Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zalecane jest sprawdzenie informacji na stronach:
https://www.gov.pl/web/hiszpania (strona MSZ z informacjami nt. wymogów wjazdowych do Hiszpanii)
https://www.hellocanaryislands.com/coronavirus/ (strona organizacji turystycznej Wysp Kanaryjskich)

Lista autoryzowanych laboratoriów na Wyspach Kanaryjskich
https://turismodeislascanarias.com/site ... 0A4_EN.pdf

Co jeśli na Wyspach Kanaryjskich wyjdzie mi pozytywny test na COVID?
https://www.hellocanaryislands.com/covi ... ce-policy/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 96  Następna
Autor Wiadomość
#501 PostWysłany: 21 Lis 2020 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
U mnie 100% obłożenia, ale mogę pomóc w wynajęciu czegoś bez :) Na lotnisku nie sprawdzają.

@kris1234 Nie powiedziałbym, moim zdaniem jest drogo - dawniej były expedie 90%, w zeszłym roku 5* hotele był darmowe dzięki promce Travali przez ponad poł roku, w tym roku dziwnie się czuję musząc za to samo placić...
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
#502 PostWysłany: 21 Lis 2020 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
No, więc klepali sie po plecach, doradzali, uśmiechali i tyle wyszło, ze PCR jak miał być od poniedziałku, tak będzie.

https://www.canarianweekly.com/posts/no-agreement-with-madrid-over-antigen-tests

choć oczywiście nadal walczą :)
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
tarman lubi ten post.
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#503 PostWysłany: 21 Lis 2020 20:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 932
złoty
A to już na 100% pewne info, że od 23 testy będą na lotnisku sprawdzane i nie można np. lecieć pod namiot albo spać w aucie (lub u @nick)? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#504 PostWysłany: 21 Lis 2020 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Na 100% nic nie jest pewne, ale na tę chwilę - nie można.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Martin79 uważa post za pomocny.
 
      
#505 PostWysłany: 22 Lis 2020 05:03 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 230
niebieski
Piatek napisał(a):
@Martin79 napisz chociaż jaka wyspa

Lanzarote
już mam lokum
trochę hardcorowe ale jest :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 22 Lis 2020 18:05, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#506 PostWysłany: 22 Lis 2020 09:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
@Martin79 o ile nic nie zmienią, to obawiam się, że bez pcr Cię nawet do samolotu nie wpuszczą.


Duzi operatorzy wycieczek silnie lobbują za antygenowymi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#507 PostWysłany: 22 Lis 2020 14:36 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 230
niebieski
@Akna ale chyba na wylocie nie będą chcieli ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#508 PostWysłany: 22 Lis 2020 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
@Martin79 zrozumiałam, że dopiero się wybierasz
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#509 PostWysłany: 22 Lis 2020 15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
A czy z wynajem aut na Kanarach obecnie cokolwiek się zmieniło? Utrudniło - albo przeciwnie - potaniało?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#510 PostWysłany: 22 Lis 2020 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
potaniało.
W zeszłym roku za 6 dni zapłaciłem ok 200 euro
W tym za 14 dni - 180E
Ta sama wypożyczalnia, ten sam samochód podobny termin
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#511 PostWysłany: 22 Lis 2020 15:14 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
ja mialem za 70 eur samochod na tydzien w Europcarze
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#512 PostWysłany: 22 Lis 2020 15:16 

Rejestracja: 22 Cze 2020
Posty: 14
rdw napisał(a):
A czy z wynajem aut na Kanarach obecnie cokolwiek się zmieniło? Utrudniło - albo przeciwnie - potaniało?


Potaniało. Ostatnio na Fuercie zapłaciłem 88 euro za tydzień (z pełnym ubezpieczeniem) w AR.

Ostatnio zrobiłem tygodniową rezerwację w Cicarze na La Palmie na styczeń - 99 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#513 PostWysłany: 22 Lis 2020 15:40 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
Wróciłem wczoraj. Seat Ibiza na tydzien w Autoreisen za 82 EUR, rezerwacja 24 godziny przed odbiorem, pełne ubezpieczenie. Mają też za 72 EUR/tydzien mniejsze auto - C3. Myślę, że to dobra cena i mam tylko nadzieje, że zgodza się na testy antygenowe, nie zamkną u nas granic i w połowie stycznia znowu tam pojedziemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#514 PostWysłany: 22 Lis 2020 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
@OopsiePoopsie lecisz bezpośrednio na La Palmę?
Ja z Cicar biorę auto na 14 dni za 200 euro.
Na dzień teraz mają jakieś 32 euro.

@pbak z ubezpieczeniem full? Czy to dodatkowo?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#515 PostWysłany: 22 Lis 2020 16:10 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
z podstawowym ubezpieczeniem, mam dodatkowe roczne wkladu wlasnego.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#516 PostWysłany: 22 Lis 2020 21:57 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11326
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Według informacji z tej strony, to nie jest tak, że prawo krajowe zastępuje lokalne, tylko, że wynik testu trzeba przedstawić i na lotnisku i przy zameldowaniu w hotelu https://www.janetanscombe.com/news/spai ... ember.html
"tests must be physically carried out no more than 72 hours before arrival at your destination’s port or airport, so factor in time to get results and any possible flight delays
- being unable to get a test under these conditions does not mean that there might be “a way around it”: it means you cannot come. If the timing is “impossible” it means it is not possible, literally
- if you are using Canarian regulated tourist accommodation you will also need a test result for that: you can use the same one but it must have been physically carried out no more than 72 hours before you check into the accommodation so also factor in time to get to your accommodation and check in."
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#517 PostWysłany: 22 Lis 2020 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Po wczorajszym wieczornym rekonesansie uprzejmie informuję, że ilość turystów w Playa Americas i Costa Adeje stała się większa niż ilość Afrykanów sprzedających towary wszelakie. W porównaniu do początku miesiąca, otwarte jest dwukrotnie więcej pubów/barów. Ilość spacerujących pań w porównaniu do ilości panów oceniłbym na poziomie 10:1. Nie mam pojęcia skąd taka różnica - ale po ilości samolotów lądujących z Lądka zdróju oraz Glasgow i Manchesteru chyba powoli cos do mnie dociera. No nieważne, wszystko da się podkolorować: duże piwo na wybrzeżu 0.8-1.5 EUR 8-)

PS. Nie wiem który to modek przerobił, ale celowo napisałem "murzyn" i nie miało to nic wspólnego z Afrykanami, dlatego też było napisane małą literą :)
Za wikipedią "Wyraz ten funkcjonuje także w pejoratywnym znaczeniu osoby ciężko pracującej nie na swoje nazwisko lub osoby wykorzystywanej do ciężkiej pracy[1] (por. polisemia) i jest wówczas zapisywany małą literą"
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick, 22 Lis 2020 23:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#518 PostWysłany: 22 Lis 2020 22:59 

Rejestracja: 26 Sie 2010
Posty: 101
Loty: 2
Kilometry: 34 746
Kashpir napisał(a):
Według informacji z tej strony, to nie jest tak, że prawo krajowe zastępuje lokalne, tylko, że wynik testu trzeba przedstawić i na lotnisku i przy zameldowaniu w hotelu."

Wynik którego testu wg Ciebie należy przedstawić od 23.11. w obu miejscach: PCR czy nadal antygenowego wg przepisów z 14.11?

Lecimy 25.11. i nie wiemy czy test antygenowy zostanie zaakceptowany...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#519 PostWysłany: 22 Lis 2020 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Po wylądowaniu musisz okazać PCR. Przy zameldowaniu wystarczy antygen. W obu miejscach musisz go mieć fizycznie na papierku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#520 PostWysłany: 23 Lis 2020 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
Skoro wynik testu PCR można osiągnąć np. w 6 godzin to dużo lepiej byłoby gdyby na Wyspach testowali każdego, nawet odpłatnie, po przylocie.
Oczekiwanie testu od pasażera
- zniechęca wiele osób, które nie mają pewności, czy osiągną umówienie się na 72 h przed przylotem tak, aby zdążyć odebrać wynik a nieraz jeszcze mieć go przetłumaczony przysięgle (bo w części krajów nie tak łatwo o laboratorium wydające wyniki po angielsku czy hiszpańsku)
- zwiększa ryzyko oszustw - nie jest tajemnicą że krążą różne mniej lub bardziej wymyślne wzorce wyników i ludzie drukują sobie co tylko głowa wykreuje
Te podwójne standardy sprawdzania wyniku w porcie i w hotelu to już w ogóle jakiś kosmos.

Jeśli nawet zmienią zdanie i dopuszczą, pod naciskiem firm, testy na przeciwciała, to jeszcze bardziej mogą zaszkodzić sobie i pasażerom, bo byle przeziębienie powoduje przeciwciała które test na korona przeciwciała może uznać za pozytywne (ja bym się bał robić taki test bo za duże ryzyko, już wolę PCR tylko nie rozumiem czemu ceduje się tę procedurę na pasażera przed przylotem pozostawiając pole do nadużyć - nie jest argumentem zarażanie na pokładzie bo korona może się rozwinąć tuż po wyniku rzekomo negatywnym).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 96  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group