Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 128 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#41 PostWysłany: 16 Maj 2021 18:33 

Rejestracja: 29 Mar 2013
Posty: 31
A ten w medicover za 142,50?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#42 PostWysłany: 19 Maj 2021 16:05 

Rejestracja: 29 Mar 2013
Posty: 31
Witam. Czy ktoś ma wiedzę jak jest traktowane polskie zaświadczenie o pełnym zaszczepieniu z kodem QR przez służby na lotniskach podczas lotu do Bułgarii? Pytam, bo rozporządzenie MZ Bułgarii wymaga nieco więcej danych niż te umieszczone na zaświadczeniu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#43 PostWysłany: 23 Maj 2021 11:16 

Rejestracja: 26 Gru 2010
Posty: 157
Hej
Rowniez interesuje mnie powyzsza kwestia, czy ktos lecial w maju na podstawie nsszego potwierdzenia szczepien z IKP?
Planuje pierwszy lot GDN-BOJ 13/06 i nie chce odbic sie od scianay....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#44 PostWysłany: 23 Maj 2021 18:14 

Rejestracja: 29 Mar 2013
Posty: 31
Dostałem odpowiedź z Ambasady Bułgarii:
Szanowny Panie

W odpowiedz na pana mail, niniejszym proponuję, aby pan miał przy sobie wszystkie trzy dokumenty, które wystawia polski system zdrowia, mianowicie:
1. Z Internetowego Konta Pacjenta można wydrukować Poświadczenie przyjęcia szczepionki na Covid-19 i
2. Potwierdzenie szczepienia z kodem QR.
3. Dodatkowo, potrzebna jest karteczka, którą otrzymał pan w punkcie szczepień (na niej jest imię, nazwisko oraz nr serii i nazwa podanej szczepionki).
Na każdym z trzech dokumentów jest informacja, która jest wymagana przez władze Bułgarii i jest zawarta w Rozporządzeniu ministra zdrowia Bułgarii.
Jeżeli będziie miał pan dodatkowe pytania, proszę o kontakt mailowy.

Z poważaniem,
Nikolay K.
Radca Ambasady Bułgarii w Warszawie
Narodowe Przedstawicielstwo Turystyczne
Aleje Ujazdowskie 33/35, 00-540 Warszawa
Tel.: 515410461


Ostatnio edytowany przez klapio, 23 Maj 2021 18:32, edytowano w sumie 1 raz
Dane osobowe
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#45 PostWysłany: 24 Maj 2021 16:11 

Rejestracja: 26 Gru 2010
Posty: 157
Czyli interpretacja dowolna wiec trzeba sie zaopatrzyc we wszystko powyzsze + poprosic rodzinnego o podpisanie zaswiadczenia zawierajacego punkt w punkt to czego wymagaja Blugarzy wg ich rozporzadzenia. Nastepnie troche szczescia aby nie trafic na zadnego filozofa przy gate.

Jeisli ktos ma lot w najblizszych dniach, prosba o info jak to rzeczywiscie wyglada.

PS wg oficjalnych info na stronie LOT wjazd tylko z negatywnym PCR, co jest oczywiscie kompletna bzdura.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#46 PostWysłany: 31 Maj 2021 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2120
platynowy
W6 w ostatnią majową sobotę BER-VAR. Na BER nie było żadnego sprawdzania pod kątem testów/szczepień. Na VAR za kontrolą paszportową dwie panie w jasnych kitlach sprawdzały. Rzut okiem na mój „test” trwał 1 i 1/3 sekundy :D

W bg wszystko OK prócz pogody.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
greg2014 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#47 PostWysłany: 01 Cze 2021 07:10 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
A jak z noszeniem maseczek na zewnątrz?
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#48 PostWysłany: 01 Cze 2021 08:13 

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 380
Loty: 139
Kilometry: 183 310
niebieski
@Pudelek

wg. przepisów trzeba nosić w tłumie gdzie nie da się zachować 1,5 m dystansu od innych.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#49 PostWysłany: 01 Cze 2021 10:48 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Czyli tak jak w Polsce. Dziękuję za odpowiedź :) Kwestia noszenia maseczek na zewnątrz może być decydująca w tym roku jeśli chodzi o wybór kraju ;)
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#50 PostWysłany: 01 Cze 2021 19:06 

Rejestracja: 26 Gru 2010
Posty: 157
Ok, czyli wiemy jak wyglada wylot z BER. Czekamy zatem na info kogos, kto wylecial z PL. Jesli bede pierwszy to dam znac 13/06
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#51 PostWysłany: 08 Cze 2021 21:36 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 416
srebrny
Jestem w Burgas.Wylot z Krk. Sprawdzane jedynie certyfikaty /ozdrowieńcy i zaszczepieni/
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#52 PostWysłany: 08 Cze 2021 21:44 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Dla zaszczepionych certyfikat z IKP wystarczył czy było potrzebne coś jeszcze ?
Na lotnisku w Burgas było to jakoś kontrolowane ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#53 PostWysłany: 09 Cze 2021 05:39 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 416
srebrny
Tylko certyfikat sprawdzaja. Kilka stanowisk/stolików. Szybko i sprawnie 10/15 minut i cały samolot sprawdzony.
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#54 PostWysłany: 09 Cze 2021 07:21 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
@miro13 Nie orientujesz się jak z dziecmi (10 lat) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#55 PostWysłany: 09 Cze 2021 19:51 

Rejestracja: 26 Gru 2010
Posty: 157
A czy ktos spotkalem sie z dokumentem, ktory nazywa sie Self-risk travel declaration?
Znalazlem cos takiego online, niby jako wymagany do przekroczenia granicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#56 PostWysłany: 09 Cze 2021 20:04 

Rejestracja: 30 Wrz 2017
Posty: 27
Loty: 166
Kilometry: 271 855
golab napisał(a):
A czy ktos spotkalem sie z dokumentem, ktory nazywa sie Self-risk travel declaration?
Znalazlem cos takiego online, niby jako wymagany do przekroczenia granicy.


Jestem obecnie w Bułgarii. Deklaracja, o której wspominasz, już nie jest wymagana. Obowiązywała ona w zeszłym roku.
Góra
 Profil Relacje PM off
golab lubi ten post.
golab uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#57 PostWysłany: 11 Cze 2021 05:13 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 416
srebrny
@samaki9 spotkałem rodaka z dziećmi i na lotnisku pokazywał testy antygenowe przetłumaczone na anglelski, które później zabrano, więc moźe warto mieć x 2 @tomaszl75 ja miałem certyfikaty wydrukowane.
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#58 PostWysłany: 17 Cze 2021 02:58 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 218
niebieski
Odświeżę temat .Ostatni weekend tj 12/13.6. lot Kraków Burgas Kraków
Wylot z Krakowa : musimy przejść kontrole w check-in i tu od razu informacja są otwarte trzy stanowiska na wszystkie loty danego poranka Ryanair i warto byś wcześniej bo musimy poczekać na kontrolę dokumentów nie zależnie czy z bagażem nadawanym czy z plecakiem. Sprawdzany certyfikat lub test dokładnie z datą testu szczepienia ( kontrola wzrokowa bez elektroniki-na razie ) . Po przylocie do Burgas każdy zostaje sprawdzony ( kontrola sanitarna) mając certyfikat zaszczepionego zostaje on ( wydruk) zatrzymany tz odebrany ( no spx przecież to wydruk można kopię tworzyć) kto ma test np antygenowy też wydruk zostaje zatrzymany.Nie wiem po co ale służby sanitarne zatrzymują od każdego wydruki czy to certyfikat czy szczepienie ( na dzień 12.6.2021 wszystko odbywa się "wzrokowo" bez aplikacji rządowych.)
Powrót do PL mierzenie temperatury przed security .Na lotnisku w Burgas nie są są akceptowalne elektroniczne kary BP i przy check-in wydrukują nam za free .....ale za to sprawdzą dokładnie podręczny bagaż czy mieści się w sizer .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#59 PostWysłany: 18 Cze 2021 16:49 

Rejestracja: 26 Gru 2010
Posty: 157
Teraz z mojego doswiadczenia. Lot 13/06 GDN-BOJ. W moim przypadku sprawdzany tylko certyfikat szczepienia UE w pdf na telefonie. Po przylocie do BOJ tak samo. Wiecej czasu zajelo Pani w BOJ obracanie telefonu aby sprawdzic nazwisko niz inne detale na tym certyfikacie. Generalnie mam wrazenie, ze sprawdzenie raczej jest, poniewaz tak ustalono. Bez jakiegos wiekszego przykladania sie do sprawy. Jesli na BOJ bedzie wiecej turystow ( teraz pustki) to pewnie pojda w ta strone. Jak jest na powrocie nie wiem. Z powodu slabej pogody po 2 dniach ewakuowalem sie na Krete😁. Przy wylocie do Grecji sprawdzany PLF i poproszono o PCR. Po informacji, ze mam tylko certyfikat szczepienia UE mily Pan zniknal na chwile, wrocil, stwierdzil, ze ok i tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bułgaria - covid
#60 PostWysłany: 20 Cze 2021 11:16 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Z dziećmi do Bułgarii bez zmian? 11 latek cały czas musi mieć antygenowy? Lęcę w sobotę , na wszelki wypadek umówiłem synka na test na piatek , ale może coś jeszcze sie zmieni....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 128 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group