Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 116 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 26 Lut 2016 16:39 

Rejestracja: 26 Kwi 2015
Posty: 14
Clementiaa napisał(a):
@simon86bydg

Dokładnie :)


Dzięki!! Będę tam w niedziele więc mi bardzo pomogłaś! Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#82 PostWysłany: 11 Mar 2016 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 641
niebieski
Clementiaa napisał(a):
@simon86bydg

Tak jak wcześniej napisałam, zaraz po przylocie w automacie na lotnisku kupiłam bilet jednodniowy (po wcześniejszym upewnieniu się w informacji) który skasowałam po wejściu do autobusu. Całkowity koszt 7,50 euro.


Spytam jeszcze raz dla pewnosci bo we wtorek lece. Na pewno nie trzeba tej karty za 5 euro brac? Wg informacji ze strony http://www.stib-mivb.be/DiscoverBrussels.html?l=en potrzeba, jak to wyglada w praktyce?

edit: ok, znalazlem jeszcze takie info: http://www.stib-mivb.be/1-jour-dag.html?l=en

Czyli wychodzi na to, ze sa jakies dwa rodzaje 24h biletu. Roznic nie widze. :S
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 13 Mar 2016 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
@Krupier

Porównałam oba i moje wnioski to: wychodzi na to że ten 24h za 7,50 + 5,00 euro za kartę to faktycznie jest na 24h (wersja Jump), natomiast ten mój chociaż nazywany 24h (wersja STIB-MIVB) to nic innego jak dniówka. Potwierdza to też data ważności wydrukowana na nim (15.11.15, 2:00). Innych różnic nie widzę a że w Brukseli byłam na jednodniówce to brałam co tańsze ;).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 16 Mar 2016 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 641
niebieski
Byłem, kupiłem, ale nie wiem czy te co ty. ;)

Automat GO sprzedaje tylko jeden rodzaj biletów na 24h i to są dokładnie te:

http://imgur.com/a/4g8I9

Na odwrocie coś tam po ichniejszemu jest napisane o karcie MOBIB, w automacie nie zauważyłem tej informacji. Kupiliśmy, jeździliśmy do bólu autobusem + metrem i zero problemów. Może dlatego, że nie było kontroli. :P
Góra
 Profil Relacje PM off
Clementiaa lubi ten post.
 
      
#85 PostWysłany: 17 Kwi 2016 22:44 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
Odnośnie biletów to bardzo dobrze jest to tutaj opisane http://www.stib-mivb.be/tourist.html?l=en
W automatach GO można kupić bilety papierowe jak jest opisane na powyższej stronie (nie trzeba karty). Nie kupi się biletów na 5 i 10 przejazdów. Warto tez nadmienić, że można w nich płacić tylko monetami albo kartą.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 17 Kwi 2016 23:21 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 778
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
Obecnie w zamku pod Bruksela odbywa sie wiosenny coroczny pokaz kwiatów.
http://www.floralia-brussels.be/fr
Najprościej się tam dostać jadąc tramwajem nr 19 do pętli Groot-Bijgaarden. A potem już pieszo 15-20 min.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kovalsky lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#87 PostWysłany: 23 Kwi 2016 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 312
Akurat bardzo przydatny post, byliśmy w Brukseli i żona męczyła żeby pojechać do Keukenhof (straszna z niej miłośniczka kwiatów). Jednak z racji tylko dwóch dni planowo spędzonych w Amsterdamie nie udałoby się wcisnąć tej atrakcji. Dlatego powyższy post spadł jak z nieba. Pozwolę sobie go trochę rozbudować o osobiste doświadczenia.

Dojechaliśmy metrem do stacji Simonis znajdującej się przed Bazyliką Sacre Coeur, potem sprawna przesiadka w ramach tej samej stacji do tramwaju nr 19 (wysiąść należy na końcowym przystanku Groot-Bijgaarden przy niewielkim centrum handlowym, powrót z tego samego miejsca z toru obok też nr 19 w stronę De Wand). Na równoległej ulicy jest też market Carrefour. Iść należy chyba najlepiej według google maps (są niekiedy też drogowskazy Floralia Brussels ). Spacerkiem około 15 minut jesteśmy na miejscu, koszt wejścia 12 euro, jest to jej 13 edycja, jest czynna od 6 kwietnia do 6 maja. Moim zdaniem naprawdę warto, spędziliśmy tam około 4 godzin na popołudniowym spacerze po całym terenie wśród kwiatowych alejek z masą różnych ich odmian (spokojnie można go obejść nie jest duży, nawet takiemu ignorantowi kwiatowemu się podobało, bardzo relaksujące). Na tym obszarze jest dodatkowo nieduża restauracja w namiocie, plac zabaw dla najmłodszych, labirynt kwiatowy, pałac z osobną wieżą widokową i oczywiście alejki spacerowe (toalety darmowe też są).

Z ciekawości podpytałem dwóch znajomych, którzy mieszkają w Brukseli od kilku dobrych lat, jeden w ogóle nie wiedział, że takie coś jest a drugi słyszał ale nie był. Z niemiarodajnej grupy ankieterskiej :) wysuwam wniosek, że atrakcja nie jest zbyt rozpropagowana.

Załączniki:
Clipboard53.jpg
Clipboard53.jpg [ 67.99 KiB | Obejrzany 7969 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 24 Kwi 2016 00:23 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 786
niebieski
Jak ktoś jest miłośnikiem roślinek, to przecież właśnie teraz raz w roku dostępne są oranżerie i ogrody królewskie.
Szukać pod "serres royales".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 09 Cze 2016 18:32 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 204
Cześć,

Znalazłem się w nieco niekomfortowej sytuacji, że w Brukseli czekam prawie 15h aż do godziny 7:15 rano na transport do Paryża na z Gare du Nord/Noordstatio.

Póki co nie mam noclegu - jakie miejsca/knajpy/lokale byście polecili na przeczekanie tego czasu?
Czy na wspomnianym dworcu można się znajdować w godzinach nocnych?

W którym dokładnie miejscu jest przystanek Megabus?

Z góry dziękuję za odpowiedź!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 30 Cze 2016 13:21 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
W ten weekend polecam Rock Werchter Festival albo Coleaur Cafe Festival

Pierwszy to cena ok 100€ za 4 dni.

Drugi 35€ za każdy dzień koncertu
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 30 Cze 2016 13:44 

@blazejdaw, tutaj jest:

Załączniki:
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png [ 542.34 KiB | Obejrzany 7591 razy ]
Góra
 PM off  
      
#92 PostWysłany: 04 Lip 2016 12:53 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 112
DMW napisał(a):
kubap1 napisał(a):
W Brukseli to przede wszystkim do oglądania nieprzebrany tłum bezdomnych, smród i brud na ulicach. Taki uderzający kontrast z poczuciem że jest się w stolicy UE. To także wzmaga poczucie zadowolenia, że jednak u nas tak nie ma.


eeee, jestem regularnie w Brukseli i nie zauważyłem czegoś takiego. Brudno jest przede wszystkim w dzielnicach gdzie mieszkają imigranci (to nie rasizm - to fakt) ale nie w centrum.


Po co Pan napisał zwrot rasizm ? Przecież krytyka imigrantów (kolorowych) nie jest żadnym rasizmem, dlatego polityczną poprawność a właściwie obłęd należy natychmiast wyrzucić do kosza, ale to tak tylko na marginesie.

Jeżeli powielam to przepraszam. Czy Bruksela ma jakiś bilet grupowy całodzienny ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 07 Sie 2016 17:26 

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 58
Mam pytanie odnośnie karty Mobib Basic - czy można w punkcie sprzedaży sprawdzić stan karty (posiadam takową, ale nie wiem ile mam środków na koncie po poprzedniej wizycie w Brukseli),oraz czy można ją zwrócić i otrzymać kaucję (5 e) ?

=====łączenie postów==========

Byłam i odpowiadam, może komuś się przyda - stan karty Mobib można sprawdzić w automacie na każdej stacji metra. Niestety jest to inwestycja bezzwrotna, ewentualnie można komuś dać/sprzedać.


Ostatnio edytowany przez Roku, 22 Paź 2016 08:29, edytowano w sumie 1 raz
łączenie postów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 12 Gru 2016 20:57 

Rejestracja: 01 Sie 2011
Posty: 56
Loty: 62
Kilometry: 110 426
A ja polecam w Brukseli Train World (czyli muzeum kolejnictwa). Niby banalne, a jednak kolekcja czy składy pociągów robią wrażenie.
Znajduje się przy dworcu Schaerbeek, do którego mozna dojechać tramwajem z centrum Brukseli. Bilet normalny kosztuje 10 euro.

http://www.trainworld.be/en
https://pl.tripadvisor.com/Attraction_R ... ssels.html

Ja zwiedzałem około 1,5 godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#95 PostWysłany: 14 Maj 2017 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 380
Kilometry: 582 836
srebrny
Czas jakiś zdarzyło mi się mieszkać w Brukseli i na jednodniowy tour polecam Muzeum Instrumentów Muzycznych (Musée des instruments de musique de Bruxelles), Grand Place i Delirium Café (koniecznie w podziemu!). Dajcie sobie czas w każdym z tych miejsc - warto!
PS Po drodze na Grand Place można odhaczyć Manneken Pis'a, a zamawiając piwo w Delirium koniecznie zapytajcie o jego siostrę!
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 15 Maj 2017 08:53 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Secesyjne zabytki: Stocklet House, Hôtel Tassel, Hôtel Solvay, Hôtel Eetvelde, Dom i Atelier Victora Horty, kamieniczki przy alei Palmerstona i skwerze Ambiorixa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 12 Paź 2017 15:58 

Rejestracja: 12 Paź 2017
Posty: 9
Drodzy,

w marcu lecę na weekend do Brukseli. Co polecacie na taki wypad?

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 12 Paź 2017 16:02 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22435
Przeczytać wątek
Góra
 Profil Relacje PM off
metia lubi ten post.
 
      
#99 PostWysłany: 12 Paź 2017 16:05 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
https://www.mimoa.eu/browse/projects/Belgium/Brussels dla fanow nowoczesnej architektury
-dodatkowo fajnie do Ghent wyskoczyć na kilka godzin/dzień
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 22 Lis 2017 13:31 

Rejestracja: 16 Mar 2013
Posty: 5
Zainteresowanym historia integracji europejskiej polecam Parlamentarium i House of European History. Wejscie za darmo, audioguidy takze i po polsku. A potem wiadomo frytki na pl Jourdan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 116 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group