Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zalecane jest sprawdzenie informacji na stronach:
https://www.gov.pl/web/hiszpania (strona MSZ z informacjami nt. wymogów wjazdowych do Hiszpanii)
https://www.hellocanaryislands.com/coronavirus/ (strona organizacji turystycznej Wysp Kanaryjskich)

Lista autoryzowanych laboratoriów na Wyspach Kanaryjskich
https://turismodeislascanarias.com/site ... 0A4_EN.pdf

Co jeśli na Wyspach Kanaryjskich wyjdzie mi pozytywny test na COVID?
https://www.hellocanaryislands.com/covi ... ce-policy/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 96  Następna
Autor Wiadomość
#461 PostWysłany: 15 Lis 2020 17:45 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
Wczoraj opuściłem Fuerte. Muszę powiedzieć, że ilość osób na lotnisku, to jednak był tłum jakiego w tym roku nie widziałem. Stanowiska Lufthansy i Condora, wypełnione po brzegi. Nasz samolot do Madrytu też był pełen tak na oko w 75%.
Za to Madryt-Barajas, klasycznie puściutko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#462 PostWysłany: 15 Lis 2020 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
cart napisał(a):
Generalnie Kanary żyją z Niemców. Przy kosztach wakacji taki test to jest dla nich pomijalny wydatek. Więcej na jedną kolację wydadzą.


Mysle, ze w czarnym scenariuszu 70 letni Hans woli trafic pod respirator do szpitala w Hamburgu niz Puerto de la Cruz.
Sam koszt testu, przelotu czy pobytu dla tej kategorii wiekowej jest bez kluczowego znaczenia.
Wylot mam w lutym, czekam na rozwoj wydarzen z niepokojem. Zamiast byc lepiej jest coraz gorzej :(
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#463 PostWysłany: 15 Lis 2020 18:42 

Dziś przylot Birmingham _ Lanzarote FR
13 osób na pokładzie i 6 załogi.
Lotnisko kod qr.
Hotel - bez testu nie wejdziesz.
Kilka przychodni w okolicy hotelu . Testy 40-45 eur.
Góra
 PM off
Chupacabra uważa post za pomocny.
 
      
#464 PostWysłany: 15 Lis 2020 18:49 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
...a co jak ktoś przyleci i będzie spał w samochodzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#465 PostWysłany: 15 Lis 2020 18:52 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
@sanchopan Już było tu mielone... Pod namiot, do samochodu oraz charter łodzi nie trzeba testu do 23. 11.
Okienko się zamyka.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
#466 PostWysłany: 16 Lis 2020 11:24 

Rejestracja: 24 Mar 2015
Posty: 48
Loty: 15
Kilometry: 57 194
Jezeli wylot mam w srode 25 listopada o 11 to test lepiej zrobic w niedziele z rana (bedzie to ponad 72h przez ladowaniem), czy w poniedzialek z rana z ryzykiem ze wynik moze dojsc dopiero w czwartek?
Na stronie gdzie planuje wykupic badanie jest podane, ze wynik jest wazny od momentu wystawienia zaswiadczenia przez 72 godziny, natomiast na stronie glownej w artukule jest wyszczegolnione, ze test musi byc wykonany w ciagu 72 przed podroza...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#467 PostWysłany: 16 Lis 2020 13:57 

Rejestracja: 11 Gru 2011
Posty: 679
niebieski
wikiman napisał(a):
Akurat tak sie zlozylo, ze wlasnie dzis, czyli w dniu wejscia nowych regulacji zmienialismy lokum na Teneryfie. Przy zameldowaniu w hotelu dodatkowy druczek "covidowy" (procz meldunkowego). A ponadto krotkie pytanie:
- od kiedy na Wyspie?
- 3 tygodnie
- karta pokladowa?
- moze byc QR kod?
- jasne, wyslij mejlem.

Jutro ponownie meldunek w kwaterze prywatnej, zobaczymy jak tam się sprawy mają.
Fun fact: meldunek w airbnb przebiegl nastepujaco: zrobie zdjecie jednego ID, a tu macie klucze :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#468 PostWysłany: 17 Lis 2020 00:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2517
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Wyspy Kanaryjskie negocjują z rządem centralnym możliwość, aby turyści odwiedzający archipelag mogli wybrać między poddaniem się testowi antygenowemu lub testowi PCR od 23 listopada, poinformował przewodniczący wspólnoty autonomicznej Ángel Víctor Torres
https://www.canarias7.es/canarias/canar ... 52-nt.html

Ángel Víctor Torres poinformował na tym spotkaniu i podczas późniejszego wystąpienia przed mediami, że władze regionalne intensywnie pracują nad harmonizacją rezolucji państwa wchodzącej w życie 23 listopada oraz dekretu w możliwie najkrótszym czasie Prawo Wysp Kanaryjskich o kontroli sanitarnej turystów przybywających na Wyspy, tak aby test antygenowy z wynikiem ujemnym, wykonany na miejscu pochodzenia jako test diagnostyczny na COVID-19, został uznany za ważny, co jest już uważane przez Rząd Wysp Kanaryjskich za Wymóg przebywania w obiekcie turystycznym uregulowany pionierską normą, która zaczęła obowiązywać od ostatniej soboty. „Musimy szukać mechanizmów, które nie utrudniają przyjazdu turystom” - powiedział Torres
https://www.canarias7.es/economia/turis ... 48-nt.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
 
      
#469 PostWysłany: 17 Lis 2020 09:44 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
No i super - tylko teraz należy mieć nadzieję, że na samych słowach i chęciach się nie skończy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#470 PostWysłany: 17 Lis 2020 10:08 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Sprytnie zaangażowali w to TUI, które po upadku Thomasa Cooka ma chyba spory udział w sektorze turystycznym Kanarów (a może i całej Hiszpanii), licząc na to, że rząd posłucha "głosu rozsądku" z zewnątrz. Zobaczymy, co z tego wyjdzie, bo skoro nowe przepisy mają wejść w poniedziałek, to właściwie jakiekolwiek zmiany musieliby przewalczyć do piątku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#471 PostWysłany: 17 Lis 2020 13:19 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 332
niebieski
Wskaż mi decydentów którzy w erze covidowej słuchają "głosu rozsądku" :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#472 PostWysłany: 17 Lis 2020 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Razem z TUI grają do jednej bramki, to dla nich być albo nie być.


"Dyrektor generalny TUI pogratulował rządowi pracy wykonanej w celu powstrzymania pandemii, a także ludności Kanaryjskiej przestrzegania środków mających na celu zmniejszenie częstości i poziomów zakażenia, dzięki czemu miejsce to stało się jednym z najbezpieczniejszych miejsc na świecie."
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#473 PostWysłany: 18 Lis 2020 11:52 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Szef lokalnych władz jest "przekonany", że rząd Hiszpanii ostatecznie dopuści w tym tygodniu również testy antygenowe https://www.canarias7.es/economia/torre ... nom%C3%ADa
Trzymam kciuki 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
#474 PostWysłany: 18 Lis 2020 20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 932
złoty
A te testy będą sprawdzane już na lotnisku czy dalej w hotelu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#475 PostWysłany: 18 Lis 2020 20:33 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
Od 23. 11. raczej już na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#476 PostWysłany: 19 Lis 2020 00:47 

Jestem na Lanzarote ponownie .Bylem również na przełomie paź i lis . Ten sam hotel - różnica ogromna w ilości ludzi.
Próbowałem zagadać z recepcjonistkami o sytuacji,że kiepsko itd. A one nie ,że wszyscy z testami przyjeżdżają ,że jest ok - nikt rezerwacji nie anuluje. Pomyślałem - ok . może rzeczywiście.
Jak byłem na koniec pażdziernika połowa tzw. stołówki była odcieta taśmami. Zarówno na śniadania i kolację. Obsługi bylo z 10 osób. 15-tego lis. jak poszedłem na kolację z tej drugiej połowy następna połowa zataśmowana. Dziś kolejne zmniejszenie powierzchni prawie o połowę. Obsługa - 3.
Na basenie na kilkadziesiąt już zredukowanych leżaków zajęte 15 (Niemcy z reguły) o 11 rano. A ostatnio na koniec paź po 10 rano nie było wolnego. Bieda. Panie z recepcji nie wiedzą co mówią,albo robią dobrą minę... Hotel duży - na moje oko w dobrych czasach z 500 osób dziennie.
Na ulicach cisza,restauracje zamknięte. Tylko Lidl zajeb... nieważne o której godzinie pojedziesz . Swoją drogą w sierpniu też byłem na Lanzarote w Bluebay. Dziś zamknięty na 4 spusty. Tak samo jak ogromny Biaritz Playa czy jakoś tak. Zresztą wielki Occidental Mar z basenem olimpijskim też zamknięty.
Z drugiej strony. mało ludzi . bardziej bezpiecznie . Ja nie narzekam. Cisza ,spokój . Zero wrzeszczących dzieci .


Ostatnio edytowany przez Abcn, 19 Lis 2020 16:22, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#477 PostWysłany: 19 Lis 2020 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
https://www.canarias7.es/economia/europ ... 51-nt.html
Kolejne wieści w sprawie testów.
Europa zaleca testy antygenowe, a Wyspy Kanaryjskie ufają, że Madryt je potwierdzi
Torres ma nadzieję, że od poniedziałku, kiedy PCR będzie obowiązkowy przy wjeździe do Hiszpanii, na wyspach będzie można zastosować szybkie testy

Oby oby!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#478 PostWysłany: 19 Lis 2020 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2131
platynowy
Anonymous napisał(a):
Na ulicach cisza,restauracje zamknięte. .
Gdzie?
Bo jak wyjeżdźałem w ostatnią sobotę z Puerto del Carmen to cała gastronomia była otwarta i gdzieniegdzie większość stolików była zajęta. Ponad tydzień temu w Costa Teguise ludzi troszkę mniej i zajętę 1-2 stoliki ale otwarte.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#479 PostWysłany: 19 Lis 2020 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Fajnie, że się tam wszyscy popierają i klepią po plecach z powodu dobrych pomysłów, ale chyba najwyższa pora zdecydować w jedną lub drugą stronę... :roll:
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
#480 PostWysłany: 19 Lis 2020 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
ja to wszystko śledzę aktualnie tak
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 96  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group