Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 128 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bułgaria - covid
#1 PostWysłany: 13 Sie 2020 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Wydaje się, że Bułgaria jest obecnie w miarę bezpieczna dla podróży jeśli chodzi o ograniczenia związane z pandemią.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#2 PostWysłany: 13 Sie 2020 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Wróciłem półtora tygodnia temu że Słonecznego Brzegu i potwierdzam, można odpocząć zapominając o wirusie:)
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#3 PostWysłany: 13 Sie 2020 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Potwierdzam, byłem 11 lat temu i widzę dużą zmianę na lepsze, obostrzenia podobne jak u nas, więc nie ma problemu z dostosowaniem,
przy okazji małe porównanie, kolacja na 2 osoby, owoce morza i picie ok 60 zł, Larnaka ponad 100 zł, Cagliari 170 zł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#4 PostWysłany: 13 Sie 2020 15:41 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
kostek966...hmm tak tylko BTW ...porównujesz morze do jeziora i stąd ta różnica cen. Co by nie było wolę Śródziemne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#5 PostWysłany: 13 Sie 2020 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Z tych 3 wyjazdów, jednak najbardziej podobała nam (+żona) się Bułgaria, najmniej Cypr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#6 PostWysłany: 13 Sie 2020 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
@kostek966 BG jest b. fajna, ale gdy już będzie można zajrzyj do Cypru Pn. , nie pożałujesz ??
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#7 PostWysłany: 15 Sie 2020 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 425
Loty: 108
Kilometry: 129 341
srebrny
wtak napisał(a):
Wydaje się, że Bułgaria jest obecnie w miarę bezpieczna dla podróży jeśli chodzi o ograniczenia związane z pandemią.


potwierdzam, jeśli chodzi o wnętrze kraju (nad morzem nie byłem w tym roku). ja się tam czułem bardzo bezpiecznie (zresztą nie tylko pod kątem korony). I w górach prawie zero ludzi - na szlaku na Musałę w połowie lipca było chyba 10 osób przez 6h :D
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#8 PostWysłany: 16 Sie 2020 21:21 

Rejestracja: 23 Lis 2016
Posty: 210
Jutro rano mam wylot do Burgas, dopiero dostałem taki e-mail, a teraz nie mam jak wydrukować. Ktoś z Was mógłby w miarę szybko odp czy koniecznie trzeba to wydrukować? Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#9 PostWysłany: 16 Sie 2020 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
@Alexis93
Dwa tygodnie temu dostałem to samo ale nikt tego na miejscu nie zbierał więc raczej nie masz o co martwić się. Jak trzeba coś wypełnić to dostaniesz w samolocie ale obstawiam, że nie zmieniło się nic. Na powrocie do Polski będziesz musiał wypełnić taki papier.
Udanej podróży :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Alexis93 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#10 PostWysłany: 25 Sie 2020 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 424
HON fly4free
Jestem świeżo po powrocie ze Słonecznego Brzegu/Nessebaru, więc wrzucę kilka swoich spostrzeżeń.
Na wstępie dodam, że dwa lata temu byłem w Słonecznym Brzegu w tym samym terminie (nawet data wylotu się zgadzała), więc łatwiej jest mi porównywać sytuację na miejscu do świata przed covidem.

W punktach:
1) Jak wspominał @panprofesor82 to prawda, że można odpocząć zapominając o wirusie. Szczerze mówiąc, to gdybym się właśnie wybudził ze śpiączki na terenie Słonecznego Brzegu, to nawet bym się nie zorientował, że jest jakaś światowa pandemia :) Bułgarzy na miejscu żyją tak, jakby wirusa nie było. Maseczek nie przestrzega prawie nikt, w przestrzeniach zamkniętych typu sklepy klienci wchodzą i kupują bez maseczek, obsługa w większości też nie ma - a jak ma to albo pod ustami albo pod brodą. W hotelu tylko na śniadaniu widziałem pracowników w przyłbicach (bez samoobsługi), recepcja za pleksi bez maseczek, ale po całym obiekcie poruszali się bez.
Oczywiście wszędzie porozwieszane wywieszki z obowiązkowym noszeniem maseczek na twarzy.
Tam nawet na lotnisku co najmniej połowa pracujących ludzi miała maseczki pod nosem.
2) Na miejscu maseczki noszą w zasadzie tylko turyści - i to w większości chyba z przyzwyczajenia przepisami we własnym kraju. Nie mogłem się przyzwyczaić do widoku klientów, którzy zakładali maseczki wchodząc do sklepu i obsługi, która tych maseczek w ogóle nie miała - odwrotna sytuacja niż u nas w Polsce.
Szczerze mówiąc nie należę do osób szczególnie bojących się koronawirusa, ale aż mnie zatrwożyło jak na stoisku z lodami, facet nakładający lody brał rożka wkładając dłoń do środka i tak łapiąc (!). Oczywiście bez rękawiczek, maseczki i z setką obsłużonych każdego dnia klientów - i to się powtarzało w kilku różnych punktach. Przezornie prosiłem o plastikowy kubeczek, na szczęście był wieczkiem do dołu, więc nikt nie wkładał brudnych palców do środka.
3) W bardzo polecanej tu na forum restauracji White Rose w Nessebarze (słusznie, jedzenie znakomite) wszystkie kelnerki (czyli około 6 na zmianie) nosiły maseczki pod brodą, a byłem dwa razy, więc to nie kwestia dnia. Zakładam, że to pewnie z obawy przed ichniejszym sanepidem, w razie czego założyłyby normalnie, bo jak wg mnie jak mają tak nosić, to już mogłyby sobie to całkowicie darować, szkoda uszu.
4) Ludzi jest sporo, wieczorami na głównym deptaku robi się mały tłum. Niemniej jednak, jakbym miał to porównywać do sytuacji sprzed dwóch lat, to wydaje mi się, że jest mniej więcej o 50% mniej turystów. Wreszcie wieczorem da się przejść głównym deptakiem, a nie czuć się jak na jakimś koncercie z tłumem wokół.
5) Mniej więcej 10-15% sklepów/straganów zamknięta.
6) Jakiegoś specjalnego spadku cen w sklepach nie widziałem, raczej podobne ceny sprzed dwóch lat, może trochę drożej (co wynika z samej inflacji).
7) Na plażach dystans jest, ale plaże mają spore, a turystów mniej, więc to naturalne.
8) Turyści głównie krajowi, czyli Bułgarzy, dwa lata temu nie miałem poczucia, że są aż tak dominującą grupą. Oprócz tego Polacy, Rosjanie, Rumuni i Niemcy (aczkolwiek na pewno mniej niż w poprzednich latach), inne nacje nie rzuciły mi się jakoś w oczy.

Podsumowując - wyjazd z mojej perspektywy udany, nastawiałem się na spokojne plażowanie i cel został zrealizowany.
Zastanawia mnie tylko, jak to się dzieje, że w takim Słonecznym Brzegu/Nessebarze nikt nie dba o maseczki i środki ostrożności, a przypadków jest znacząco mniej niż w Hiszpanii, w której o to się mocno dba (i mam tutaj na myśli ilość przypadków na 100k mieszkańców).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#11 PostWysłany: 25 Sie 2020 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Jak nie zamkną granic lub nie wprowadzą kwarantanny to chyba trzeba we wrześniu pojechać tam jeszcze raz na zakończenie sezonu. Nie ma sensu bujać się z jakimiś testami lub obostrzeniami na południu Europy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#12 PostWysłany: 26 Sie 2020 15:41 

Rejestracja: 03 Lip 2020
Posty: 9
@BB108
Dzięki za wyczerpujący i przydatny opis. Lecimy do Słonecznego Brzegu 28.08, powrót mamy 04.08. Modlę się tylko, by rząd nie wpadł na znakomity pomysł zamknięcia lotów do Bułgarii 1 września, żebyśmy tam pięknie utknęli...

Co do ostatniego pytania moja odpowiedź jest taka: Hiszpanie zrobili 182k testów na milion mieszkańców, a Bułgarzy 50k na milion, a więc i koronawirusoosób mają mniej. Hiszpanie sami przyznają, że co najmniej 70% potwierdzonych koronawirusoosób przechodzi wirusa bezobjawowo (gdyby przetestowali wszystkich to by było chyba 95%), w Bułgarii jest to samo tylko robią mniej testów to się mniej osób dowiaduje, że ma tą straszną chorobę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#13 PostWysłany: 04 Wrz 2020 21:37 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
W Burgas na lotnisku nadal nie ma żadnych kontroli i nikt nie zbiera formularzy. Autobusy do miasta jeżdżą normalnie. Maseczki w autobusie miała tak z połowa miejscowych. W mieście chyba tylko w supermarkecie w miarę wszyscy mieli je włożone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#14 PostWysłany: 06 Wrz 2020 08:05 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
To jeszcze kilka obserwacji:
- autobusy jeżdza według normalnych rozkładów a nie jakichś covidowych,
- w autobusach połowa ludzi w maskach, kierowcy bez masek - chyba nie ma nakazu?
- w superkarketach maski obowiazkowe, w mniejszych chyba zaleźnie od zdania właściciela
- w Nessebarze ludzi trochę było, ale żadnych tłumów
- maski obowiazkowe przy zwiedzaniu kościołów
- stateczki Nessebar - Słonrczny Brzeg kursuja normalnie po 10 lewa, popytu nie ma bo płynęliśmy w 6 osób
- w Słonecznym na plaży i deptaku tłumy, nie wyobrażam sobie jak tu jest bez epidemii ?
- nikt nie dezynfekuje leżaków ani stolików na plaży - zestaw 2 plus parasol po 12 lewa
- w Burgas na głównym deptaku tłumy, nikt nie przejmuje się dystansowaniem
- poranne taxi z centrum Burgas na lotnisko dość tanie bo 13 lewa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#15 PostWysłany: 09 Wrz 2020 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 424
HON fly4free
Misiatek napisał(a):
w Słonecznym na plaży i deptaku tłumy, nie wyobrażam sobie jak tu jest bez epidemii ?

Mniej więcej dwa razy więcej ludzi niż to co widziałeś. Przejście całym deptakiem potrafiło zająć godzinę, mimo że to stosunkowo krótki odcinek, szło się tak jakby się wychodziło z jakiegoś koncertu/stadiony :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#16 PostWysłany: 02 Gru 2020 07:16 

Rejestracja: 01 Lut 2015
Posty: 151
Z tego co widzę w Bułgarii jest teraz miękki lockdown. Jak sprawa wygląda obecnie z przemieszczaniem i zakwaterowaniem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#17 PostWysłany: 02 Gru 2020 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 858
niebieski
@przem44 https://sofiaglobe.com/2020/11/25/covid ... vember-27/

https://www.gov.uk/foreign-travel-advic ... oronavirus tutaj twierdzą, że nie ma żadnego zakazu przemieszczania się; maseczki wewnątrz, a na zewnątrz tam gdzie nie można zachować 1,5 dystansu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
przem44 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#18 PostWysłany: 02 Gru 2020 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Sorry, że się wtrącam, ale te ostatnie 2 wpisy były tak nieczytelne, że mało co nie kupiłem biletu do SOF - bez YQ, czyli zmiana +135 zł

Przemieszczanie się i zakwaterowanie to jest tylko kawałek podróżowania. Kiedy byłem w Bułgarii niecały miesiąc temu wszystko było cacy - wszystko co potrzebne było otwarte.

Już raz przeżyłem zwiedzanie przy zamkniętych knajpach (częściowo zamkniętych bo z otwartymi ogródkami) w Irlandii i stwierdzam, że to jest niefajne. W Dublinie było wtedy do kilkunastu stopni, a na słońcu nawet więcej.

Przy temperaturze około 0 spożywanie posiłków na dworze (nawet nie w ogóródkach) jest mało przyjemne. Czytając przepisy literalnie w hotelu też jeść nie można

"only deliveries or meals for home and office are allowed."
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#19 PostWysłany: 13 Gru 2020 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lip 2015
Posty: 78
Loty: 219
Kilometry: 383 719
Lecę 17 tego, oglądając kamery online to jest tam normalnie, maski noszą niektórzy, jarmarki Bożonarodzeniowe są. Ja uciekam w góry, a tam rządzi się to trochę innymi prawami, ale i tak w Sofii będę to dam znać co i jak.
_________________
https://niedzwiedzik.pl/
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#20 PostWysłany: 17 Gru 2020 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lip 2015
Posty: 78
Loty: 219
Kilometry: 383 719
Na dzień 17 grudnia 2020 w Bułgarii (Sofia) jest jak było w wakacje, knajpy chodzą (właśnie raczę się Zagorką), jedzenie pyszne. W transporcie maseczki, w sklepach maseczki, na zewnątrz jak jest 1,5 m odległości od drugiej osoby to nie trzeba mieć maseczek (praktycznie na zewnątrz sie nie nosi). Rzutem na taśmę udał się nam wypad, jutro śmigamy w góry.
_________________
https://niedzwiedzik.pl/
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 128 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group