry: 307 051
Witam
Także kupiliśmy w promocji Turkish na koniec lutego . Szukałem długo informacji na temat pogody i .... będzie piękne słońce lub będzie padać lub będzie cyklon ... nikt tego nie wie :D :D :D .

Ryzykujemy ponieważ dla nad najważniejsza jest wysoka temperatura a wilgotność nam nie przeszkadza. Takie 25 stopni w lipcu czy sierpniu to ja osobiście bym zmarzł :lol: :lol: :lol:

Jak coś, ktoś , gdzieś.... na temat tego wyjazdu to można połączyć siły ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Maj 2023 13:48 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 254
niebieski
Ten Mauritius to spędza sen z powiek. Styczeń-kwiecień niby najcieplej, ale to pora deszczowa. Od czerwca z kolei wg mnie jest za zimno jak na tropiki, pogoda 25 stopni i 17 w nocy? Morze 25 stopni to jak dla mnie jest zimne, wieczorem 20 stopni też nie powala. Wygląda jakby nie było idealnej pory na Mauritius w przeciwieństwie do np Seszeli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Maj 2023 13:52 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
@Raffles: byłem kilka lat temu pod koniec kwietnia; na 4 dni pobytu (była to część większego kółka) jeden dzień był z jakimiś przelotnymi deszczami , reszta ładna - słoneczna. Nie demonizowałbym więc tego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Maj 2023 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lis 2014
Posty: 214
Loty: 118
Kilometry: 365 764
Byłem dwa tygodnie w lipcu - było po 25 stopnie średnio i jak dla Nas bardzo ciepło natomiast rzeczywiście miejscowi taksówkarze byli w kurtkach :) My byliśmy po wschodniej stronie wyspy tj. wietrznej i jak byliśmy na plaży Flic en Flac po zachodniej stronie to tam było zdecydowanie cieplej - wiatr właściwie nie wiał.
W podsumowaniu wydaje mi się, że ilości stopni zawsze będzie ok ale bardziej kierowałbym się stroną wyspy i ewentualnymi wiatrami.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 15 Maj 2023 15:44 

Rejestracja: 12 Mar 2013
Posty: 44
Loty: 119
Kilometry: 307 051
Dziękuje za te wpisy o pogodzie , dobrze jest usłyszeć coś mądrego od kogoś kto tam był :)

My traktujemy ten wyjazd jak np. na Maderę ( nigdy z pogoda nie trafisz) i nastawiamy się deszcz aby nie było dysonansu w odczuciach , lepiej sie pozytywnie zaskoczyć .

Chcemy jeszcze wyskoczyć na Reunion , jak się da i pogoda pozwoli ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 15 Maj 2023 21:35 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 254
niebieski
marek2011 napisał(a):
@Raffles: byłem kilka lat temu pod koniec kwietnia; na 4 dni pobytu (była to część większego kółka) jeden dzień był z jakimiś przelotnymi deszczami , reszta ładna - słoneczna. Nie demonizowałbym więc tego.

Byłeś chyba w najlepszym okresie w mojej teoretycznej ocenie tej destynacji. Jak popatrzeć na temperatury powietrza / morza / opadów to ten Mauritius wcale nie jest wg mnie całoroczną destynacją. Kilkanaście ostatnich lat mieszkałem w ciepłych, a wręcz gorących miejscach, także np dla mnie wieczory pod 20 stopni to za zimno jest żeby na dworzu siedzieć i się relaksować przy kolacji. W końcu trafiłem na ciekawy wpis rezydentki Mauritiusa po angielsku, co prawda sprzed 18 lat, ale jakie to ma znaczenie: https://www.trippy.com/vt/Mauritius-210 ... ident.html

Wg niej najlepsze i najcieplejsze miesiące to: wrzesień, październik, listopad, następnie marzec i kwiecień.

Pogoda i temperatury to jest mocno indywidualna sprawa. Ja uwielbiam jak morze ma 30 stopni, a temperatura w basenie nawet więcej np 32. Ktoś inny powie że zupa i nie da się w tym pływać. Dla kogoś 20 stopni i słońce to będzie już sygnał na krótkie spodenki i koszulkę, dla innych nie. No chyba że nie jadę z zamiarem nurkowania / odpoczynku na plaży.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 19 Cze 2023 14:03 

Rejestracja: 08 Gru 2022
Posty: 144
No właśnie też chcemy z żoną lecieć w lutym.
Najpierw Malediwy za 7-8 nocy, potem chcemy na Mauritius. Tylko zastanawiam się nad tymi deszczami w tym okresie. Ryzyko jest.

W ogóle to priorytet Malediwy i tam lecimy. Potem chcemy albo Mauritius, Madagaskar, Sri Lanka lub Seszele
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 13 Lip 2023 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 217
niebieski
Ja po cichu licze, ze jeszcze Turkish zmieni cos w rozkladzie i przesune wyloty o 30 dni do przodu (maksymalna darmowa zmiana) i wtedy moj pobyt wypadnie w polowie marca.

Tez uwazam ze Mauritius jest ciezki to trafienia z pogoda, przelom marca/kwietnia jest idealny. Generalnie nie chce leciec na urlop w polskie lato, bo wtedy znosna pogode mam na miejscu
_________________
77 flights / 108,796 miles
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 15 Sty 2024 15:11 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 232
https://podroze.onet.pl/aktualnosci/cyk ... eo/h67mlkv
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 08 Lut 2024 20:50 

Rejestracja: 05 Maj 2011
Posty: 136
srebrny
Byłem na Mauritiusie i Reunion w marcu 2023 (dokładnie 11-26 marzec) oraz jestem w tym roku (27 stycznia - 10 lutego) - czyli w samym środku sezonu cyklonów. Zarówno rok temu, jak i teraz dwa tygodnie spokojnej pogody - czasem popołudniami trochę popada (max godzinę), ale jest to normalne w tej strefie klimatycznej. Fakt faktem w tym roku, ślady cyklonu Belal z połowy stycznia widoczne są na obu wyspach (na Reunion bardziej wiało i większość palm wygląda tak, jak by ktoś obciął ich połowę liści po jednej ze stron), na Mauritiusie cyklon pozostawił ślady w postaci dużych opadów - pojedyncze drogi się zapadły i do tej chwili zamknięte. Nie przeszkadza to w żaden sposób w zwiedzaniu. Znów miałem szczęście, bo od przyszłego tygodnia jest szansa na powrót do aktywności cyklonicznej.

Dla zainteresowanych, polecam śledzić codzienne biuletyny meteo wydawane przez służby meteo na Mauritiusie i Reunion:
- https://meteofrance.re/fr/cyclone
- http://metservice.intnet.mu/current-cyclone.php
Góra
 Profil Relacje PM off
tarman lubi ten post.
czarodziejka_bj uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group