Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Sie 2011 16:43 

Rejestracja: 24 Lut 2010
Posty: 145
Z lotniska w Bari do centrum miasta pod stacje kolejowa centralna mozna dojechac autobusem miejskim nr 16, jedzie ok 40 minut i koszt wynosi 1,2 euro tak jak po miescie.
Ze stacji centralnej kolejowej w Bari mozna dojsc piesz za ok 10-15 minut do zabytkowego centrum nad morzem, lub podjechac 2 przystnki np autobusen nr 20 ze sleszem 20/ lub nr 12.
Autobus nr 12 jedzie dalej i wzdluz lini brzegowej do plaz miejskich w parku w Bari. Plaze sa bezplatne, zwykle kamieniste, ale sa tam tez zejscia po drabinkach do wody. Na lotnisku w Bari spokojnie mozna spac na trzecim poziomie tzw poziom dla oczekujacych, trzeba tam wyjsc po schodach lub wyjechac winda (elevatorem). W Bari napewna warto oglądnąć starówkę, miasto otoczone murem, z murów tez jest ladny widok na morze i port. Interesujaca jez tez katedra i Swiety Mikołaj co jest wizytówka turystyczną Bari. W Internecie mozna znalesc linki do transportu w Bari np. http://www.amtab.it/ Ze stacji kolejowej w Bari mozna jechac po Wloszech w inne miejsca np do pobliskiego Brindisi za 7,70 euro pociagiem Regionale, czas jazdy to 90 minut. Pociąg z Brindisi do Bari przejezdza tez przez Monopoli nad morzem, na bilecie majacym ważnosc po skasowaniu w czytniku na stacji np 6 godzin można wysiasc na 3-4godz w Monopoli. Do Bari mozna doleciec np z Pisy, a do Pisy mozna dolecieć np z Krakowa.

Temperatura i opady w Bari w poszczegolnych miesiacach roku
http://www.weatheronline.pl/weather/map ... =160&R=160

Zdjecia i mapa Bari z Panoramio
http://www.panoramio.com/map/#lt%3D41.1 ... %26tab%3D1

Moje zdjecia jakby ktos cjcial ogladnoc
Brindisi, Bari, Pisa Marina, Tirrenia, Italy, August 2011
1/2 http://www.facebook.com/media/set/?set= ... c67&type=1
2/2 http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 9cf&type=1


Ostatnio edytowany przez marcino123 25 Cze 2019 18:27, edytowano w sumie 9 razy
porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
 Temat postu: Re: Bari na pld Włoch
#2 PostWysłany: 17 Sie 2011 18:03 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Z Bari trzeba wyskoczyć do Monopoli. Kocham tę mieścinę, rewelacyjny klimat, zero turystów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Byleniedaleko lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bari na pld Włoch
#3 PostWysłany: 24 Kwi 2014 16:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Uaktualnienie. Bus nr 16 nadal dojeżdza spod lotniska do placu Aldo Moro (piazza Aldo Moro). To ten plac gdzie jest stacja Trenitalii - Bari Centrale. Z placu na lotnisko pierwszy autobus odjeżdża o 5.05, ostatni o 21.30 (w niedziele godzinę później pierwszy odjazd). Jedzie 40 minut nadal (jechaliśmy rano o 5.45 i bez korków było), kursy są co 45 minut mniej więcej. Bilet kosztuje teraz 1.50 eu, jednak można kupić zwykłe bilety w Tabaccini i wtedy kosztują tylko 1eu.

Dodatkowo na lotnisko (i z lotniska) można dojechać szybkim pociągiem (terminal jest na lotnisku). Jest to pociąg Ferrovie Appulo Lucane (nie Trenitalia!) i bilety kosztują 5 euro. Drogo, chociaż do przyjęcia jeszcze. Pociąg jedzie często i jedynie 15 minut. Również dojeżdza do placu Aldo Moro, chociaż stacja Ferrovie Appulo Lucane to nie ta sama stacja co Trenitalii!

Ogólnie w tym miejscu odjeżdzają autobusy 16

https://maps.google.pl/maps?q=bari+w%C5 ... 4,,0,19.47

a w tym budynku za palmą można kupić zarówno bilety na 16-tkę jak i bilety Ferrovie Appulo Lucane (są automaty ale i panie do pomocy).

https://maps.google.pl/maps?q=bari+w%C5 ... 99,,0,3.95

Wejście na stację kolei Ferrovie Appulo Lucane jest na Corso Italia (wychodzimy z biletem w łapie skręcamy w lewo i jeszcze raz na rogu w lewo, po 20 metrach jest wejście.

https://maps.google.pl/maps?q=bari+w%C5 ... 28,,0,2.87

Napisałem że 5 euro drogo... tak. Tu za pociąg na lotnisko płacimy 5 euro i jedziemy 15 minut, a do słynnej Matery (Trenitalia tam nie jeździ, jeździ właśnie kolejka Ferrovie Appulo Lucane) jedziemy prawie 90 minut i bilet kosztuje 4,80 eu... No ale może komuś bardziej podpasuje ten pociąg niż autobus....

Mnie osobiście Bari nieco rozczarowało. Może za dużo się spodziewałem, a tu długa promenada, niewielkie stare miasto i katedra romańska. Brindidi też niezłe ale to również nie jest włoska ekstraklasa. Jeśli miałbym coś polecać w regionie, to Ostuni, Lecce i Materę. Kosmiczne miasteczka :mrgreen:


Ostatnio edytowany przez Roku, 25 Kwi 2014 09:53, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bari na pld Włoch
#4 PostWysłany: 24 Kwi 2014 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
Roku napisał(a):

Dodatkowo na lotnisko (i z lotniska) można dojechać szybkim pociągiem (terminal jest na lotnisku). Jest to pociąg Ferrovie Appulo Lucane (nie Trenitalia!) i bilety kosztują 5 euro. Drogo, chociaż do przyjęcia jeszcze. Pociąg jedzie często i jedynie 15 minut. Również dojeżdza do placu Aldo Moro, chociaż stacja Ferrovie Appulo Lucane to nie ta sama stacja co Trenitalii!

Napisałem że 5 euro drogo... tak. Tu za pociąg na lotnisko płacimy 5 euro i jedziemy 15 minut, a do słynnej Matery (Trenitalia tam nie jeździ, jeździ właśnie kolejka Ferrovie Appulo Lucane) jedziemy prawie 90 minut i bilet kosztuje 4,80 eu... No ale może komuś bardziej podpasuje ten pociąg niż autobus....

Mnie osobiście Bari nieco rozczarowało. Może za dużo się spodziewałem, a tu długa promenada, niewielkie stare miasto i katedra :mrgreen:


Bilet na kolejkę FAL kosztuje dużo mniej (chyba 1,2 euro w paźdz.2013) a tylko na stację Aeropuerto 5 euro. Można wysiąść jedną stację wcześniej (Europa) i przejść około 1 km (15 min, dla niskobudżetowców, ja tak zrobiłem).
Mnie Bari też nie zachwyciło, ale ciekawa jest architektura, łatwo do miasta wejść, a ciężko wyjść. To była pułapka na atakujących miasto. Dużo ciekawsze inne miasta. Tak jak przedmówcy pisali Lecce, Matera ( Pasja Mela Gibsona) Otranto, Ostuni, Vieste oraz kilka innych a przede wszystkim Alberobello z domkami trulli.

Załączniki:
SS853626.JPG
SS853626.JPG [ 112.64 KiB | Obejrzany 19284 razy ]
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bari na pld Włoch
#5 PostWysłany: 25 Kwi 2014 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2013
Posty: 134
Roku napisał(a):
Bilet kosztuje teraz 1.50 eu, jednak można kupić zwykłe bilety w Tabaccini i wtedy kosztują tylko 1eu.

1,50EUR, bo to u kierowcy.

Cytuj:
chociaż stacja Ferrovie Appulo Lucane to nie ta sama stacja co Trenitalii!

Nie, to jest stacja kolei "Ferrovie Nord (Barese)".

Cytuj:
Mnie osobiście Bari nieco rozczarowało. Może za dużo się spodziewałem, a tu długa promenada, niewielkie stare miasto i katedra romańska. Brindidi też niezłe ale to również nie jest włoska ekstraklasa. Jeśli miałbym coś polecać w regionie, to Ostini, Lecce i Materę. Kosmiczne miasteczka :mrgreen:


Cieszę się, że nasz Bari zostaje nieturystyczny :)
_________________
Gdyby Paryż miał morze, to małym Bari byłby
stare przysłowie z Bari, Włochy Południowe

PS: Nie jestem Polakiem, i jeszcze uczę się polskiego
Góra
 Profil Relacje PM off
Masteq lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bari na pld Włoch
#6 PostWysłany: 11 Maj 2015 12:41 

Rejestracja: 11 Maj 2015
Posty: 2
Cześć,

jak to teraz wygląda? Mianowicie chodzi mi o przejazd z lotniska do Centrum. Ląduje w Bari ok 23 i zastanawiam się czy będzie jakaś możliwość dostania się do centrum.

A może ktoś wie jak wygląda wypożyczenie samochodu w Bari bądź noclegów?
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bari na pld Włoch
#7 PostWysłany: 07 Sie 2015 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2871
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
mam przesiadkę w Bari - 4,5 h,
czy jest sens jechać do centrum ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bari na pld Włoch
#8 PostWysłany: 08 Sie 2015 01:55 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Starówka w Bari jest magiczna. Katedra św. Mikołaja (tego prawdziwego) z miejscem pochówku królowej Bony na pewno jest warta odwiedzenia. Jeśli byłeś już wielokrotnie na południu Włoch to może Cię to nie zachwyci, jednak jeśli jeszcze nie poznałeś tego specyficznego klimatu to, tak jak ja, możesz się w tym specyficznym miejscu zakochać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bari na pld Włoch
#9 PostWysłany: 08 Sie 2015 08:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2013
Posty: 134
lahcimmm2 napisał(a):
mam przesiadkę w Bari - 4,5 h,
czy jest sens jechać do centrum ?

W jakiej porze dnia?

Komunikacją miejską (AMTAB, linia 16, €1), zdecydowanie nie, ponieważ opóżnienia są bardzo częste. A czas przesiadki zbyt krótki.

Są jeszcze dwie alternatiwy:

1) shuttle bus "Tempesta": http://www.autoservizitempesta.it/orari.php €4 w jedną stronę
Oczywiście najlepiej wysiadać na przystanek "via Piccinni" (sądzę, że te pośrednie przystanki są na żądanie - najlepiej powiadomić kierowcę)

2) pociąg miejski http://www.ferrovienordbarese.it/tmp/do ... t_2015.pdf €5 w jedną stronę
Najszybsza możliwa opcja - 14 min jazdy (szybciej niż samochodem!)


W twoim przypadku, wybrałbym shuttle bus do centrum. Przystanek ten jest blisko starego miasta. A potem pieszo do bazyliki, przez zamek (Castello Svevo), katedrę (Cattedrale di San Sabino).
A z powrotem, przez piazza del Mercantile / piazza del Ferrarese, teatro Margherita i stary port na przeciwko, potem corso Cavour (teatro Petruzzelli), ew. zmienić trasę na via Sparano, dworzec kolejowy (nie ten główny, ale spółki Ferrotramviaria - tak się nazywa także na Google Maps).
_________________
Gdyby Paryż miał morze, to małym Bari byłby
stare przysłowie z Bari, Włochy Południowe

PS: Nie jestem Polakiem, i jeszcze uczę się polskiego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bari na pld Włoch
#10 PostWysłany: 08 Sie 2015 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Gru 2012
Posty: 301
Loty: 509
Kilometry: 602 217
niebieski
Nobi_Speedway napisał(a):
Cześć,

jak to teraz wygląda? Mianowicie chodzi mi o przejazd z lotniska do Centrum. Ląduje w Bari ok 23 i zastanawiam się czy będzie jakaś możliwość dostania się do centrum.

A może ktoś wie jak wygląda wypożyczenie samochodu w Bari bądź noclegów?
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

pozdrawiam


Do 24.00 z minutami jeździ metro
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bari na pld Włoch
#11 PostWysłany: 08 Maj 2016 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Jak to teraz jest z biletami na autobus miejski (firma Amtab) linii 16 z/na lotnisko do/z Bari. Znalazłem takie info, ale po włosku:
Kod:
Biglietto ordinario di corsa semplice € 0,90
Valido per una corsa utilizzando il servizio di TPL della Città di Bari

Biglietto orario da 75 minuti € 1,00
Valido per  viaggiare utilizzando il servizio di TPL della Città di Bari per 75 minuti dall’ora della prima obliterazione

Biglietto orario da 100 minuti € 1,20
Valido per  viaggiare utilizzando il servizio di TPL della Città di Bari per 100 minuti dall’ora della prima obliterazione.

Biglietto Giornaliero € 2,20
Valido per viaggiare tutta la giornata (fino a fine servizio)utilizzando il servizio di TPL della Città di Bari

Biglietto ordinario Venduto in Vettura € 1,50
Valido per  viaggiare utilizzando il servizio di TPL della Città di Bari per 75 minuti dall’ora della prima obliterazione. Questo titolo di viaggio è acquistabile escluisvamente presso i conducenti dei bus AMTAB.

Który trzeba kupić i gdzie można je kupić na lotnisku / przy Piazza Moro w niedzielę i święta?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bari na pld Włoch
#12 PostWysłany: 08 Maj 2016 15:09 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Bilet kupisz w sklepikach sprzedających wyroby tytoniowe Tabachi. Często taki sklepik jest w barach i wtedy jest czynny również w niedzielę. W najgorszym razie kupisz u kierowcy za 1,50 euro. Trzeba sobie zrobić bezpieczny zapas czasu jadąc 16-taką na lotnisko. Kiedyś mi dwa po kolei nie przyjechały i szedłem 5km w 35 stopniowym upale na lotnisko. Trzeci przyjechał bo minął mnie 1km przed lotniskiem ale bałem się już na niego czekać.
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 18 Sie 2016 23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Wrz 2013
Posty: 245
Loty: 150
Kilometry: 202 271
niebieski
Hej!
Szybkie pytanie - w sobotę ląduje o 21.25 w Bari.
Znalazła połączenie kolejką, ale nie umiem znaleźć informacji czy autobus miejski jeszcze jeździ o tej porze.
Czy ktoś może potwierdzić że o 21.30 już nie znajdę żadnej innej alternatywy?

DZIĘKUJE
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Sie 2016 11:50 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Ostatni autobus linii 16 odjeżdża z lotniska o 22:20 a wcześniejszy jest o 21:35.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bari na pld Włoch
#15 PostWysłany: 19 Sie 2016 12:04 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Roku napisał(a):
Dodatkowo na lotnisko (i z lotniska) można dojechać szybkim pociągiem (terminal jest na lotnisku). Jest to pociąg Ferrovie Appulo Lucane (nie Trenitalia!) i bilety kosztują 5 euro. Drogo, chociaż do przyjęcia jeszcze. Pociąg jedzie często i jedynie 15 minut. Również dojeżdza do placu Aldo Moro, chociaż stacja Ferrovie Appulo Lucane to nie ta sama stacja co Trenitalii!

Nie wiem czy było więc dodam, że dzieci do lat 10 jadą tym pociągiem za darmo.
Z innymi kolejami jest różnie, zawsze trzeba spytać w kasie, czy potrzebny jest bilet dla dziecka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Wrz 2016 18:36 

Rejestracja: 06 Wrz 2016
Posty: 16
Hej :)
W tą sobotę o 21:25 ląduję w Bari, następnie jadę do Bisceglie.
Wyszukałem, że ta miejska kolejka odjeżdża o 22:20, z kolei pociąg z Bari centralnej do Bisceglie o 23:09, jest to ostatni pociąg.
Moje pytanie brzmi, czy zdążę się po przesiadać najpierw na metro z samolotu i potem na pociąg?
Czy bilet na metro mam kupić online?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 06 Wrz 2016 18:58 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Powinno być ok. Stacja kolejki/metra przy lotnisku jest bardzo blisko. Wychodzisz na zewnątrz wg strzałek i zaraz jest wejście do budynku dworca, potem zejście na dół i tam kasy i bramki. Są automaty i Panie znające angielski które pomogą kupić bilety. Potem jest dość długi korytarz podziemny na peron, więc radzę nie marudzić przy biletomacie. :)
A w Bari wszystkie dworce są na tym samym placu. Wychodzicie z jednego na plac i zaraz obok będzie wejście na drugi dworzec. Sprawdź co to za linia kolejowa i z którego dworca odchodzi pociąg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 06 Wrz 2016 19:17 

Rejestracja: 06 Wrz 2016
Posty: 16
Dziekuje za odpowiedź :)
Szybciej bedzie jak bilet na metro kupie online? Na pociag do Bisceglie chyba szybciej.
Pociąg do Bisceglie to intercity Treniitalia.


Ostatnio edytowany przez marcino123, 25 Cze 2019 18:36, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 06 Wrz 2016 20:19 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Pewnie szybciej, bo wtedy tylko kod do zeskanowania na bramce będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 31 Mar 2017 06:51 

Rejestracja: 23 Sie 2012
Posty: 22
Witam wszystkich
w połowie kwietniu wybieramy się z żonką do Bari , przylot do Włoch mamy w sobotę ok 21;00 na lotnisko im. Karola Wojtyły.
Hotel do którego musimy się dostać znajduje się w Torre A Mare (Barion Hotel Congressi) ok 30km od lotniska i stąd prośba o pomoc jak się tam najszybciej i nie najdrożej dostać żeby w nocy nie błądzić i drugie pytanie do was, jak najszybciej i najtaniej przemieszczać się z Torre A Mare do Centrum Bari ? (jedziemy na 5dni i może są jakiś bilety tygodniowe na komunikację miejską)

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group