Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 716 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36  Następna
Autor Wiadomość
#641 PostWysłany: 11 Lut 2021 02:59 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
@jacek96 w moim przypadku ponownie któryś z lotów został skasowany, więc to mnie uprawniało do zmiany. Nie wiem czy w przypadku gdy loty są nieruszone to też zmienią, przypuszczam że nie. Ale na tyle odcinków moim zdaniem każdy z nas ma 90% szans że coś się w siatce znowu zmieni i będzie można lot przełożyć.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 uważa post za pomocny.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#642 PostWysłany: 24 Lut 2021 09:33 

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 21
A u mnie taka sytuacja:
Miałem bilety na lipiec 2020, za radą z infolinii Delty nic nie ruszałem, by kilka dni temu dopiero je przełożyć.
Pierwsza próba: biuro w Budapeszcie: "bilety były skandalicznie tanie, chyba nie oczekuje pan że będziemy je honorować w tej cenie, to będzie dopłata kilku tys euro,"

Druga próba: biuro w Amsterdamie: super miła babka wypytała o preferencje, zapisała kontakt i po godzinie wysłała zmienioną rezerwację na grudzień 2021 z adnotacją:

"WE HAVE NOW SENT YOUR RESERVATION TO THE FARE
DEPARTMENT TO SE IF THERE IS ANY FARE DIFFERENCE TO FLY ON THIS NEW ITINERARY"

Bilety mają status "confirmed", można wybrać miejsca etc.
Fare department milczy.

I co w takiej sytuacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#643 PostWysłany: 24 Lut 2021 09:37 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Czekasz na maila z potwierdzeniem taryfy.
Niestety to nie jest dobra droga bo zazwyczaj przychodzi info o dopłacie.
Największy sukces jest jak podczas rozmowy od razu dostajesz prawidłowe bilety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#644 PostWysłany: 24 Lut 2021 11:36 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Przepraszam, że zapytam: jeśli macie bilety DL, po jakiego diabła dzwonicie do jakichś biur w Budapeszcie itp. - przecież takie coś najlepiej i najłatwiej załatwia się, dzwoniąc na numer +1-800-221-1212. Nie gwarantuje to sukcesu, ale na pewno ułatwia skuteczne załatwienie sprawy. Korzystałem trzy razy, z powodzeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#645 PostWysłany: 24 Lut 2021 11:48 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Jak nie chcecie dzwonić to świetnym kanałem kontaktu z DL jest czat inicjowany z poziomi ich apki.
Dzwonienie po BUD itp jest bez sensu, zwłaszcza, że w większości są to jakieś biura AF-KL obsługujące przy okazji DL.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#646 PostWysłany: 24 Lut 2021 15:39 

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 21
Dzięki!
Szczerze mówiąc nie śledzę tego forum jakoś uważnie, więc nie byłem świadom gdzie warto dzwonić.
Jeśli będą chcieli mnie skasować dodatkowo to za waszą radą zadzwonię bezpośrednio do Delty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#647 PostWysłany: 25 Lut 2021 06:41 

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 21
Fare pricing team odpisał i zaproponowali zmiany za EUR386.99 za 3 osoby i dodał uwaga: this route is booked in economy class.
Say what?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#648 PostWysłany: 11 Mar 2021 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Czy ktoś zmieniał ostatnio swoją rezerwację na stock'u KLM?
Mi pozmieniali loty w kwietniu (których i tak nie wylatalbym z racji zamkniętych Stanów) i próbowałem przebukować je na przyszły rok.
Na polskiej infolinii nie było rozmowy o dalszych terminach (ewentualnie anulacja i zwrot), na czacie z centralą KLM dali mi opcję zmiany na grudzień (maksymalna data wynikająca z "validity of ticket").
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#649 PostWysłany: 12 Mar 2021 00:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Mam przełożone loty na koniec czerwca początek lipca i dzisiaj info o anulacji odcinka bud-cdg, co ciekawe kupiłem już doloty do bud i też mam anulację waw-poz, rozumiem że mam czas na ew. info o otwarciu USA i podjęcie wtedy decyzji o ponownym przełożeniu lotów, ewentualnie czy w Locie są jeszcze vouchery +30%, i czy można je dostać przy zakupie przez ota?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#650 PostWysłany: 12 Mar 2021 00:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
Dla rezerwacji robionych przed 2021 niby wysyłają. Niby bo czekam już 10 dni, dziś przy innej sprawie też się upomniałem o te zaległe i też jeszcze ich nie ma
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#651 PostWysłany: 12 Mar 2021 08:38 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Mi tez anulowali bud-cdg ale na rezerwacji pojawilo się polaczenie po 20.00
Nie wiem czy muszę to akceptować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#652 PostWysłany: 20 Mar 2021 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Próbuję obecnie przełożyć bilety z majówki jakoś na koniec roku (obecnie bilety na stocku KLM) ale - póki co - jest to walka z wiatrakami... :?
A czy mógłbym ktoś mi wytłumaczyć czym się różni "cabin to cabin" od "class to class"? Przecież tak czy siak będzie to lot w biznesie? Chyba, że chodzi o klasę rezerwacji i różne wartości naliczanych mil w zależności od klasy? Bo przy tej pierwszej opcji nie mam możliwości przełożenia a przy "class to class" niby jest jak sobie sam znajdę i im podam. Kolejne więc pytanie - jest jakaś wyszukiwarka biletów, która umożliwia wyszukiwanie biletów po klasie?
Z góry dzięki za pomoc i wyjaśnienia ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#653 PostWysłany: 20 Mar 2021 21:56 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
@poszwin: cabin to cabin - zamieniają ci na biznes pod warunkiem dostępności miejsc w tej klasie serwisowej ("kabinie" biznes, premium, eco itd) - klasa rezerwacyjna nie gra roli, czyli możesz mieć pierwotny bilet np. w I a zmienić i dostać C ; class to class : musisz mieć na nowych lotach dokładnie tę samą klasę rezerwacyjną dostępną - czyli jeśli masz I musisz mieć też I na wszystkich lotach nowych, jeśli będzie inne - bilet do przekalkulowania.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
#654 PostWysłany: 22 Mar 2021 02:29 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Ciąg dalszy epopei: tym razem w przeniesionych w grudniu na sierpień biletach DL po raz kolejny zaszły jakieś kosmetyczne zmiany dot. odcinków amerykańskich, ale przy okazji stwierdziłem, że zniknęły kompletnie odcinki BUD-AMS vv., które na 100% były wcześniej potwierdzone na numerach DL (c-s z KL) i aktualnie bilet jest ex AMS :lol: Nie wiem kiedy się to stało i dlaczego - loty KL nie zostały wycofane z rozkładu. Na razie tego nie ruszam, bo i tak będzie pewnie jeszcze pełno dalszych zmian w najbliższych tygodniach / miesiącach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#655 PostWysłany: 22 Mar 2021 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Próbowałem przez weekend przełożyć loty z majówki (kilka dni temu anulowali mi praktycznie wszystkie loty), które były na stocku KLM. Napisałem do nich, ustaliliśmy razem terminy i napisali, że będą musieli zrobić rekalkulację biletów. No i dzisiaj mi odpisali, że do dopłaty mam 10.000 Euro za dwa bilety... :lol:
Jakieś pomysły jak to ugryźć dalej? 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#656 PostWysłany: 22 Mar 2021 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
@poszwin wygląda na to że sobie k... polecieliśmy...
Góra
 Profil Relacje PM off
Enzym lubi ten post.
 
      
#657 PostWysłany: 22 Mar 2021 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Co ciekawe pierwotnie miałem loty na grudzień 2020 roku (bilety na stocku AF). Też walczyłem o przełożenie i też wspominali o rekalkulacji i ewentualnej dopłacie. Powiedzieli, że prześlą mi rekalkulację w ciągu 24h po naszej rozmowie (jak ustaliłem z nimi nowe terminy). Co ciekawe nie przesłali żadnej rekalkulacji tylko po około kilkunastu dniach przesłali na maila po prostu nowe bilety na maj 2021 roku.
Niestety teraz przy KLM nowych biletów brak a rekalkulację jednak przesłali :?
Oczywiście walczę jak typowy cebulion i pytam jakim prawem żądają ode mnie 10.000 Euro dopłaty... 8-) :lol:
Zobaczymy co z tego wyjdzie...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#658 PostWysłany: 22 Mar 2021 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Zasady zmieniania biletów się zmieniły, bo sytuacja już inna.
Wcześniej było trzymanie kasy za wszelką cenę i zmiany class to class, teraz jest już to możliwe w przypadku zmiany o +-30 dni:

"Change your travel dates
You may change your travel dates without having to pay the change fee.
Is your new travel date 30 days before or after your original travel date? Then you can rebook for free within the same travel class (Economy Class or Business Class). However, outside of the period mentioned above, a fare difference might apply."

Wjechały dofinansowania i już nie trzyma się rezerwacji za wszelką cenę :(
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#659 PostWysłany: 22 Mar 2021 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Czyli można przekładać tylko na 30 dni do przodu ale liczone w jaki sposób? Jeżeli miałem pierwotnie rezerwację na 1-11 maja 2021 roku to rozumiem, że przełożyć (bezpłatnie) mogę tylko w taki sposób, że wylot by musiał nastąpić przed 1. czerwca 2021 roku a powrót przed 11. czerwca 2021 roku?
Przecież to nie ma szans powodzenia... Abstrahując od takich rzeczy, że by trzeba sobie załatwić urlop praktycznie z dnia na dzień (ponieważ nie wiadomo czy w terminie na który się zarezerwuje bilet odbędzie się lot) to obstawiam, że jeżeli nawet USA otworzy się w tym roku (na co myślę, że jest duża szansa patrząc na błyskawiczne tempo szczepień) to zapewne i tak będą mocne obwarowania typu negatywny wynik testu PCR + zaświadczenie o zaszczepieniu. Patrząc na tempo szczepień w Polsce to większość osób z tego wątku zaszczepi się pewnie dopiero pod koniec roku. A co w sytuacji gdy loty będą wykonywane ale nas nie wpuszczą na pokład, ponieważ nie będziemy mieli zaświadczenia o zaszczepieniu? Lot i kasa przepadają? :?
A czy ktoś z Was zna wyszukiwarkę lotów po tych klasach?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#660 PostWysłany: 22 Mar 2021 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Jesli jakikolwiek odcinek podrozy jest anulowany, to mozesz zmienić loty w taki sposob, że wylot dostaje +- 30 dni i powrot tez +-30 dni.
Z tego co kojarze to bilety sa w taryfie full flex, wiec mozesz zawsze anulowac, nawet jeśli potwierdzisz loty teraz, a potem nie dostaniesz urlopu.
Wyszukiwarka po klasach jest tutaj: https://matrix.itasoftware.com/ ale zasada zmiany klasy rezerwacyjnej na klasę rezerwacyjną już wygasła, więc znalezienie oryginalnej klasy "I" nic Ci nie da.
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 716 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group