Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zalecane jest sprawdzenie informacji na stronach:
https://www.gov.pl/web/hiszpania (strona MSZ z informacjami nt. wymogów wjazdowych do Hiszpanii)
https://www.hellocanaryislands.com/coronavirus/ (strona organizacji turystycznej Wysp Kanaryjskich)

Lista autoryzowanych laboratoriów na Wyspach Kanaryjskich
https://turismodeislascanarias.com/site ... 0A4_EN.pdf

Co jeśli na Wyspach Kanaryjskich wyjdzie mi pozytywny test na COVID?
https://www.hellocanaryislands.com/covi ... ce-policy/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 96  Następna
Autor Wiadomość
#1141 PostWysłany: 12 Lut 2021 18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
W związku z końcem karnawału, którego niestety nie ma, do 22 lutego zablokowano obniżenie alertów, dodatkowo na wszystkich wyspach wprowadzono godzinę policyjną od 22 do 6 rano.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#1142 PostWysłany: 12 Lut 2021 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2509
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Hotelarze otrzymują od rządu 42 euro za osobę przebywającą dziennie
https://elpais.com/espana/2021-02-11/ab ... vidas.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1143 PostWysłany: 12 Lut 2021 21:41 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
To chyba chodzi o imigrantów, a nie turystów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1144 PostWysłany: 13 Lut 2021 20:39 

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 105
Leciał ktoś na Teneryfę z testem RT - LAMP linią easyJet z Berlina? Dostałam taka odpowiedz od nich na moje pytanie czy akceptują ten test:
I recommend you to please check the relevant local government websites and comply with all entry requirements. These may include, but not limited to, providing evidence of a negative COVID-19 test, completion of specific forms, and quarantine requirements on arrival. Also a RT-lamp tests will not be accepted you will need to do a PCR test.

Kolejno na moja wiadomosc, ze właśnie na rządowej stronie jest napisane, ze Rt Lamp Hiszpania akceptuje mam taka odpowiedz:
Since the website states it can be accepted as an addition to the PCR test, a PCR test is mandatory.
:shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1145 PostWysłany: 14 Lut 2021 01:07 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
No to może poleć z Warszawy, jak Niemcy z Berlina takie brednie piszą. RT LAMP jest oficjalnie dopuszczony przez władze hiszpańskie od 10 grudnia. Normalne linie nie robią z nim problemu.I moje rodzina lecąc z WMI nie miala z tm problemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1146 PostWysłany: 14 Lut 2021 01:12 

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 105
Już za późno:) Też mnie to bardzo dziwi - napisałam kolejną odpowiedź, dam znaka jak się skończy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1147 PostWysłany: 14 Lut 2021 11:27 

Rejestracja: 01 Lut 2021
Posty: 26
https://www.mscbs.gob.es/en/profesional ... 022021.pdf

3.Which AIDT willI be required to submit/present upon arrival in Spain?

The required SARS-CoV-2 AIDT will be the PCR (COVID-19 RT-PCR) and other molecular viral RNA detection techniques with equivalent reliability for the detection of SARS-CoV-2. In this regard, Transcription-Mediated Amplification (TMA) and Reverse Transcriptase Loop-Mediated Isothermal Amplification (RT-LAMP) tests are also accepted.
Other diagnostic tests such as rapidserology tests, rapid antigen detection tests or high performance serological tests (ELISA, CLIA, ECLIA) will not be admissible, as long as their harmonized use is no taccepted across the European Union.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1148 PostWysłany: 14 Lut 2021 12:45 

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 20
Loty: 87
Kilometry: 132 673
Ja sam się zastanawiam czy z testem RT-LAMP/FRANKD nie będę miał problemów. Za 2 tygodnie lecę Wizzairem z Warszawy na Teneryfę no i właśnie według regulacji rządu hiszpańskiego te testy są akceptowane, jednak znajoma, która leciała miesiąc temu też Wizzairem z WAW na TFS mówiła, że pracownicy linii sprawdzali dokładnie na Okęciu czy negatywne testy pasażerów to na pewno PCR. Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1149 PostWysłany: 14 Lut 2021 13:21 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2872
złoty
Nie powinno być problemu. Nie siejcie zamieszania o ile nie macie potwierdzonej informacji, że kogoś nie wpuszczono z testem FRANKD.
Leciałem WIZZ z WAW a znajomi Easyjet z BER, i nikt nie kwestionował tego testu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1150 PostWysłany: 14 Lut 2021 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
W grudniu faktycznie wizzair nie wpuszczał z testem innym niż pcr, jak jest teraz, nie wiem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1151 PostWysłany: 14 Lut 2021 16:43 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2872
złoty
Dopiero od 10. 12. 2020 wprowadzono możliwość testu innego niż PCR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1152 PostWysłany: 15 Lut 2021 21:09 

Rejestracja: 15 Lut 2021
Posty: 28
Loty: 33
Kilometry: 122 452
Szukam i nie znajduję odpowiedzi na pytanie: czy wracając z Teneryfy do Madrytu muszę mieć test jeśli tego samego dnia wylatuję z Madrytu do Polski?
Czy mając ponad 2 godziny między lotami, bagaże rejestrowane i jeden terminal przylot 12:35 -wylot 14:50 zmieszczę się w czasie? Zdążę odebrać bagaż i odprawić się ponownie?
jak wygląda obecnie ruch na Barajas, kontrole etc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1153 PostWysłany: 15 Lut 2021 21:11 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2872
złoty
TFS/TFN--->MAD bez testu
MAD--->TFS/TFN z testem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1154 PostWysłany: 16 Lut 2021 12:39 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 301
niebieski
Ja tak też wracam w dniu 19.02.2021. Gdzieś przeczytałem , nie mogę odnaleźć teraz , że na trasach wewnętrznych z TFN do Madrytu trzeba mieć test antygenowy z wynikiem negatywnym. Może coś się zmieniło teraz ale ja robię żeby w Polsce uniknąć kwarantanny. Nie jestem do końca pewny co z formularzem sanitarnym przy tranzycie , Może ktoś podpowie . Mam bagaż podręczny , nie opuszczę strefy tranzytowej w Madrycie , podróż na różnych biletach , Odcinek z TFN do MAD -Iberia , MAD do WMI - Ryanair. Według mnie linia lotnicza ogląda tylko wynik testu. Dobrze myśle ?
Co do kolegi 2 posty wyżej to czasowo wyrobisz się bez problemu. Ale opuszczasz strefę tranzytu aby odebrać i nadać bagaż , jak będzie kontrola kodów to jaki masz plan ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1155 PostWysłany: 16 Lut 2021 16:14 

Rejestracja: 15 Lut 2021
Posty: 28
Loty: 33
Kilometry: 122 452
Kolega jest dziewczyną :D. Jeśli nic się nie zmieni w Polsce to i tak będę musiała zrobić test:
Od 22 stycznia osoby przekraczające granicę naszego kraju są zwolnione z obowiązku kwarantanny , jeżeli mają negatywny wynik testu na koronawirusa wykonanego w okresie 48 godzin przed przekroczeniem granicy.

Już wolę zapłacić za test niż mieć drugi raz kwarantannę :). Liczę, też na to, że nie będą weryfikować testu na lotnisku skoro na wielu forach ludzie piszą, że to obsługa lotu sprawdza testy przed wpuszczeniem na pokład.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1156 PostWysłany: 16 Lut 2021 19:25 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Czy cos sie zmienilo w miedzyczasie a propos testow?

Czytam sobie https://www.hellocanaryislands.com/coronavirus/ (last update wczoraj) a tam napisane jest ze:
"If you are travelling from a risk área from outside Spain:The tests that are allowed are PCR (RT-PCR for COVID-19),Transcription Mediated Amplification (TMA) and RT-LAMP (Reverse Transcriptase Loop-Mediated Isothermal Amplification)

In all other cases: antigen tests that detect SARS-COV-2 antigens with an accuracy of 97% and a sensitivity of over 80% as defined in their supporting documentation."

A Polska jest caly czas risk area dla Hiszpanow wiec zgodnie z tym testy antygenowe powinny nie byc akceptowane?
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1157 PostWysłany: 16 Lut 2021 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Generalnie aby wjechać na teren Hiszpanii trzeba mieć PCR albo RT-LAMP. Antygenowe to wymysł Kanarów, o czym zresztą jest jest sporo komentarzy w tym wątku.
Cytuj:
From December 10th, 2020, TMA (Transcription-Mediated Amplification) and RT-LAMP (Reverse Transcriptase Loop-Mediated Isothermal Amplification), have been incorporated as accepted diagnostic tests in addition to PCR. Also, from this date, children under 6 years old are exempt from diagnostic testing for active SARS-CoV-2 infection, in order to enter Spain.

https://www.mscbs.gob.es/en/profesional ... v/spth.htm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1158 PostWysłany: 16 Lut 2021 22:08 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2872
złoty
@pbak Tylko bezpośrednio z Hiszpanii, w ramach lotu krajowego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1159 PostWysłany: 16 Lut 2021 22:29 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
ok, czyli jak lece z Hiszpanii to potrzebuje antygenowy a jak wlatuje na Kanary bezposrednio zza granicy to antygenowy nie przejdzie i musze miec pcr?
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1160 PostWysłany: 16 Lut 2021 22:47 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2872
złoty
@pbak wszystko opisane jest na tej stronie wątku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 96  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group