Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zanim zadasz pytanie - przeczytaj poniższą listę.

Poniższa lista to wykaz o najczęściej pytane przedmioty. Polecam użycie skrótu klawiszowego Ctrl+F żeby przyśpieszyć przeszukanie listy.

Każdy post pytający o przedmiot z listy będzie usunięty.

TAK - oznacza to, że można wziąć do poręcznego
NIE - istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że wyrzucą
50/50 - trzeba mieć na uwadze ze moze zostać wyrzucone do śmieci, w zależności od humoru osoby na bramkach bezpieczeństwa

Płyny: max 100 ml każdy, max 10 sztuk w przeźroczystym woreczku o poj. max 1 litr

Może się zdarzyć, że ktoś przewiezie daną rzecz mimo statusu "NIE", jednak przewożąc rzecz oznaczoną jako "NIE" istnieje bardzo duża szansa, że dana rzecz nie zostanie dopuszczona do przewozu.
Istnieje także mała szansa, że mimo oznaczenia "TAK" dany obiekt będzie potraktowany na kontroli jako płyn lub jako rzecz zabroniona - prawo do oceny, czy dany przedmiot jest niebezpieczny posiada przede wszystkim osoba na bramkach.

Obcinarka do paznokci: TAK
Baterie: TAK - paluszki, powerbank, NIE - akumulator (np. samochodowy)
Aparat: TAK
Kosmetyki:
- pudry: TAK, PŁYN patrz wyżej (o ile nie w kamieniu)
- krem: TAK, PŁYN patrz wyżej
- lakier do paznokci: TAK, PŁYN patrz wyżej
- perfumy: TAK, PŁYN patrz wyżej
- dezodorant: TAK, PŁYN patrz wyżej (wyjątek: sztyft: TAK)
- szminka: TAK, PŁYN patrz wyżej
- pianka: TAK, PŁYN patrz wyżej
- maszynka do golenia: TAK
- pianka do golenia: TAK, PŁYN patrz wyżej
- błyszczyk: TAK, PŁYN patrz wyżej
- tusz: TAK, PŁYN patrz wyżej
- pilniczek: TAK
- nożyk: NIE
- nożyczki: NIE
- pasta do zębów: TAK, PŁYN patrz wyżej
- lakier do włosów: NIE
- aerozol: NIE

Papierosy: TAK (sprawdź przepisy celne kraju docelowego ile można zabrać)
Alkohol: TAK, PŁYN patrz wyżej (sprawdź przepisy celne kraju docelowego ile można zabrać)
Butelka pusta: TAK
Palnik: TAK
Laptop: TAK
Statyw: 50/50 (lepiej brać mniejsze)
Czekolada w tabliczce: TAK
Dżem: TAK, PŁYN patrz wyżej
Nóż: NIE
Nożyczki: NIE
Scyzoryk: NIE
Korkociąg: NIE
Ostrze: NIE
Parasol: 50/50 (lepiej brać małe parasolki składane)
Broń: NIE
Kanapki: TAK
Leki: TAK, w przypadku dużej ilości/niestandardowych (np. na receptę) wymagane może być zaświadczenie od lekarza na wszystkie leki (najlepiej po angielsku)
Syrop: TAK, PŁYN patrz wyżej
iPhone: TAK (o ile nie większa ilość)
Płyn do soczewek: TAK, PŁYN patrz wyżej
Klucze: TAK
Gaz: NIE
Koc: TAK
Sztućce: 50/50 (na pewno nie nóż)
Kable: TAK
Gaz pieprzowy: NIE
Ser: NIE (sery twarde czasami TAK, sery miękkie traktowane jak PŁYN patrz wyżej)
Owoce: TAK
Zapalniczka: 50/50
Buty: TAK
Grzałka: TAK
Czajnik: TAK
Blender: TAK
Zasilacz: TAK
Kieliszki: TAK
Zapałki: 50/50
Igła: 50/50
Krople do oczu: TAK
Słuchawki: TAK
Powerbank: TAK
Nabój: NIE
Cążki: TAK
Pierścionek: TAK
Kartusz: NIE
Oliwa: TAK, PŁYN patrz wyżej
Masło: TAK, PŁYN patrz wyżej
Prezerwatywy: TAK
Słodycze: o ile nie płyn, TAK
Segregator z metalową dźwignią: TAK
Śledzie/sledzie do namiotu: NIE (chyba, że plastikowe)


Źródło i oficjalna wykładnia ULC: http://ulc.gov.pl/pl/component/content/ ... ozwolonych


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2904 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112 ... 146  Następna
Autor Wiadomość
#2161 PostWysłany: 02 Gru 2017 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
ind_globtroter napisał(a):
Kawioru naprawdę można tylko 100g?


125g na osobe z ryb jesiotrowatych, pod warunkiem ze pochodzi z legalnej hodowli, na opakowaniu jest oficjalna banderola. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2162 PostWysłany: 15 Gru 2017 14:00 

Rejestracja: 15 Gru 2017
Posty: 1
Czy przewiozę w podręcznym taki zestaw naprawczy do telefonów:

http://allegro.pl/narzedzia-8w1-do-otwi ... 91602.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2163 PostWysłany: 15 Gru 2017 17:08 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@madziakl Wkrętaki wyglądają na mikroskopijne więc powinno się udać,ale pamiętaj,że wszystko ostatecznie zależy od widzimisię kontroli ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2164 PostWysłany: 15 Gru 2017 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
madziakl napisał(a):
Czy przewiozę w podręcznym taki zestaw naprawczy do telefonów:

http://allegro.pl/narzedzia-8w1-do-otwi ... 91602.html


Jesli ostrza tych wkretakow nie przekraczaja 6cm, to powinno przejsc.
Lecialem z mama na weekend do PRG i nieskladany pilnik do paznokci zabrali, gdyz ostrze bylo za dlugie.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2165 PostWysłany: 08 Sty 2018 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Mam takie perfumy w szklanym flakoniku (męskie). Pojemność na oko to 150 ml, ale na opakowaniu nie ma ani słowa o pojemności. Więc w przypadku kontroli to nie przejdzie. A co jeżeli ten flakonik będzie wypełniony w 30 %? Czyli na oko widać będzie, że jest tam mniej niż 100 ml?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2166 PostWysłany: 08 Sty 2018 10:14 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Nie przejdzie

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2167 PostWysłany: 08 Sty 2018 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Z jakiego paragrafu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2168 PostWysłany: 08 Sty 2018 10:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Że pojemność butelki/opakowania ma być do 100ml?

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2169 PostWysłany: 08 Sty 2018 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Czyli nie ma co oczekiwać logiki podczas takich kontroli :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2170 PostWysłany: 08 Sty 2018 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Nie tylko nie ma co oczekiwać logiki, ale wręcz należy się spodziewać, że na kontroli bezpieczeństwa mogą sprawdzać opisy na opakowaniu kosmetyków, czy faktycznie jest to 100 ml, a nie więcej. Mi się to zdarzyło co najmniej kilkukrotnie. Dodatkowo jeśli pojemnik płynem nie jest opisany fabrycznie to też mogą go zakwestionować i kazać wyrzucić. A poza tym ostateczna decyzja i tak należy do osoby kontrolującej, więc z założenia ma się słabą pozycję do "wykłócania się" :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2171 PostWysłany: 08 Sty 2018 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
klonowiec napisał(a):
Czyli nie ma co oczekiwać logiki podczas takich kontroli :)

skoro nie oczekujemy logiki od pytajacych...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#2172 PostWysłany: 08 Sty 2018 11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Jeżeli postawię Ci taki flakonik obok pojemnika z wyraźną etykietą 100 ml, to czy nie logiczne jest, że w tym flakoniku będzie mniej niż 100 ml? Czy to tak ciężko wydedukować?

A co jeżeli ktoś sobie wydrukuje etykietę z tekstem 90 ml?

Rozumiem, że pyskówka z osobą kontrolującą nie ma sensu - mogą mnie zgarnąć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2173 PostWysłany: 08 Sty 2018 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2017
Posty: 153
Loty: 37
Kilometry: 59 474
Na dwoje babka wróżyła, wszystko zależy od ich humoru. Ja np. wożę butelkę 1.5 l na wodę w której zostawiam 100ml i na razie problemu nie było, ale jak będzie to przecież kłótnia nie będzie miała sensu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2174 PostWysłany: 08 Sty 2018 11:41 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Przepisy mówią o pojemniku o pojemności do 100 ml, więc na 99% poleci do kosza mimo wypełnienia w 30%.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2175 PostWysłany: 08 Sty 2018 18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
klonowiec napisał(a):
Mam takie perfumy w szklanym flakoniku (męskie). Pojemność na oko to 150 ml, ale na opakowaniu nie ma ani słowa o pojemności. Więc w przypadku kontroli to nie przejdzie. A co jeżeli ten flakonik będzie wypełniony w 30 %? Czyli na oko widać będzie, że jest tam mniej niż 100 ml?


Wklejam moj post jeszcze raz, gdyz na temat i "ktos" pomylkowo wywalil do Kosza.
Wszystko zalezy od podejscia pracownikow kontroli. ;)
Lecialem taraz na Sylwestra do HK liniami Qatar i 1 noc zarezerwowalem w centrum Doha. Przy odprawie na lotnisku w Doha podczas kontroli podrecznego zapytalem, czy moge zabrac wode mineralna 0.5l i zgodzili sie. :D
Znow jak lecialem z mama do Pragi i miala w 150ml flakoniku tylko polowe perfum, to w ZRH zabrali.
Milego popoludnia.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2176 PostWysłany: 08 Sty 2018 18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
ja tam widzę różnicę latając do Europa/USA a reszta świata
reszta świata ma na to wywalone i nie rzadko nawet wody w dużych butelkach nie zabierają
zatem zawsze będzie różnica miedzy Doha a Zurychem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#2177 PostWysłany: 08 Sty 2018 19:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
@becek I jeszcze są Włochy.
Dziecko nieopatrznie kupiło kosmetyk Lush w opakowaniu 140g. Dla pewności przygotowaliśmy opakowania zastępcze. Nikt o nic nie pytał. W samolocie okazało się, że znalazłem w plecaku półlitrową butelkę wody.

Ale nie oznacza to, że w Turynie (tam to było) zawsze tak mają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2178 PostWysłany: 08 Sty 2018 19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
w Indochinach nigdy nie straciłem wody
w europie nigdy nie mam wody
jest różnica
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2179 PostWysłany: 08 Sty 2018 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
becek napisał(a):
ja tam widzę różnicę latając do Europa/USA a reszta świata
reszta świata ma na to wywalone i nie rzadko nawet wody w dużych butelkach nie zabierają
zatem zawsze będzie różnica miedzy Doha a Zurychem


@becek, wode pozwolili wziac na trasie DOH-HKG. :)
Lecialem Bhutan Airlines i Druk Air, woda nie wazne od wielkosci, przechodzila bez problemu.
W Egyptair na trasie z Szarmy do Luxoru przewiozlem 1.5l wode.
W Zürichu pol litrowa woda nie przejdzie, pytalem kilka razy.
Za to orginalnie zapakowany noz szwajcarski, pomylkowo w podrecznym, po wyjasnieniach, ze to prezent dla kuzyna w PL o dziwo przeszedl. :D
Rok temu w Bergen zabrali mi scyzoryk, a tylko dlatego, ze bylo dodatkowe ostrze z pilka, a tak by przeszedl. Nie pomyslalem, ze mozna wylamac. :D
Z kolei mamie zabrali nieskladany pilnik do paznokci.
Jak do tej pory, w ZRH nie czepiali sie zapalniczek, a mialem nawet 3 w podrecznym.
Tak jak wczesniej wspominalem, raz przejdzie, a innym razem moga skonfiskowac. ;)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2180 PostWysłany: 11 Sty 2018 17:37 

Rejestracja: 05 Gru 2017
Posty: 5
Amazi napisał(a):
Chodzi o to, że nie biorą odpowiedzialności za to, że panowie przerzucający bagaże na lotnisku coś sobie wezmą, albo, że coś wypadnie po drodze.

Ciekawostka:
W podręcznym nie można przewieźć więcej zapalniczek niż sztuk jeden. Czy ktoś się z tym spotkał? Bo Pani w HHN zatrzymała znajomą, kazała wszystkie zapalniczki wyjąć i wybrać sobie jedną. Kremu w kieszeni kurtki to nie zauważyła...


W EIN w Holandii miałem ten sam problem z pudełkami z zapałkami, jedną mogłem zachować, drugą wyrzucili a trzeciej nie znaleźli. Nie polecam w ogóle brać takich rzeczy bo przeszukiwają cały bagaż jak tylko coś znajdą.

Inna ciekawostka jest to, że w Kutaisi zabrali mi dużą taśmę z bagażu. Na moje pytanie "poczemu" odpowiedzieli tylko "poczemu? eto zakon, poczemu..", chociaż takiej zasady później nie znalazłem. Czy da się zabić kogoś taśmą? :lol:

Na FKB w Niemczech mi kiedyś zdemontowali ostre części miksera do kuchni żeby je dokładnie sprawdzić, na szczęście pozwolono mi zabrać.

Jeśli chodzi o alkohol, kolega z Serbii spróbował przynieść 1,5 litra rakii w bagażu rejestrowanym do UE, a dozwolony jest jeden. Zabrano mu jedną z dwóch butelek z walizki, wychodzi na to że dokładnie sprawdzają bagaż rejestrowany, alkohol był domowy w butelce po wodzie mineralnej :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2904 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112 ... 146  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group