Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2764 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 139  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Curve
#861 PostWysłany: 20 Gru 2019 13:38 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2341
srebrny
@Maq @skrzat - przepraszam, mam po prostu na jednym telefonie 2 aplikacje Q i przelałem od siebie do żony na tym telefonie na próbę. Do siebie samego nie przelewałem i jak rozumiem nie można... jeszcze.
Poprawię wpis.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
 Temat postu: Re: Curve
#862 PostWysłany: 20 Gru 2019 19:36 

Rejestracja: 02 Wrz 2015
Posty: 47
Po co przelewać samemu sobie? Poza oczywiście cebulowaniem kart kredytowych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#863 PostWysłany: 20 Gru 2019 20:49 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2341
srebrny
Małe ostrzeżenie - przelałem z karty kredytowej PKO na kartę żony i w PKO mam blokadę z nazwą rodzaju operacji "wypłata gotówki".
Ciekawe czy jak rozliczy to potraktuje jako wypłatę gotówki (jak z bankomatu) - jeśli tak to kiszka, bo będą prowizja i odsetki
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#864 PostWysłany: 20 Gru 2019 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Skoro Curve przekazuje bakom kod MCC to można się było tego spodziewać.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#865 PostWysłany: 20 Gru 2019 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 192
Od kiedy przekazuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#866 PostWysłany: 20 Gru 2019 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Od zawsze

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#867 PostWysłany: 20 Gru 2019 22:07 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@pabien - nie od zawsze, od września 2018.
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#868 PostWysłany: 20 Gru 2019 22:42 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
Raphael napisał(a):
Skoro Curve przekazuje bakom kod MCC to można się było tego spodziewać.

MCC nie świadczy o typie operacji (POS/MO/TO/IO/ATM) tylko o kategorii merchanta.

Typ dla wszystkich operacji Curve to płatność internetowa i takie limity one obniżają.

Taka płatność może być też transakcją niby-gotówkową i wówczas na kartach kredytowych są liczone odsetki od pierwszego dnia.

Niemniej prowizja od wypłaty w bankomacie wtedy i tak nie ma jak być naliczona, bo operacja jest gotówkowa, ale internetowa, a nie w ATM. No chyba, że jakiś bank ma w cenniku prowizję za operacje gotówkowe przez internet.

Ergo: Operacje kartą Curve wliczają się w limity operacji internetowych kartą, a te wykonane w bankomatach są widziane jako gotówkowe, czyli z odsetkami od dnia dokonania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#869 PostWysłany: 20 Gru 2019 22:54 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2341
srebrny
To będzie ciekawie, bo w tabeli jest "wypłata gotówki w kraju 3%" i "wypłata gotówki za granicą 0%" a transakcja jest "CRV London"
Czyli zapłacę tylko odsetki od 100 zł?
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#870 PostWysłany: 20 Gru 2019 23:00 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
To nie wypłata, więc nie widzę podstaw by pobrali prowizję od wypłaty. Gdyby nawet, to reklamacja byłaby wygrana - brak podstawy dla takiej opłaty.

Transakcjami internetowymi gotówkowymi są np. wszelkie płatności rachunków kartą, zasilenia wirtualnych portmonetek i tak to właśnie działa. Nie każdy bank nawet nalicza od nich odsetki.

W Twoim przypadku będą IMO w najgorszym razie tylko odsetki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#871 PostWysłany: 21 Gru 2019 10:47 

Rejestracja: 20 Gru 2018
Posty: 71
Marx napisał(a):
Po co przelewać samemu sobie? Poza oczywiście cebulowaniem kart kredytowych?

Szybkie przelewy środków w walucie obcej, Blik czy Express Elixir tego nie oferują. Przyda się tez jak ktoś ma konto zagraniczne.
Mam np. kartę Vpay w Nest Banku który nie jest obsługiwany przez popularne platformy wymiany walut (środki idą jako przelew międzybankowy), a Curve byłoby w stanie przesłać mi środki nawet w pół godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#872 PostWysłany: 21 Gru 2019 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
@Maq księgowanie na karcie odbiorcy trwa kilka dni, więc nie da się otrzymać środków w pół godziny :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#873 PostWysłany: 21 Gru 2019 14:14 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 308
niebieski
Jak zrozumialem to 30 minut jest gdy obie strony transakcji mają
Curve. Kilka dni to jak nie masz Curve.

Wysłane z V30
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#874 PostWysłany: 21 Gru 2019 14:30 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2341
srebrny
@tamtam - no ja w piątek przed południem zrobiłem przelew z kk mojej w Q na kk żony w jej Q i zapewniam, że żadne 30 minut. Kasy ani widu ani słychu.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez lluukk, 21 Gru 2019 15:27, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#875 PostWysłany: 21 Gru 2019 15:11 

Rejestracja: 20 Gru 2018
Posty: 71
Robiłem już przelewy przez Curve i te wykonane w tygodniu w godzinach porannych i popołudniowych docierały z reguly do godziny czasu. Natomiast przelewy zrobione wieczorem czy w weekend to rzeczywiście były wykonywane następnego dnia roboczego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#876 PostWysłany: 21 Gru 2019 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
Powtórzę jeszcze raz...
Przelew między użytkownikami dociera nawet w kilka chwil, ale księgowanie na kartę odbiorcy jest zależne od banku i tu księgowanie trwa przeważnie 2-5 dni.
Jedynie przelew na kartę Curve Cash jest błyskawiczne, ale nie o to chodzi w usłudze transferu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#877 PostWysłany: 21 Gru 2019 19:33 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
Maq napisał(a):
Marx napisał(a):
Po co przelewać samemu sobie? Poza oczywiście cebulowaniem kart kredytowych?

Przyda się tez jak ktoś ma konto zagraniczne.

Właśnie i dlatego zastanawiam się, kto pierwszy "weźmie się" za Curve Send - banki same z siebie, czy regulatorzy. CS jest bowiem furtką do przelewania pieniędzy z konta na konto przez niezidentyfikowane w żaden sposób osoby, poza kontrolą antyfraudową i antypralniczą. Nie zdziwię się jeśli Revolut jako pierwszy zacznie zawieszać konta tym, którzy zasilać go będą przez Curve Send.

W wersji minimum wymuszone zostanie przez regulatorów potwierdzenie tożsamości posiadacza konta Curve (i może właścicielstwa karty) w celu korzystania z Send'a.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#878 PostWysłany: 21 Gru 2019 23:49 

Rejestracja: 20 Gru 2018
Posty: 71
skrzat napisał(a):
Powtórzę jeszcze raz...
Przelew między użytkownikami dociera nawet w kilka chwil, ale księgowanie na kartę odbiorcy jest zależne od banku i tu księgowanie trwa przeważnie 2-5 dni.
Jedynie przelew na kartę Curve Cash jest błyskawiczne, ale nie o to chodzi w usłudze transferu :)

Testowałeś usługę, czy piszesz czysto teoretycznie?
O ile księgowanie środków czasem trwa nieco dłużej, to dostępne saldo zwiększa się dużo szybciej. Testowałem usługę przy użyciu kart ING/Santander/Nest i nigdy nie musiałem czekać dwóch dni...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#879 PostWysłany: 22 Gru 2019 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
@Maq testowałem usługę jako jeden z pierwszych w PL. Najpierw była opcja odebrania transferu tylko na kartę curve cash, potem dodali możliwość odbioru na dowolną podpiętą kartę. Księgowanie na karcie jest zależne od banku. Testowałem TMUB, mBank i revolut. W revolut było najszybciej, akceptacja transferu przychodzącego 13 października, a na revolut pojawiło się 15 października.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#880 PostWysłany: 22 Gru 2019 15:57 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
Transakcje "uznaniowe" nie są autoryzowane, więc powiększenie salda konta następuje wraz z rozliczeniem z Visy lub MC. Zdarza się, że niektóre banki zwiększają saldo od razu gdy wpływa do nich rozliczenie takiej transakcji, ale samo księgowanie na rachunku uwidaczniają np. dzień później, tak robi m.in. Millennium.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2764 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 139  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: f0ku5 oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group