Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 276 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 24 Sie 2011 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2011
Posty: 67
Zbanowany
Tak się zastanawiałem, czy na pisać czy nie...

W Berlinie jest winiarnia w Mitte, w której nie ma cen. Polega to na tym, że płaci się wedle uznania. Wchodzisz, zamawiasz, pijesz i zostawiasz tyle EUR, na ile Twoim warta była Twoja wizyta / obsługa / usw.

W Polsce chyba by się takie coś nie przyjęło :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#42 PostWysłany: 24 Sie 2011 22:55 

Rejestracja: 27 Cze 2011
Posty: 18
już widzę towarzycho w takim miejscu w pl:)

jak ktoś zna odpowiedz do mojego posta z poprzedniej strony to czekam na odpowiedz!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 24 Sie 2011 23:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2011
Posty: 67
Zbanowany
@mybra

sportowe szmaty Karstadt, przy stacji Berlin Zoo, idą w stronę Kudamm po prawej stronie, 2 minuty drogi. Coś lepszego Możesz kupić np. P&C, na Kudamm, mają dobre przeceny. Jeżeli szukasz naprawdę mocnych redukcji cen to Karstadt Schnäppchen Center, sprawdź dokładnie adresy na stronie sklepu, bodajże na Karl-Marx Str. i w Neukoeln są filie. Wszystko to co nie zejdzie w normalnych Karstadtach idzie do Schnäppchen Center i tam są kolejne redukcje

Jak ktoś wspomniał, KaDeWe możesz pominąć, drogo. Galeria Kaufhoff na Alexanderplatz też stosunkowo droga (choć i tak o wiele taniej niż PL). Na Alexanderplatz jest też duże Centrum Alexa, 100 m od dworca, trzeba się cofnąć w kierunku wschodnim.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 24 Sie 2011 23:12 

Rejestracja: 27 Cze 2011
Posty: 18
dzięki wielkie :) jeszcze jedno pytanie gdzie kupie Berlin WelcomeCard ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 24 Sie 2011 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2011
Posty: 67
Zbanowany
@mybra

tutaj - https://buchung2.visitberlin.de/onlines ... e.jsp?id=8
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 24 Sie 2011 23:15 

Rejestracja: 27 Cze 2011
Posty: 18
to znam ale nie chciałam online tylko na miejscu:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 24 Sie 2011 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2011
Posty: 67
Zbanowany
@mybra

Vide FAQ, masz tam linki do miejsc.

b) On location

at the Berlin Tourist Infos
in many Berlin hotels
at the sales points of the public transport partners (S-Bahn Berlin GmbH and BVG)
Berlin WelcomeCard tickets are also available at the ticket machines of the BVG and S-Bahn. You can then receive the corresponding guide in the Berlin Tourist Infos as well as at the sales points of the BVG and S-Bahn.
You can also obtain the Berlin WelcomeCard in the BVG buses.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 30 Sie 2011 00:17 

Rejestracja: 09 Wrz 2010
Posty: 3
Polecam wszelkie wystawy, obecnie na jednej z nich w Bode-Museum można zobaczy "Damę z gronostajem" da Vinci. Co ciekawe obraz ten zwykle do obejrzenia w Krakowie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 31 Sie 2011 11:00 

Rejestracja: 27 Cze 2011
Posty: 18
dzięki wielkie za wszystkie rady - było bosko:)
berlin mi się szalenie spodobał, zdązyliśmy zobaczyć na prawdę bardzo dużo! berlin jest niesamowicie skomunikowany pod hotel, w którym mieszkaliśmy

http://www.booking.com/hotel/de/meining ... 3618b6caX9

podjeżdza tramwaj, autobus, przy samym hotelu jest wejście do s-bahnu a z drugiej strony ulicy u-bahn, także na prawdę rewelacja. galerie w sobotę otwarte do 21.00 także spokojnie można robić zakupy (ceny teraz faktycznie gigantyczne) ! ale i tak nie obeszło się bez zakupków.
dzięki wielkie za wszystkie wskazówki!!!!
pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 24 Gru 2011 21:12 

Rejestracja: 25 Wrz 2011
Posty: 41
Witam czy ktoś wie jak i czym i w jakiej cenie student dostanie się z centrum berlina do Tropical Island (dokładnie jade polskim busem do berlina)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 02 Sty 2012 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
Foggia napisał(a):
Witam czy ktoś wie jak i czym i w jakiej cenie student dostanie się z centrum berlina do Tropical Island (dokładnie jade polskim busem do berlina)



Pociąg pospieszny RE 2 odjeżdża z Berlina lub Cottbus do stacji Brand (Niederlausitz) co godzinę. Dla przykładu: podróż ze stacji Berlin Alexanderplatz do Brand trwa 50 minut.

Pociąg osobowy odjeżdża również co godzinę ze stacji Berlin Ostbahnhof przez Karlshorst i Königs Wusterhausen lub – z odwrotnego kierunku - przez Senftenberg i Lübben.

Ze stacji w Brandt bezpłatny autobus jeździ do Tropical Islands. Godziny odjazdu autobusów są dopasowane do czasu przyjazdu pociągów (ok 5 km)

http://reiseauskunft.bahn.de/bin/query2 ... 1&OK#focus
Co do ceny biletu to nie podają na ich stronie.

Z drugiej strony można by podjechać do Königs Wusterhausen S-Bahn bilet za 2,30 EUR i tam przesiąść się na pociąg do Brand.
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image


Ostatnio edytowany przez Robertos 02 Sty 2012 13:51, edytowano w sumie 5 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 02 Sty 2012 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
Foggia napisał(a):
a ile kosztuje bilet na pociąg dla studenta , nie wiesz może ??


Nie wiem, ale myślę że nie dużo to jest krótki odcinek.
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 15 Lut 2012 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 220
Zbanowany
Zajrzyj na mój blog. Tam relacja z Berlina w dwa dni (da się skrócić do jednego dnia).

www.davidiacus.pl/pl/blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 17 Lut 2012 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
hej, bylem na blogu, nie wiem czy dobrze znalazlem, ale za duzo informacji tam nie bylo ;)

mam kilka pytan, wybieram sie w najblizszym czasie ( polowa marca ) do Berlina, i okazalo sie ze reichstag ... bedzize zakmniety - sprzatanie itp, jedynie otwarty bedzie taras na dachu - czy trzeba tam rowniez zarezerwowac wizyte ? ew. gdzie moglbym tego dokonac ?

oraz takie pytanie ... ile kosztuja bilety na komunikacje miejska ? bedziemy tam ok 10 h.

i jeszcze z ciekawosci znacie moze pakiety zwiedzania muzeow ? jak bylem tam dwa miesiace temu dowiedzialem sie ze istnieje bilet na muzea z wyspy za 7 e :) moze znacie cos podobnego jak mueum nauki z poprzednich tematow.

pozdrawiam serdecznie wszystkich podrozników !
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 17 Lut 2012 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Bilety są następujące:
Kurzstrecke - "krótki odcinek" do 3 stacji metra lub 6 przystanków autobusowych 1,40€
Bilet jednorazowy "Einzelfahrschein" kosztuje 2,30€ (strefy AB) lub 3,00€ (ABC) i ważny jest 2 godziny, można się przesiadać, ale nie można wracać do punktu startu lub do miejsca leżącego w pobliżu punktu startu.
Bilet dobowy "Tageskarte" - ważny do 03:00 następnego dnia, kosztuje 6,30€ (AB) lub 6,80€ (ABC)
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 17 Lut 2012 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
a czy sa rowniez bilety studenckie ? oraz gdzie mozna je kupic ??
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image


Ostatnio edytowany przez Roku, 30 Cze 2017 09:16, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 17 Lut 2012 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
ja mam pytanie odnośnie rezerwacji guided tours w Reichstagu :) Zaklepałem sobie wstępnie 2 miejsca, w polskiej wersji na 25 lipca, dostałem pierwszego emaila z potwierdzeniem, wpisałem osoby, dostałem drugiego z potwierdzeniem danych, oraz informacją, że mam czekać na kontakt. Jak długo to potrwa i jaka jest szansa, że dostanę się do Reichstagu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 17 Lut 2012 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
suszek napisał(a):
a czy sa rowniez bilety studenckie ? oraz gdzie mozna je kupic ??


Zniżki typowo studenckie są tylko na bilety miesięczne. Bilety można kupić w automatach, mają interfejs po polsku, lub w kasach BVG i DB.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 29 Lut 2012 19:04 

Rejestracja: 17 Lut 2012
Posty: 10
Tak więc odpowiem sobie sam . Dostałem potwierdzenie dzień po złożeniu aplikacji . ; )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 29 Lut 2012 23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
chyba będę musiał zmienić język na angielski, bo z polskim u mnie dalej cisza ;/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 276 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group