Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zanim zadasz pytanie - przeczytaj poniższą listę.

Poniższa lista to wykaz o najczęściej pytane przedmioty. Polecam użycie skrótu klawiszowego Ctrl+F żeby przyśpieszyć przeszukanie listy.

Każdy post pytający o przedmiot z listy będzie usunięty.

TAK - oznacza to, że można wziąć do poręcznego
NIE - istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że wyrzucą
50/50 - trzeba mieć na uwadze ze moze zostać wyrzucone do śmieci, w zależności od humoru osoby na bramkach bezpieczeństwa

Płyny: max 100 ml każdy, max 10 sztuk w przeźroczystym woreczku o poj. max 1 litr

Może się zdarzyć, że ktoś przewiezie daną rzecz mimo statusu "NIE", jednak przewożąc rzecz oznaczoną jako "NIE" istnieje bardzo duża szansa, że dana rzecz nie zostanie dopuszczona do przewozu.
Istnieje także mała szansa, że mimo oznaczenia "TAK" dany obiekt będzie potraktowany na kontroli jako płyn lub jako rzecz zabroniona - prawo do oceny, czy dany przedmiot jest niebezpieczny posiada przede wszystkim osoba na bramkach.

Obcinarka do paznokci: TAK
Baterie: TAK - paluszki, powerbank, NIE - akumulator (np. samochodowy)
Aparat: TAK
Kosmetyki:
- pudry: TAK, PŁYN patrz wyżej (o ile nie w kamieniu)
- krem: TAK, PŁYN patrz wyżej
- lakier do paznokci: TAK, PŁYN patrz wyżej
- perfumy: TAK, PŁYN patrz wyżej
- dezodorant: TAK, PŁYN patrz wyżej (wyjątek: sztyft: TAK)
- szminka: TAK, PŁYN patrz wyżej
- pianka: TAK, PŁYN patrz wyżej
- maszynka do golenia: TAK
- pianka do golenia: TAK, PŁYN patrz wyżej
- błyszczyk: TAK, PŁYN patrz wyżej
- tusz: TAK, PŁYN patrz wyżej
- pilniczek: TAK
- nożyk: NIE
- nożyczki: NIE
- pasta do zębów: TAK, PŁYN patrz wyżej
- lakier do włosów: NIE
- aerozol: NIE

Papierosy: TAK (sprawdź przepisy celne kraju docelowego ile można zabrać)
Alkohol: TAK, PŁYN patrz wyżej (sprawdź przepisy celne kraju docelowego ile można zabrać)
Butelka pusta: TAK
Palnik: TAK
Laptop: TAK
Statyw: 50/50 (lepiej brać mniejsze)
Czekolada w tabliczce: TAK
Dżem: TAK, PŁYN patrz wyżej
Nóż: NIE
Nożyczki: NIE
Scyzoryk: NIE
Korkociąg: NIE
Ostrze: NIE
Parasol: 50/50 (lepiej brać małe parasolki składane)
Broń: NIE
Kanapki: TAK
Leki: TAK, w przypadku dużej ilości/niestandardowych (np. na receptę) wymagane może być zaświadczenie od lekarza na wszystkie leki (najlepiej po angielsku)
Syrop: TAK, PŁYN patrz wyżej
iPhone: TAK (o ile nie większa ilość)
Płyn do soczewek: TAK, PŁYN patrz wyżej
Klucze: TAK
Gaz: NIE
Koc: TAK
Sztućce: 50/50 (na pewno nie nóż)
Kable: TAK
Gaz pieprzowy: NIE
Ser: NIE (sery twarde czasami TAK, sery miękkie traktowane jak PŁYN patrz wyżej)
Owoce: TAK
Zapalniczka: 50/50
Buty: TAK
Grzałka: TAK
Czajnik: TAK
Blender: TAK
Zasilacz: TAK
Kieliszki: TAK
Zapałki: 50/50
Igła: 50/50
Krople do oczu: TAK
Słuchawki: TAK
Powerbank: TAK
Nabój: NIE
Cążki: TAK
Pierścionek: TAK
Kartusz: NIE
Oliwa: TAK, PŁYN patrz wyżej
Masło: TAK, PŁYN patrz wyżej
Prezerwatywy: TAK
Słodycze: o ile nie płyn, TAK
Segregator z metalową dźwignią: TAK
Śledzie/sledzie do namiotu: NIE (chyba, że plastikowe)


Źródło i oficjalna wykładnia ULC: http://ulc.gov.pl/pl/component/content/ ... ozwolonych


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2904 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 146  Następna
Autor Wiadomość
#2141 PostWysłany: 07 Lis 2017 10:47 

Rejestracja: 07 Lis 2017
Posty: 7
Loty: 10
Kilometry: 17 342
Szybkie pytanie: Czy mogę puree ziemniaczane, spaghetti z knorra przesypać do woreczka i wsadzić do jednego pudełka umieścić w bagażu podręcznym? Nie oszukujmy się te ich pudełka z produktu zajmują bardzo dużo miejsca... Nie będzie z tym problemu? Powinno przejść? Czy muszę zostawić oryginalnie zapakowane?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2142 PostWysłany: 07 Lis 2017 10:56 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Rozumiem, ze lecisz na pustynie gdzie nie ma mozliwosci zakupu spaghetti w proszku ?, ja bym raczej duze ilosci proszku zostawil w oryginalnym opakowaniu a nie w woreczkach, szczegolnie biale puree
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#2143 PostWysłany: 07 Lis 2017 10:59 

Rejestracja: 07 Lis 2017
Posty: 7
Loty: 10
Kilometry: 17 342
Lecę po raz pierwszy więc zwyczajnie pytam, bo chcę mieć wszystko dopięte na ostatni guzik ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2144 PostWysłany: 07 Lis 2017 11:08 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Możesz, ale odradzam. Biały proszek w torebkach w bagażu :) To Twój pierwszy lot i będziesz zdenerwowana. Możesz trafić na szczegółową kontrolę, szkoda czasu i nerwów.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2145 PostWysłany: 19 Lis 2017 21:46 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Nasiona konopi?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2146 PostWysłany: 19 Lis 2017 22:09 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
Ostatnio, ku mojemu zdziwieniu przez kontrolę bezpieczeństwa przeszła mi puszka z wieczkiem łatwootwieralnym z zawartością tuńczyka(80 g) - lotnisko w Malcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2147 PostWysłany: 19 Lis 2017 22:11 

@errorkaa ja parę razy woziłem pure przesypane do zwykłych dilerek i nie było problemu, w podręcznym tez ,ale ja zawszę kupowałem pure z boczkiem i cebulką :lol: pomijając fakt że jest smaczniejsze :lol: :mrgreen: to na skanerze nie wygląda jak proszek :)
Góra
 PM off  
      
#2148 PostWysłany: 19 Lis 2017 23:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
2 tyg. temu lecialem na trasie ZRH-DXB-ADD i mialem 2 butelki wysoko %, zakupione w duty-free w Zürichu.
W DXB spieszylem sie, bylo malo czasu na przesiadke, na kontroli zapomnialem wyciagnac tych butelek z bagazu podrecznego i polozyc na tasmie. Nawet nikt nie pytal o otworzenie bagazu i sprawdzenie, co to za plyn.
Za to w tym tyg. na trasie ZRH-LHR-JFK sprawdzali b. dokladnie, rozerwali siatke z duty-free i sprawdzali rodzaj plynu.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2149 PostWysłany: 26 Lis 2017 22:40 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 175
Hej, wiem że raków nie można przewozić w bagażu podręcznym dlatego szukam jakiejś alternatywy. Czy raczki by jakoś przeszły? Teoretycznie są mniej "niebezpieczne" niż raki...
Myślę o czymś takim: https://www.skalnik.pl/index.php?module ... gI_oPD_BwE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2150 PostWysłany: 27 Lis 2017 01:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@anka_ww
Moze byc problem, zalezy od wielkosci ostrza i wydaje mi sie, ze najlepiej wykupic bagaz rejestrowany, chyba ze raczki tansze, to kupic na miejscu. ;)
Mozesz skontaktowac sie z lotniskami i zapytac, nawet jesli w jedna strone przejdziesz, to nie wiadomo, jak druga strona przy powrocie zareaguje.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2151 PostWysłany: 27 Lis 2017 15:01 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 175
@cccc

mam 3 loty więc za duże koszty na rejestrowany, przylatuję w sobotę w nocy, w niedziele wszystko zamknięte. Chyba zaryzykuje, ważne żeby przez odprawę w Gdańsku przeszły, potem już w powrotnych lotach mogą mi je wyrzucić...

ps. ogólnie raczki potrzebuje do Tromso w styczniu - przesadza wg Ciebie? ;) Rok temu w tym samym terminie w Bodo miałam wypadek na lodzie i nie chcę powtórki ;) Jesteś człowiekiem lodu, to może coś doradzisz
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#2152 PostWysłany: 27 Lis 2017 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Ania, doskonale Cie rozumiem i podoba mi sie bardzo to okreslenie "czlowiek lodu". :D
W podrecznym zabronione jest przewozenie przedmiotow z ostrymi zakonczeniami, ktorymi mozna zaatakowac czy zranic.
Teoretycznie dlugosc ostrza nie powinna przekraczac 6 cm, ale wszysztko zalezy od podejscia i oceny osoby kontrolujacej.
Dziewczyne powinni przepuscic, chyba ze trafisz na Pania, pamietaj prosze usmiech i jeszcze raz usmiech.
Zreszta nie szkodzi zadzwonic na lotnisko i zapytac.
Pozdrawiam cieplutko.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
anka_ww uważa post za pomocny.
 
      
#2153 PostWysłany: 30 Lis 2017 14:27 

Rejestracja: 07 Kwi 2011
Posty: 59
Czy do bagażu podręcznego można zabrać kilka laptopów, tabletów i np. czytników?
Pytam bo gdzieś czytałem (loty do USA?), że nie mozna.
A jest jakiś limit wagi, rozmiaru?
Może da się dokupić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2154 PostWysłany: 30 Lis 2017 14:55 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@Zumko Ponad 6 lat na forum i nawet nie napisałeś jaką linią chciałbyś to przewozić,chyba wiesz , że limity i rozmiar podręcznego są różne u różnych przewoźników i łatwo znaleźć na forum ile wynoszą ;) Zawsze takie rzeczy na własne ryzyko można spakować do rejestrowanego ,który należy opłacić lub przy odpowiedniej taryfie jest w cenie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2155 PostWysłany: 01 Gru 2017 12:08 

Rejestracja: 07 Kwi 2011
Posty: 59
miriam napisał(a):
@Zumko Ponad 6 lat na forum i nawet nie napisałeś jaką linią chciałbyś to przewozić,chyba wiesz , że limity i rozmiar podręcznego są różne u różnych przewoźników i łatwo znaleźć na forum ile wynoszą ;) Zawsze takie rzeczy na własne ryzyko można spakować do rejestrowanego ,który należy opłacić lub przy odpowiedniej taryfie jest w cenie ;)


Wiem, że limity podręcznego to 10 kg - Wizzair, Ryanair. Dla LOT 8 kg
Chodzi o jakieś "sztuczki". Może wejście priority i ustawienie walizeczki pod siedzeniem? Może jakieś specjalne dopłaty i da się zwiększyć limit wagi/rozmiaru np. o 2kg?
Spakowanie do rejestrowanego - nie wchodzi w grę.
Zatem albo podręczny albo ... autokar :-(
No chyba, że są inne opcje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2156 PostWysłany: 01 Gru 2017 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Jak dobrze trafisz z terminami lotów, to może dwukrotne loty low costami tam i z powrotem z bagażem podręcznym wystarczą i wyjdą taniej niż jeden lot z bagażem rejestrowanym. Poza tym formalnie to w linii Ryanair jest limit wagowy 10 kg na duży bagaż podręczny, a mały bagaż podręczny ma tylko limit wymiarów.
"Pasażer korzystający z pierwszeństwa wejścia na pokład lub z taryfy Plus/Flexi Plus może zabrać ze sobą na pokład jeden bagaż podręczny do 10 kg, nieprzekraczający wymiarów 55 x 40 x 20 cm, oraz dodatkowo jeden mały bagaż, np. torebkę lub torbę na laptopa, nieprzekraczający wymiarów 35 x 20 x 20 cm."

I pamiętaj, że Ryanair zabiera na pokład tylko 90 pierwszych dużych sztuk bagażu podręcznego. Pozostałe bagaże podręczne są bezpłatnie zabierane do luku.
"Z uwagi na ograniczoną ilość miejsca w kabinie na pokład można wnieść jedynie 90 dużych toreb podręcznych (55 x 40 x 20 cm). Wszystkie pozostałe bagaże zostaną nieodpłatnie złożone w luku bagażowym."
https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... ytania#1-1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2157 PostWysłany: 01 Gru 2017 14:37 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@Zumko wykupując priority w W6 też masz dodatkowo mniejszy podręczny i pewność zabrania obu podręcznych na pokład. Tylko elektronikę z podręcznego kładziemy przeważnie osobno do skrzynki przy security ,więc musisz się z tym liczyć,że większość rzeczy podczas kontroli mogą kazać wypakować ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2158 PostWysłany: 01 Gru 2017 16:15 

Rejestracja: 07 Kwi 2011
Posty: 59
Dzięki za wszelkie info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2159 PostWysłany: 01 Gru 2017 23:27 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Kawioru naprawdę można tylko 100g?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2160 PostWysłany: 01 Gru 2017 23:32 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@ind_globtroter Oficjalnie tak,ale ciut więcej się też udaje ;) Można czasem na bezcłowym dobrać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2904 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 146  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group