Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 01 Gru 2015 20:15 

gocio napisał(a):
Prom między Naxos i Pireusem w cenie 20,5E?
Na stronie stronie aferry.uk znalazłem w cenie 37,27E Blue Star Ferries


@gocio napisałeś
gocio napisał(a):
Chciałbym się dostać na Santorini, a następnie promami między wyspami i z Naxos samolotem do Aten.


Zrozumiałem ,że na Santorini chcesz polecieć samolotem,potem promem na Naxos i z powrotem do Aten też samolotem.
Wg.mnie jesli tak chcesz to najlepiej to zrobić Ateny-Santorini Ryanem ,gdzie bilet może być tańszy od promu a z Naxos Aegeanem czekając na ofertę promocyjną. Prom między wyspami Santorini a Naxos Blu Star kosztuje 20,5 E
Wszystkie inne bilety z i do Pireusu na wyspy są w cenie ponad 37 E
Góra
 PM off
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 05 Gru 2015 10:10 

Rejestracja: 14 Cze 2014
Posty: 31
Tak właśnie planuję zrobić. Dolecieć do Aten, następnie przelot na Santorini. Tu może być problem, bo czas między jednym lotem, a drugim wynosi tylko 1g10m i obawiam się, że w przypadku opóźnienia może być problem. Czy ktoś już tak próbował lecieć?
Następnie chciałbym przepłynąć na Ios, Milos i inne wyspy (to jeszcze do ustalenia) i na koniec dotrzeć na Naxos i stamtąd do Aten. Niestety ceny przelotów skutecznie zniechęcają do przelotów, więc pozostaje prom do Pireusu i stamtąd do Aten. Jak z Pireusu najlepiej dotrzeć do Aten?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 05 Gru 2015 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
metrem do centrum, albo autobusem x96 na lotnisko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 05 Gru 2015 16:37 

[quote="gocio"]
Następnie chciałbym przepłynąć na Ios, Milos i inne wyspy (to jeszcze do ustalenia) i na koniec dotrzeć na Naxos i stamtąd do Aten.

W tym roku byłem na Ios i Milos oraz na Naxs. Powiem szczerze ,że taką trasę trzeba sobie ustalić przed wyjazdem. Jest coraz mniej tanich promów. Zastępują je szybkie i drogie katamarany. Z Santorini najtańszym połączeniem za 10e jest prom Express Skopelitis który kursuje tylko w każdą niedzielę. Natomiast we wtorki i piątki z Ios na Naxos kursuje Artemis firmy Hellenic Seaways za 9e. połączenie z Santorini na Milos jest najtańsze promem Prevelis firmy Anek też 2 x w tygodniu. Szybkie Katamarany kursują codziennie ,jednak ich cena np. Na Ios z Santorini wynosi w lecie ponad 35 e. Polecam tą wyszukiwarkę http://travel.viva.gr/en/ferries/bookin ... e&hv=false mozna tutaj kupić on line tanie bilety za 20 e na przeprawy z i do Pireusu. Z wydrukiem nr.rezerwacji zgłasza się przed rejsem w porcie i odbiera gratis bilet na prom. Takie ceny pojawiają się dość często i warto z nich korzystać bowiem na miejscu firma Blue Star nie stosuje promocji.
Góra
 PM off
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 05 Gru 2015 20:43 

Rejestracja: 14 Cze 2014
Posty: 31
Dziękuję bardzo za dobre informacje, o takie mi właśnie chodziło bo trzeba przyznać, że taryfy na tych trasach nie należą do najniższych. Czy którąś z tych wysp można sobie odpuścić, czy jednak trzeba wszystkie zobaczyć. Czy wynajmowaliście może skuter na tych wyspach, czy raczej samochód? Ja jestem zwolennikiem skuterów i wielkość wysp jest odpowiednia do poruszania się takim środkiem lokomocji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 05 Gru 2015 22:45 

Dla mnie ,żadnej wyspy na Cykladach nie idzie odpuścić. Byłem na prawie wszystkich i każda jest inna. Santorini to dobra "wyskocznia" oraz Naxos jako wyspa przesiadkowa. Jeśli mowa o odpuszczeniu jakiejś, to w/g mnie Sikinos.Jakoś nie wywarła na mnie wrażenia. Musowo z Santorini polecam Anafi i Folegandros. Z tych wszystkich wysp w pobliżu dołączam właśnie Naxos a na niej Ag.Prokopius i Ios z plażą Milopotas oraz Magganari. Skuter można wynająć na każdym kroku na wszystkich wyspach.Targowanie jest musowe i taką 50 tkę masz za 10 e Przeważnie wołają 15 na dobę ale pod koniec sierpnia i we wrześniu 12e to norma. Na większych wyspach i wypożyczalniach jako sieciówki bez prawka A nie dostaniesz skutera. Jednak coś już drgnęło w tym kierunku i mają wytyczne z innych krajów UE że np. w Polsce nie potrzeba na skuter prawka A i trzeba się powołać na ten przepis. Małe auto klasy A i B w sezonie na Cykladach kosztuje 50e na dobę we wrześniu 35. Na każdej jest dobra komunikacja autobusowa a bilet jednorazowy kosztuje 1,8 -2,3e
Góra
 PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 11 Cze 2016 11:35 

Rejestracja: 26 Kwi 2016
Posty: 5
Witam,
Proszę o radę odnośnie sposobu zakupienia biletów na prom Blue Star na odcinku Pireus - Thira. Wybieram się tam pod koniec czerwca. Dzień wczesniej (wlasciwie noc) przylot do Aten, nastepnego dnia chce już być w drodze na Cyklady.

Poradzcie czy jest sens kupować bilet na prom online przed przyjazdem czy bez problemu zrobię to w porcie w dniu rejsu ? Czy są problemy z wolnymi miejscami i lepiej zarezerwować wcześniej? Proszę o poradę kogoś kto korzystał z tych połączeń promowych. Połączenie które mnie interesuje jest już o 7:20 rano, nie znalazłem informacji od której są czynne kasy w porcie .

Pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 11 Cze 2016 23:38 

Z połączeń korzystałem wielokrotnie. Czy nie lepiej i taniej Ryanem na Santorini?? Bilet na Blue Star kosztuje 39 e a w promocji, na http://travel.viva.gr/en/ferries/bookin ... e&hv=false Teraz drożej.
Na koniec czerwca linia Volotea ma promocje po 19,45e z ATH- JTR moze coś ci dopasuje.
Na prom bilet kupisz w Pireusie w każdym biurze których tam pełno. Jesli chodzi o same kasy ,to przeważnie otwierają je na godz/ półgodziny przed rejsem w określonym gate.

Ps. w tym roku na koniec sierpnia planujemy Santorini>Folegandros>Ios >Paros>Mykonos tak na 16 dni
Góra
 PM off
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 11 Cze 2016 23:56 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 412
Kupując online szczególnie kilkanaście dni przed rejsem możesz trafić na promocję. W kasach ceny sztywne.

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 12 Cze 2016 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
najlepiej popłynąć na rejs żeglarski :)
zwiedzanie, kąpanie w zatoczkach
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 26 Cze 2016 12:15 

Rejestracja: 24 Maj 2015
Posty: 4
Anonymous napisał(a):
Ps. w tym roku na koniec sierpnia planujemy Santorini>Folegandros>Ios >Paros>Mykonos tak na 16 dni


@andrzejdz
Pod koniec sierpnia planujemy Ateny/Santorini>Paros (może Ios/Naxos)>Mykonos na ok 2tyg. Widzę, że znasz wyspy jak własną kieszeń, więc również zwrócę się o radę. Trasa nie jest jeszcze ustalona. Myślę, że 2 dni spędzimy w Atenach, nie wiem jeszcze czy na początku czy końcu. Jeśli lot na Santorini będzie bardziej opłacalny to pewnie tam zaczniemy.

Promy będziemy pewnie bookować online, ale zastanawiam się nad noclegami. Mówiłeś, że nie ma problemu ze znalezieniem pokoju na miejscu od lokalsów? Czyli nie ma sensu rezerwować wcześniej?

Co do komunikacji, rozumiem, że autobusami można wszędzie łatwo się dostać? Myślę ewentualnie o dwuosobowym skuterze, ale chyba jednak autobus wygra.

Mógłbyś posłużyć jakąś radą tej trasie którą podałam? Santorini, Paros, Mykonos to pewnie byłyby punkty stałe. Nie wiem czy na więcej czas pozwoli. Miałbyś do polecenia ewentualnie jakieś miejscówki na nocleg na tych wyspach/ jakieś wskazówki odnośnie promów?

Z góry dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 26 Cze 2016 13:07 

Po 25 sierpnia nie ma sensu rezerwować promów po wyspach,dostepne są bilety w porcie po minimalnych dla danej trasy aktualne cent tutajhttp://travel.viva.gr/en/ferries/b ... e&hv=false Wyjątkiem są promy powrotne z wysp do Aten. Promy są stosunkowo drogie ale w tym sezonie "reanimowany" został Nel Lines z promem Aqua Spirit.Przejął go SeaJet i on teraz należy do najtańszych. Drugim promem jest Artemis z Hellenic Seaways. Na trasy tymi promami raczej wcześniej trzeba ułożyć sobie podróż.
W każdym porcie przy cumowaniu promów ustawia się rząd lokasi oferujących noclegi.Targowanie jest wskazane i konieczne.Jeżeli jest brak chętnych ,a na końcówkę sierpnia i wrzesień zawsze,to ceny noclegów spadają i nawet za 20-25e mozna mieć pokój z transferem do portu i z portu. Mykonos w tym czasie droższy ok35-40e.Najtańsze bungalowy na campingach po ok 8e łóżko. Naxos jest stosunkowo tanią wyspą,tam we wrześniu za nocleg w NaxosTown w dzielnicy przy plazy Georgios lub 3 km dalej przy plaży Prokopios lub Agia Anna za 20e pokój.
Podróżowanie po wyspach najlepsze jest na skuterze za średnio 15e doba. Autobusy kursują wszędzie ale nie docierają w każdą dziurę i zatoczkę. Najlepsza komunikacja na Santorini i Naxos,a jednorazowy najtańszy bilet do 5 km to 1,8 e
Jeżeli masz wybierać wyspy to tylko po 25-28 sierpnia,przed jest drogo i tłoczno.
Na dzisiaj najtańszym sposobem dostania się np.na Santorini jest Ryanair z WMI lub SXF do ATH i przesiadka na ATH-JTR. lub prom ale ten moze być drozszy od samolotu.
Góra
 PM off
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 26 Cze 2016 18:04 

Rejestracja: 24 Maj 2015
Posty: 4
Dzięki wielkie za wskazówki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 03 Lip 2016 09:49 

Rejestracja: 24 Maj 2015
Posty: 4
@andrzejdz

Próbuję ustalić dzienny budżet na osobę. Chcemy by nasza podróż była jak najbardziej niskobudżetowa. Jakie są ceny żywności na wyspach (tawerny, sklepy)? Gdzie najlepiej jeść?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 03 Lip 2016 12:38 

Sklepy sklepom nierówne,tak samo i tawerny. Generalnie najdrożej w portach ,przy deptakach i plażach. Najtaniej w dużych marketach i bocznych uliczkach. Na komercyjnych wyspach są duże markety typu Lidl itp. na małych tylko sklepiki większe lub mniejsze też oznaczone jak Supermarket ale ceny w nich znacznie większe ,conajmniej 50 nawet 100% zwłaszcza te przy plażach. Grecja tanią nie jest i podstawowe produkty w Lidlu są droższe o ok 20% i więcej niz w Polsce. W tawernach zjedzenie śniadania angielskiego czyli jajka,bekon,pieczywo i kawa to 6-8e. W piekarni przy stoliku jakiś świeży wypiek typu ala pizza ,parówka w cieście i kawa ok 4 e. Wszędzie dostępne souvlaki z grila /samo mięso na patyku ok 50gr/ za 1,5e ,oraz pitty z gyrosem po naszemu zwane souvlakami od 2 do 2,5e z tzadzykami cebulą pomidorem i frytkami. W tawernach podstawowe danie plato czyli na talerzu zaczyna się od 5 e ,średnio do 8.
W większości tawern tależrz gyrosa w zestawie to 7e, mix mięs czyli gyros,2 souvlaki i kebap 9e, kalamary pieczone i z grila oraz faszerowane fetą i papryką podobnie cenowo. Zestawy na 2 os czasami z jedną duzą sałatką choriatiki i napojami za 20-25e Mozna spotkać informacje przy tawernach o cenie za 16e/2s ale bez napoi. Piwo w tawernie przeważnie 2,5e butelka,3,5 kufel. Wino na kilogramy ok 4 e 0,5 kilo i 7 kilo. Ryby drogie wszędzie. W tawernach zamawia się ryby na wagę a ich ceny to 30e kilo najtaniej za takie ala szprotki. Dobre rybki to ok 60e kilo i jest ich na talerzu ze 20sztuk. Kuraki z grila ok 8e za cały. W tawenach przed zamówionym daniem zawsze dostaniesz mezze/przekąskę/ a na koniec ciasto lub owoce i mocniejszego rozchodniaka. Można poprosic o następne :lol:
Piwko w markecie 1,1e Mythos,Alfa,Amstel. Są też za 0,6 typu zlewki z beczki. Pepsi,Cola i inne 1,5e 2 litry. Te same napoje w sklepiku przy plaży to ok 1,5-1,7 piwo a Cola ok2,2e,Woda w butelkach od 0,3e w markecie do 1e przy plaży.
Tak się rozpisałem ,a miałem napisać ,ze 60-70 e na dzień wystarczy/2os. i biorąc na 10 dni 700e mozna z tego mieć jeszcze na bilety tam i wypożyczenie 2x skutera. Noclegi od lokasiów w porcie za 25 e.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 03 Lip 2016 15:43 

Rejestracja: 24 Maj 2015
Posty: 4
Takie odpowiedzi lubię :) wszystko i tak wyjdzie na miejscu, ale przynajmniej trochę można sobie poukładać w głowie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 06 Sie 2016 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2016
Posty: 241
@andrzejdz

tak się składa, że będziemy na Mykonos 23-25 sierpnia, lecimy samolotem...
proszę podpowiedz, czy po wylądowaniu na lotnisku też znajdziemy "lokalesów" z oferta noclegów ?
...a jeśli byśmy szukali tanich noclegów na cempingu w bungalowach, mógłbyć podac nam namiary ?

Będę wdzięczny za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 07 Sie 2016 00:22 

Tak, bedą stali na lotnisku ,ale to bedą komercyjni naganiacze , W tym terminie to 60-70 e będą wołali. Większość ich jest kierowcami busów czekającymi przy lotnisku. W tym terminie musisz nastawić się za min, 40-50 e za pokój z łazienką/doba . Jak znasz angielski dobrze ,a jeszcze lepiej grecki jesteś w stanie utargować conajmniej połowę na noclegu.

-- 07 Sie 2016 00:55 --

Jeżeli kogoś to by interesowało, to jestem pomocny w Grecji. Bedziemy 26-27 sier w Atenach i potem płyniemy na Santorini aby z tamtąd udać się na inne wyspy. W planie Folegandros,Milos,Serifos ,Syros,a z Mykonos wracamy. Całą trasę przez 5 wysp zamierzamy pokonać tanimi promami Artemis i Aqa Spirit za ok 50 e .
Góra
 PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 07 Sie 2016 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2016
Posty: 241
dzięki,
a kemping na Mykonos ? który Twoim zdaniem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 07 Sie 2016 12:48 

Dwa kempingi Paradise i Paraga,można na nie dojść pieszo z lotniska. Kursuje do nich autobus ,ale przystanek ma za rondem w strone centrum ,trzeba sie cofnąć z lotniska.
http://www.mycamp.gr/en/
http://www.paradisemykonos.com/
Ten pierwszy w miarę spokojniejszy bo na Paradise to nie pośpisz.
Na każdym są dostępne wieloosobowe bungalowy za ok 20e łóżko, pobyt w swoim namiocie to ok 10e/os + namiot. Na linkach dostępne są ceny kempingów w zależności od terminu i noclegu. W recepcji raczej nie utargujesz nic ,bowiem obsługa trzyma się regularnego cennika.
Góra
 PM off
ELBE lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group