Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 116 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 04 Paź 2012 14:59 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Czyli nie trzeba wyrabiać żadnej karty? Drugie pytanie: Czy bilet jest ważny pełne 24h tak jak np. w Warszawie? Tzn. Jak skasuję w piątek o 22 to czy będzie ważny do soboty do 22?
Pozdrawiam i dzięki za odp.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#22 PostWysłany: 07 Paź 2012 16:21 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Z racje tego, że dopiero co wróciłem z Brukseli sam odpowiem na pytanie:
Bilet jest ważny przez cały dzień, ale nie 24h - tzn. że przy skasowaniu w piątek o 22 jest ważny tylko przez 2h. Polecam kupić bilet 10-cio przejazdowy (tak jak np. w Barcelonie można jeździć na ten bilet w wiele osób - wystarczy skasować bilet tyle razy ile jest osób).
Jeżeli jest jakiś chętny to mogę odsprzedać bilet, na którym są jeszcze dwa przejazdy komunikacją.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 11 Lis 2012 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Czy nikt nie widział w Brukseli, nic innego oprócz wcześniej wymienionych standardów?

Zapytam z innej beczki co warto zobaczyć z dziećmi 8-10 lat?

Mamy do dyspozycji jedno popołudnie i jedno przedpołudnie.
Będziemy mieszkać 300m od Sikającego Chłopca więc samo centrum.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 29 Sty 2013 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sty 2013
Posty: 6
A ja polecam w Belgii siusiającą dziewczynkę ;) tak dla kontrastu dla siusiającego chłopca. O dziewczynce mało kto wie, a jest schowana w małej uliczce na starówce.

Jesli chodzi o dzieci, to polecam zabrać je do BruParku http://www.bruparck.com/ - znajduje się obok Atomium, zawiera najważniejsze budowle europejskie w miniaturze, np.: http://www.picturescolourlibrary.co.uk/ ... 935594.jpg
http://pl.tripadvisor.com/Attraction_Re ... ssels.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 20 Lut 2013 18:21 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
będziemy 3 dni w Amsterdamie - wydaje mi isę długo, więc pomyślałam, że 1 dzień moglibyśmy mega busem podjechać do Brukseli na jakieś 10-12h... czy jest sens? Czy da sie dużo zobaczyć? Ile ewentualnie potrzeba na zwiedzanie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 18 Mar 2013 14:34 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 18
Wraz ze znajomymi zwiedziliśmy od 12:00 do 20:30 całe centrum, kilka parków, kilka kościołów, dzielnicę europejską i pałac sprawiedliwości. Wszystko na piechotę! I wystarczyło nam czasu na 45 minutowy obiad i 1,5h piwo w delirium. Z ważniejszych rzeczy odpuściliśmy jedynie Atomium i jego okolice.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 18 Mar 2013 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
edit: nieaktualny wpis
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 28 Kwi 2013 12:49 

Rejestracja: 14 Lis 2011
Posty: 107
Loty: 92
Kilometry: 176 887
wybieram się pod koniec maja do Belgii, lecę we czw rano, wracam w niedzielę rano, plan mam taki żeby do soboty południa zwiedzać Brukselę, popołudnie i noc spędzić w Brugii, i z samego rana do Charleroi, przeczytałam różne wątki nt Belgii i wspomniany był Railpass (mam ponad 26 lat) oraz bilet weekendowy na pociągi, czy to możliwe że obydwie opcje wychodzą na to tę samą wartość 15 eur RT?
z tego co widzę bilety lotnicze to dopiero początek całkiem dużych kosztów jak noclegi, komunikacja.
Noclegów zamierzam szukać na airbnb jestem jednak przerażona komentarzami o 'kolorowych' i dość niebezpiecznych dzielnicach, moglibyście mi podpowiedzieć w której najlepiej komunikacyjnie i bezpiecznie zanocować?

widziałam promocję na wspólny bilet na Atomium i Europa Park, czy można go kupić wcześniej? znajomi wspominali mi o dużych kolejkach do tych atrakcji, a ja mam dosyć ambitny plan na zwiedzanie.

kojarzycie może czy od 23 maja będzie rozłożony ten kwiatowy dywan?


będę wdzięczna za wszelkie uwagi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 30 Kwi 2013 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
Bilet weekendowy to polowa ceny zwyklego biletu, wiec jadac w sob a wracajac w nd powinno wyjsc cos kolo tych 15e.
Co do bezpieczenstwa, mieszkam tu ponad poltora roku i wciaz zyje, wiec nie ma co siac paniki. Jak w kazdym duzym miescie trzeba zachowac rozsadek i np nie spacerowac sobie w nocy samotnie w okolicach Gare du Midi. Generalnie wschodnie dzielnice (okolice european quarter) sa bezpieczne, centrum jest turystyczne. Dla mnie najmniej przyjemne miejsce to wlasnie te okolice dworca midi, wiec moze tego unikaj.
Pod Atomium rzeczywiscie zdazaja sie kolejki, ale to zalezy od dnia, ciezko cos powiedziec.
Dywan jest raz na 2 lata i to w sierpniu, nastepny 08.2014.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 17 Cze 2013 14:20 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 42
Loty: 202
Kilometry: 210 225
Mikolaj2206 napisał(a):
Z racje tego, że dopiero co wróciłem z Brukseli sam odpowiem na pytanie:
Bilet jest ważny przez cały dzień, ale nie 24h - tzn. że przy skasowaniu w piątek o 22 jest ważny tylko przez 2h. Polecam kupić bilet 10-cio przejazdowy (tak jak np. w Barcelonie można jeździć na ten bilet w wiele osób - wystarczy skasować bilet tyle razy ile jest osób).
Jeżeli jest jakiś chętny to mogę odsprzedać bilet, na którym są jeszcze dwa przejazdy komunikacją.


Aktualnie bilet jest na tyle godzin ile jest na nim zadeklarowane, kupiłem bilet 48h w piątek wieczorem i był ważny do niedzieli wieczorem czyli te podane 48h. Piszę o biletach Discover Brussels.

http://www.stib.be/DiscoverBrussels.html?l=en
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 18 Cze 2014 22:09 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
luxyfer napisał(a):
cztery rzeczy, z których słynie Belgia:
- czekolada
- piwo
- frytki
- gofry

Czekolada - nawet nie spróbowałem, zanim zdążyłem powiedzieć, by mi rodzina zostawiła choć jedną, już było po ptokach
Piwo - koniecznie najprawdziwszy belgijski lambic w butelce 0,75 l, bez żadnych dodatków. Czekam na wrażenia :mrgreen:
Frytki - Holendrzy też twierdzą, że to ich wynalazek; moim zdaniem i belgijskie i holenderskie są porównywalne, czyli najlepsze
Gofry - o tak! Najlepsze są belgijskie!
Dorzuciłbym jeszcze piątą rzecz; gotowane małże. Najlepsze podobno we Flandrii, ale i w Brukseli smakują nie gorzej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 18 Cze 2014 23:09 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Gollum napisał(a):
luxyfer napisał(a):

Piwo - koniecznie najprawdziwszy belgijski lambic w butelce 0,75 l, bez żadnych dodatków. Czekam na wrażenia :mrgreen:

Podobno najlepsze belgijskie piwa (i jedne z najlepszych na świecie..) to piwa wyrabiane przez trapistów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 20 Cze 2014 08:37 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
Jak najbardziej, ale trapiści są też i warzą piwo także w innych krajach. W Polsce nie, bo u nas ich nie ma. A belgijskie jest szczególnie popularne, bo tam generalnie lubią piwo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 20 Cze 2014 12:11 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Gollum napisał(a):
Jak najbardziej, ale trapiści są też i warzą piwo także w innych krajach. W Polsce nie, bo u nas ich nie ma. A belgijskie jest szczególnie popularne, bo tam generalnie lubią piwo.

Z 7 browarów prowadzonych przez trapistów 5 leży w Belgii, po jednym w Holandii i we Francji (La Trappe).
Za NAJLEPSZE piwo na świecie uważane jest WESTVLETEREN XII (10,2%). Piwo to można kupić wyłącznie na terenie klasztoru i w przyklasztornej kawiarni ale wcześniej należy zamówić je telefonicznie (a linia jest ciągle zajęta :( ). Mnisi pozwalają nabyć maksymalnie dwie skrzynki trunku raz na 60 dni. Piwa trapistów powinne kilka lat leżakować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 23 Cze 2014 16:24 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Bruksela jest do przejścia, czy bez komunikacji miejskiej się nie obejdzie chcąc zwiedzić wszystkie najciekawsze punkty na mapie? Zatrzymuję się blisko centrum, w hotelu Barry na Place Anneessens i nie wiem czy jest sens z góry wydawać pieniądze na bilety kilku przejazdowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 23 Cze 2014 16:39 

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 101
Można też pojeździć rowerem za prawie darmo - dobre, żeby się dostać z dzielnicy europejskiej do centrum np.
Więcej tu: velib-rower-w-paryzu-prawie-za-darmo,1437,13893
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 23 Cze 2014 19:21 

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 138
hank napisał(a):
Bruksela jest do przejścia, czy bez komunikacji miejskiej się nie obejdzie chcąc zwiedzić wszystkie najciekawsze punkty na mapie? Zatrzymuję się blisko centrum, w hotelu Barry na Place Anneessens i nie wiem czy jest sens z góry wydawać pieniądze na bilety kilku przejazdowe.

Ja ostatnio obszedłem praktycznie wszystkie ważne miejsca na baaaardzo spokojnie w jakieś 4 godzinki. Jedyne miejsce, gdzie pojechałem metrem to Atomium.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 23 Cze 2014 20:13 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
jw - w centrum wszystko do obejścia piechotą, tylko Atomium dalej jest
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 31 Lip 2014 18:34 

Rejestracja: 25 Sty 2012
Posty: 231
niebieski
W Brukseli to przede wszystkim do oglądania nieprzebrany tłum bezdomnych, smród i brud na ulicach. Taki uderzający kontrast z poczuciem że jest się w stolicy UE. To także wzmaga poczucie zadowolenia, że jednak u nas tak nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 01 Sie 2014 17:30 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
kubap1 napisał(a):
W Brukseli to przede wszystkim do oglądania nieprzebrany tłum bezdomnych, smród i brud na ulicach. Taki uderzający kontrast z poczuciem że jest się w stolicy UE. To także wzmaga poczucie zadowolenia, że jednak u nas tak nie ma.


eeee, jestem regularnie w Brukseli i nie zauważyłem czegoś takiego. Brudno jest przede wszystkim w dzielnicach gdzie mieszkają imigranci (to nie rasizm - to fakt) ale nie w centrum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 116 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group