Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 03 Sty 2020 21:50 

marvillek napisał(a):
andrzejdz, dziękuję Ci za pomoc - właśnie zarezerwowaliśmy prom Santorini - Ios za 9,50 EUR :) Prom Artemis z Ios na Milos jest dostępny w piątek za 16 EUR, ale będzie w Milos dopiero o 23, więc raczej odpada. Będziemy się jeszcze zastanawiać.


Na te łajby po Cykladach nigdy nie rezerwowałem biletu. Zawsze można kupić w budce czy jakiejś agencji przed odpłynieciem. Odpada wtedy "latanie" po biurach armatora aby z wydruku kupna biletu wystawili kartonowy bilecik. Chociaż na wyspach w porcie jest zawsze jakaś mała agencja i to wystarczy. Artemis z 18,30 w piątek na 99% się spóżni i na Milos możecie być nawet o 3 , ale to nic. W porcie napewno ktoś będzie czekał na was jak zarezerwujecie noclegi lub w ciemno miejscowi bedą czekać z ofertą. Jeżeli dacie nacisk, jednak na Milos, to nawet w ciemno będzie stał busik z campingu Achivadolimni ,to daleko od portu ale w nocy na 100% mozliwość noclegu w stacjonarnym namiocie / ok 15 e za 2 os/
Jak coś to pytaj, na Cykladach w 2010 -2017 byłem na wszystkich
Jeżeli Milos /dla mnie bardziej już komercyjna wysepka/ bedzie nie po drodze, to proponuję wysiąść wcześniej z Artemisa na Folegandros . We wrześniu na bank po targowaniu małym dostaniecie pokój przy porcie w dobrych warunkach za 25e/doba. Z Folegandros też codziennie jest prom do Pireusu. Noclegi w Chora Folegandru juz są dużo wyższe i za 40 ciężko bedzie znaleść.
Góra
 PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#82 PostWysłany: 01 Sie 2020 11:32 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 52
Cześć
Będę na Santorini między 11 a 17 sierpnia. Po przeczytaniu całego wątku. Chciałbym się wybrać na Ios albo Anafi na około 2 dni. Na santorini będę wynajmował samochód. Czy jest możliwość przeprawić się na te wyspy z samochodem? Jeżeli tak to czy się to opłaca? Jeżeli się to nie opłaca albo nie da się to jak wygląda transport publiczny (czy w ogóle taki istnieje) na tych wysepkach? Rozważam jeszcze wynajęcie samochodu już na jednej z tych wysepek ale czekam na odpowiedzi z wypożyczalni i nie wiem czy ceny mnie nie zabiją.

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 01 Sie 2020 12:26 

Rejestracja: 13 Lis 2017
Posty: 14
Loty: 204
Kilometry: 511 227
Santorini - Ios samochód promem ok. 35 euro w jedną stronę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 01 Sie 2020 12:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Do planowania promów można skorzystać z strony ferry hopper
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 01 Sie 2020 14:33 

Jurek__ napisał(a):
Santorini - Ios samochód promem ok. 35 euro w jedną stronę.


Tak dokładnie 33e za auto i 7 od osoby w jedną strone. Pisałem już w innym wątku ,że zabranie auta na prom i inną wyspę wiąże się z dodatkowym ubezpieczeniem i wliczając bilety jest to mało opłacalne. Wspomniany prom za 7e tez nie kursuje codziennie ,chyba 2-3 razy w tygodniu a godziny kursowania tak aby zgrały się na całodzienną lub 2 dniową wycieczkę są do kitu.
Podobnie jest i jeszcze gorzej z rejsami na Anafi.Tam teraz nie ma prawie turystów. prom dopływa 3 razy w tygodniu Jedyny autobus z portu do Chory nie kursuje.Pozostaje wynajęcie czegoś na 2 kółkach i objechać wysepkę.
https://travel.viva.gr/en/ferries/booki ... e&hv=false
https://travel.viva.gr/en/ferries/booki ... e&hv=false
Góra
 PM off  
      
#86 PostWysłany: 01 Sie 2020 15:03 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 52
A czy ktoś z Was się orientuje czy na Ios kursują teraz jakieś busy?
Wynajęcie auta na Ios i Anafi to 45 euro dzień tak więc faktycznie nie opłaca się płynąc z autem z Santorini
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 01 Sie 2020 15:12 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
let me google that for you

https://www.ktel-ios.gr/timetable/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 23 Sie 2021 15:23 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 9
Przylatuję do Aten, potem płynę do Naxos i wracam z Santorini do Polski. Promu między tymi trasami mam ogarnięte. Podpowiecie gdzie szukać wycieczek jednodniowych z Naxos na inne wyspy? Gdzie warto się wybrać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 23 Sie 2021 15:51 

Wybrać się warto na Małe Cyklady a zwłaszcza na Koufonisi. Jednak na 1 dzień możesz mieć problem bo takie wycieczki widziałem tylko prywatną łajbą i dość drogo. Może na miejscu jak wyjdziesz z promu w informacji turystycznej wiedzą więcej. Samemu można popłynąć tanim retro promem Express Skopelitis za jakieś 7 e jednak nie ogarniesz w 1 dzień ,może na 2 godziny na miejscu. Tym promem dobrze robić wycieczki na Małe Cyklady z Katapoli na Amorgos którą również polecam

https://travel.viva.gr/en/ferries/booki ... e&hv=false

Na Koufonisi tylko we wtorki widzę możliwość ok 6 godzinnego pobytu płynąc promem 12,10 a wracając 19,55
Góra
 PM off  
      
#90 PostWysłany: 23 Sie 2021 16:49 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 9
Myślałem że na Paros nie powinno być problemu z racji lokalizacji, ale w takim razie skrócę pobyt w Naxos i wypróbuję małe Cyklady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 23 Sie 2021 18:33 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 9
A ta promocja jest nowa czy to to samo o czym pisaliście w poprzednich postach? Piszą że niedostępna online.
https://www.bluestarferries.com/en-gb/o ... economy-20
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 23 Sie 2021 19:38 

Za 20e są niektóre kursy z i do Pireusu. Obowiązuje na sztywną godzine i datę. Moze tak być ,że BlueStar sprzedaje bilet z Pireusu na Rodos za tą cenę a po drodze gdzie zawija na wyspy cena bedzie normalna. Może być ,że tym promem, który zawija na Naxos cena też będzie 20e a na Paros już normalna. Może w ciągu kilku lat kupiłem z 3 razy tak bilet za 20e i wysiadłem na innej wyspie,bo i tak nikt nie sprawdzał póżniej biletów.
Gorzej byłoby gdyby coś się stało póżniej podczas rejsu i nazwisko z biletu poszło by na listę.
Góra
 PM off  
      
#93 PostWysłany: 08 Mar 2022 22:25 

Rejestracja: 01 Mar 2021
Posty: 107
Loty: 55
Kilometry: 84 576
niebieski
Czesc. Mam kilka pytań.
1. Kiedy można się spodziewać rozkładu promów na przełom sierpnia i września?
2. Czy oprócz travel.viva.gr i ferryhopper.com są jeszcze inne strony do sprawdzania rozkładów?
3. Planuje w ciągu 2 tygodni zobaczyć Santorini na którym ląduje i z którego wylatuję, Ios, Naksos i prawdopodobnie Paros. I czy z którejś z tych wysp da się ogarnąć promy tak, aby w 1 dzień dopłynąć na Mykonos (nie chciałbym tam nocować z powodu cen), zwiedzić Delos i wrócić na którąś z wymienionych wysp?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 09 Mar 2022 11:51 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
1. Większość promów juz ma rozkład na lato (teoretycznie nigdy się nie zmieniły aż tak bardzo). Νie wiem jak z rozkładami prehistoricznych statków, bo ich gardzę.
2. Jak dla mnie najlepszy ferryhopper
3. Samo Mykonos z Paros, jest to realne, ale to będzie sporo kosztować. IMO lepiej zrobić Mykonos innym razem, i przenocować w Tinos lub Syros (broń boże nie w trakcje 15 sierpnia)
Góra
 Profil Relacje PM off
matek1212 lubi ten post.
matek1212 uważa post za pomocny.
 
      
#95 PostWysłany: 09 Mar 2022 16:20 

Rejestracja: 01 Mar 2021
Posty: 107
Loty: 55
Kilometry: 84 576
niebieski
Zeus napisał(a):
2. Jak dla mnie najlepszy ferryhopper

Dzięki za odpowiedź. Delos odpuszczam. Jeszcze jedno pytanie mi do głowy przyszło. Bilety lepiej kupować na miejscu czy przez internet?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 09 Mar 2022 16:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
W Blue Star Ferries, była reguła kiedyś, ze im wcześniej tym taniej (np. Deck) szczególnie w sezonie może trafić ze pula biletów się skonczyła.

Co do Mykonos, to ja bym odpuścił i posiedział w Naxos, Paros i "hipisowskim" Antiparos.

Wakacje w Grecji zazwyczaj trwają do 15/8 i wtedy jest najdrożej co do noclegów i promów. Po 15/8 jest dalej wysoki sezon, ale nie ultra wysoki, więc przed kupnem warto sprawdzić ceny noclegów.
Góra
 Profil Relacje PM off
matek1212 lubi ten post.
matek1212 uważa post za pomocny.
 
      
#97 PostWysłany: 22 Mar 2022 13:41 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
https://www.rosa.gr/uncategorized/afxis ... omologion/

Niestety będą podwyzki w cenach biletów promowych o 10-12%

Pireus-Paros, od 38,50 euro klasie ekonomicznej do 42,50 euro
Pireus-Mykonos, od 40 euro bdo 44 euro
Pireus-Syros, od 35 euro do 38,50 euro
Piraeus-Patmos, od 43 euro do 47,50 euro.

Jeżeli nie dostaną pomocy od państwa, niektóre połączenia zostaną zredukowane lub będzie o wiele wolniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 15 Kwi 2022 20:24 

Rejestracja: 03 Kwi 2022
Posty: 2
Kurcze, czy na wypad z Krety na Santorini 24-25 kwietnia zostaje mi naprawdę tylko jeden prom za 90 euro w jedną stronę?
Przeszukałam już chyba cały internet... Czy ktoś z Was zna tańszy sposób?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 15 Kwi 2022 20:46 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Jest Wielkanoc wtedy i high season.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 18 Kwi 2022 10:31 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Trzeba się przygotować, ze tanio po Cykladach promem poszło do lamusa. Pireus - Santorini to prawie 40-50 eur o/w , Pireus - Mykonos 35-40 eur na Dodekanezy (Rodos) prawie 60-70 eur
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group