Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 124 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 23 Paź 2022 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2019
Posty: 210
Czy jest dla tej części świata aplikacja transportowa (linie, rozkłady, śledzenie etc.) tego typu, jak ta Promotu na Chorwacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#82 PostWysłany: 23 Paź 2022 21:04 

Rejestracja: 06 Lip 2022
Posty: 7
maarcin1938 napisał(a):
Cześć,
Mam prośbę wrzuciłby ktoś pinezke w ktorym miejscu można kupić bilet na autobus 524 z lotniska na Piazza Paolo Borsellino ?

Ewentualnie mozna bilet kupic u kierowcy ?

Możesz kupić u kierowcy. Ale jest jeden drobny warunek. Musisz doczekać się autobusu. Te zaś w okolicach lotniska jeżdżą, jak i kiedy chcą. Ale w końcu zawsze przyjeżdżają :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 05 Sty 2023 11:33 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Widzę, że autobus wahadłowy z lotniska na PKP przy lotnisku już nie jest za darmo, a kosztuje 1 EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 05 Sty 2023 11:59 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
1 stycznia jeszcze był za darmo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 08 Sty 2023 18:52 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Alibus dzisiaj (7 stycznia) ok. 7.00 rano z centrum (z dworca na Piazza Borselino) na lotnisko był totalnie zatłoczony. Kierowca chciał już zostawić kilka osób na przystanku, ale ostatecznie wszyscy się wepchnęli prawie na siłę.
Myślę, że to może być dość częste, bo ok. 9.00 i zaraz po odlatuje sporo samolotów - Ryanair i Wizzair do Krakowa, Ryanair do Katowic i chyba 3 wewnętrzne loty - więc pasażerowie się kumulują. Lotnisko też zatłoczone, spore kolejki do kontroli bezpieczeństwa.
Szczęśliwie jest alternatywa, bo w okolicy przystanku kręcą się taksówkarze i proponują kurs na lotnisko za 10 euro za dwie osoby, czyli niewiele drożej (Alibus kosztuje 4 euro).
Ewentualnie można próbować łapać Alibusa gdzieś wcześniej na jego trasie przez centrum - mapka jest tu https://www.amts.ct.it/mappa-delle-line ... rso=ALIBUS
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 10 Sty 2023 01:51 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 233
meczko napisał(a):
Alibus dzisiaj (7 stycznia) ok. 7.00 rano z centrum (z dworca na Piazza Borselino) na lotnisko był totalnie zatłoczony. Kierowca chciał już zostawić kilka osób na przystanku, ale ostatecznie wszyscy się wepchnęli prawie na siłę.
Myślę, że to może być dość częste, bo ok. 9.00 i zaraz po odlatuje sporo samolotów - Ryanair i Wizzair do Krakowa, Ryanair do Katowic i chyba 3 wewnętrzne loty - więc pasażerowie się kumulują. Lotnisko też zatłoczone, spore kolejki do kontroli bezpieczeństwa.
Szczęśliwie jest alternatywa, bo w okolicy przystanku kręcą się taksówkarze i proponują kurs na lotnisko za 10 euro za dwie osoby, czyli niewiele drożej (Alibus kosztuje 4 euro).
Ewentualnie można próbować łapać Alibusa gdzieś wcześniej na jego trasie przez centrum - mapka jest tu https://www.amts.ct.it/mappa-delle-line ... rso=ALIBUS

a dlaczego nie pojechaliście pociągiem? kosztuje połowę tego co Alibus , dokładniej 2,10 euro.. jedzie 8 minut i rano w sobotę jest jeden o 6:01, 6:35 i 7:20.. dojazd z Catania Centrale do Catania Fontanarossa i tam można już te kilkaset metrów przejść jeśli się nie ma tony bagażu (bo jak z dużym bagażem to tam jest 'shuttle bus' na tym dystansie)..
a spacerkiem to jakieś 10 minut od stacji Fontanarossa do lotniska.. plus jest taki że nigdy nie stoi w korku i zawsze są miejsca..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 11 Sty 2023 15:57 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Mieliśmy przystanek Alibusa pod nosem, a do pociągu dłuższy spacer.

Ale zgadzam się, że pociąg to sensowna opcja dla nocujących bliżej dworca. A jeszcze bardziej dla tych nocujących poza Katanią, którym zgra się z przylotem/odlotem pociąg bezpośrednio z/do ich miejsca docelowego. My skorzystaliśmy w drugą stronę - nocowaliśmy w Riposto, z lotniska zamiast jechać najpierw do Katanii pojechaliśmy pociągiem prosto do Giarre-Riposto za 4.20 czy 4.60 za całą trasę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 10 Lut 2023 15:09 

Rejestracja: 25 Kwi 2013
Posty: 12
Moje przemyślenia po wczorajszym powrocie z Katani dotyczące dojazdu do miasta:

Jeżeli ktoś chce podróżować komunikacją miejską to polecam instalację aplikacji AMTS Catania i zakup biletu 90minutowego (1Euro) lub całodniowego (2,5 Euro).
Bilet po zakupie należy aktywować w aplikacji.
Autobusy AMTS faktycznie jeżdżą dość chimerycznie - nie trafiło nam się żeby którykolwiek jechał zgodnie z rozkładem.

Polecam udać się na przystanek albo obok ronda z czerwonym samolotem albo obok ronda bliżej lotniska.
W Katanii w tej części nie ma chodników, więc chodzi się przy krawędzi jezdni.
W ogóle to ciekawe są zwyczaje, bo nawet jak są przejścia dla pieszych to należy uważać na samochody, a miejscowi przechodzą gdzie popadnie, również na czerwonym świetle.

7 lutego czekaliśmy dość długo na autobus nr 538 ale w końcu nadjechał. Od miescowych dowiedzieliśmy się natomiast że 524 "dzisiaj nie jeździ". Niestety ciężko znaleźć Włocha mówiącego po angielsku ale można wydedukować co mówi w ojczystym języku.

Załączniki:
lotnisko dojazd Katania.JPG
lotnisko dojazd Katania.JPG [ 152.54 KiB | Obejrzany 1546 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#89 PostWysłany: 19 Lut 2023 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 311
Loty: 24
Kilometry: 30 926
niebieski
Witajcie. Czy jest jakaś sensowna opcja dostania się w niedziele na lotnisko wczesnym rankiem. Wizz odlatuje o 6.10 a widzę ze pierwszy autobus z centrum odjeżdża około 5
Czy pozostaje tylko taxi lub własne nogi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 23 Lut 2023 13:36 

Rejestracja: 25 Kwi 2013
Posty: 12
Proponuje nocleg w okolicach lotniska i przejście na piechotę wcześnie rano.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 06 Kwi 2023 17:46 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Mój samolot przylatuje 00:30. Autobusy już wtedy nie jeżdżą, to rozumiem, że pozostaje taxi. Czy ktoś się orientuje jaki jest koszt do centrum Katanii? Na necie jest spory rozrzut , a pytam o doświadczenie w tej kwestii ;) Ubery i Bolty podobno nie funkcjonują.
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 17 Maj 2023 08:05 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 236
Loty: 38
Kilometry: 88 050
niebieski
Czy ALIBUS startuje i kończy trasę na lotnisku robiąc taka rundę dookoła ?
Mapa przystanków na to wskazuje ale wole się upewnić .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 31 Maj 2023 22:54 

Rejestracja: 22 Kwi 2019
Posty: 7
Loty: 31
Kilometry: 41 706
Moje doświadczenia z dwukrotnymi podróżami autobusem na relacji lotnisko <-> Piazza Borsellino w ostatnim czasie:
- dojście z lotniska do pętli autobusowej Capolinea Parcheggio Fontanarossa (ok. 1 km, 15 min. spaceru) od teraz jest dużo przyjemniejsze, bo właśnie wybudowano nowy chodnik prowadzący od wyjścia z terminala do ronda z Via Fontanarossa -> dalej połączenie do centrum autobusem L-EX - odjazd punktualny
- powrót L-EX do tego samej pętli jw. i udało mi się złapać od razu autobus 524S, który podwozi bezpośrednio pod wejście do terminala
- innym razem: 524 spod lotniska (przystanek Fontanarossa Goretti) opóźniony o 15 minut, a zaraz za nim przyjechał 538
- powrót z Piazza Borsellino 538 na lotnisko - odjazd z pętli punktualny

Kierowcy autobusów nie sprzedają biletów - można je kupić w automatach na pętlach albo w apce jak pisano wcześniej.
Kasowniki w autobusach działały rzadko.

Wśród miejscowych zasłyszałem informację, że w razie ew. kontroli, kontrolerzy oferują zakup biletów bezpośrednio u nich - w szczególności zakłopotanym turystom. Nie natrafiłem na kontrolę, więc nie potwierdziłem tego osobiście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 16 Lip 2023 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2019
Posty: 210
Jak najprościej w dniu roboczym dostać się w okolice centrum Katanii (dokładnie via bastione s.giovanni) przylatując po 15-tej? Alibus, pociąg, czy może taksówka? Jechał może ktoś ostatnio i może podać ceny każdej z podanych opcji?
Alibus ktoś pisał, że spod lotniska za 4 euro/os.
Pociąg podobno 1 euro/osoba.
A taksówka?
Dla trzech osób, jakby co.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 16 Lip 2023 14:26 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
Pieka napisał(a):
Pociąg podobno 1 euro/osoba.
Pociąg kosztuje 2,10 EUR ze stacji Catania Aeroporto Fontanarossa, na którą dostaniesz się albo z buta (1 km), albo shuttle busem za 1 EUR (kiedyś bezpłatny).
Góra
 Profil Relacje PM off
Pieka uważa post za pomocny.
 
      
#96 PostWysłany: 16 Lip 2023 18:58 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 233
tylko że teraz na trasie: stacja Catania Aeroporto - stacja Catania Centrale jeździ też zastępcza komunikacja autobusowa (w tej samej cenie co pociąg), i pociąg jedzie dosłownie 6 minut, a autobus 25, wg planu, a jak jest korek to może być x2 dłużej.

ALIBUS spod lotniska jeździ co 25 minut i pierwszy przystanek ma przy wejściu do portu, nazywa się Archi, rzut beretem od "starówki", od dworca kolejowego jest dalej.
tu rozkład: https://www.amts.ct.it/mappa-delle-line ... rso=ALIBUS

pociągi radzę samemu sprawdzić na: https://www.lefrecce.it/
widać na poniższym obrazku, że w dzień powszedni przy przylocie o 15ej, mamy pociąg o 15:22 (raczej nie ma szans żeby zdążyć), a kolejny jest 1,5 godziny później, w międzyczasie są też autobusy.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pieka uważa post za pomocny.
 
      
#97 PostWysłany: 16 Lip 2023 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2019
Posty: 210
Ślicznie dziękuję.
Wygląda na to, że najtaniej i najszybciej byłoby pociągiem. W tym przypadku też mają taką aplikacje jak AMTS, w której można kupić bilety? Czy może lepiej w automacie na dworcu lub u konduktora?

Alibusem chyba najłatwiej, bo od razu z lotniska, prawda? Z kolei jest wolniej i może wpakować się w korek i wtedy już mega długo, czy to dotyczy tylko tych powiedzmy podmiejskich?

Taksówka według właścicielki miejscówki 20-30 euro, więc jak za 5 km, to niestety tanio nie jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 16 Lip 2023 19:27 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
Na świeżo bo dopiero wróciłam
Alibus kosztuje 4€, bilety albo u kierowcy albo w automacie przed przystankiem. Co dziwne, kierowca krzyczał na ludzi z biletami z automatu, zabrał im (bez skasowania, więc możliwe, że potem odsprzeda?). W autobusie ścisk i brak klimy (ale to wina ludzi, bo wchodzi się tylko pierwszymi drzwiami i już stoją cioły i się nie suną).
Wracałam z kolei pociągiem, bo miałam dłuższą trasę i wyszło najkorzystniej cenowo dla nas. Bilet z Catania Centrale kosztuje zaś 3.1 €, można kupić w automacie na stacji, wybiera się przystanek CATANIA AEROPORTO FONTANAROSSA BUS, jedna stacja, wysiada się na Fontarossa Aeroporto, zaraz obok jest autobus na lotnisko (jeździ co 10 min, kierowca nie sprawdzał biletów, ale nie wiem czy to reguła). Całość z przesiadką zajmuje ok 20 min. Część ludzi szła na piechotę od stacji Fontarossa na lotnisko.
@harti żadnej komunikacji zastępczej ani korków nie było.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
tarman lubi ten post.
Pieka uważa post za pomocny.
 
      
#99 PostWysłany: 16 Lip 2023 21:06 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 233
katka256 napisał(a):
.
@harti żadnej komunikacji zastępczej ani korków nie było.

wkleiłem rozkład, część kursów jest wykonywana autobusami podstawianymi przez kolej, i bilet kosztuje tyle samo co pociąg, tylko zamiast 6 minut jedzie 25 (planowo)
jestem w Katanii regularnie co miesiąc / dwa i zdarzało mi się jechać właśnie autobusem zastępczym
sam kupuję ten bilet za 2,10, bo Navetta (busik kursujący między stacją a lotniskiem) to czasami tam stoi, czasami nie, takie jest południe Włoch :)
a te 10 minut spacerkiem jak się nie ma wielkiego bagażu to żaden problem, szczególnie że są nowo zrobione chodniki na odcinku gdzie wcześniej ich nie było.

przy okazji, nie polecam automatu biletowego przy przystanku Alibus na lotnisku, mi raz pobrał pieniądze z karty i nie wydał biletu i to samo słyszałem od innych osób.
a propos korków to raz trafiłem, że z pętli na Piazza Borsellino do lotniska jechał grubo ponad godzinę, w godzinach 17-18, lepiej wybierać pociąg na powrót w godzinach szczytu.

chodzi o ten chodnik, odcinek między rondem a budynkiem lotniska
Image

@Pieka ja bilety na pociąg kupuję albo w automacie na dworcu albo w aplikacji TheTrainLine, pamiętaj że te papierowe trzeba skasować na dworcu, choć jak zapomnisz to oni są raczej wyluzowani pod tym względem... "a, znowu turysta :D"
Góra
 Profil Relacje PM off
tarman lubi ten post.
 
      
#100 PostWysłany: 12 Sie 2023 16:07 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
A czy dla 5 osób do centrum Katanii to bardziej opłaca się taksówkę brać w środku dnia (no i czy takowe stoją w okolicy lotniska, bo to większe auto musi być) czy... - no właśnie: co najlepsze/najtańsze? Bo jak na Alibusa mam wydać 32 EUR RT, to już chyba wolałbym z buta, ale rodzina niekoniecznie będzie zadowolona ;)
Te autobusy 524 i 538 to wciąż są za 1 EUR, czy może coś źle wyczytałem z wątku? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 124 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group