Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 648 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 26 Sty 2014 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
kacz0r napisał(a):
Kiedyś na tripadvisor doradzali zakup czegokolwiek w małych sklepach z elektronika przy time square, ale nie pamiętam dlaczego. Sprawdź może najpierw w B&H i J&R, ceny mogą być niższe niż u Apple, a na pewno sprawdzone.


Sent from my iPad using Tapatalk


Doradzali czy odradzali? Bo napisałem doradzali, a mam wrażenie że chodziło o to drugie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#82 PostWysłany: 26 Sty 2014 15:59 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 218
Loty: 180
Kilometry: 424 089
niebieski
No chyba odradzali. Zobacz najpierw w sprawdzonych sieciówkach tak jak pisał kolega wyżej,
możesz też zajrzeć do BHPhoto, tak oprócz gigantycznego wyboru aparatów i sprzętu wideo
mają też komputery i komórki. Warto podkreślić, że w choćby takim BestBuy-u masz możliwość
zwrotu towaru jeśli nie nosi śladów użytkowania, w takich sklepach na ulicy nawet jak coś
nie będzie Ci pasowało może być z tym różnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 26 Sty 2014 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Popatrzę w sklepach o których mówicie i zobaczymy jakie będą różnice :) Ogólnie to nie są jakieś małe sklepy w ciemnych uliczkach. iPhone'y są nowe, oryginalne itp, zafoliowane i aż korci żeby kupić 5S 16GB za 550$+ tax :D Ogólnie wydaje mi się, że to coś w stylu naszych komisów z telefonami, jedyne w sumie o co się boję to sim-lock, ale to jest do zweryfikowania na miejscu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 26 Sty 2014 16:43 

Rejestracja: 22 Wrz 2013
Posty: 2
Zbanowany
W jakiej cenie mają 5S 64GB?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 26 Sty 2014 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
mala99 napisał(a):
W jakiej cenie mają 5S 64GB?


nie pytałem o 64GB, ale za 16GB chcą zazwyczaj 600$ + tax, a 32GB 650$, a w jednym sklepie tuż przy Time Square chciał 550$ za 16GB, a 600$ za 32GB. Będę ogarniał temat dalej, bo 5S 32GB za 2k PLN to temat, którego nie mogę odpuścić :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 26 Sty 2014 16:58 

Rejestracja: 22 Wrz 2013
Posty: 2
Zbanowany
szymonpoznan1 napisał(a):
mala99 napisał(a):
W jakiej cenie mają 5S 64GB?


nie pytałem o 64GB, ale za 16GB chcą zazwyczaj 600$ + tax, a 32GB 650$, a w jednym sklepie tuż przy Time Square chciał 550$ za 16GB, a 600$ za 32GB. Będę ogarniał temat dalej, bo 5S 32GB za 2k PLN to temat, którego nie mogę odpuścić :D


Ceny super i taniej niż w Apple.
To jeszcze można się potargować z ceną.
Warto też sprawdzić w kilku sklepach i porównać ceny aby trochę jeszcze oszczędzić :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 26 Sty 2014 17:04 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 370
niebieski
600$ + tax za 5S to nie jest jakaś mega rewelacja w porównaniu z Apple Store (649$).
Jak będziesz kupować zwróć tylko uwagę, żeby to był odpowiedni model działający w Europie (np. A1533).

Jeśli znajdziesz coś fajnego w sieci to możesz zamówić wysyłkę do hotelu gdzie nocujesz - nigdy mi się nie zdarzyło, żeby jakiś hotel odmówił.
Dodatkowo o ile to możliwe szukaj miejsc oznaczonych "tax free". Na lotnisku odzyskasz potem zapłacony podatek.

Ja proponuję rozejrzeć się też za innymi produktami Apple np. Ipad. Egzemplarze refurbished można wyrwać w całkiem niezłej cenie.


Ostatnio edytowany przez wzieli, 26 Sty 2014 17:09, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 26 Sty 2014 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
600 nie ale 550 juz jest fajna cena. A jeszcze lepsza to 600 za 32gb, a bede probowal kupic i 16gb i 32gb za 1100$, bo sprzedawca bylo widac byl chetny do rozmowy:D zobaczymy, co do modelu wlasnie bede to dzis albo jutro sprawdzal.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 27 Sty 2014 02:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Gru 2013
Posty: 157
szymonpoznan1 napisał(a):

Doradzali czy odradzali? Bo napisałem doradzali, a mam wrażenie że chodziło o to drugie.

Oczywiście odradzali, autocorrect nawalił, nie pamietam dokładnie dlaczego, ale jest topic o elektronice w nyc na tripie, wiec na pewno łatwo się znajdzie. Jeżeli chodzi o iPady to zaletą wersji wifi będzie gwarancja w EU, ale wiadomo w sumie że LTE się bardziej opłaci (o ile działa u nas :)


Sent from my iPad using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 27 Sty 2014 03:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
kacz0r napisał(a):
szymonpoznan1 napisał(a):

Doradzali czy odradzali? Bo napisałem doradzali, a mam wrażenie że chodziło o to drugie.

Oczywiście odradzali, autocorrect nawalił, nie pamietam dokładnie dlaczego, ale jest topic o elektronice w nyc na tripie, wiec na pewno łatwo się znajdzie. Jeżeli chodzi o iPady to zaletą wersji wifi będzie gwarancja w EU, ale wiadomo w sumie że LTE się bardziej opłaci (o ile działa u nas :)


Sent from my iPad using Tapatalk


Sam już nie wiem, nie mam za bardzo jak teraz szukać w Internecie, ale widziałem wątki na TA, ale są one sprzed kilku lat i dość ogólne, a jedyny konkretny przykład jaki widziałem to, że ktoś kupił podrobioną kamerę... iPhone'a potrafię poznać od razu czy jest taki jak ma być czy nie. Cena korci i to bardzo - ostatecznie wytargowaliśmy 500$ za 16GB i 550$ za 32GB przy zakupie tych dwóch sztuk. Oczywiście jeszcze nie kupiłem. Model to A1533, czyli ten, który jest jedynym, który można ewentualnie kupić. Nie wiem co może być z takim iPhonem nie tak, poza sim-lockiem, ale to bym sprawdził na miejscu. Są nowe, fabrycznie zafoliowane, sim-locka nie mają fabrycznie. Można płacić kartą i gotówką.

Co ciekawe przy okazji wytargowałem GoPro Hero 3 Black + za 300$ - to też aż za duża okazja.

Wszystko wygląda pięknie, zbyt pięknie... Teoretycznie przy takiej okazji wydaje się właśnie, że czyhają z przekrętem na turystów, którzy wywiozą sprzęt za granicę i i tak już nie wrócą zbyt szybko, jednak nie wiem co ma być z nim nie tak...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 27 Sty 2014 05:25 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 218
Loty: 180
Kilometry: 424 089
niebieski
Coś to wszystko dziwnie tanio. A czasem te najtańsze deale okazują się najdroższymi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 27 Sty 2014 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
No właśnie tylko ciągle nie mogę dojść co jest nie tak.. A w internecie w sumie nie ma za dużo takich tematów. Jedynie, że ktoś kupił kamerę czy aparat nie taki jak chciał, albo że doliczało extra koszty przy płatności kartą - ale ja bym płacił gotówką. Ogólnie i tak wszystko mówi żeby nie kupować, ale nie wiem czy wytrzymam :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 27 Sty 2014 15:33 

Rejestracja: 22 Wrz 2013
Posty: 2
Zbanowany
A ile kosztuje 5S 64GB?
Jak z gwarancją?
Najlepiej przy zakupie wziąć rachunek :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 28 Sty 2014 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Cze 2013
Posty: 414
niebieski
Jak to jest z cłem?
Kupując elektronikę jestem zobowiązany opłacić cło?
Ktoś się orientuje ile % ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 30 Sty 2014 05:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
wracając do tematu iPhone'ów z Times Sq. Oczywiście ostatecznie nie kupiłem, choć iPhone'y są fabrycznie nowe, bez sim-locka, legalne itp. Więc w sumie to czego najbardziej się obawiałem jest ok. Ale sytuacja wygląda tak, że na przykładzie 5s 16GB ceny w różnych sklepach wahają się od 500 do 700$ (cena w Apple to 649$), jednak w każdym z nich przy zakupie doliczana jest jakaś dziwna opłata (nie mówię tutaj o TAX, bo to oczywiste) ale dorzucają niby to jakieś obowiązkowe insurance itp i wychodzi zawsze minimum tyle co w AppleStore. Oczywiście ten fakt do końca trzymają w tajemnicy i wyszło na to, że przy płatności kartą tej opłaty nie widać, jednak ją pobiera... Ostatecznie w jednym sklepie, który wydawał się najlepszy byłem 3 razy i za każdym razem była afera w tym raz z policją, że wbijali PIN do innej kwoty, a zapłacili inną. Gdy poszedłem do kolejnego sklepu, który wydawał się najlepszy - były w nim tylko telefony - sprzedawca twierdził, że ma umowę z apple - obsługa wyglądająca lepiej (to znaczy w innych sklepach obsługa widać, że nie z USA - między sobą rozmawiali w innych językach) itp., - w tym sklepie także przestrzegano mnie przed tańszymi sklepami i zdecydowałem się tam kupić trochę drożej (ale i tak taniej niż w Apple) to na koniec tuż przed płatnością doliczył mi 200$ - ale jak zobaczył że chcę płacić gotówką to dość szybko odpuścił, ale przy wcześniej tym bardzo nalegał na płatność kartą. Tak więc ostatecznie nie ma się co w to bawić, jeden wielki przekręt i aż dziwne, że tak mało o tym można znaleźć w internecie. Lepiej kupić w AS, choć ja w AS nie kupię, bo w podobnych cenach można kupić iPhone'y na allegro z polskiej dystrybucji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 30 Sty 2014 12:19 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
W USA są mistrzami doliczania różnych badziewiastych podatków i ukrytych opłat, które powodują, że cena zmienia się nie do poznania :-(
Z drugiej strony jednak patrząc, nie pojmuję jak można chcieć zapłacić za iPhone takie kwoty... dla porównania Samsung Note 3 kosztuje w PL niewiele ponad 2 kzł. Nie chodzi tu o spory nt. "co lepsze", porównajcie sobie jednak specyfikacje techniczne jednego i drugiego (np. iPhone 5s 32 GB) oraz, raz jeszcze, ceny...

W kwestii "co się opłaca" to ja kupiłem sobie tablet Google Nexus 7 (2013) LTE, z tax w B&HPhoto w NYC wyniósł i tak około 300 zł mniej niż w Polsce (gdzie kosztuje około 1500 zł).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 30 Sty 2014 13:12 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
szymonpoznan1 napisał(a):
600 nie ale 550 juz jest fajna cena. A jeszcze lepsza to 600 za 32gb, a bede probowal kupic i 16gb i 32gb za 1100$, bo sprzedawca bylo widac byl chetny do rozmowy:D zobaczymy, co do modelu wlasnie bede to dzis albo jutro sprawdzal.


Zdradzisz gdzie wyszukałeś takiego sprzedawcy? Może być na PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 30 Sty 2014 13:53 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 430
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
bbartekk2 napisał(a):
szymonpoznan1 napisał(a):
600 nie ale 550 juz jest fajna cena. A jeszcze lepsza to 600 za 32gb, a bede probowal kupic i 16gb i 32gb za 1100$, bo sprzedawca bylo widac byl chetny do rozmowy:D zobaczymy, co do modelu wlasnie bede to dzis albo jutro sprawdzal.


Zdradzisz gdzie wyszukałeś takiego sprzedawcy? Może być na PW


Proponuję przeczytać 3 wiadomości wyżej - podana cena nie była ostateczna
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 30 Sty 2014 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 775
Kupując coś w USA uważajcie na gwarancję. Ja kupiłem laptopa, a po powrocie do PL okazało się, że ta działa tylko w USA i trwa 12 miesięcy.

Jak coś się zepsuje to wtedy zaczną się schody. Wiele rzeczy na pierwszy rzut oka wyglądało okazyjnie, a na koniec po doliczeniu opłat i podatków wychodziło na to, że w PL kupi się bezpiecznie i w tej samej cenie.

Na pewno opłaca się wziąć Kindle'a.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 30 Sty 2014 17:09 

Rejestracja: 11 Mar 2011
Posty: 160
napewno sie oplaca kupic odziez markowa amerykanskich a nawet wloskich projektantow
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 648 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 33  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group