Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Sty 2021 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
W związku z różnymi ofertami TAP, z których - jak się zdaje - skorzystało sporo osób, chciałbym zadać pytanie organizacyjno-logistyczne (zakładając optymistycznie, że wyjazd dojdzie do skutku :D ).

Ponieważ przylot do CUN jest o świcie, planuję od razu wziąć auto i ruszyć dalej. Na razie wymyśliłem sobie, że pojedziemy do Meridy, wstępując po drodze do Chichen Itza, bo byłoby to zapewne ok. 8:00, na samo otwarcie kompleksu. Mam jednak spore wątpliwości, czy nie ma zbyt dużego ryzyka związanego z tym, że w aucie zostaną walizki? Im mniejsze auto, tym bardziej prawdopodobne, że nie wszystko zmieści się do bagażnika i "okazja" może kogoś skusić.
Co prawda, jeśli przyjedzie się tak wcześnie, to podejrzewam, że bez problemu znajdzie się miejsce gdzieś bardzo blisko wejścia (ze street view wynika, że jest jeden parking vis a vis), gdzie bezpieczeństwo auta jest zapewne zwiększone, ale mimo to jakieś tam obawy nadal są.
Wpadłem na pomysł, żeby podjechać od drugiej strony, tam gdzie jest kilka hoteli i tam zapłacić jakąś wyższą stawkę za pozostawienie auta na hotelowym parkingu, ale jak czytam, wejście na teren Chichen Itza od tamtej strony jest w związku z Covidem zamknięte, więc oznaczałoby to długi spacer dookoła.
Podobnie długi spacer wiązałby się z pozostawieniem auta w którymś z hoteli w wiosce Piste w pobliżu kompleksu.

Czy ktoś ma podobne plany i rozterki (niekoniecznie w odniesieniu do Chichen Itza, bo z CUN można jechać też do innych atrakcji), a co istotniejsze, jakiś plan na pozostawienie auta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
#2 PostWysłany: 05 Sty 2021 13:15 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Nasza objazdówka po Jukatanie zakładała ogólnie podróżowanie z bagażami, w związku z tym wzięliśmy większy samochód i z założeniem sedan, żeby wszystko mieściło się w bagażniku i żeby nie było widać, że coś jest. W wypożyczalni dostaliśmy Renault Duster bez rolety w bagażniku, więc i tak było wszystko widać. Miałem obawy zostawiając samochód na parkingu przed różnymi atrakcjami, ale ostatecznie nic się nie stało - czy to reguła? Pewnie nie, ale pytanie czy jest jakiś wybór.
Jeszcze co do planowania czasu - nasz plan strzeliło już na ścieżce lotnisko-wypożyczalnia. Wypożyczalnia (America o ile dobrze pamiętam) ma co prawda biuro na samym lotnisku, ale nikogo tam nie było, zaczęliśmy pytać po okolicznych wypożyczalniach i kazali nam szukać przy parkingu, tam znaleźliśmy innych ludzi czekających, czekaliśmy na busa, później podróż do rzeczywistej wypożyczalni, kolejka do odbioru samochodu i ponad 2h stracone. Nam co prawda się bardzo nie spieszyło, bo na pierwszy dzień mieliśmy zaplanowany dojazd do Valladolid i zameldowanie w hotelu, a w Meksyku doba hotelowa zaczyna się dosyć późno plus różnica strefy czasowej między Quintana Roo, a resztą stanów, ale i tak było to męczące po podróży
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 05 Sty 2021 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
@tropikey jak byliśmy w lutym 2020 przy wjeździe jest też kilka parkingów "prywatnych i strzeżonych " gdzie jest po kilka osób kierujących ruchem pojazdów i ogólnie pilnujących porządku. My auto zostawiliśmy tam i nie było problemów. Jakieś tam bagaże mieliśmy na tylnym siedzeniu typu koce, ręczniki itp.. Cenowo już nie pomnę ale nie była to duża kwota.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 14 Sty 2021 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 202
Loty: 135
Kilometry: 450 446
niebieski
Byliśmy w Chichen Itza akurat 5.01 przed 12 i bez problemu znaleźliśmy parking (płatny) przy wejściu. Wszystkie bagaże zmieściły nam się do bagażnika więc nic na siedzeniach nie zostawiliśmy ale przy parkingu kręciło dość sporo osób z obsługi więc raczej auta były bezpieczne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 14 Sty 2021 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Tak sobie zaczynam zupełnie luźno kombinować, że może z Meridy polecimy do Villahermosa, by wpaść do Palenque i być może też do Yaxchilan i/lub Bonampak. Jeśli tak, to nie jestem pewien, czy branie auta w CUN na cały wyjazd będzie sensowne, bo musiałby zostać w Meridzie bezużyteczny na 2-3dni. Zastanawiam się zatem alternatywnie nad:

1) pojechaniem z CUN do Meridy autobusem i dopiero tam wynajęciem auta wtedy, gdy będzie już potrzebne,

2) wynajęciem jakiegoś gościa, który zawiózłby nas do Meridy z postojem w Chichen Itza i też wynajęciem auta w Meridzie wtedy, gdy będzie już potrzebne.

O ile kwestia autobusów jest w miarę klarowna, o tyle co do tego drugiego rozwiązania, nie mam pojęcia, ile by to mogło kosztować (nie mogę znaleźć takiej usługi). Może ktokolwiek z Was coś wie na ten temat?
Może się okazać, że po przeliczeniu wszystkiego i tak wyjdzie na to, że wynajęcie auta na cały pobyt będzie najlepszym rozwiązaniem, nawet jeśli 2-3 doby byłoby opłacone na wyrost.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Sty 2021 15:10 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 483
złoty
Po co Ci takie kombinacje w sytuacji, gdy wynajmy w Meksyku są tak tanie?

Jukatan akurat świetnie nadaje się na pętelkę. Pomiędzy Cancun a Palenque jest przecież Calakmul, chyba najfajniejsze ze wszystkich ruin w Meksyku. A z powrotem można przez kolonialne Campeche i Uxmal.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 14 Sty 2021 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
To też biorę pod uwagę, tylko że mam za mało czasu na to by wszędzie dojechać autem (nie z wywieszonym jęzorem :D ) i stąd koncepcja wyskoku lotniczego. Palenque nie jest jednak obligatoryjne. Jeśli go nie będzie, to zrobimy "zwykłą" pętelkę i wrócimy przez Bacalar i rivierę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Sty 2021 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 202
Loty: 135
Kilometry: 450 446
niebieski
@tropikey a kiedy lecicie? Bo w Bacalar wciąż nie wróciły kolory po huraganie, tak samo w Las Coloradas. Prawdopobnie potrzeba jeszcze z 3 miesięcy żeby wróciło do normy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Sty 2021 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
tak, czytałem o tym. Na szczęście lot dopiero w połowie kwietnia, więc jest jeszcze czas :)
Inna sprawa, ze już tam byłem, ale gdybyśmy robili "tour de Yucatan", to siłą rzeczy i tak tam trafimy. Poprzednim razem jednak tam nie nocowałem, więc byłaby dobra okazja na jakieś sympatyczne miejsce nad samą wodą (o ile kolory wrócą).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Mar 2021 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Bacalar dzisiaj ;)
Image

Bunkrów nie ma, ale też jest fajnie. Po południu zrobiło się lepiej, ale to co widziałem na fotkach pod hasłem 'Bacalar' nijak się ma do tych jeziornych klimatów które mam teraz przed nosem. Gdyby nie palmy to normalnie urlop na Mazurach.

A wracając do wątpliwości @tropikey - ja miałem kilka razy do tej pory pietra. Paszporty wiadomo przy sobie, w aucie (sedan VW nówka sztuka od razu widać że bogaty i prowokuje czerwienią) plecaki z ciuchami i m.in. mój służbowy laptop (gdyby trzeba było zostać w MEX dłużej niż urlop przewiduje). W Izamal zaprakowałem przy ulicy i typ od razu obserwował moje auto jak wyciągaliśmy jedną torbę z bagażnika. Przeparkowałem 3 ulice dalej. Kolega dobry był na objazdówce rok temu i wczoraj z nim gadałem chwilkę o różnych perypetiach wypożyczalniach, scamie na paliwie itp i mówił mi, że jemu do auta się włamywali, więc jak widać jest to możliwe. W samym Chichen Itza jak zaparkujesz za bramkami to teoretycznie niby w miarę bezpiecznie, ale idę o zakład że tak jak i w PL nikt uwagi nie zwróci na szarpanie się z autem.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group