Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 124 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 04 Paź 2021 11:12 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 235
Marcin Bartoszewski napisał(a):
Ale to standard że kierowca nie sprzedaje, zależnie od regionu masz czasami w autobusach automaty od archaicznych na monety po takie z czytnikami kart itp ale niczym dziwnym nie jest też brak automatu jak i brak zakupu u kierowcy :) ja będę za tydzień to się przekonam, póki co zastanawiam się jeszcze jak dojechać do centrum Katanii z lotniska bo latanie za kioskiem żeby kupić bilet i zaoszczędzić 3 euro nie koniecznie będzie priorytetem :)

moim zdaniem nie ma co kombinować i warto skorzystać z alibus, przynajmniej po przylocie...
zalety: przystanek tuż przy wyjściu z terminala, punktualność, częstotliwość kursowania (średnio co 25 minut od 4:40 do 0:30), możliwość kupna biletu u kierowcy (gotówka lub karta), kierowca mówiący po angielsku przynajmniej na podstawowym poziomie..
https://www.amt.ct.it/alibus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
#42 PostWysłany: 04 Paź 2021 21:53 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 309
niebieski
Ja skorzystałem z pociągu,bo nocleg miałem blisko dworca.
Lot 16:50 W6 z WAW z bagażem rejestrowanym.Przed lotniskiem znajduje się bezpłatny autobus (NAVETTA), który bezpłatnie zawozi na dworzec kolejowy Fontanarossa. .Tam są biletomaty i kasowniki.Kursuje co 10 minut z ostatniego przystanku na wschód od terminalu (tuż przed terminalem C) przed Alibusem.Bilet kolejowy na dworzec główny w Katanii kosztuje 1,90 Pociąg miałem o 20:35 i ok 10 min. stałem wyluzowany z biletem.
Góra
 Profil Relacje PM off
rpilski uważa post za pomocny.
 
      
#43 PostWysłany: 05 Paź 2021 20:04 

Rejestracja: 26 Wrz 2021
Posty: 7
Tak jak napisal wersus79 wychodzisz z terminala, idziesz w lewo pod alibusa potem prosto 150m do Ronda, za rondon 20m po prawej stronie przystanek. Bilet 1e, kierowca nie sprzedaje, czas przejazdu ok 20min do centrum. Najtansza forma transportu poza wlasnymi nogami:) Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 05 Paź 2021 20:41 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 413
niebieski
Tam gdzieś koło tego przystanku można kupić bilet bo na google tam same prywatne budynki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 06 Paź 2021 15:15 

Rejestracja: 26 Wrz 2021
Posty: 7
Nie wiem nie widzialem kiosku Tabacci w okolicach lotniska. Najlepiej przez aplikacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 12 Paź 2021 19:21 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 27
Lecę do Katanii 21.11, lądowanie 13:25.
Chciałbym ze stacji kolejowej Catania Aeroporto Fontanarossa pojechać do Syrakuz, wg strony https://www.lefrecce.it mam pociąg o 16.57.
Jak najlepiej dojść do tej stacji?
Czy ktoś może kupował na niej bilet?
Na pociągi Trenitalia można kupić bilety w ramach pakietu "bambini gratis" - dzieci za darmo do 15 roku życia z dorosłymi: https://www.trenitalia.com/en/offers/bimbi_gratis.html.
W kasie na stacji kupowałem tak bez problemu w Bari i Monopoli, natomiast nie potrafię dodać tego pakietu przy zakupie internetowym biletu...
Może ktoś podpowie, jak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 12 Paź 2021 21:09 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 235
Archeo napisał(a):
Chciałbym ze stacji kolejowej Catania Aeroporto Fontanarossa pojechać do Syrakuz,

przecież 4 posty wyżej ktoś pisał jak dojechać do tej stacji z lotniska...
co do biletów gratis dla 'bambini' nie wiem, nie korzystałem...

EDIT:
poza tym co do pociągu to ja widzę na 2 niezależnych wyszukiwarkach, że masz pociąg o 15:04 i 17:01 z tej stacji do Syrakuz... cena 7,60 eur za 1 osobę
przy 2 dorosłych + 2 dzieci to jest 23 euro łącznie.

https://www.thetrainline.com/book/resul ... 3AStandard

https://www.lefrecce.it/B2CWeb/search.d ... JF0WhbRaLa

a propos dzieci, ten pociąg do Syrakuz to 'regionale' a promocja działa tylko w tych z Freccia w nazwie lub w Intercity
The offer is valid for travel in first and second class on all Frecciarossa trains (in Business, Premium and Standard service levels) and Frecciargento, Frecciabianca and Intercity trains. Night trains and Executive service levels are not included.

na rozkładzie widzę intercity o 17:28 z catania centrale , jedzie 10 minut krócej niż 'regionale'. i oszczędność pozorna - 21 euro za 2 dorosłych + 2 dzieci, ale trzeba doliczyć koszty dojazdu do tego dworca centralnego...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 12 Paź 2021 23:22 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 27
Właśnie z tymi pociągami, to raz pokazuje o 15-tej, a raz nie:

Image
Coś widocznie zmienili, w Bari i Monopoli kupowałem na regionale, przejazd 2 dorosłych + 2 dzieci w jedną stronę 6,80 EUR:
Image
Ale też nie potrafiłem przez internet, w kasie sprzedawali bez problemu.

A o drogę do stacji pytałem o dojście, nie dojazd :)
Swoją drogą dojazd za darmo?
Dziwne, może po prostu kierowca nie dogadał się o bilet?
Włosi w takiej sytuacji potrafią mieć luz i wieźć bez biletu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 12 Paź 2021 23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 436
srebrny
Archeo napisał(a):
Właśnie z tymi pociągami, to raz pokazuje o 15-tej, a raz nie:


Pociąg pokazuje się w dni robocze, a znika w niedzielę :)
Wynik wyszukiwania, który załączyłeś, dotyczy niedzieli. Wygląda na to, że pociąg o 15:04 po prostu nie jeździ w tym dniu.
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 13 Paź 2021 07:54 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 235
Archeo napisał(a):
Właśnie z tymi pociągami, to raz pokazuje o 15-tej, a raz nie:

A o drogę do stacji pytałem o dojście, nie dojazd :)
Swoją drogą dojazd za darmo?
Dziwne, może po prostu kierowca nie dogadał się o bilet?
Włosi w takiej sytuacji potrafią mieć luz i wieźć bez biletu...


sorry, mój błąd, przeczytałem że planujesz tu przylecieć 21.10.. w listopadzie 21 wypada w niedzielę a pociągi w niedzielę jeżdżą dwa razy rzadziej...i wtedy rzeczywiście jest ten o 16:57 dopiero... co do chodzenia, to jest dystans ok 1 km, oczywiście można iść na piechotę, ale po co się tłuc z bagażami jak jest ten darmowy autobus wahadłowy - navetta? tak w ogóle to jest to świeżo wybudowana stacja kolejowa, otworzyli w marcu. nie korzystałem, czytałem tylko o niej, najprawdopodniej ten autobus-łącznik jest darmowy (jak pisał kolega wyżej), jedyne informacje jakie znalazłem to że jeździ co 10 minut i przejazd trwa 3 minuty. AMT (lokalny przewoźnik) nie ma informacji u siebie na stronie, ani o rozkładzie ani o biletach. To jest tymczasowe rozwiązanie do czasu gdy pociągną do lotniska to ich "metro"...plany mówią o 2026 , ale to tylko plany :) mogę podpytać tu Włochów czy ktoś wie czy autobus jest darmowy...
https://www.lasicilia.it/news/catania/3 ... ibili.html

a co do dojazdu do Syrakuz z lotniska, nie lepiej po prostu autobusem? interbus.it, jeżdżą co godzinę średnio, odjazd spod terminalu, 6.40 za osobę. niestety nie ma jeszcze rozkładu zimowego opublikowanego na stronie, dlatego bilety można kupować tylko do końca października... trzeba tam na stronę zajrzeć pod koniec miesiąca
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 13 Paź 2021 08:36 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 27
Jeśli ten bus to rozwiązanie "tymczasowe" to może tak być.
Wypad jest zaledwie 3-dniowy, tylko bagaż podręczny, 1km spaceru nie jest problemem, ale autobusem na pewno będzie wygodniej.
Autobusu do Syrakuz nie zauważyłem, we Włoszech dobrze mi się jeździ pociągami - dużo miejsca no i dotąd były darmowe bilety dla dzieci.
Ale popatrzę jak opublikują rozkład, dobrze mieć alternatywę.
Rozumiem, że masz kontakt z Włochami, czy mógłbym prosić o sprawdzenie, jeśli to nie jest problemem, czy faktycznie "Bimbi gratis" już nie działa na pociągi regionalne?
Mam jeszcze 2 wyjazdy do Włoch wykupione, sumarycznie byłaby to istotna informacja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 13 Paź 2021 08:47 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 235
Archeo napisał(a):
Rozumiem, że masz kontakt z Włochami, czy mógłbym prosić o sprawdzenie, jeśli to nie jest problemem, czy faktycznie "Bimbi gratis" już nie działa na pociągi regionalne?
.

jestem na miejscu, ale akurat takie informacje lepiej sprawdzać na stronach linii kolejowych a nie pytać o to Sycyliczyków :)
patrzyłem tak na szybko teraz, rzeczywiście w Puglii (po polsku: Apulia), tam gdzie byliście, dzieci do 10ego roku życia gratis
tu masz dokładniejsze info jak to jest z poszczególnych regionach ze zniżkami na dzieciaki, ale Sycylii nie widzę.. jest mowa tylko o samym dojeździe na lotnisko w Palermo.
https://www.trenitalia.com/it/html/tren ... onale.html
wklej do translatora :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Archeo uważa post za pomocny.
 
      
#53 PostWysłany: 13 Paź 2021 11:21 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 309
niebieski
Jak pisałem w poście #42 darmowy autobus wahadłowy i przystanek kolejowy Fontanarossa funkcjonują dobrze.

Podczas mojego pobytu, w tym miesiącu (7 noclegów) korzystałem m.inn. z pociągów (jak niżej połączenia) i wszystko się ładnie zgrywało,jak zaplanowałem:
Przylot i podróż Fontanarossa-Catania (3 noclegi)
Catania-Syrakuzy
Syrakuzy-Noto-Syrakuzy (1 nocleg)
Syrakuzy-Palermo (3 noclegi)
Palermo-Fontanarossa i wylot do WAW
Góra
 Profil Relacje PM off
Archeo uważa post za pomocny.
 
      
#54 PostWysłany: 13 Paź 2021 12:59 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 27
friend, harti, bardzo dziękuję za pomoc, teraz już wszystko jasne.
Góra
 Profil Relacje PM off
harti lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 18 Paź 2021 23:16 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 413
niebieski
Interbus przetestowany z Katanii do Syrakuz, Taorminy i Ragusy, o ile we Włoszech zawsze korzystam z pociągów to jednak na Sycylii póki co autokary bardzo dobrze się sprawdziły, każda z tych tras ma początek albo przejeżdża przez lotnisko co tez jest plusem dla tych co chcą z terminala bezpośrednio gdzieś jechać, przystanek jest przy samym terminalu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 28 Paź 2021 13:44 

Rejestracja: 22 Lis 2017
Posty: 48
Na lotnisku w Katanii aktualnie przeprowadzany jest remont pasa startowego.Podobno przyjmują tylko 6 samolotów na godzinę.Loty popoludniowe mają nawet po 3 godziny opóźnienia.Wpływ na to mają pewnie też potężne opady deszczu w ostatnich dniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 24 Lis 2021 19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 38
Czy ktoś przechodził z plaży pod lotniskiem na lotnisko?
Google maps pokazuje mi okrężną trasę, zastanawiam się czy faktycznie tak jest, czy może idzie to przejść krótszą trasą

Załączniki:
Katania trasa.png
Katania trasa.png [ 373.22 KiB | Obejrzany 2436 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 24 Lis 2021 19:31 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 235
@snd0cff
nie ma opcji "na skróty"
tam wszędzie są ogrodzenia, najpierw lotniska, potem bazy wojskowej, potem tereny prywatne..
trzeba iść do tego dużego ronda przy którym jest Lidl.. stamtąd można łapać autobus...
od stacji benzynowej na wysokości klubu LaCucaracha do ronda jest 1800 metrów..czyli od miejsca które zaznaczyłeś przy plaży to 2300 m.

droga do lotniska to po części trasa szybkiego ruchu, z estakadami, nie ma pobocza, nie ma chodnika.. ciężko tam iść...
Góra
 Profil Relacje PM off
snd0cff uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 08 Gru 2021 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2010
Posty: 324
Loty: 85
Kilometry: 133 834
niebieski
B1916 napisał(a):
Też próbowaliśmy podróżować 538 albo 524 z okolic tego rondka, ale 22 grudnia w niedzielę, spędziliśmy tam blisko półtorej godziny (ok.13:45-15:15) i nie przyjechał żaden autobus :evil: Jeśli ktoś chce zaoszczędzić te 2,5 czy tam 2,8 Euro to..... ok. :?
Dla mnie to była żenująca strata czasu i w końcu powrót pod terminal i Alibus za 4 Euro.
Ale potwierdzam, że zdecydowanie łatwiej dojść z terminala do rondka na wprost wyjścia, niż do ronda z czerwonym samolotem.
Powodzenia!


My mieliśmy podobną sytuację. Czekaliśmy w niedzielę (5.12) około pół godziny na przystanku linii 524 (tym, o którym pisał wersus79 na stronie 2) i nie przyjechał żaden autobus. Żona i dziecko były niecierpliwe, więc wróciliśmy się pod lotnisko (około 5min spaceru) i pojechaliśmy Alibusem. Jako, że wysiadaliśmy na pierwszym przystanku w centrum (Archi) cenę 4 euro uważam za złodziejską do kwadratu.

W drugą stronę nie daliśmy się naciągnąć, chociaż panowie na zajezdni Borsellino sami sugerują, że na lotnisko to najlepszy Alibus. Kiedy spytałem, o której będzie 524 to jeden z panów wyjął karteczkę z odręcznymi notatkami i powiedział, że mniej-więcej o tej godzinie :) Wyjechaliśmy kilka minut później niż "rozkład", bilet można było kupić u kierowcy oraz u panów na zajezdni w cenie 1E. Sam transport trwał może z 10 minut, bo pierwszym przystankiem na jakim się zatrzymał (na nasze żądanie) to była właśnie Via Fontannarossa. Ogólnie 524 jeździ w pętli więc przystanek, o którym była mowa jest tym zarówno do wsiadania (do miasta) jak i wysiadania (na lotnisko).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 23 Gru 2021 18:00 

Rejestracja: 06 Kwi 2017
Posty: 78
Hej mam pytanie, lądujemy w Katanii w niedzielę 26.12 o 20:45, linie 538 oraz 524 już nie jeżdżą o tej godzinie, pokazuje tylko linię L-EX https://www.amts.ct.it/mappa-delle-linee?percorso=L-EX# czy za nią płaci się jakoś więcej niż za standardową czy 1euro? Bo tylko ta jeździ oprócz alibus w niedzielę po 21:00
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 124 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group