Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2756 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 138  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Curve
#881 PostWysłany: 24 Gru 2019 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2018
Posty: 155
Doświadczyliście kiedyś sytuacji, kiedy mimo środków na podpiętej karcie transakcja karta Curve była odrzucana? Zdarzyło mi się to wielokrotnie będąc w usa i nadal nie wiem co było powodem.
Słyszałem kiedyś, ze robiac wiekszy zakup Curve kasuje 2% powyzej jakiejś sumy. Czy to prawda? Jaka jest to kwota? Dzienny limit to niby 2tys GBP. Chcialbym dokonac zakupu za około $1.5k i wolałbym zeby Curve mnie wtedy nie zawiódł :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Curve
#882 PostWysłany: 24 Gru 2019 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 653
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Dla standardowego darmowego Curve rownowartosc wydania 500GBP jest darmowa ( na miesiac ) , potem +2% fee dla transakcji ze zmianą waluty. Co wazne , jesli przekroczysz ten limit jedną dużą transakcją to +2% jest od całości transakcji a nie nadwyzki ponad 500GBP.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
krzykrzysztof lubi ten post.
arturro uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#883 PostWysłany: 24 Gru 2019 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
Zdarzyło mi się to chyba z 4 razy z rzędu przy podpiętym revolutem mojego pierwszego wyjazdu z Curvem (-ą?). Potem zmieniłem kartę na "normalną" kredytówkę i problem znikł. Stawiam, że takieś timeouty były przyczyną - revolut idzie online, więc odpowiada wolniej niż karta kredytowa, Curve tak samo, a pewnie jeszcze jakieś dodatkowe sprawdzanie dla świeżaków miało miejce...
Góra
 Profil Relacje PM off
krzykrzysztof lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#884 PostWysłany: 24 Gru 2019 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2018
Posty: 155
To dlaczego w aplikacji pokazuje mi dzienny limit 2000 GBP? Uzywalem Curve juz od ponad pół roku a wiem, ze oni podnoszą limity. W takim razie w jakim znaczeniu 2000 GBP jest limitem skoro rzekomo powyzej 500 GBP bedzie 2%?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#885 PostWysłany: 24 Gru 2019 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 653
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Dzienny limit 2000 GBP - nie zaplacisz więcej dziennie tą kartą , nie ma to nic wspólnego z prowizją 2%.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
krzykrzysztof uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#886 PostWysłany: 30 Gru 2019 19:07 

Rejestracja: 20 Gru 2018
Posty: 71
Przyszedł mail z Curve z podsumowaniem roku i najbliższymi planami:
- Apple Pay: podobno termin udostępnienia jest już bardzo
- Curve Metal: plan z kartą metalowa ma zostać udostępniony w Europie (poza UK) w 1 kwartale.
- Curve Wallet: będzie możliwość dodania swoich kart lojalnościowych do Curve
- Curve Credit: możliwość rozłożenia płatności na raty, testy usługi przewidziane są w przyszłym roku, ale nie wiadomo czy wyrobia się z publiczna wersja jeszcze w 2020r.
- Ameryka: planowane udostępnienie Curve dla klientów ze Stanów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#887 PostWysłany: 31 Gru 2019 14:03 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
Maq napisał(a):
- Apple Pay: podobno termin udostępnienia jest już bardzo

...soon.

Zapewne w UK na początek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#888 PostWysłany: 31 Gru 2019 14:25 

Rejestracja: 20 Gru 2018
Posty: 71
Rzeczywiście nie dopisałem, ale znając Curve, stwierdzenie "SO close" może oznaczać 1-3 miesiące, i pewnie właśnie tylko w UK.
No i podobno starają się przywrócić obsługę kart Amex, ale czy i ew. kiedy to zrobią to nie wiadomo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#889 PostWysłany: 31 Gru 2019 20:03 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
Jedyne co mi przychodzi do głowy ws. Apple Pay to dopuszczanie go tylko dla kart, które oficjalnie to wspierają. Apple nie zgodzi się raczej na to, by inne działały.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#890 PostWysłany: 02 Sty 2020 21:15 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 201
może w nowym roku Curve doda karty Diners Club...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#891 PostWysłany: 08 Sty 2020 01:58 

Rejestracja: 07 Paź 2011
Posty: 182
Loty: 46
Kilometry: 97 019
Ktoś próbował przelać środki z KK city ? Przez Q do siebie? Np. W Revoulcie za doładowanie city pobiera 8% .. ciekawe jak jest z przelewem przy Q.


Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#892 PostWysłany: 08 Sty 2020 20:33 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
Skoro za płacenie rachunków liczyli odsetki, to za przelew też pewnie będą. Plus może i prowizję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#893 PostWysłany: 08 Sty 2020 23:10 

Rejestracja: 23 Lis 2016
Posty: 210
Zamierzam zrobić rezerwacje na bookingu za pomocą Curve podpięta karta Wizz płatność z góry, ale jeżeli za pół roku będę musiał odwołać a karta Wizz nie będzie , to wtedy gdzie przychodzi zwrot za odwołany pobyt?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#894 PostWysłany: 08 Sty 2020 23:14 

Rejestracja: 25 Maj 2019
Posty: 131
Nie sprawdzałem, ale wydaje mi się, że na aktualnie podpiętą kartę

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#895 PostWysłany: 08 Sty 2020 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Próbowałem dzisiaj zainstalować apkę żonie i za nic się nie daje, jakiś problem w sklepie Google play czy co to może być innego ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#896 PostWysłany: 09 Sty 2020 00:29 

Rejestracja: 06 Paź 2014
Posty: 173
Loty: 186
Kilometry: 476 983
Alexis93 napisał(a):
Zamierzam zrobić rezerwacje na bookingu za pomocą Curve podpięta karta Wizz płatność z góry, ale jeżeli za pół roku będę musiał odwołać a karta Wizz nie będzie , to wtedy gdzie przychodzi zwrot za odwołany pobyt?

Mi jak UIA odwołała loty to zwrot przyszedł na kartę, którą płaciłem, a nie na aktualnie podpiętą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#897 PostWysłany: 09 Sty 2020 00:33 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
@parasite tylko @Alexis93 pyta o sytuację gdy nie będzie już posiadać karty, którą teraz zapłaci, bo z niej zrezygnuje.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
Alexis93 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#898 PostWysłany: 09 Sty 2020 08:51 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
-- 09 Sty 2020 07:49 --

parasite napisał(a):
Alexis93 napisał(a):
Zamierzam zrobić rezerwacje na bookingu za pomocą Curve podpięta karta Wizz płatność z góry, ale jeżeli za pół roku będę musiał odwołać a karta Wizz nie będzie , to wtedy gdzie przychodzi zwrot za odwołany pobyt?

Mi jak UIA odwołała loty to zwrot przyszedł na kartę, którą płaciłem, a nie na aktualnie podpiętą.


I tak właśnie będzie, bo Curve robi zwrot do konkretnej transakcji, a jej dane i karty wtedy obciążonej mają (i ją uznają).


lluukk napisał(a):
@parasite tylko @Alexis93 pyta o sytuację gdy nie będzie już posiadać karty, którą teraz zapłaci, bo z niej zrezygnuje.


Curve nie wie, że on jej już nie posiada. Zwrot zrobią, reszta po stronie banku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#899 PostWysłany: 09 Sty 2020 15:11 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
Alexis93 napisał(a):
Zamierzam zrobić rezerwacje na bookingu za pomocą Curve podpięta karta Wizz płatność z góry, ale jeżeli za pół roku będę musiał odwołać a karta Wizz nie będzie , to wtedy gdzie przychodzi zwrot za odwołany pobyt?


curve zrobi zwrot na kartę wizz
jeśli karty nie będzie, a będziesz chciał zrobić zwrot to napisz do nich, wyjaśnij jaka jest sytuacja i wskaż kartę do zwrotu

takie sytuacje się zdarzają np. z ali
zakup w kilku sklepach
płatność zbiorcza
zamówienie anulowane
ali robi kilka zwrotów, których curve nie jest w stanie przypisać do konkretnej transakcji
kontakt z supportem pomaga
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#900 PostWysłany: 17 Sty 2020 11:36 

Rejestracja: 07 Paź 2011
Posty: 182
Loty: 46
Kilometry: 97 019
Przesłałem środki poprzez curve via KK city na inna kartę debetową zaksięgowało transakcje, na razie brak prowizji - standardowo za doładowanie revoult liczyli 8%, poczekam do końca miesiąca na wyciąg aby mieć 100% pewności że nie naliczają %.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2756 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 138  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group