Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 174 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 26 Mar 2018 15:06 

Rejestracja: 03 Kwi 2017
Posty: 19
Dzięki za informacje :) ogółem trochę lipa się dzieje, dostałem lekkiego szoku. Zauważyłem że z siatki połączeń zniknęły loty MNL-MPH (boracay). Sam lecę we wrześniu i moje loty stoją pod znakiem zapytania.

Info od Cebu:

Hi,Kajo!Please be informed that the government was proposing a temporary closure of Caticlan ( Boracay ) and this may last for 6 months. However , at the moment,we encourage to kindly standby for updates as should there be any advisories regarding the closure of Caticlan and there will be changes in our flight schedule, we will release travel advisories through https://t.co/EBWanBVBNN or just keep checking CEB's Facebook page as we announce travel advisories here. Thank you.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 26 Mar 2018 16:09 

Rejestracja: 29 Lip 2016
Posty: 119
Może jakis pilny remont pasa ? Moje listopadowe loty na razie bez zmian.

Wysłane z mojego Moto G (5) przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 27 Mar 2018 07:41 

Rejestracja: 03 Kwi 2017
Posty: 19
Wygląda na to, że do 25 października loty są pod znakiem zapytania - zamiast 8-10 lotów dziennie jest tylko jeden.

Image
Oby to się wyjaśniło do sierpnia, coby ewentualnie zmienić trasę wyjazdu i zmienić wyspę. Wiecie może, czy w takim przypadku można wybrać bilety od Cebu na inną trasę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 27 Mar 2018 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2831
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Cebu Pacific, jak ktoś już napisał na tym forum to być może najlepsza linia lotnicza na świecie jeśli chodzi zmiany i elastyczność w przypadku anulowania lotów. Mnie również spotkała, kiedyś taka sytuacja i mogę tylko to potwierdzić. Anulowali mi połączenie, bezpośrednio na stronie była możliwość wyłącznie zmiany lotu na inną datę, ew. zwrot środków które można było wykorzystać w ciągu 90 dni na inny lot. Jakkolwiek to była tylko teoria. Po kontakcie z linią pozwolili mi na zmianę na dowolnie wybrany kierunek (krajówkę), w odpowiadającej mi dacie.

Także propsy dla 5J :)

Inna sytuacja spotkała mnie w Cebu. Byłem sporo wcześniej na lotnisku, to był lot bodajże do Manili. Z Cebu do Manili mają sporo połączeń w trakcie dnia. Tak się złożyło, że we wcześniejszym połączeniu niż moje były wolne miejsca w samolocie. Pani przy check-inie zapytała mnie, czy nie chcę może lecieć wcześniej. Zamiast siedzieć na lotnisku i czekać. Oczywiście, jak najbardziej przystałem na tą propozycję. Z tego co czytałem to nie jest odosobniony przypadek. Także w wielu przypadkach mają naprawdę świetne podejście do pasażera ;)

W sytuacji, jak wyżej może zwiększą ilość lotów do Kalibo i tam będą chcieli przerzucić osoby, które już zabookowały bilety. Dojazd na Boracay jest dłuższy, ale to tylko 70 km.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#65 PostWysłany: 27 Mar 2018 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Ograniczenie lotów na Boracay wiąże się najprawdopodobniej z planem tymczasowego zamknięcia wyspy z powodów ogólnie rzecz biorąc ekologicznych

http://cnnphilippines.com/news/2018/03/ ... il-26.html
http://www.gmanetwork.com/news/news/nat ... xec/story/

O loty bym się nie martwił bo Cebu Pacific jest w tym temacie bardzo elastyczne co potwierdzi chyba każdy, który miał jakiś lot przesunięty.


Jeżeli chodzi o wcześniejsze loty to jest to zasada na Filipinach, że można lecieć samolotem wcześniejszym tego samego dnia o ile tylko są w nim miejsca. Dotyczy to nie tylko Cebu Pacific ale też Philippines Airline. Nie ma z tym problemów poza ewentualnym brakiem miejsc we wcześniejszych samolotach.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#66 PostWysłany: 27 Mar 2018 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Z przebukowaniem na lotnisku na wczesniejsze loty trzeba wziac pod uwage, ze nie dziala w przypadku lotow obslugiwanych przez DG, pomimo ze Cebu Pacific sprzedaje je na swojej stronie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 27 Mar 2018 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 188
Kilometry: 360 656
niebieski
Podzielę się jeszcze moją opinią na temat Cebu Pacific w kwestii podejścia do klienta.
Miałem zakupiony lot MNL- CYZ oraz powrót na osobnej rezerwacji CYZ-MNL. lot z Manili został anulowany, o czym dowiedziałem się następnego dnia, ponieważ i tak nie chciałem z niego skorzystać (wybrałem transport autobusem nocnym dzień wcześniej). W związku z pierwszą anulacją nie chciałem ryzykować i powrót wybrałem również autobusem. (finalnie lot odbył się bez żadnych opóźnień)
Dwa dni później w korespondencji z Cebu na fb z konsultantem ustaliliśmy, że zwrot dostanę za oba loty. (choć początkowo zwrot miał być tylko za pierwszy, anulowany lot) Po ok 2 tygodniach pieniądze były z powrotem na karcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 27 Mar 2018 11:37 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Cebu to najlepsza linia na swiecie jesli chodzi o wspolprace z podroznym. Czesto leca w bambuko- odwolania,anulacje,spoznienie ale bez problemu robia zmiany
Góra
 Profil Relacje PM off
MaPS lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 28 Mar 2018 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
@Kian

Te częste zmiany powodują, że bilety zakupione w najtańszej taryfie, stają się biletami w taryfie FLEX :)

Ja mam z nimi same pozytywne doświadczenia:
- jak już ktoś pisał, czy chciałby Pan lecieć wcześniejszym, samolotem? Mamy miejsca. Kilkukrotnie.
- "Taryfa FLEX" - nie potrafię nawet zliczyć ile razy
- miejsce przy awaryjnym załatwiane na lotnisku - prawie zawsze
- miejsce sypialne (3 fotele) na DXB MNL i MNL DXB - zawsze
- stefki z uśmiechem przynosiły lód do alko zakupionego na bezcłówce DXB
- miłe pogawędki przy kokpicie i możliwość "pobawienia się" nastawami temperatury w kabinie

To tylko to, co na szybko przychodzi mi do głowy :)
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off
Kian lubi ten post.
marcin.krakow uważa post za pomocny.
 
      
#70 PostWysłany: 06 Kwi 2018 07:08 

Rejestracja: 17 Sty 2017
Posty: 27
Różnica czasowa między przylotem z Dubaju a wylotem do Puerto Princesa wynosi 4h. Czy mam pewność że jeżeli nie zdążę na drugi lot to sytuacja zostanie rozwiązana na miejscu i z marszu dostanę bilet przełożony na kolejny lot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 06 Kwi 2018 07:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Nie masz żadnej pewności, powiem więcej to Twój problem. A jak Ci przebukują, to tylko ich dobra wola a nie obowiązek.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 06 Kwi 2018 10:40 

Rejestracja: 17 Sty 2017
Posty: 27
Oba loty odbywają się za pośrednictwem tej samej linii lotniczej. To nie jest tak, że jeżeli spóźnię się na lot z ich winy (bo wg podanego rozkładu powinienem zdążyć) to należy mi się jakaś rekompensata z tego tytułu?

Jeżeli faktycznie coś takiego nie obowiązuje to jak takie sytuacje rozpatruje Cebu? Patrzą na nie raczej przychylnym okiem i proponują odrazu jakieś rozwiązanie sytuacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 06 Kwi 2018 10:59 

Rejestracja: 29 Lip 2016
Posty: 119
A masz całą trasę na jednym bilecie ?

Wysłane z mojego Moto G (5) przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 06 Kwi 2018 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 653
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Patrzylbym pozytywnie na sprawe choc oczywiscie 100% gwarancji nikt Ci nie da.

Spoznilem sie niedawno na lot MNL-SYD ( nie bylo to zwiazane z zadnym dolotem do MNL , po prostu hmm impreza sie przedluzyla i na checkin wbieglem 30min przed rozkladowym odlotem :D ) , sami w MNL po prostu zaproponowali zmianę na lot w dniu kolejnym ( bezkosztową ).

Jesli chodzi o krajówki - kilkukrotnie brałem bezpieczny odstęp czasowy , jednak gdy bylem wczesniej na lotnisku , udawało się bez problemu przebukowac na wczesniejszy lot.

Miałem też sytuację iż mój lot CEB-MNL był mocno opozniony i byla duza wątpliwosc ze zdąże na MNL-DXB w tym samym dniu ( na osobnych biletach ), zglosilem to juz w CEB , twierdzili ze mimo wszystko zdaze ( i mieli racje choc dosc na styk wyszlo ) ale powiedzieli zebym sie nic nie martwil , najwyzej do DXB polece nastepnego dnia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
worminfested lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 06 Kwi 2018 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
kb_poland napisał(a):
... najwyzej do DXB polece nastepnego dnia.

A co zrobiłbyś w Dubaju w związku z późniejszym przylotem o 24 lub 48h ?

Ja pewnie lecę z nimi po raz ostatni, bo większość moich długodystansowych lotów na trasach do/z DXB/KWI była przełożona tydzień / dwa tygodnie przed wylotem właśnie o 24/48h i miało to wpływ na kolejny lot. Przełożenie na wcześniejszy lot też było kłopotem, bo tak układałam plan, żeby spędzać minimum czasu w Dubaju lub Manili. Także przestrzegam przed ciasnym układaniem planu lotów.
Ale jak się kupuje loty do Australii za 300 złotych można pomyśleć żeby zamiast do Dubaju zaplanować Oman, najwyżej wrócę wcześniej autobusem w razie zmian
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 06 Kwi 2018 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
@cyberpunk64

Właśnie dlatego skasowali KWI z siatki połączeń, mi lotów do/z Manili nie przełożyli ani razu
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 06 Kwi 2018 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 653
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
cyberpunk64 napisał(a):
kb_poland napisał(a):
... najwyzej do DXB polece nastepnego dnia.

A co zrobiłbyś w Dubaju w związku z późniejszym przylotem o 24 lub 48h ?

24h pozniej mnie nie bolało w tym przypadku bo wizza do domu miałem za 2 dni. 48h by juz zabolalo ale taka opcja w gre nie wchodzila , latają tą trasę w koncu codziennie.
Moge nawet powiedzieć ze oparty na pozytywnych doswiadczeniach z nimi ten bufor w przypadku opoznienia zaplanowalem swiadomie wlasnie w DXB bo CEB-MNL i MNL-DXB miały 4h odstępu rozkładowo , gdyby była to inna linia kupowałbym krajówkę raczej dnia poprzedniego przed longhaulem , szczególnie świadomy tego jak często na Filipinach loty są delayed.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 19 Cze 2018 08:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Cebu uwali mi powrót za no-show na pierwszym odcinku?
Podejrzewam, że na 90% tak, ale może ktoś wie, że mają low-costowe podejście.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 19 Cze 2018 09:47 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Napisz do nich na fejsie szybko odpisuja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 20 Cze 2018 07:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Apocalipse napisał(a):
Cebu uwali mi powrót za no-show na pierwszym odcinku?
Podejrzewam, że na 90% tak, .


Na forum ktoś kiedyś (dawno temu) pisał, że nie kasują powrotu. Ale lepiej się upewnij.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 174 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: marcinkonra, Przemm oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group