Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
"Darmowy" rejs statkiem po Dunaju

[+] Pokaż
Temat: Budapeszt

zulu napisał(a):
Link do mapki statków kursujących w ramach komunikacji miejskiej http://www.bkk.hu/apps/docs/terkep/hajojaratok.pdf
Gratis np. w ramach 24 H biletu grupowego 5 osób 3300 HUF poniedziałek - piątek zgodnie z informacją http://www.bkk.hu/en/budapest-24-hour-g ... avel-card/
Bilet osobny na statek 750 HUF http://www.bkk.hu/en/prices/single-tick ... port-boat/ dzieci poniżej 15 roku 550 HUF http://www.bkk.hu/en/prices/single-tick ... -under-15/
Godziny kursowania znajdziemy na stronie http://www.bkk.hu/en/timetables/

Jak statek podpływa to ktoś z obsługi czasami wygląda i pyta (pokazując) w którym kierunku płyniemy o ile nikt na danym przystanku nie wysiada. Wtedy albo przybija i zabiera nas albo płynie dalej.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 613 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Budapeszt
#541 PostWysłany: 27 Sty 2017 01:14 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 512
niebieski
Mam pytanie, gdzie najlepiej zrobic zakupy w Budapeszcie i czy w niedziele domy towarowe sa otwarte?
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
 Temat postu: Re: Budapeszt
#542 PostWysłany: 27 Sty 2017 09:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
A co chcesz kupować?

Są otwarte ale krócej. Google nie boli - wyszukaj sobie ten który Cię interesuje i będziesz miała podane, nawet nie trzeba zagłębiać się w węgierską stronę.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#543 PostWysłany: 12 Lut 2017 12:57 

Rejestracja: 23 Lis 2016
Posty: 210
Witam.

Za miesiąc sam lecę do Budapesztu, przyjazd na lotnisku przed 12 , a powrót dwa dni później o 12.15.
Zarezerwowałem nocleg w pobliżu przystanku Király utca / Erzsébet körút. Jaki rodzaj biletu opłaca kupić na korzystanie z komunikacji miejskiej ? Dwa razy wykupić bilet 24 godzinne?
Posiadam biała polska legitymacja dla niepełnosprawnych ale dowiedziałem że nie upoważnia do korzystania z ulg w komunikacji miejskiej, a wejście np. do muzeum itp także nie ma szans na zniżkę?

Jeszcze nie opracowałem dokładny plan podroży ale myślę że zamierzam zwiedzać Parlament, Plac Bohaterów, Bazylika św Stefana, Mosty Budapesztu: Elżbiety, Małgorzaty, Wolności i Łańcuchowy, Zamek Królewski, Baszta Rybacka i Góra Gellerta. Dwa dni to mało, miejsce który pisałem to starczy na zwiedzanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#544 PostWysłany: 12 Lut 2017 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2013
Posty: 286
niebieski
@‌Alexis93‌

Zdecydowanie 2x24.

Zależy jak dokładnie chcesz zwiedzać. Na dwa dni da radę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#545 PostWysłany: 18 Lut 2017 21:18 

Rejestracja: 23 Lis 2016
Posty: 210
m72 napisał(a):
@‌Alexis93‌

Zdecydowanie 2x24.

Zależy jak dokładnie chcesz zwiedzać. Na dwa dni da radę.


Czy można od razu kupić 2x24 na lotnisku, czy najpierw tylko jeden 24 a następny dzień kupić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#546 PostWysłany: 18 Lut 2017 21:42 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7798
złoty
Alexis93 napisał(a):

Czy można od razu kupić 2x24 na lotnisku, czy najpierw tylko jeden 24 a następny dzień kupić?

Tu masz o biletach budapeszt-bilety,1409,101120&start=20 budapeszt-bilety-miejskie-oraz-bankomaty-na-lotnisku,1274,12041&start=120
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#547 PostWysłany: 08 Kwi 2017 13:46 

Rejestracja: 08 Kwi 2017
Posty: 67
JarekGdynia napisał(a):
Na wyspe św Małgorzaty warto poświęcić troche czasu jeśli jest się na dłużej w Budapeszcie. My byliśmy w niedzielne popołudnie. Rewelacja! Piękna pogoda, mnóstwo rowerzystów, biegaczy, rodzin z dziećmi. Kazdy znajdzie coś dla siebie. Świetne miejsce żeby troche pospacerować i się totalnie zrelaksować.

No i polecam free walking tour, startuje codziennie o 10:30 spod fontanny z lwami.
Naprawdę warto się wybrać. W poniedziałek było mnóstwo ludzi, podzielili nas na 4 grupy, a i tak każda liczyła 20kilka osób.


Na Free Walking Tour warto iść w każdym mieście :) świetna inicjatywa.

Sama wyspa świętej Małgorzaty dla turysty nie jest jakąś wielką atrakcją, chyba że ktoś chce odpocząć albo ma więcej czasu. Jeśli ktoś jest dwa-trzy dni, to powiem krótko: nie warto. Jest to bardzo ładne miejsce, z fontanną, wzdłuż Dunaju, paroma ruinami i... to tyle. Dla mieszkańców to na pewno cudowne miejsce, jeśli jest się dłużej i chce mieć dzień przerwy od zwiedzania to też warto, ale jeśli ma się mało czasu to Budapeszt ma do zaoferowania o wiele ciekawsze miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#548 PostWysłany: 08 Kwi 2017 15:24 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Chyba nie było: kino Urania na Rakoczi ut w połowie drogi między stacjami metra Astoria a Blaha Lujza ter.

Jedno z najstarszych wciąż działających kin na świecie (od 1899 r.). Poza tym, jedno z najpiękniejszych. Można je odnaleźć w różnych rankingach na naładniejszą salę kinową świata. Wnętrze jak w operze, mieszanka gotyku weneckiego i stylu mauretańskiego.

Bilety ok. 20 zł, widzów garstka.

Nie mamy dylematu, czy idziemy na film, czy do kina, bo kino wygląda wspaniale ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
silvershark uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#549 PostWysłany: 08 Kwi 2017 16:22 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
malawita napisał(a):
Mam pytanie, gdzie najlepiej zrobic zakupy w Budapeszcie i czy w niedziele domy towarowe sa otwarte?


Wszystko zależy od tego gdzie kwaterujesz, przeważnie w okolicy jest jakiś SPAR albo coś w ten deseń, a na szybko jest sporo mniejszych sklepików.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#550 PostWysłany: 08 Kwi 2017 17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2015
Posty: 493
Loty: 76
Kilometry: 104 894
Zawsze jakieś Tesco znajdziesz po drodze. na przykład przy głównej ulicy Rakoczi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#551 PostWysłany: 08 Lip 2017 20:50 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
fajny artykuł o Budapeszcie http://podroze.onet.pl/gdzie-na-weekend ... cje/k5395w
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#552 PostWysłany: 03 Wrz 2017 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
Wrzucam moją mapkę Budapesztu, którą zrobiłem rok temu. Jest na niej naniesiona większość atrakcji, polecanych knajp m.in. z fly4free oraz supermarkety. Na telefonie po kliknięciu na dany punkt można od razu nawigować GPSem do kolejnych punktów - bardzo przydatne i oszczędza sporo czasu :)

Po lewej stronie można wyłączać warstwy, np. ze sklepami aby nie robił się bałagan.

https://drive.google.com/open?id=1qf8CH ... wWUGHdZolM

Jakby ktoś miał jakieś pytania to chętnie odpowiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#553 PostWysłany: 08 Wrz 2017 14:48 

Rejestracja: 31 Gru 2014
Posty: 54
Loty: 48
Kilometry: 98 366
Hej, prośba o Waszą opinię.

Chciałbym odwiedzić Budapeszt i tak się składa, że pasuje mi na taki wyjazd styczeń. Widzę dla siebie 2 opcje - lot na 3 lub 5 dni (śr-pt lub śr-nd, a godziny lotów takie, że odpowiednio 2 lub 4 pełne dni na miejscu).

No i pytanie brzmi - czy 2 dni to nie będzie za mało albo czy 4 dni to nie będzie za dużo? Kwestia atrakcji do zwiedzania jest pewnie względna. Mając 4 dni pewnie nie będzie problemu, żeby znaleźć sobie coś jeszcze do zobaczenia względem krótszego pobytu. W drugą stronę, być może wystarczą 2 dni, żeby zobaczyć wszystko co warto i tyle.

Jakieś wskazówki, opinie? Z góry dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#554 PostWysłany: 08 Wrz 2017 14:52 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
urlopu tyle samo, wiec bralbym do niedzieli.

zawsze mozna posiedziec w jakis termach albo po prostu pospacerowac po miescie..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#555 PostWysłany: 08 Wrz 2017 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
A co dla Ciebie znaczy warto?

Warto pójść do opery/parlamentu/synagogi na wycieczkę czy nie? Moim zdaniem warto. Warto skorzystać z łaźni? Większość się zgodzi że tak, ale może dla Ciebie to żadna atrakcja i przyjemność. Jak gdzieś jedziesz to spędzasz czas w muzeach, czy tylko obskakujesz ważniejsze budynki i monumenty z zewnątrz i tyle? Wstajesz o 7 rano i biegniesz na zwiedzanie, czy leniwie wychodzisz z hotelu o 12?

Wszystko rzecz względna jak sama zauważyłaś. Jak mieszkałem w Budapeszcie to sporo znajomych przyjezdzalo do mnie właśnie na 2-3 dni i czasu wystarczało w zasadzie tylko na to, żeby poczuć klimat i trochę poznać miasto.

Ja bym wybrał 4 dni, to i tak Cię nie kosztuje więcej wolnego, noclegi w Budapeszcie nie są drogie, jedzenie też nie, lepiej tam posiedzieć niż w domu. Nie pożałujesz.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#556 PostWysłany: 08 Wrz 2017 15:17 

Rejestracja: 31 Gru 2014
Posty: 54
Loty: 48
Kilometry: 98 366
Dzięki za odpowiedź.

Zwiedzamy przekrojowo wobec tego co napisałeś :). Ja lubię poczuć klimat miasta, w którym jestem, zwiedzać, oglądać, kręcić się, zjeść coś miejscowego i obserwować. Moja druga połowa mogłaby za to prawie każdy dzień zaczynać od innego muzeum ;). Nie wychodzimy z pokoju o 12, ale nie zrywamy się też o 7, itd.
Łączymy to tak, żeby każdy był zadowolony.

Wiem, że to było ogólne pytanie, ale oczekiwałem od kogoś doświadczonego z Budapesztem właśnie takiej prostej i jasnej odpowiedzi jak Twoja @zbyhu - "[...] właśnie na 2-3 dni i czasu wystarczało w zasadzie tylko na to, żeby poczuć klimat i trochę poznać miasto.", "Nie pożałujesz."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#557 PostWysłany: 08 Wrz 2017 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
dAde napisał(a):
. Moja druga połowa mogłaby za to prawie każdy dzień zaczynać od innego muzeum ;).
Zabierz połowicę do New York Cafe - będzie zadowolona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#558 PostWysłany: 08 Wrz 2017 15:47 

Rejestracja: 31 Gru 2014
Posty: 54
Loty: 48
Kilometry: 98 366
Prezentuje się "dosyć" spektakularnie jak na kawiarnię :D.

Dzięki za polecenie. Szybkie sprawdzenie opinii w internecie zdaje się potwierdzać moje pierwsze wrażenie, że wygląda lepiej niż smakuje, więc pewnie nie skorzystam, ale na wszelki wypadek zapamiętam :). Kawa i ciastko w ładnym otoczeniu to też przyjemna rzecz :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#559 PostWysłany: 08 Wrz 2017 16:49 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Smakuje też pierwszorzędnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#560 PostWysłany: 08 Wrz 2017 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 251
Kilometry: 301 859
niebieski
zdecydowanie 4 dni :)
odpowiedni czas, aby na wszystko mieć czas.
i troszkę pozwiedzać, proszę zrelaksować się w termach czy tez wieczorem wyskoczyć na imprezę do licznych knajp/klubów na Erzsébetváros ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 613 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group