Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zalecane jest sprawdzenie informacji na stronach:
https://www.gov.pl/web/hiszpania (strona MSZ z informacjami nt. wymogów wjazdowych do Hiszpanii)
https://www.hellocanaryislands.com/coronavirus/ (strona organizacji turystycznej Wysp Kanaryjskich)

Lista autoryzowanych laboratoriów na Wyspach Kanaryjskich
https://turismodeislascanarias.com/site ... 0A4_EN.pdf

Co jeśli na Wyspach Kanaryjskich wyjdzie mi pozytywny test na COVID?
https://www.hellocanaryislands.com/covi ... ce-policy/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 96  Następna
Autor Wiadomość
#1181 PostWysłany: 08 Mar 2021 01:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@Kashpir nic nie musisz wykazywać, dostaniesz do podpisania oświadczenie i to wszystko. Organ kontrolny przecież doskonale wie kiedy wleciałeś na Kanary, po to skanowałeś QR. A te kwestie mają pod świetną kontrolą.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick, 08 Mar 2021 01:11, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem) Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem)
Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN
#1182 PostWysłany: 08 Mar 2021 01:09 

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 105
U mnie tez tak było - ale wystarczyło przesłać wynik Covid i rezerwacje biletów mailem (minęły 72h) - sprawdzone w środę.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#1183 PostWysłany: 08 Mar 2021 14:03 

Rejestracja: 08 Mar 2021
Posty: 1
Witam, czy ostatnio leciał ktoś na Teneryfę wizzem lub czarterem? Czy testy są sprawdzane na lotnisku w PL, na lotnisku na Teneryfie czy tylko przy meldunku w hotelu? Dodam że jesteśmy już zaszczepieni 2 dawkami, lecimy do prywatnego apartamentu i zastanawiamy się czy trzeba mimo wszystko zrobić PCR przed wylotem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1184 PostWysłany: 08 Mar 2021 14:12 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1411
Loty: 212
Kilometry: 376 518
srebrny
Wedle mojej najlepszej wiedzy wykonanie szczepienia nie zwalnia Cię z wymogu posiadania negatywnego testu na obecność SARS-Cov2 (RT-PCR, RT-LAMP, TMA).
Ja leciałem w ostatnich 3 miesiącach 2 razy na Kanary i w Ryanairze test był sprawdzany przed wejściem na pokład, w Hiszpanii wyrywkowo, na samych Kanarach w miejscach meldowania nikt już tego nie sprawdzał, ale pierwsi właściciele apartamentu powiedzieli nam, że w przypadku spotkania z policją dobrze wyniki mieć ze sobą.
Prawdopodobnie nie zostaniesz wpuszczony na pokład, bo przewoźnik raczej kary nie będzie ryzykował, a w tym względzie są nawet nadgorliwi, ale to już inny temat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1185 PostWysłany: 08 Mar 2021 22:31 

Rejestracja: 20 Lip 2013
Posty: 19
Hej , Przejrzałem kilkanaście stron i niczego nie było w ostatnim czasie. Ktoś ostatnio wracał z Wysp Kanaryjskich do Niemiec i dalej samochodem do Polski w tranzycie? Jak wygląda sprawa z wpuszczaniem przez Ryanair lub Easyjet na pokład bez testu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1186 PostWysłany: 08 Mar 2021 23:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@goyo Moge napisać tyle, że zeszłym tygodniu nikogo test nie interesował.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1187 PostWysłany: 09 Mar 2021 10:47 

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 105
U mnie podobnie - lot easy jetem 3 marca do BER - nikt nie pytał o test,
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1188 PostWysłany: 09 Mar 2021 21:12 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
@ineskeywest , @nick , @goyo
Bo kilka dni temu Hiszpania spadła z niemieckiej listy wysokiego ryzyka i znowu test nie jest wymagany.
Jak trafi znowu, to rozpoczną się cyrki z niewpuszczaniem do samolotu przy tranzycie. Tak było pod koniec stycznia.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#1189 PostWysłany: 11 Mar 2021 20:44 

Rejestracja: 20 Lip 2013
Posty: 19
Lanzarote od jutra(12 marca) przechodzi z 3 na 2 poziom alarmowy. Wstępnie do 18 marca. Reszta wysp bez zmian.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1190 PostWysłany: 11 Mar 2021 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Są kosmetyczne zmiany. W związku z nadchodzącymi świętami.
Godzina policyjna od 22 do 6 rano, max 4 osoby przy stoliku, siłownie i parki pozostają otwarte.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1191 PostWysłany: 12 Mar 2021 01:11 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 112
Rozmyślam nad lotem na Wyspy Zielonego Przylądka w konfiguracji KTW - LPA - SID i powrotny SID - LPA - KTW. Czy w tranzycie na Wyspach Kanaryjskich potrzebny jest jakiś test? Z tego co wyczytałem na stronie hiszpańskiego ministerstwa to zarówno wypełnianie formularza jak i test nie obowiązuje, jeżeli przesiadka jest w przeciągu 24h, ale wolę dopytać, bo może ktoś testował taką kombinację. Bardziej kwestia tego czy na bramkach nie będą robili jakiegoś problemu (do SID potrzebny jedynie antygen, a na Kanarach chcą już RT-LAMP albo PCR).
_________________
Kraje: 55/195
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1192 PostWysłany: 12 Mar 2021 09:29 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2353
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
@bartinkopl
Jeśli rozważasz oferowany przez biura podróży czarter KTW-SID ze stopem w LPA, to najprawdopodobniej nawet z samolotu nie wysiądziesz, bo to jest międzylądowanie. A domyślam się, że tak, bo jedyna opcja na lot z faktyczną przesiadką to czarter na pierwszym odcinku i Binter na drugim (reaktywacja i tak od lipca dopiero), za który zapłacisz miliony monet. Reasumując, żaden test nie jest potrzebny w kontekście Kanarów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bartinkopl lubi ten post.
bartinkopl uważa post za pomocny.
 
      
#1193 PostWysłany: 12 Mar 2021 09:56 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 112
@J29 Tak, chodzi właśnie o czarter. Zastanawiałem się głównie czy posiadanie samego testu antygenowego nie będzie stanowiło problemu na bramce przy wylocie, ale z tego co piszesz to chyba nie powinno być problemu :D
_________________
Kraje: 55/195
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1194 PostWysłany: 12 Mar 2021 21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
bartinkopl napisał(a):
Rozmyślam nad lotem na Wyspy Zielonego Przylądka w konfiguracji KTW - LPA - SID i powrotny SID - LPA - KTW. Czy w tranzycie na Wyspach Kanaryjskich potrzebny jest jakiś test? Z tego co wyczytałem na stronie hiszpańskiego ministerstwa to zarówno wypełnianie formularza jak i test nie obowiązuje, jeżeli przesiadka jest w przeciągu 24h, ale wolę dopytać, bo może ktoś testował taką kombinację. Bardziej kwestia tego czy na bramkach nie będą robili jakiegoś problemu (do SID potrzebny jedynie antygen, a na Kanarach chcą już RT-LAMP albo PCR).


nie wiem, czy robisz jakoś wielką oszczędność tym lotem, który proponujesz (w stosunku do ceny czarteru) - jeśli nie + biorąc pod uwagę niepewność w związku z dodatkową przesiadką + dodatkowe koszty testów ( i to x 2, bo w dwie strony), to raczej sugeruję Ci bezpośredni lot czarterem do SID
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1195 PostWysłany: 12 Mar 2021 21:33 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2353
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
@rw30
Ale on leci właśnie czarterem, który ma technicznego stopa na LPA.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1196 PostWysłany: 12 Mar 2021 22:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
no ale skąd wiesz? :P żartuję, przeskoczyłem ten post
ja leciałem właśnie WAW-SID z postojem + tankowaniem na Fuercie w dwie strony - nie ma możliwości w ogóle wyjścia z samolotu, więc przepisy miejsca przesiadkowego zupełnie Cię nie interesują
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1197 PostWysłany: 14 Mar 2021 21:41 

Rejestracja: 03 Mar 2017
Posty: 17
czy wracając z teneryfy do polski trzeba zrobić test?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1198 PostWysłany: 14 Mar 2021 21:50 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
Jak chcesz. Od ciebie zależy czy chcesz kwarantannę czy nie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1199 PostWysłany: 15 Mar 2021 00:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2012
Posty: 203
niebieski
Rozumiem, że wracając z Teneryfy do Polski bez testu na pokład zostanie się wpuszczonym?

Czy działa to tak samo w drugą stronę (PL->Teneryfa)? Nie mając testu przewoźnik zabierze na pokład i na miejscu kwarantanna czy wylatując z Polski trzeba mieć test, żeby w ogóle wsiąść do samolotu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1200 PostWysłany: 15 Mar 2021 01:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 55
Loty: 199
Kilometry: 437 093
@seelk
1) Tak, to Twój wybór.
2) Nie, nie zostaniesz wpuszczony do samolotu, a dodatkowo na miejscu w ES jest wyrywkowa kontrola testów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 96  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group