Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
"Darmowy" rejs statkiem po Dunaju

[+] Pokaż
Temat: Budapeszt

zulu napisał(a):
Link do mapki statków kursujących w ramach komunikacji miejskiej http://www.bkk.hu/apps/docs/terkep/hajojaratok.pdf
Gratis np. w ramach 24 H biletu grupowego 5 osób 3300 HUF poniedziałek - piątek zgodnie z informacją http://www.bkk.hu/en/budapest-24-hour-g ... avel-card/
Bilet osobny na statek 750 HUF http://www.bkk.hu/en/prices/single-tick ... port-boat/ dzieci poniżej 15 roku 550 HUF http://www.bkk.hu/en/prices/single-tick ... -under-15/
Godziny kursowania znajdziemy na stronie http://www.bkk.hu/en/timetables/

Jak statek podpływa to ktoś z obsługi czasami wygląda i pyta (pokazując) w którym kierunku płyniemy o ile nikt na danym przystanku nie wysiada. Wtedy albo przybija i zabiera nas albo płynie dalej.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 613 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Budapeszt
#521 PostWysłany: 07 Sie 2016 13:18 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 425
niebieski
Bardzo dziękuję za pomoc. Jedziemy w 6 osób, Zdecydowaliśmy się na zakup biletu grupowego (max 5 osób) 24-godzinnego za 3300 forintów, by skorzystać tego dnia z rejsu stateczkiem. Jaki bilet należy kupić dla tej 6ej osoby 0 16 latnia córka by mogłam także płynąć z nami statkiem i korzystać z komunikacji miejskiej?
Dziękuję z góry
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Budapeszt
#522 PostWysłany: 07 Sie 2016 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
24h dla jednej osoby za 1650 forintów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#523 PostWysłany: 08 Sie 2016 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
yaris21 napisał(a):
Bardzo dziękuję za pomoc. Jedziemy w 6 osób, Zdecydowaliśmy się na zakup biletu grupowego (max 5 osób) 24-godzinnego za 3300 forintów, by skorzystać tego dnia z rejsu stateczkiem. Jaki bilet należy kupić dla tej 6ej osoby 0 16 latnia córka by mogłam także płynąć z nami statkiem i korzystać z komunikacji miejskiej?
Dziękuję z góry
Statki w Budapeszcie to od baaardzo wielu lat to element komunikacji miejskiej (nie mylić ze statkami dla turystów, które nie należą do komunikacji miejskiej). Statki komunikacji mają oznaczenie D11 i D12

Tu jest rozkład jazdy
http://www.bkk.hu/apps/menetrend/pdf/81 ... 0801/a.pdf
http://www.bkk.hu/apps/menetrend/pdf/81 ... 0801/a.pdf

A tu mapka, która na pewno się przyda
http://www.bkk.hu/apps/docs/terkep/hajojaratok.pdf

Jeżeli jedziecie w 6 osób to trzeba kupić 2 bilety ten za 3300 i ten za 1650
Image

Image

Pamiętaj że bilety na D11 i D12 są ważne tylko w dni powszednie !

http://www.bkk.hu/en/budapest-24-hour-g ... avel-card/
http://www.bkk.hu/en/budapest-24-hour-travel-card/

Z informacji praktycznych jeżeli stoicie na przystani i czekacie na statek to zdarza się że ktoś z obsługi gestami zapytuje w którą stronę płyniecie. Jeżeli kierunek statku i wasz jest ten sam to przybija do przystani w innym wypadku płynie dalej (no chyba że ktoś wysiada :mrgreen: ).


Ostatnio edytowany przez zulu, 08 Sie 2016 01:12, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#524 PostWysłany: 08 Sie 2016 00:39 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
zulu napisał(a):
Pamiętaj że bilety na D11 i D12 są ważne tylko w dni powszednie !

O, właśnie o to mi chodziło. Podobnie jak w zwykłych pociągach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#525 PostWysłany: 30 Sie 2016 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Gdyby ktoś potrzebował współrzędnych do wspomnianych tutaj schodów ruchomych na wzgórze zamkowe- proszę "dolna stacja"
47.495430, 19.042385
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#526 PostWysłany: 06 Wrz 2016 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Gdyby ktoś się wahał czy warto skorzystać z promu to polecam. Fajne widoczki, bardzo ładny na parlament. Warto wystartować spod Gellerta i wysiąść na wyspie Małgorzaty, gdzie można posiedzieć w knajpkach i wypić niedrogo piwo.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Gaszpar, 06 Wrz 2016 13:57, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#527 PostWysłany: 06 Wrz 2016 13:48 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Od siebie dodam, że z mojego doświadczenia wynika, żeby nie czekać do ostatniego rejsu danego dnia. Ostatnie dwa czy trzy z rozkładu danego dnia nie płynęły, a dla pewności poczekałem pół godziny.

Popieram przedmówcę; zwłaszcza w ciągu upalnego dnia doświadczenie fantastyczne. Całkiem szybko może się zrobić człowiekowi chłodno, więc polecam zabrać coś do narzucenia na siebie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#528 PostWysłany: 06 Wrz 2016 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
Ostatnie rejsy też nie płyną całej trasy. Teraz też pozmieniał się rozkład i trasy więc też trzeba mieć to na uwadze. Przedtem w tygodniu np nie zatrzymywał się żaden ze statków BKV na wyspie Małgorzaty, a teraz D12 tak. I na linii D11 płyną większe statki ale ona płynie tylko rano i popołudniu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#529 PostWysłany: 13 Wrz 2016 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Na wyspe św Małgorzaty warto poświęcić troche czasu jeśli jest się na dłużej w Budapeszcie. My byliśmy w niedzielne popołudnie. Rewelacja! Piękna pogoda, mnóstwo rowerzystów, biegaczy, rodzin z dziećmi. Kazdy znajdzie coś dla siebie. Świetne miejsce żeby troche pospacerować i się totalnie zrelaksować.

No i polecam free walking tour, startuje codziennie o 10:30 spod fontanny z lwami.
Naprawdę warto się wybrać. W poniedziałek było mnóstwo ludzi, podzielili nas na 4 grupy, a i tak każda liczyła 20kilka osób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#530 PostWysłany: 14 Wrz 2016 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Przyłączam się do polecenia wycieczek z serii "free walking tour". Pojechałem do Budapesztu średnio przygotowany i tour był pierwszym punktem na liście. Przewodniczka w 2h naprawdę świetnie wyłożyła najważniejsze punkty miasta, poleciła termy, bary itd. Byłem później na wielu innych free walkach w kilku krajach i żaden nie był tak dobry.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#531 PostWysłany: 14 Wrz 2016 12:24 

JarekGdynia napisał(a):
No i polecam free walking tour, startuje codziennie o 10:30 spod fontanny z lwami.

O tej pisałeś? : 47.496771, 19.050785
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#532 PostWysłany: 14 Wrz 2016 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Tu jest info: http://www.triptobudapest.hu/v2/tours/t ... nal-tour/|
Meeting point: Vörösmarty square (at the lion fountain)
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off
JarekGdynia lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#533 PostWysłany: 14 Wrz 2016 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
@MacKoz
Tak o tej. W sobote mam w planach wybrać się na tour żydowską dzielnicą więc dam znać czy tez warty polecenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#534 PostWysłany: 22 Wrz 2016 15:17 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 85
Loty: 58
Kilometry: 100 008
cześć wszystkim,
czy dalej jest możliwość zarezerwowania biletu na zwiedzanie Parlamentu, czy teraz pozostaje tylko kupno online lub kolejki przed wejściem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#535 PostWysłany: 16 Paź 2016 12:18 

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 20
A propos free walking tour. Ile zwyczajowo płaci się za takie oprowadzanie w Budapeszcie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#536 PostWysłany: 16 Paź 2016 12:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Ja zazwyczaj daje 5 euro od osoby. A jak jest fajny przewodnik, zapraszam go na piwo ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
mzukowski lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#537 PostWysłany: 02 Lis 2016 22:33 

Rejestracja: 02 Lis 2016
Posty: 51
W Budapeszcie byłam pod koniec września, więc wrzucam trochę info, bo sama dużo korzystałam z forum układając sobie plan ;)

- ja akurat jechałam Polskim Busem, bo udało mi się kupić tanio bilet. Obłożenie 100%, w drugą stronę to nawet 2 autobusy były. O spaniu można więc zapomnieć, chyba że ktoś potrafi spać na jednym siedzeniu, ja nie umiem
- w metrze cały czas stoją kontrolerzy, którzy (teoretycznie) sprawdzają bilety. Często jednak albo nie zwracają zupełnie na pokazywany bilet uwagi abo gadają między sobą :D Raz miałam jednak sytuację, że miałam dokładną kontrolę przed wejściem, po przesiadce i przy wyjściu ;) więc zależy jak się trafi. W tramwaju biletu nikt mi nie sprawdzał.
- wzgórze Gellerta - jeżeli wchodzić po ciemku to koniecznie! z latarką. Panują tam egipskie ciemności, gdyż tylko kawałek trasy jest oświetlony. Ja wchodziłam od strony zamku (początek trasy jest właśnie oswietlony), a schodziłam już od strony kościoła w skarpie (jak dla mnie lepsze widoki). Bardzo dużo ścieżek, ja się w pewnym momencie zgubiłam i nie wiedziałam jak zejść, chociaż miałam gpsa i mapę :geek: ale dla widoku warto
- ruchome schody na zamek, o których ktoś wspominał - są, są, widać je z daleka, bo są pod daszkiem. Od kolejki zębatej trzeba iśc kawałek w lewo, ewentualnie jezeli sie idzie od Wzgorza Gellerta to łatwiej je znalezc. Od schodów cały czas prosto i trafia się do windy i wziu, jesteś na zamku.
- polecam kołacze na zamku, wprawdzie 800 HUF, ale przepyszne! Widziałam też rózne budki w mieście, tam były po 300-400 HUF, ale nie wiem jak z jakością
- za wejście na Basztę Rybacką nic nie płaciłam, bo nikogo nie było (raz byłam wieczorem, innym razem rano)
- polecam rejs statkiem, ja płynęłam całą trasę D12, do Romaifudro. Dużo lasów, mini plaża, fajne miejsce na jazdę rowerem i żeby poczilować ;) potem można wrócic przechodząc na drugą stronę i metrem, ogólnie to dośc duzy kawałek od centrum. Bilet jednodniowy upoważnia do darmowego kursu statkiem, jednak tylko pon-piątek. Ja sobie o tym zapomniałam i wybrałam się w sobotę, kupowałam więc bilet (normalnie, w automatach, 750 HUF). Najlepsze jest to, że biletu nikt nie sprawdzał, ani przy wejsciu, ani przy wyjsciu
- wyspa św. Małgorzaty! polecam sobie pochodzić na spokojnie, ja obeszłam w kółko, bardzo dużo biegaczy, bo jest tartan
- M1 bardzo klimatyczne, zarówna stacje, jak i pociągi :D
- Muzeum Terroru - wejście w pierwszą niedzielę w miesiącu jest za darmo dla obywatelów UE, ja miałam wlasnie isc, ale wybrałam jednak
- Hospital in the Rock - polecam! szczególnie, jeżeli ktoś się interesuje medycyną. W latach 50. przerobili go na schron przeciwatomowy, więc ma niesamowity klimat

- jeszcze kwestia kursu PL-HUF. Ja akurat we Wrocławiu wymieniłam po beznadziejnym kursie (1PLN=coś koło 65 forintów), na miejscu widziałam że średnio 70-72, z tym, że kantory w miejscach typowo turystycznych ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#538 PostWysłany: 26 Sty 2017 21:19 

Rejestracja: 26 Sty 2017
Posty: 1
Niedługo wybieram się do Budapesztu.
Chciałbym zapytać czy bilet na komunikację miejską 7-dniowy jest imienny i gdzie można go nabyć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#539 PostWysłany: 26 Sty 2017 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
nie jest imienny, bilety kupisz bez problemu w automacie lub na lotnisku


Ostatnio edytowany przez michzak, 27 Sty 2017 14:51, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#540 PostWysłany: 26 Sty 2017 23:03 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
http://www.bkk.hu/en/budapest-7-day-travel-card/

chyba jednak jest imienny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 613 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group