Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
*Cinque Terre Card najwygodniej kupić przez internet: https://card.parconazionale5terre.it/en
*Via dell'Amore wciąż zamknięta, planowane otwarcie 2023-2024 (ciągle przesuwane, stan na maj 2022)


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 136 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Cinque Terre
#61 PostWysłany: 05 Wrz 2016 23:24 

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 111
Spy, a masz informacje jakie trasy do trekingu są otwarte ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Cinque Terre
#62 PostWysłany: 02 Paź 2016 20:29 

Rejestracja: 19 Kwi 2015
Posty: 113
Loty: 10
Kilometry: 14 782
Byłam w zeszłym roku we wrześniu pogoda owszem wspaniała, ale poza tym... tłumy okropne.Nie dało sie poczuć klimatu miejsca niestety.Moze statkiem jest faktycznie lepiej, ale my chcieliśmy pochodzić.Niektóre odcinki zaplnowaliśmy przejechać pociągiem, ścisk był taki,ze nie dało się podejść do drzwi,aby wysiąść na stacji.I musieliśmy chcąc nie chcąc przejechać dalej.Przy wysiadaniu omal nie stratowano mi dziecka, ogólnie inaczej to sobie wyobrażałam.Dostępność tras można na bieżąco sprawdzić na stronie internetowej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cinque Terre
#63 PostWysłany: 02 Paź 2016 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
33,60 euro kosztuje bilet "combo" na pociąg, prom i wstęp do parku, więc warto dołożyć te kilka euro i mieć więcej opcji, bo prom nie pływa aż tak często. Za 24 euro można przepłynąć wszystkie miasteczka w jedną stronę, za 20 euro przepłynąć między La Spezią a Vernazzą lub Monterosso, a za 15 - między Riomaggiore lub Manarolą. Dodatkowo możliwe są też przepłynięcia między dwoma miasteczkami (ulotka firmy od promów o tym nie wspomina), np. 5 euro za kurs między Manarolą i Riomaggiore.

Generalnie ścieżka między Corngilią a Vernazzą rozczarowała nas do tego stopnia, że fragmentu Vernazza-Monterosso już nie szliśmy. Powierzchnia szlaku męcząco zróżnicowana, tłumy (nawet pod koniec września), ludzie w klapkach/rzymiankach i amatorzy selfies blokujący przejście. Moim zdaniem niepotrzebnie podaje się trudność otwartych fragmentów jako "low" - ludzie wychodzą na szlak nieprzygotowani, bo wydaje im się, że to będzie spacerek po płaskim.

I jeszcze uwaga praktyczna - w punkcie informacyjnym na dworcu w La Spezii panie twierdzą, że nie mogą sprzedać Cinque Terre Card na kolejny dzień wcześniej i odsyłają na rano. Podczas kiedy kartę aktywuje się przez skasowanie w automacie, więc można ją kupić w dowolnym momencie (a w odpowiednim dniu tylko skasować). Pozwala to zaoszczędzić mnóstwo czasu, bo rano w La Spezii kolejki potrafią być i na godzinę stania.

Co do otwarcia tras - monitorowanie monitorowaniem, ale dwa pierwsze odcinki są zamknięte do 2018 roku, więc pole manewru jest ograniczone.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cinque Terre
#64 PostWysłany: 03 Sty 2017 13:58 

Rejestracja: 18 Sty 2014
Posty: 35
Czy probowaliscie poznac Cinque Terre od strony morza?
Mam na mysli zaglowke nie prom i nie motorowke.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cinque Terre
#65 PostWysłany: 03 Sty 2017 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 436
srebrny
Jako że się nie znam, to chętnie się wypowiem ;)
Porty w okolicy są wymienione tutaj:
http://www.cinque-terre-tourism.com/en/ ... ports.html
Z tytułowych pięciu miasteczek dostępne są dwa, nie wiem co by się działo gdybyś próbował zacumować w pozostałych, tak na oko laika tubylcy ledwo się tam mieszczą.
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off
cab lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Cinque Terre
#66 PostWysłany: 25 Sty 2017 23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
Jeśli ktoś jest ciekawy jak w czerwcu wygląda Manarola to podrzucam filmik ;)
Nakręcony naturalnie Xiaomi Yi

_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Cinque Terre
#67 PostWysłany: 12 Lut 2017 22:12 

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 58
Sugeruję mocno się zastanowić nad pieszym szlakiem z Monetrosso do Vernazza. Niestety w upale było niesamowicie ciężko, szczególnie ze za Tobą idą ludzie i po prostu nie wszędzie można przystanąć by się schłodzić.
Zapraszam do naszej relacji z czerwca http://weekendtrips.pl/package/cinque-terre/

Załączniki:
20160619_215820.jpg
20160619_215820.jpg [ 242.82 KiB | Obejrzany 4502 razy ]
_________________
weekendtrips.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cinque Terre
#68 PostWysłany: 28 Lut 2017 15:47 

Rejestracja: 18 Sty 2014
Posty: 35
Noclegi na jachtach w Ligurii - sprawdzilam i polecam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cinque Terre
#69 PostWysłany: 21 Mar 2017 18:29 

Rejestracja: 30 Paź 2012
Posty: 150
Spotkałem się z opiniami, że Cinque Terre Card jest niepotrzebna - ? Szlaki i tak są bezpłatne, a pociągi tanie- musiałbym z 5x jechać pociągiem, żeby się opłata za kartę zwróciła. Czy ktoś mógłby to zweryfikować ? Czy kupując np z La Spezii czy Levanto bilet na pociąg do ktoregos miasteczka 5terre i pojscie jakims szlakiem wiaze sie z jakimis dodatkowymi oplatami ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cinque Terre
#70 PostWysłany: 21 Mar 2017 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
W jakim sensie szlaki są bezpłatne? W momencie, kiedy wchodzisz na część szlaku położonego w Parku Narodowym, to na trasie jest budka i karta jest sprawdzana. Czyli każda próba przejścia między miasteczkami = musisz zapłacić.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
traveller lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Cinque Terre
#71 PostWysłany: 23 Mar 2017 21:35 

Rejestracja: 30 Paź 2012
Posty: 150
Czy ktoś korzystał z parkingu w La Spezii, tam gdzie zatrzymuje się Flixbus ? Chodzi mi o to czy rzeczywiście funkcjonuje ten bezpłatny autobus którym dojadę na pociąg ?

Parking: Palaspezia
Cena: bezpłatny.
Zalety: bezpłatny autobus do centrum miasta, znajdującego się w odległości 10 minut pieszo od dworca kolejowego.
Więcej: https://www.cinqueterre5.com/pl/cinque-terre-by-car
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cinque Terre
#72 PostWysłany: 23 Mar 2017 22:14 

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 209
Loty: 53
Kilometry: 102 387
niebieski
nie korzystałem z tego parkingu i nie wiem czy połączenie autobusowe między stacją a parkingiem działa ale informacje są raczej aktualne (aktualizacja marzec 2017).

To, co chcę napisać to, że na prawdę rozwiązanie pociągowe La Spezia - Cinqueterre jest super. Często jeżdżą pociągi i są wygodne (trzeba pamiętać by skasować bilet na dworcu, gdyż w pociągu brak takiej możliwości i dostanie się karę).

-- 23 Mar 2017 22:36 --

traveller napisał(a):
Spotkałem się z opiniami, że Cinque Terre Card jest niepotrzebna - ? Szlaki i tak są bezpłatne, a pociągi tanie- musiałbym z 5x jechać pociągiem, żeby się opłata za kartę zwróciła. Czy ktoś mógłby to zweryfikować ? Czy kupując np z La Spezii czy Levanto bilet na pociąg do ktoregos miasteczka 5terre i pojscie jakims szlakiem wiaze sie z jakimis dodatkowymi oplatami ?


Cinque Terre Card opłaca się, jeśli chcesz jednego dnia poznać kilka miejscowości. My tak zrobiliśmy. Rano zaczęliśmy od Riomaggiore i kolejne miejscowości po kilka godzin (wraz ze ścieżkami, które są wliczone w cenę biletu) do Monterosso. Późnym popołudniem z Monterosso wróciliśmy się do Vernazzy skąd wzięliśmy busa do San Bernadino (busy też są wliczone w cenę Cinque Terre Card). Tam zobaczyliśmy przepiękny zachód słońca i panoramę na Corniglię z góry. Później spokojnie po zachodzie zeszliśmy do Cornigli piechotą. To był super dzień i dobrze wykorzystana karta :D
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Cinque Terre
#73 PostWysłany: 16 Kwi 2017 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
zapinio napisał(a):
Jako, że właśnie byłem po raz kolejny przeto wspomnę, że wg mnie najlepszą opcją jest płynięcie stateczkiem z LaSpezii. Oczywiście najdroższą (30€) ,ale Cinque Terre najlepiej wygląda od morza.
metia napisał(a):
33,60 euro kosztuje bilet "combo" na pociąg, prom i wstęp do parku, więc warto dołożyć te kilka euro i mieć więcej opcji, bo prom nie pływa aż tak często. Za 24 euro można przepłynąć wszystkie miasteczka w jedną stronę, za 20 euro przepłynąć między La Spezią a Vernazzą lub Monterosso, a za 15 - między Riomaggiore lub Manarolą. Dodatkowo możliwe są też przepłynięcia między dwoma miasteczkami (ulotka firmy od promów o tym nie wspomina), np. 5 euro za kurs między Manarolą i Riomaggiore.

Kochani, możecie podrzucić jakieś linki do rejsów? Czy pływa tylko jedna firma? Gdzie można kupić taki bilet combo? Czy on jest jednodniowy, czy 24h?
Z góry dzięki za info!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cinque Terre
#74 PostWysłany: 16 Kwi 2017 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Linków nie ma co podrzucać chyba, bo informacje online są mocno nieaktualne. Firma pływa jedna. Najnowsze info ma zawsze informacja turystyczna na dworcu w La Spezii. Tam też kupisz część biletów na rejsy, w tym bilet combo.
Bilety na same rejsy są też do kupienia w kasie przy porcie w La Spezii i w kasach przy porcie w poszczególnych miasteczkach (tu wybór jest większy, bo można kupić bilet na rejsy krótkodystansowe, tj. do najbliższego miasteczka (czego nie można zrobić w La Spezii).
Bilet combo jest na dany dzień niestety, nie 24h.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Cinque Terre
#75 PostWysłany: 04 Cze 2017 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Wróciłam wczoraj z Cinque Terre i okolic.
Aktualne Informacje o wszystkich rejsach, ceny i godziny mające potwierdzenie w rzeczywistości: http://www.navigazionegolfodeipoeti.it/ ... erici.html
W okresie wakacyjnym rejsy także do Portofino.

Ścieżka Manarola-Corniglia zamknięta oraz niezmiennie Via dell'Amore od strony Riomaggiore.
Cudowne widoki na trasie Manarola-Volastra-Corniglia, miejscami dosyć wymagająca, brak opłat.
Załącznik:
DSCF6197.jpg
DSCF6197.jpg [ 216.88 KiB | Obejrzany 3919 razy ]

Z okolic polecam Lerici, Tellaro, kąpiel w Fiascherino - cudowne perełki niezadeptane przez hordy turystów.
Czego niestety nie można powiedzieć o miasteczkach Cinque Terre. Polecam nockę w którymś, bo wieczorami i o poranku można odetchnąć od tłumów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Cinque Terre
#76 PostWysłany: 22 Cze 2017 10:49 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 113
Witam

Jestem z żoną aktualnie w okolicach Viaregio.

Bylismy wczoraj w cinqe tere, i bardzo nam się spodobało.
Mamy auto, więc zostawiliśmy je w la spezi placac za parking i cinqe terre card. W piątek jedziemy do Mediolanu i mamy cinqe tere prawie po drodze. Wiem że wszyscy wjazd tam autem doradzają, ale chciałbym zapytac o parking i sam wjazd do ostatnkego missteczka. Monteroso. Jak to wygląda? Można ? Parkingi duzo płatne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cinque Terre
#77 PostWysłany: 04 Lip 2017 15:41 

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 43
Witam,
w sierpniu lecimy z dziewczyną do Włoch, jeden dzień planujemy przeznaczyć na CT. Wyjazd i powrót do Genuii, czy mógłbym prosić o sugestię jak to sensownie zrobić? Myślałem o tym aby wybrać 3-4 miasteczka i je pozwiedzać, wykąpać się w morzu i ewentualnie przejść spacerem z jednego do drugiego. Pytanie tylko które wybrać i która trasa jest otwarta aby to umożliwić? Myślałem też o promie, czy bilet jest typu hop/off? Myślę ze mogłaby to być ciekawa opcja (choć trochę kosztowna) na zwiedzenie CT :)

Wstępny plan wg info jakie znalazłem to:
Genua - Manarola -> Vernazza -> (opcja spaceru) - > Monterosso (plaża) - Genua.
Ewentualnie odwrotnie, i wtedy po Manaroli dodatkowo Riomaggiore i tam kąpiel :) Niestety z tego co znalazłem Ścieżka Miłości jest nadal zamknięta, więc mimo małej odległości jedyna opcja to pociąg?

Chcemy zobaczyć jak najwięcej, ale bez biegania z wywieszonym językiem, tylko na spokojnie pozwiedzać, tak więc raczej rezygnujemy ze wszystkich miasteczek.

Pozdrawiam,
Marek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cinque Terre
#78 PostWysłany: 04 Lip 2017 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
@boogeyman
Zerknij na moje posty w tym wątku, nawet na tej samej stronie, dość szczegółowo opisałam opcje transportowe i otwarte ścieżki.
Generalnie jeżeli masz jeden dzień i jedziesz z Genui, to chyba odpuściłabym chodzenie dwoma otwartymi kawałkami szlaku, a skoncentrowałabym się na kupieniu CT Card i przejechaniu się przez miasteczka pociągiem. W tej opcji zdążysz w jeden dzień spokojnie obejść wszystkie i zaliczyć kilka plażowań, same miasteczka i odległości są raczej niewielkie. Jak będziesz chciał płynąć promem - i akurat prom Ci się trafi - to się przepłyniesz między miasteczkami, np. za kilka euro między Manarolą i Riomaggiore.

Droga miłości jest zamknięta, ale da się dojść od strony Manaroli do małej knajpki na szlaku, Bar dell'Amore. Sprawdź na googlemaps/fb, ale od siebie bardzo polecam, niewiele osób o tym miejscu wie, jest w miarę spokojnie i piękne widoki.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Cinque Terre
#79 PostWysłany: 04 Lip 2017 20:29 

Rejestracja: 06 Sty 2015
Posty: 9
Polecam pociąg z CT Card. Wsiadasz i wysiadasz w kolejnych miasteczkach i do tego zdążysz poplażować. O ile ruszysz na Cinque z samego rana :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cinque Terre
#80 PostWysłany: 20 Lip 2017 00:34 

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 280
niebieski
Kilka informacji odnośnie "zaliczonego" Cinque Terre w ubiegłą niedzielę - 16 lipca (pewnie powtórzę kilka informacji z poprzednich postów).

- CT Card na pociągi - chyba najlepsza opcja jeśli chodzi o jakość/cenę/możliwości/oszczędność czasu - 16€ - obowiązkowo do kupienia dzień przed zwiedzaniem (poranne kolejki są naprawdę spore), bilet kasujemy na stacji w małych zielonych "kasownikach"
- nie radzę "przejechać jednej stacji i dopiero na niej kupić bilet aby uniknąć kolejek" - na 7 przejazdów mieliśmy 3 kontrole
- w załączniku najbardziej aktualny rozkład jazdy pociągu
- nie wiem jak w innych dniach, ale prawie każdy pociąg, którym jechaliśmy był opóźniony 10-25minut
- tłumy nie są aż tak ogromne, ale 2 razy widziałem, że część osób nie zmieściła się w pociągu (choć tylko dlatego, że ustawili się do jednego wejścia zamiast "rozproszyć" się na całej długości stacji ;) )
- Corniglia - polecam wybrać przejazd busikiem (darmowym z CT Card - 5 minut jazdy w saunie - podczas obu przejazdów kilka osób nie zmieściło się do busa, ale kursuje co 5/10minut) - spacer po schodach w tej temperaturze może okazać się spoorym wyzwaniem ;)
- Monterosso - polecam na plażowanie, najmniej zatłoczone miejsce bez leżaków znajduje się "na samym końcu", idąc na północ (w prawo po wyjściu z pociągu), leżaki w cenie 10€ :O za sztukę (~20€ za 2 leżaki+parasol)
- dla zmotoryzowanych - w niedzielę parking "miejski" w La Spezii jest darmowy i spokojnie można znaleźć miejsce 100-200metrów od dworca

Załączniki:
cinqueterre timetable.jpg
cinqueterre timetable.jpg [ 434.96 KiB | Obejrzany 4065 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 136 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group