Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zalecane jest sprawdzenie informacji na stronach:
https://www.gov.pl/web/hiszpania (strona MSZ z informacjami nt. wymogów wjazdowych do Hiszpanii)
https://www.hellocanaryislands.com/coronavirus/ (strona organizacji turystycznej Wysp Kanaryjskich)

Lista autoryzowanych laboratoriów na Wyspach Kanaryjskich
https://turismodeislascanarias.com/site ... 0A4_EN.pdf

Co jeśli na Wyspach Kanaryjskich wyjdzie mi pozytywny test na COVID?
https://www.hellocanaryislands.com/covi ... ce-policy/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 96  Następna
Autor Wiadomość
#1201 PostWysłany: 15 Mar 2021 22:49 

Rejestracja: 03 Lis 2020
Posty: 33
Może pytanie totalnie oderwane od rzeczywistości jednak wole bezpieczniej zapytać.
Lecimy na Teneryfe na tydzień, następnie chcemy polecieć na Lanzarote.
Czy na lotnisku wymagają również testów w przypadku transportu pomiędzy wyspami?
Czy podczas rejestracji w hotelu na Lanzarote mogą być problemy?
Cały czas zakładałem, że przecież przemieszczamy się między wyspami to nie będzie to potrzebne, no ale dziwne rzeczy już ostatnio widziałem. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#1202 PostWysłany: 16 Mar 2021 00:22 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
tutaj znajdziesz odpowiedzi covid-19-wyspy-kanaryjskie,1480,152183?start=1160#p1419035
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1203 PostWysłany: 17 Mar 2021 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2016
Posty: 13
Loty: 265
Kilometry: 517 640
Cześć

Za tydzień lecę na Gran Canarię na tydzień - pytanie o powrót, bo w tamtą stronę wyczytałem, że trzeba mieć test i kod.

Wracam przez MAD, z tym że mam tam nocleg.
1. Czy potrzebuję testu na lot LPA - MAD?
2. Jeśli tak, to PCR czy antygenowy?
3. Czy wyjście na miasto możliwe jest bez testu, jeśli w pkt 1 nie potrzebuję?
3. Czy powrót do WAW następnego dnia możliwy jest bez testu?

Kwarantanna po przylocie mnie nie obejmie i nie potrzebuje testu do pokazania w WAW (jestem tzw. ozdrowieńcem). Dlatego ważne czy muszę i jest sens wydawać kasę na test przed wylotem z Kanarów.
Dzięki wielkie za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1204 PostWysłany: 17 Mar 2021 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 55
Loty: 199
Kilometry: 437 093
1. Nie
2. -
3. Tak
4. Tak
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sinap lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1205 PostWysłany: 18 Mar 2021 20:31 

Rejestracja: 26 Cze 2011
Posty: 13
Witam,

Lecimy w 4 osoby na Teneryfe z Berlina pozostała tylko kwestia ubezpieczenia oraz czekania na jutrzejsze decyzje władz niemieckich. Czy zna ktoś ubezpieczyciela, który ubezpiecza od nałożonej na wyspach kwarantanny. Tzn w przypadku zachorowania jednej z osób reszta zostanie skierowana pewnie na kwarantannę i nie będzie mogła wrócić do kraju wykupionym lotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1206 PostWysłany: 20 Mar 2021 13:12 

Rejestracja: 17 Gru 2020
Posty: 16
Kanti napisał(a):
nick napisał(a):
@Kanti Takie to czasy że - na przeterminowanym możesz zostać przekierowany na ponowny test po przylocie.

No to zobaczymy. Albo zaryzykuję te 72h i może uda się utrzymać rezerwację hotelu w przypadku negatywu - bo bez opłat mogę zrezygnować/zmienić do 48h przed przylotem. Druga opcja to robię test na 48h, wcześniej rezygnując z hotelu i po negatywie ponownie rezerwując.
Tymczasem planowane są obostrzenia od 26 marca do 9 kwietnia:
https://www.canarianweekly.com/posts/re ... ter-curfew
Ciekawe czy jak mi się jednak uda dolecieć tego 21 to czy nie będzie problemu z powrotem 29 :?:

Może się komuś przyda:
Testy RT-LAMP zrobiliśmy w mobilnym punkcie pobrań Damiana przy szpitalu Medicover w Warszawie. Pobranie 18.03.2021 około g. 19 (rejestracja przez stronę internetową), testy robiliśmy w dwóch grupach po 3 osoby, różnica pół godziny. Pierwsze wyniki do pobrania ze strony internetowej dla 2 osób były gotowe 19.03. już o 6 rano w j. pol. ang. i czeskim. Pozostałe gotowe około g. 13. Przy pobraniu podaliśmy konieczność otrzymania zaśw. w j. ang., wypełnia się papierowo dane do zaświadczenia m.in. nr dokumentu (my z paszportu). Pobranie w miłej atmosferze (pani poprawiała po nas dane na formularzach, a diagnosta dał synowi możliwość wskazania od kogo pierwszy ma być pobrany wymaz). Zmieściliśmy się zatem w 48h przed datą zameldowania i nie było potrzeby odwołania rezerwacji hotelu. No i wszyscy negatywni :D Lot jutro, a Teneryfa na poziomie 3 obostrzeń od poniedziałku.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#1207 PostWysłany: 22 Mar 2021 00:08 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 38
Od wczoraj Niemcy wrzucily Polske to grupy wysokiego ryzyka i w PL TV strasza, ze na granicy z Niemcami nie wpuszczaja bez testow.. Wedlug mojego rozeznania nie dotyczy to Brandeburgii (tj. przejscia w Swiecku), czyli przez to przejscie w dalszym ciagu moge jadac wlasnym autem, wyleciec sobie z lotniska BER, bo podchodze wtedy pod wyjatek zwiazany z tranzytem.
Czy ktos to moze potwierdzic z autopsji?

Planuje w taki sposob poleciec w przyszlym tygodniu na tydzien z BER na Kanaryjskie. Wiem, ze zeby mnie wpuscili do Hiszpanii musze do 72h wczesniej zrobic sobie test. Tu rodzi sie pytanie, czy w drodze powrotnej tym razem na 48h wczesniej bede musial znowu robic test, zeby EasyJet wpuscil mnie do samolotu i zeby straz graniczna na lotnisku BER wypuscila mnie z lotniska na busa dowozacego mnie do parkingu pod lotniskiem z autem? Podchodze tu pod tranzyt, ktory z tego zwalnia, ale wtedy w ciagu ostatnich 10 dni bede oprocz Hiszpanii (grupa "standardowego" ryzyka) rowniez i w Polsce (grupa wysokiego ryzyka). Czy tutaj nie szykuje sie jakas niespodzianka z wymaganym testem w na lotnisku na Kanaryjskich albo w BER?

Dodam, ze ani EasyJet, ani DE Straz Graniczna, ani DE Policja nie potrafia mi jednoznacznie odpowiedziec - masakra!

Wydaje mi sie, ze dopoki nie przeniosa PL albo Hiszpanii do grupy "wariantu wirusa", testy na locie powrotnym w przypadku tranzytu nie powinne byc wymagane? Dokladnie to przy tym wariancie, moga zostac nawet zawieszone loty dla wszystkich oprocz Niemcow.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 22 Mar 2021 21:39, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#1208 PostWysłany: 22 Mar 2021 10:42 

Rejestracja: 17 Lut 2021
Posty: 4
Witam,
Leciałem z BER na Gran C, 14-21 marca. Gdybym nie nadawał bagażu w Berlinie (easyjet) nikt ale to nikt by nie sprawdził czy miałem test do Hiszpanii. W Hiszpanii na bramkach sprawdzali tylko kody QR. W hotelu przy meldunku nikt nie prosił o testy.
Przy powrocie wczoraj podczas odprawy na GC prosili o dokument meldunku w Niemczech (te karty- powiedziałem że tranzyt i machnęli ręką) , nie żądali żadnych testów. Wczoraj po wylądowaniu w BER na wyjściach sprawdzali moje dokumenty , pokazałem bilet parkinowy z P6 i opuściłem lotnisko. Mam nadzieję że to info się przyda dla wszystkich którzy chcą Kanarów z Berlina.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1209 PostWysłany: 22 Mar 2021 11:13 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 38
@przemcio8080

Post jest bardzo pomocny. Bede wdzieczny za analogiczne info od innych, ktorzy w tym tygodniu beda to przechodzic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1210 PostWysłany: 22 Mar 2021 19:03 

Rejestracja: 17 Gru 2020
Posty: 16
Kanti napisał(a):
Kanti napisał(a):
nick napisał(a):
@Kanti Takie to czasy że - na przeterminowanym możesz zostać przekierowany na ponowny test po przylocie.

No to zobaczymy. Albo zaryzykuję te 72h i może uda się utrzymać rezerwację hotelu w przypadku negatywu - bo bez opłat mogę zrezygnować/zmienić do 48h przed przylotem. Druga opcja to robię test na 48h, wcześniej rezygnując z hotelu i po negatywie ponownie rezerwując.
Tymczasem planowane są obostrzenia od 26 marca do 9 kwietnia:
https://www.canarianweekly.com/posts/re ... ter-curfew
Ciekawe czy jak mi się jednak uda dolecieć tego 21 to czy nie będzie problemu z powrotem 29 :?:

Może się komuś przyda:
Testy RT-LAMP zrobiliśmy w mobilnym punkcie pobrań Damiana przy szpitalu Medicover w Warszawie. Pobranie 18.03.2021 około g. 19 (rejestracja przez stronę internetową), testy robiliśmy w dwóch grupach po 3 osoby, różnica pół godziny. Pierwsze wyniki do pobrania ze strony internetowej dla 2 osób były gotowe 19.03. już o 6 rano w j. pol. ang. i czeskim. Pozostałe gotowe około g. 13. Przy pobraniu podaliśmy konieczność otrzymania zaśw. w j. ang., wypełnia się papierowo dane do zaświadczenia m.in. nr dokumentu (my z paszportu). Pobranie w miłej atmosferze (pani poprawiała po nas dane na formularzach, a diagnosta dał synowi możliwość wskazania od kogo pierwszy ma być pobrany wymaz). Zmieściliśmy się zatem w 48h przed datą zameldowania i nie było potrzeby odwołania rezerwacji hotelu. No i wszyscy negatywni :D Lot jutro, a Teneryfa na poziomie 3 obostrzeń od poniedziałku.

Lot wczoraj WAW-TFS z Wizzem. Przy nadawaniu bagażu rejestr. odprawiono wszystkich z mojej rezerwacji. Wydan wszystkim karty pokładowe (mimo odprawy przez net) i proszono by przy boardingu się nimi posługiwać. Sprawdzono testy, qery. Na TFS sprawdzono qery. W hotelu sprawdzono testy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#1211 PostWysłany: 22 Mar 2021 19:40 

Rejestracja: 22 Mar 2021
Posty: 3
Cześć,

widziałem, że Teneryfa jest aktualnie w 3 strefie,
(na którą wybieram się w niedzielę )
Już straciłem rachubę i nie mam pewności - czy 3 strefa oznacza, że nie mogę wjechać, czy z zachowaniem zasad (test LAMP) wjadę bez problemu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1212 PostWysłany: 22 Mar 2021 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
jako turysta wjedziesz bez problemu, jedyne co mogą sprawdzić, czy masz rezerwację w licencjonowanym obiekcie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#1213 PostWysłany: 22 Mar 2021 23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
przemcio8080 napisał(a):
Witam,
Leciałem z BER na Gran C, 14-21 marca. Gdybym nie nadawał bagażu w Berlinie (easyjet) nikt ale to nikt by nie sprawdził czy miałem test do Hiszpanii. W Hiszpanii na bramkach sprawdzali tylko kody QR. W hotelu przy meldunku nikt nie prosił o testy.

to ja dodam, że trochę już tu przetestowałem i w większości (duzych) hoteli sprawdzają testy, bo wysyłają na policje. Natomiast via airbnb pewnie nikt o nic nie spyta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1214 PostWysłany: 23 Mar 2021 00:41 

Rejestracja: 19 Lut 2012
Posty: 13
Akna napisał(a):
jako turysta wjedziesz bez problemu, jedyne co mogą sprawdzić, czy masz rezerwację w licencjonowanym obiekcie

Chodzi o ten zapis? Travellers coming from international flights, the Spanish mainland and the Balearic Islands that are staying at a regulated tourist establishment. (na podstawie: https://www.hellocanaryislands.com/coronavirus/)
Czy obiekt zarezerwowany na bookingu jest "regulated tourist establishment"? Nie będzie problemu z wjazdem prywatnym (nie z biurem podróży)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1215 PostWysłany: 23 Mar 2021 08:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@cog tak, mogą wyrywkowo sprawdzić, czy jedziesz do czegoś co się nazywa vivienda vacacional
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1216 PostWysłany: 23 Mar 2021 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 274
Kilometry: 601 583
srebrny
Z tego co pisał kolega @sinap wracając z Kanarów z postojem w Hiszpanii nie potrzeba testu. A jak w przeciwną stronę? Czy lecąc z Polski do Madrytu i trzydniowym "postoju" nie muszę robić nowego testu lecąc dalej na Kanary.? W końcu to lat krajowy, no ale kto pyta nie błądzi. ;)
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1217 PostWysłany: 23 Mar 2021 11:27 

Rejestracja: 19 Wrz 2014
Posty: 6
Cześć,

Niedlugo lece na Wyspy Kanaryjskie z Niemiec Ryanairem i chciałbym zapytać, czy ktoś mial podobną sytuacje. Będę posiadał negatywny wynik testu (miejmy nadzieję :D), ale centum, które je robi, nie wpisuje numeru paszportu na dokument, przy czym oczywiście wszystkie pozostałe dane - imię, nazwisko, data urodzin, centrum wykonujące test itp. tam będą.

Czy kontrole na lotnisku mocno weryfikują to ID paszportu czy innego dokumentu na teście, czy o ile wynik jest negatywny, to raczej nie ma czego się bać?

Z góry dziękuje za odpowiedź!
Pozdrawiam
Jan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1218 PostWysłany: 23 Mar 2021 16:33 

Rejestracja: 06 Cze 2011
Posty: 62
Loty: 275
Kilometry: 559 446
mmaratonczyk napisał(a):
Z tego co pisał kolega @sinap wracając z Kanarów z postojem w Hiszpanii nie potrzeba testu. A jak w przeciwną stronę? Czy lecąc z Polski do Madrytu i trzydniowym "postoju" nie muszę robić nowego testu lecąc dalej na Kanary.? W końcu to lat krajowy, no ale kto pyta nie błądzi. ;)


Niby lot krajowy, ale Kanary jako wspolnota autonomiczna maja swoje wytyczne. Dla wszystkich przylatujacych na Kanary jest wymagany test, zrobiony 72h przed wylotem. Jedyna roznica to taka, ze w wypadku przylotow z Hiszpanii mozna miec antygenowy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mmaratonczyk lubi ten post.
mmaratonczyk uważa post za pomocny.
 
      
#1219 PostWysłany: 23 Mar 2021 16:38 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
mmaratonczyk napisał(a):
Z tego co pisał kolega @sinap wracając z Kanarów z postojem w Hiszpanii nie potrzeba testu. A jak w przeciwną stronę? Czy lecąc z Polski do Madrytu i trzydniowym "postoju" nie muszę robić nowego testu lecąc dalej na Kanary.? W końcu to lat krajowy, no ale kto pyta nie błądzi. ;)

Czyli przy locie do Madrytu w Polsce test PCR, a w Madrycie co najmniej antygenowy :?
Góra
 Profil Relacje PM off
pry lubi ten post.
 
      
#1220 PostWysłany: 23 Mar 2021 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 274
Kilometry: 601 583
srebrny
pry napisał(a):
mmaratonczyk napisał(a):
Z tego co pisał kolega @sinap wracając z Kanarów z postojem w Hiszpanii nie potrzeba testu. A jak w przeciwną stronę? Czy lecąc z Polski do Madrytu i trzydniowym "postoju" nie muszę robić nowego testu lecąc dalej na Kanary.? W końcu to lat krajowy, no ale kto pyta nie błądzi. ;)


Niby lot krajowy, ale Kanary jako wspolnota autonomiczna maja swoje wytyczne. Dla wszystkich przylatujacych na Kanary jest wymagany test, zrobiony 72h przed wylotem. Jedyna roznica to taka, ze w wypadku przylotow z Hiszpanii mozna miec antygenowy.

Ok. A Kanary - Hiszpania lądowa też test antygenowy?
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 96  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group