Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
"Darmowy" rejs statkiem po Dunaju

[+] Pokaż
Temat: Budapeszt

zulu napisał(a):
Link do mapki statków kursujących w ramach komunikacji miejskiej http://www.bkk.hu/apps/docs/terkep/hajojaratok.pdf
Gratis np. w ramach 24 H biletu grupowego 5 osób 3300 HUF poniedziałek - piątek zgodnie z informacją http://www.bkk.hu/en/budapest-24-hour-g ... avel-card/
Bilet osobny na statek 750 HUF http://www.bkk.hu/en/prices/single-tick ... port-boat/ dzieci poniżej 15 roku 550 HUF http://www.bkk.hu/en/prices/single-tick ... -under-15/
Godziny kursowania znajdziemy na stronie http://www.bkk.hu/en/timetables/

Jak statek podpływa to ktoś z obsługi czasami wygląda i pyta (pokazując) w którym kierunku płyniemy o ile nikt na danym przystanku nie wysiada. Wtedy albo przybija i zabiera nas albo płynie dalej.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 613 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 31  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Budapeszt
#481 PostWysłany: 23 Lip 2015 21:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Dolarówka z Aliorkantora i pozamiatane ;)
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off
hmax uważa post za pomocny.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: Budapeszt
#482 PostWysłany: 23 Lip 2015 21:38 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 158
Loty: 112
Kilometry: 172 019
zaintrygowała mnie ta opcja z Aliorem lepiej płacić kartą czy wybrać z bankomatu?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#483 PostWysłany: 23 Lip 2015 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
mały OT się chyba zrobił.
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#484 PostWysłany: 23 Lip 2015 22:05 

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 224
Loty: 3
Kilometry: 1 617
Zbanowany
Po tym jak mi przeskanowali kartę w bankomacie w Debreczynie i pobiegło sobie z konta 2 tysiące złotych powiedziałem sobie że więcej na wyjazdach z kart korzystać nie będę . Niech żyje gotówka a na Węgrzech można się poczuć jak milioner :D NO bo pomyślcie macie 10 000 Ft w portfelu (tak wiem na polskie to tylko 150 zł) ale ja np 10 tysięcy czegokolwiek ostatni raz miałem w łapie po ślubie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#485 PostWysłany: 30 Lip 2015 23:43 

Rejestracja: 28 Maj 2014
Posty: 38
Witam, mam pytanie odnosnie zwiedzania stadionu im Ferenca Puskasa, ktos byl? zwiedza sie w grupach czy mozna samemu chodzic? jaka cena biletu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#486 PostWysłany: 30 Lip 2015 23:55 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Nie ma żadnych biletów, wchodzisz za darmo, de facto otwarta jest tylko jedna trybuna za bramką, ale nikt tego nie kontroluje i jak Ci bardzo zależy to można łatwo hyc przez płot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#487 PostWysłany: 31 Lip 2015 07:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Kuba1976 napisał(a):
Po tym jak mi przeskanowali kartę w bankomacie w Debreczynie i pobiegło sobie z konta 2 tysiące złotych powiedziałem sobie że więcej na wyjazdach z kart korzystać nie będę . Niech żyje gotówka a na Węgrzech można się poczuć jak milioner :D NO bo pomyślcie macie 10 000 Ft w portfelu (tak wiem na polskie to tylko 150 zł) ale ja np 10 tysięcy czegokolwiek ostatni raz miałem w łapie po ślubie :D

Pojedź na Białoruś, ostatnio w portfelu nosiłem tam około 2 milionów...
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kamil Lasek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#488 PostWysłany: 05 Sie 2015 19:26 

Rejestracja: 05 Sie 2015
Posty: 2
zulu napisał(a):
Dla tych którym nie chce się wchodzić z buta na Wzgórze Zamkowe (lub ma ktoś problemy z wejściem pod górkę lub po schodach lub ew. ma wózek dziecięcy) to warto stateczkiem wysiąść na Várkert Bazár a potem odnaleźć windę i ruchome schody, które biegną wzdłuż muru schodzącego do Dunaju. Po jego jednej stronie są zwykłe schody a po drugiej zadaszone ruchome. Pod nimi jest winda która przeniesie nas na poziom ulicy. Winda jest jakieś 100-150 metrów w górę rzeki od przystanku.


zulu napisał(a):
Kuba1976 napisał(a):
Widzisz ... człowiek tyle razy jeździł do Budapesztu wydawałoby się że wie już wszystko a tu wciąż dowiaduje się nowych rzeczy :) Dzięki za to info :)
A proszę bardzo. :P Żeby nie było że to jakaś podpucha zdjęcie z z Wujaszka Google pokazujące "górny" koniec schodów https://www.google.pl/maps/place/Budape ... 60!6m1!1e1


Dziękuję za info. Chętnie skorzystamy. Za 2 tygodnie wybieramy się nad Balaton i po drodze planujemy zwiedzić Budapeszt.
Mam jednak prośbę. Czy mógłby ktoś wskazać dokładnie na mapie Google w którym dokładnie miejscu jest wejście na te schody ruchome od strony Dunaju?
Czytam powyższy opis i szukam na Street View, ale nie mogę znaleźć. :(
Bardzo ułatwiłoby to zwiedzanie podróżującej z nami niepełnosprawnej osobie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#489 PostWysłany: 05 Sie 2015 22:00 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Wybieram się na weekend od 11-13 września z LE do Budapesztu , czy możecie mi polecić niedrogi nocleg w okolicach przystanku LE , a może ktoś z Was jedzie w tym terminie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#490 PostWysłany: 05 Sie 2015 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Math napisał(a):
Dziękuję za info. Chętnie skorzystamy. Za 2 tygodnie wybieramy się nad Balaton i po drodze planujemy zwiedzić Budapeszt.
Mam jednak prośbę. Czy mógłby ktoś wskazać dokładnie na mapie Google w którym dokładnie miejscu jest wejście na te schody ruchome od strony Dunaju?
Czytam powyższy opis i szukam na Street View, ale nie mogę znaleźć. :(
Bardzo ułatwiłoby to zwiedzanie podróżującej z nami niepełnosprawnej osobie.
Znajdź Várkert Bazár lub Várbazár (są na mapie google obok siebie - a de facto jest to to samo. Niestety google street pokazuje je w remoncie). Stojąc plecami do Dunaju po prawej stronie jest taka "wieża" a obok niej jest toy-toy budowlańców. W tym budynku jest winda a na przeciw wyjścia z niej (na górze) są ruchome schody do góry. Jak weźmiesz satelitę to taki budynek z pół okrągłym dachem (niebieski lub szary dach "z białą obwódką") a w gorę idzie murek. Ruchome schody idą wzdłuż murku są przykryte brązowym dachem.

Ybl Miklós tér 4
Budapest, 1013 Węgry
47.495404, 19.042513
Góra
 Profil Relacje PM off
mezo23 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#491 PostWysłany: 06 Sie 2015 22:20 

Rejestracja: 05 Sie 2015
Posty: 2
Dziękuję za odpowiedz. Wydaje mi się, że po tych wskazówkach powinienem znaleźć, gdy będziemy już na miejscu.
Z mapy google wynika, że Várbazár oraz Várkert Bazár to są 2 oddzielne miejsca, ale oba przy tej samej ulicy oddalone od siebie o ok. 100 m.
No i przy obu są widoczne Toy-Toye. ;)
Ale któreś z nich będzie tym o którym piszesz.

Jedno mnie tylko martwi. Nie ma bezpośredniego przejścia z przystanku promowego przy "Friedrich Born rkp." na "Ybl Miklós tér".
Obie ulice odgradza murek. Trzeba wrócić się w kierunku góry Gellerta, następnie podejść do góry na skrzyżowaniu i potem zawrócić w kierunku wzgórza Zamkowego. Mapa Google pokazuje, że na piechotę jest to ok. 900 m i 11 minut drogi.

Ale tak jak napisałem podejmiemy decyzję na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#492 PostWysłany: 12 Sie 2015 08:30 

Rejestracja: 28 Maj 2014
Posty: 38
H778 napisał(a):
Nie ma żadnych biletów, wchodzisz za darmo, de facto otwarta jest tylko jedna trybuna za bramką, ale nikt tego nie kontroluje i jak Ci bardzo zależy to można łatwo hyc przez płot.


Dzięki, właśnie wróciłem z Budapesztu, na stadione dokładnie tak jak napisałeś, stadion klimatyczny, chociaz już stary ale mi przypomniał czasy Polski "przed Euro"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#493 PostWysłany: 13 Sie 2015 23:10 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Będę w Budapeszcie 20-23.08 a zatem załapię się na święto 20.08 oraz wieczorny pokaz fajerwerków.
Zacząłem trochę przeglądać YT aby zobaczyć pokazy z lat poprzednich.

Może ktoś ma większe doświadczenie w tym i jakieś rady skąd może być najlepszy widok?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#494 PostWysłany: 14 Sie 2015 13:13 

Rejestracja: 28 Maj 2014
Posty: 38
Myślę że ze wzgorza gdzie znajduje się Cytadella, ewentualnie ze wzgórza zamkowego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#495 PostWysłany: 14 Sie 2015 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Math napisał(a):
Jedno mnie tylko martwi. Nie ma bezpośredniego przejścia z przystanku promowego przy "Friedrich Born rkp." na "Ybl Miklós tér".
Obie ulice odgradza murek. Trzeba wrócić się w kierunku góry Gellerta, następnie podejść do góry na skrzyżowaniu i potem zawrócić w kierunku wzgórza Zamkowego. Mapa Google pokazuje, że na piechotę jest to ok. 900 m i 11 minut drogi.

Ale tak jak napisałem podejmiemy decyzję na miejscu.

Trzeba iść w drugą stronę niż piszesz. Pierwsze przejście dla pieszych masz przy przystani a potem przechodzisz przez ulicę na wysokości przystanku tramwajowego Varket Bazar chyba nawet jakaś fontanna mała tam jest lub jakaś rzeźba + jakieś klomby. My szliśmy z góry do przystani i bez problemu przeszliśmy w ten sposób całość zajęła może ze 2-3 minuty. Jest tam nawet ścieżka rowerowa i chodnik (wzdłuż murku od strony wzgórza). Zobacz sobie w google jak to wygląda a na wysokości przystani masz zejście po schodkach i przejście dla pieszych przez ulicę. Bez problemu do pokonania i po kilku krokach masz Varket Bazar a na końcu jest widna która zawiezie cię na 1 piętro gdzie są dalej ruchome schody.

https://www.google.pl/maps/place/V%C3%A ... b5!6m1!1e1

https://www.google.pl/maps/@47.4945081, ... rw&newdg=1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#496 PostWysłany: 15 Sie 2015 20:45 

Rejestracja: 06 Mar 2014
Posty: 4
Loty: 37
Kilometry: 63 954
Warto zakupić bilet za 6000ft (ok 80zl) i pojeździc autobusem czerwonym lub zielonym. Objezdza wszystkie ważniejsze atrakcje. Do tego jest rejs wieczorny po Dunaju oraz piwo i gulasz.

Wysłane z mojego LG-F320L przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#497 PostWysłany: 16 Sie 2015 21:09 

Rejestracja: 25 Paź 2013
Posty: 170
Akurat przygotowuje wyprawę do Budapesztu i tak się złożyło, że w tym samym czasie mogę załapać się na 24.festiwal wina i szampana 9-13 września. Czy ktoś już był na wcześniejszych edycjach i mógłby podzielić się wrażeniami z tego wydarzenia ?:)
http://www.aborfesztival.hu/en/home_1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#498 PostWysłany: 17 Sie 2015 13:47 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Jak wyglada sprawa ze sklepami w czasie swiat i dni wolnych od pracy?
20.08 to swieto, 21.08 dzien wolny od pracy.
Czy bedzie cos pootwierane?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#499 PostWysłany: 18 Sie 2015 13:30 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
na pewno w niedziele nie zrobisz zakupow w jakims wiekszym centrum handlowym, male sklepy otwarte bez problemow
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#500 PostWysłany: 23 Sie 2015 14:44 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Czy w Budapeszcie znajdują się hotele ekonomiczne?? , coś na wzór naszych Ibis. Jeżeli tak to proszę o info na ten temat, prócz Ibis bo te markę znam


Ostatnio edytowany przez mezo23, 23 Sie 2015 15:13, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 613 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 31  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group