Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 276 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 15 Sie 2012 11:14 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 809
Zbanowany
Mixer napisał(a):
Myślę nad takim planem zwiedzania:
Dzień pierwszy : http://goo.gl/maps/cRHCV
Dzień drugi : http://goo.gl/maps/esZWD

Zastanawiam się co bardziej mi się opłaci - 2x bilet 24h na komunikację czy Berlin Welcome Card 48h?

Jakieś sugestie, czasu mało a chciałbym nie pluć sobie potem w brodę ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#82 PostWysłany: 11 Wrz 2012 00:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 623
niebieski
Ok - przeczytałem.

Pytanie - jakiego lokalnego piwa spróbować w Berlinie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 11 Wrz 2012 07:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Typowym berlińskim piwem, które pije każdy szanujący się berlińczyk (coś à la nasze Królewskie) jest Berliner Kindl. Niestety jest to produkcja dość masowa - nie znam jakiś lokalnych, małych browarów. Choć odwiedzając Berlin zawsze staram się napić Flensburger Pils - nie jest z Berlina, ale smakuje wyśmienicie.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 11 Wrz 2012 09:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 623
niebieski
Czytałem właśnie o tym Kindl, że można go pić w kilku wariacjach:

http://wolnakuchnia.com/kulinarne-podro ... -piwo.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 11 Wrz 2012 12:00 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
Kiedyś miałem szefa w Berlinie. Na obiad i dobre piwo lokalnej roboty polecał Brauhaus in Spandau:
https://plus.google.com/108033642372452 ... bout?hl=en
http://www.brauhaus-spandau.de/
Byliśmy tam, piwo i jedzenie świetne, okolica też bardzo przyjemna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 11 Wrz 2012 12:08 

Rejestracja: 30 Lis 2011
Posty: 97
krzywiec napisał(a):
Ok - przeczytałem.

Pytanie - jakiego lokalnego piwa spróbować w Berlinie?


Nie jest to lokalne piwo, ale ja zawsze w Berlinie raczę się Radebergerem, który jest łatwo dostępny, no i wspomnianym Berliner Kindlem. Największą zaletą piwa w Niemczech jest to, że jest tanie i można je pić wszędzie, co na pewno dodaje mu niekiedy walorów smakowych ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 26 Wrz 2012 21:53 

Rejestracja: 27 Gru 2010
Posty: 27
jak to jest z tą wizytą w Reichstagu. Dostałem od nich jakiś wydruk ale niewiem czy mam go wydrukowac i im pokazac przy wejsciu. Zresztą od momentu zarejestrowania dostałem od nich kilka e- maili, wszystkie przetłumaczyłem w transalatorze a i tak niewiem z czym mam tam iśc. Czy oni jakiś kod przyśla mi jeszcze czy moge wejśc po prostu na dowód . Niech sie wypowie ktoś kto już ma te procedury za sobą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 27 Wrz 2012 07:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
nie musisz nic drukowć - przy wejsciu do budki (stojącej przed budynkiem) zostaniesz poproszony o wylegitymowanie się, tam odnajdą Cie na liście i będziesz mógl przejść spokojnie dalej.
Wszystko zalezy tylko od tego czy na jednym z tych kilku meilu dostałeś potwierdzenie (zaproszenie) z godziną i data.
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 27 Wrz 2012 16:47 

Rejestracja: 27 Gru 2010
Posty: 27
dzięki za informacje, teraz już wiem że mam zaproszenie i mogę bez obaw iśc .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 06 Lis 2012 13:49 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
A do Poczdamu watro się wybrać ? Jest tam coś do zwiedzania ? Czy lepiej Spandau i Charlottenburg ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 06 Lis 2012 14:24 

Rejestracja: 06 Lis 2012
Posty: 1
W Poczdamie warto zobaczyc Pałac Sansoucii, w szczególności park wokół pałacu jest bardzo łądny, przy ładnej pogodzie można spacerować tam godzinami. Z innych atrakcji polecam Aleksandrowke, holenderskie uliczki no i brame brandenbrska. Te ostatnie atrakcje mieszcza sie w centrum, wystarczy pospacerowac tamtejszymi uliczkami. Wszedzie dojedziesz pieszo (moze z wyjatkiem Aleksandrowki) i poczujesz atmosfere miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 06 Lis 2012 14:32 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
nie no co do centrum to mniej więcej wiem co mam zwiedzać, bardziej zalezy mi na odpowiedzi czy warto się spinac na Poczdam, czy lepiej ten czas poświęcić np. na Spandau i Charlottenbourg
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 06 Lis 2012 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
mi się osobiście w Poczdamie podobało :) chociaż nie widziałem Spandau i Charlottenbourg polecam Poczdam :)

Image

Image

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 06 Lis 2012 16:29 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
timu - źle to nie wygląda w tym Poczdamie. Dzięki. A możesz jeszcze skrobnąc, co to są za miejsca ? Najlepiej przy zdjęciach (pod/nad). Dzięki temu będę wiedział na co patrzę i czego szukac na mapie :)
Nadal jednak bedę wdzięczny jeśli zabierze głos i tu, i tu, i napisze gdzie bardziej warto się udac. Niestety na obie atrakcje nie bedziemy miec czasu :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 06 Lis 2012 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
Pierwsze trzy zdjęcia zrobione w Parku Sanssouci, kolejno: Wiatrak w Parku Sanssouci,Oranżeria, Pawilon Chiński. Ostatnie zdjęcie to Pałac Cecillienhof w innym parku, który na naszej mapce nazywał się: Nowe Ogrody. Polecam też w parku Sanssouci inne miejsca:
Kościół Pokoju:

Image

Pałac Sanssouci:

Image

Nowy Pałac Sanssouci:

Image

Większość atrakcji jest właśnie w Parku Sanssouci, którego zwiedzenie zajęło nam cały dzień. Do tego zdążyliśmy zobaczyć jeszcze Cecilienhof. Niestety na resztę atrakcji zabrakło czasu. Na stacji kolejowej w Poczdamie jest Informacja turystyczna, tam warto wejść po mapkę, z zaznaczonymi atrakcjami Poczdamu, są zdjęcia i opisy miejsc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 16 Lis 2012 10:41 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Ktoś z Was może odwiedził Muzeum Techniki? Mam pytanie - czy jest ono "pod dachem" czy na otwartym powietrzu? Wybieram się w grudniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 16 Lis 2012 10:59 

Rejestracja: 23 Lip 2012
Posty: 19
Część pod dachem,część na powietrzu.Ja byłem w lutym i było ok :) Muzeum fantastyczne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 08 Lut 2013 20:20 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Camille napisał(a):
Tak się zastanawiałem, czy na pisać czy nie...

W Berlinie jest winiarnia w Mitte, w której nie ma cen. Polega to na tym, że płaci się wedle uznania. Wchodzisz, zamawiasz, pijesz i zostawiasz tyle EUR, na ile Twoim warta była Twoja wizyta / obsługa / usw.

W Polsce chyba by się takie coś nie przyjęło :P


Gdzie to? Tylko niemieckie wina?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 12 Lut 2013 10:58 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
a jakie romantyczne miejsca polecacie w Berlinie?
jadę z dziewczyną na 3 dni (wypadają też walentynki) i szukam czegoś klimatycznego.
macie jakieś rady, pomysły gdzie i jak spędzić ten czas tam?

czy ktoś wie jak jest z biletami 24 godzinnymi na komunikację?
Są ważne do 3 w nocy czy przez 24 godziny od momentu skasowania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 12 Lut 2013 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
totti napisał(a):
czy ktoś wie jak jest z biletami 24 godzinnymi na komunikację?
Są ważne do 3 w nocy czy przez 24 godziny od momentu skasowania?



Tageskarte jest ważna do 3:00 dnia następnego.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 276 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group