Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
*Cinque Terre Card najwygodniej kupić przez internet: https://card.parconazionale5terre.it/en
*Via dell'Amore wciąż zamknięta, planowane otwarcie 2023-2024 (ciągle przesuwane, stan na maj 2022)


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 136 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Cinque Terre
#121 PostWysłany: 24 Maj 2022 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@dmirstek LOL, no to coś źle przeczytałem
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Cinque Terre
#122 PostWysłany: 24 Maj 2022 11:42 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 672
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Należy pamiętać o jednej rzeczy. Bilet należy na dworcu w La Spezia odbić w automacie. Inaczej jest nieważny.
Plażowanie to w zasadzie tylko ostatnia stacja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cinque Terre
#123 PostWysłany: 24 Maj 2022 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@FUX -
a) nie, biletów kupionych przez internet nigdzie się nie odbija, jest on ważny na jeden określony dzień (albo dni jeśli ktoś zakupił kartę kilkudniową)
b) tak jak w poście wyżej napisałem - najlepsza zabawa w wodzie (skałki / skoki) moim zdaniem w Manaroli, przy czym tam leży się na skałach. Fajna, acz kamienista plaża również w Riomaggore, ludzie plażowali i kąpali się też w Veranzza.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez rw30 25 Maj 2022 10:43, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Cinque Terre
#124 PostWysłany: 24 Maj 2022 14:03 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 672
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
👍 Byliśmy w 2013
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cinque Terre
#125 PostWysłany: 14 Cze 2022 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 251
Kilometry: 301 859
niebieski
nie jest tanio, ale warto :) La Spezia to idealna baza wypadowa -> spora i tania baza noclegowa
bilet na 1dzień/2dni warto kupić online, albo dzień wcześniej w La Spezia, popołudniami brak kolejek

jeśli ktoś ma czas i kasę - 2dniowy pobyt to idealne rozwiązanie
w jeden dzień to mały sprint, ale do ogarnięcia, szczególnie jeśli zaplanujemy sobie dobrze cały dzień.
wart zrobić sobie przerwę dłuższa w środku dnia na plażowanie w Monterosso al Mare
(niestety większość plaży jest płatna, ale są rejony za free)

pod koniec maja bylem we wszystkich 5 miasteczkach.
Corniglia odstaje od reszty i będąc w CT jeden dzień lepiej z niego zrezygnować i dłuższy czas przebywać w pozostałych miasteczkach.

najładniejsza dla mnie miejscowość to Manarola ( idealna na koniec podróży i na zachód słońca), również skakałem ze skał :mrgreen:
miejsce 2 - Vernazza, miejsce 3 - Riomaggiore.
komunikacja między osadami pociągiem idealna, w ciągu dnia jeżdżą non stop, wieczorem ciut rzadziej, ale nadal jest to wszystko bardzo dobrze zorganizowane.
kontrole biletów mieliśmy raz podczas całego dnia, na dworcu w Vernazza na peronie.
okazać bilet musiałem jeszcze raz wchodząc na szlak

będąc w tych okolicach koniecznie należy odwiedzić Portovenere, które nie wiele odstępuje 3 ww.
(najlepiej dojechać z centrum La Spezii - autobus PO042 startuje w porcie i jedzie przez centrum miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Cinque Terre
#126 PostWysłany: 26 Wrz 2022 15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
Czy ktoś by mógł potwierdzić, że przy zakupie online karty "Cinque Terre Train card"

w formularzu pole
Cytuj:
Validity date

to data pierwszego dnia dla karty, a nie jej ważności? :D

Chciałem wziąć na najbliższy weekend na 2 dni i wydaje mi się, że sam ten opis jest mylący (dla kart >1 dzień).

---

Edit, znalazłem i zakupiłem: dla zakupu online to jest data rozpoczęcia, a do 24h przed rozpoczęciem tę datę można jeszcze online przesunąć, validity jest tu w sensie daty "pierwszego odbicia" :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cinque Terre
#127 PostWysłany: 14 Lut 2023 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
Witajcie moi drodzy !
Układam sobie plan zwiedzania, w ciągu dwóch dni, Cinque Terre i innych ładnych miejsc położonych na tym wybrzeżu.
Chciałbym jechać pociągami wdłóż wybrzeża zaczynając na południu i kierując się na północ.
Chcę wysiadać z pociągu w każdym miejscu wartym odwiedzenia.
Czy możecie mi podpowiedzieć jak to rozplanować ?

Plan wygląda następująco.

DZIEŃ 1
28 marzec / wtorek / godzina 08:15 rano.

O tej godzinie mój samolot z Warszawki ląduje na lotnisku Rzym Fiumicino. Czyli mam przed sobą cały dzień.
Od razu chcę pojechać pociągiem z Rzymu do okolic Cinque Terre.
Po dotarciu do okolic Cinque Terre najlepiej by było gdybym mógł zostawić plecak w jakiejś miejscowości w zarezerwowanym na noc tanim hostelu żeby nie musieć z nim zwiedzać.
Po zostawieniu plecaka chciałbym wskoczyć w pociąg i zacząć po kolei zwiedzanie poszczególnych wartych odwiedzenia miejsc.

PYTANIE 1: W JAKIEJ MIEJSCOWOŚCI ZAREZERWOWAĆ TANI HOSTEL NA NOCLEG ?
PYTANIE 2: ZWIEDZANIE JAKICH MIEJSCOWOŚCI ZAPLANOWAĆ NA TEN DZIEŃ ?

Lubię chodzić i zwiedzać. Nie będę siedział na plaży.

- - -

DZIEŃ 2
29 marzec / środa.

Mam przed sobą cały dzień. Rano wymeldowuję się z hostelu i zabieram ze sobą plecak.
Jednak co ważne na noc muszę dojechać do lotniska Mediolan Malpensa, aby przenocować na nim w śpiworze, bo kolejnego dnia o godzinie 6:50 rano odlatuję do Aleksandrii.

PYTANIE: JAKIE MIEJSCOWOŚCI ZAPLANOWAĆ NA TEN DZIEŃ ?
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cinque Terre
#128 PostWysłany: 15 Lut 2023 03:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
Moim zdaniem najlepiej i najtaniej nocleg zarezerwować w La Spezia. Najlepszy stosunek ceny do odległości od Cinque Terre.

Co do zwiedzania to już indywidualnie i zależy od tempa, czy chcesz przejść szlak między miasteczkami czy zwiedzać pociągami. Jak dla mnie nie do pominięcia Manarola, Riomaggiore, Vernazza.

Zamiast pozostałych dwóch miasteczek przepiękne Portovenere.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Cinque Terre
#129 PostWysłany: 15 Lut 2023 09:34 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 625
niebieski
Ja też polecam na nocleg i na ewentualne zakupy La Spezia. Najniższe ceny.
Pierwszego dnia możesz zwiedzić Portovenere (dojazd autobusem z La Spezia) i potem miasteczka Cinque Terre i trasy w kierunku zachodnim. Ile? to bardzo zależy od Twojego tempa, możesz podejść do tego elastycznie.
Drugiego dnia kolejne miasteczka i ewentualnie trasy.
Jak tam byłem ostatnio to bilet kolejowy z La Specia do miast CT był droższy niż do kolejnych miast za CT, jakby jakiś podatek turystyczny doliczali. A przecież można wysiąść w trakcie podróży :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Cinque Terre
#130 PostWysłany: 15 Lut 2023 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
@timu
@piwili
Dzięki za odpowiedzi ! :)

Jeszcze mam takie pytanka > > >

1. Który szlak w Cinque Terre jest najbardziej warty przejścia ?
Pytam pod kątem najładniejszych widoków.

2. W którą stronę najlepiej iść tym najładniejszym szlakiem ?
Nie lubię wchodzić pod górę. Natomiast lubię schodzić z góry w dół :)
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cinque Terre
#131 PostWysłany: 16 Lut 2023 07:58 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 672
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Najpierw sprawdź w La Spezia, które są otwarte.
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Cinque Terre
#132 PostWysłany: 16 Lut 2023 13:39 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 625
niebieski
ELBE napisał(a):
...Nie lubię wchodzić pod górę. Natomiast lubię schodzić z góry w dół :)

Z tego co pamiętam to większość (jeśli nie wszystkie) szlaki w CT są mniej więcej symetryczne pod względem profilu wysokości. Ja bym radził bardziej zwrócić uwagę na słońce, żeby mieć za plecami. Ewentualnie zaplanować oświetlenie interesujących cię obiektów do zdjęć jeśli fotografujesz.
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Cinque Terre
#133 PostWysłany: 16 Lut 2023 20:49 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 625
niebieski
@ELBE
Tak mi teraz przyszło do głowy, że da się z górki w CT chodzić. Najpopularniejsze trasy są wzdłuż wybrzeża, więc tylko o nich myślałem. Ale szlaków jest więcej - można podjechać gdzieś autobusem i potem pójść z góry w kierunku morza i wtedy będzie tak jak lubisz :)
Kiedyś planowałem też coś podobnego, ale nie starczyło już czasu. Np. autobus do "RM024 - Telegrafo" 44.0929442N, 9.7669286E i potem zejście do Riomaggiore.
Albo dojechać do Campiglia 44.0739589N, 9.7957406E i jakaś dłuższa trasa.
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Cinque Terre
#134 PostWysłany: 16 Lut 2023 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 436
srebrny
FUX napisał(a):
Najpierw sprawdź w La Spezia, które są otwarte.

Można sprawdzić tutaj:
https://www.cinqueterre.eu.com/en/cinqu ... -situation
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Cinque Terre
#135 PostWysłany: 15 Cze 2023 13:52 

Rejestracja: 30 Wrz 2015
Posty: 72
Loty: 78
Kilometry: 139 106
Czy na te szlaki wymagane są bilety do Parku Narodowego? Jeżeli tak, gdzie można je kupić?
Dzięki z góry za info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cinque Terre
#136 PostWysłany: 15 Cze 2023 14:38 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Wystarczy kliknac na link powyzej a potem kliknac na "Click here for a detailed description of the Cinque Terre trails: Cinque Terre hiking trails."

A tam jest jasno napisane, ze "No entrance fee is required for the Cinque Terre National Park. You will only need a special ticket, a Cinque Terre Card, for the two most famous trails: from Monterosso to Vernazza and from Vernazza to Corniglia. All other trails are free."

Jeden klik dalej i juz wiadomo, ze "The Cinque Terre Cards can be purchased at every train station, at the Tourist Information Points in Cinque Terre, Levanto and La Spezia or online."
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
bs13 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 136 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group