Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 204 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#61 PostWysłany: 11 Maj 2021 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4570
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
A czy przypadkiem straże graniczne nie mają technicznych i praktycznych możliwości wymieniania się informacjami o wjazdach/wyjazdach cudzoziemców?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#62 PostWysłany: 11 Maj 2021 14:23 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1858
HON fly4free
Pewnie mają :) Natomiast bardzo istotne pytanie jest takie - jaki sens ma namierzanie ludzi, którzy są a) zaszczepieni b) zrobili test c) wrócili np. z Brazylii i zostają "namierzeni" np. kilka dni po powrocie, a wtedy są pakowani do domowego więzienia przez Sanepid.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#63 PostWysłany: 11 Maj 2021 14:30 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1709
A wystarczy wrócić do Berlina, potem autobus, pociąg, samochód -> święty spokój :oops:
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
elzunia uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#64 PostWysłany: 11 Maj 2021 15:53 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1858
HON fly4free
Chyba nie przeczytałeś kilku powyższych przemyśleń.... to, że wrócisz choćby pieszo z Lizbony (dajmy na to) nie zmienia faktu, że skanowanie pasażerów lecących czy np. wręcz opuszczających Unię Europejską do Brazylii, jest rutynowo osiągalne dla SG.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#65 PostWysłany: 11 Maj 2021 19:27 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 255
Loty: 151
Kilometry: 378 445
niebieski
w kontekscie watku tutaj poruszonego, mam takie pytanie. Jak to jest z tym logowaniem telefonu. Bo zalozmy, ze wyciagam karte sim w Portugali i na miejscu kupuje lokalna. W drodze powrotnej wyciagam brazylijska na lotnisku w Brazylii i po ladowaniu w Portugalii wkladam do telefonu moja polska karte sim. Jak wtedy namierza logowanie?

ps. dla kolegi pytam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#66 PostWysłany: 19 Maj 2021 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 986
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Przez jakie państwo na dzień dzisiejszy najlepiej wracać z Brazylii- Wielką Brytanię, Francję, Hiszpanię czy Niemcy. Docelowo będę mieć na jednym bilecie powrót do Mediolanu, ale biorę pod uwagę opuszczenie ostatniego odcinka i szybszy powrót do Polski z wymienionych czterech państw. Czy wszystkie te państwa wymagają testu PCR ?
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#67 PostWysłany: 22 Maj 2021 10:46 

Rejestracja: 23 Cze 2016
Posty: 35
mmaratonczyk napisał(a):
Przez jakie państwo na dzień dzisiejszy najlepiej wracać z Brazylii- Wielką Brytanię, Francję, Hiszpanię czy Niemcy. Docelowo będę mieć na jednym bilecie powrót do Mediolanu, ale biorę pod uwagę opuszczenie ostatniego odcinka i szybszy powrót do Polski z wymienionych czterech państw. Czy wszystkie te państwa wymagają testu PCR ?


Też mam podobną rozkminę (koniec czerwca) i chyba zdecyduje się na Hiszpanię, bo luzują obostrzenia dla zaszczepionych z całego świata.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#68 PostWysłany: 22 Maj 2021 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2011
Posty: 234
Loty: 330
Kilometry: 690 493
niebieski
Wracałem ostatnio Tapem z Lizbony i SG miała wydrukowaną listę osób, które leciały transferem z Brazylii. Sprawdzali dokumenty każdego pasażera i weryfikowali z listą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#69 PostWysłany: 25 Maj 2021 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2872
platynowy
Tylko jesli lecialy na tym samym bilecie (czyli z przesiadka w LIS)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#70 PostWysłany: 02 Cze 2021 09:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 321
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Możliwe, że Brazylia na pewien okres zakaże wjazdu cudzoziemcom

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Brazyl ... 24869.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#71 PostWysłany: 02 Cze 2021 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 986
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
A ja już trzeci raz przełożyłem wyjazd :oops:
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#72 PostWysłany: 02 Cze 2021 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2872
platynowy
naimad napisał(a):
Możliwe, że Brazylia na pewien okres zakaże wjazdu cudzoziemcom

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Brazyl ... 24869.html



Watpie, 2 dni temu podjeli decyzje o organizacji Copa de America (przejeciu i organizacji u siebie), a prezydent w dalszym ciagu nie chce zgodzic sie na ograniczenia mimo ogromnych protestow (kilka dni temu w Sao Paulo)

EDIT:

Maly update do artykulu z bankiera, prosba o zamkniecie granic ladowych i morskiej, a nie powietrznych:

https://tass.com/world/1296431
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mmaratonczyk lubi ten post.
mmaratonczyk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#73 PostWysłany: 17 Cze 2021 10:36 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1858
HON fly4free
Wróciłem około 2 tygodnie temu z Brazylii i mogę się podzielić garścią spostrzeżeń.
Do Brazylii leciałem z LIS, a konkretnie VCP a potem SDU. Do LIS z Polski dotarłem low costami, z przesiadkami. Tym samym, po powrocie do Polski identyfikowany byłem jako ktoś, kto wrócił z europejskiego kraju, a nie z "zakazanej Brazylii". Opresyjne państwo tym razem mnie nie dopadło, jednak pewnych kosztów covidowych nie da się ominąć. Jestem całkowicie zaszczepiony, ale przy wyjeździe musiałem zrobić test PCR (3 tyg temu było to wymóg wszystkich krajów, przez które wędrowałem). Również przed powrotem zrobiłem test w jednym z labów w Rio. Koszt PCR to 260 BRL, ale miałem pecha, bo musiałem go zrobić w Boże Ciało (większość labów zamknięta), więc wydałem 420 BRL. Lab absolutnie profesjonalny, test wczesnym popołudniem, wynik późnym wieczorem na stronie - i mailem po południu kolejnego dnia. Oczywiście jestem wkurzony, że musiałem wyrzucić w błoto kasę na łącznie dwa testy PCR-owe.

W Brazylii spędziłem tydzień, z czego dwa dni na Ilha Grande, reszta w Rio. Wrażenia związane z covidem: nigdy i nigdzie w Polsce nie widziałem takiej samodyscypliny i procedur, jakie zobaczyłem w Brazylii. Ludzie chodzą w maseczkach (na wolnym powietrzu oczywiście niekoniecznie, ale w przestrzeni zamkniętej - nie ma opcji, żeby byli bez). Mają taki nawyk, naganiacz na łódkę na Ilha Grande od razu założył gdy do mnie podchodził. Odkażanie rąk w wielu miejscach - są nawet specjalni pracownicy psikający. Ogólnie chcę napisać, że prasa, jaką się robi Brazylii jest bardzo nieuczciwa w stosunku do nich, bo w porównaniu z ich zachowaniem Europejczycy, nawet w najgorszych momentach pandemii, zachowywali się jak swołocz. Jeśli więc chodzi o aspekt wirusowy - czułem się komfortowo i bezpiecznie.

Ceny hoteli są obecnie bardzo atrakcyjne, warto skorzystać :) Jeśli ktoś może, to uważam, że nie ma na co czekać. Nie licząc kosztów dostania się tam, pobyt np. na bajecznej Ilha Grande, nawet z wycieczkami i transferami motorówkami, będzie o wiele tańszy niż np. nad Bałtykiem. Rio wygląda tak jak zwykle, atrakcje są dostępne (nieliczne np. muzeum Samby - zamknięte). Bezpieczeństwo też tak jak zwykle, czyli trzeba uważać i nie iść tam gdzie nie trzeba, o godzinach, w których jest nieciekawie. Niby pisali, że liczba napadów z bronią zmalała, ale niekoniecznie to jest prawda - turystów dużo mniej, ale napady są nadal. Po Rio poruszałem się wyłącznie Uberami.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#74 PostWysłany: 17 Cze 2021 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2872
platynowy
man4business napisał(a):
Chyba nie przeczytałeś kilku powyższych przemyśleń.... to, że wrócisz choćby pieszo z Lizbony (dajmy na to) nie zmienia faktu, że skanowanie pasażerów lecących czy np. wręcz opuszczających Unię Europejską do Brazylii, jest rutynowo osiągalne dla SG.



Hmmm
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#75 PostWysłany: 17 Cze 2021 11:22 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1858
HON fly4free
W jakim celu to skomentowałeś? Bo nie mam pojęcia. Jak widzisz, zastanawiałem się przed wyjazdem co i w jaki sposób sprawdza nasza SG (która przecież bardzo groźnie zapowiadała, że "ma sposoby" na wyłapywanie powracających z Brazylii). A jednak zaryzykowałem i zdałem z tego raport. Rozumiem, że ci się nie podoba.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#76 PostWysłany: 17 Cze 2021 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2872
platynowy
W takim celu, ze stawiasz teze pouczajac kogos, a nie wiesz jak jest naprawde. Stwierdzenie : '' to, że wrócisz choćby pieszo z Lizbony (dajmy na to) nie zmienia faktu, że skanowanie pasażerów lecących czy np. wręcz opuszczających Unię Europejską do Brazylii, jest rutynowo osiągalne dla SG'' raczej nie brzmi jak zastanawianie sie bo kierujesz je do kogos personalnie.
Tez bylem w Brazylii 3 tyg temu i nie uwazam tego jako wyjatkowego ryzyka. Wystarcza 2 osobne bilety o ktorych juz wczesniej pisalem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#77 PostWysłany: 17 Cze 2021 11:46 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1858
HON fly4free
Gdzie ty widzisz jakieś "personalne skierowania" :shock: Skoro czytałeś powyższą dyskusję, to dobrze wiesz, że pojawiła się nagle kwestia, że powracający z Brazylii będą wyszukiwani przez SG. Nikt nie wiedział (przepraszam, ty wiedziałeś, bo może pracujesz w służbach) co to konkretnie oznacza i jakie metody stosuje SG w celu namierzenia kogoś. Jeśli ci się taka wymiana zdań nie podoba, to zgłoś do moderacji. Sam jednak teraz zaśmiecasz wątek bezsensownymi wstawkami (jak najbardziej personalnymi). Zresztą z tego co widzę, nie pierwszy raz. Po powrocie opisałem moje doświadczenia i ktoś może z tego skorzystać. Oczywiście możesz to też zgłosić do moderacji, pisząc, że twoje "Tylko jesli lecialy na tym samym bilecie (czyli z przesiadka w LIS)" wyczerpuje temat, a ja zaśmiecam wątek. EOT.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#78 PostWysłany: 17 Cze 2021 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2872
platynowy
man4business napisał(a):
Gdzie ty widzisz jakieś "personalne skierowania" :shock:


Odpowiadasz na post @Gadekk. Dla Twojej (to nie blad, ze napisalem Twojej z duzej litery) informacji odpowiedz tego typu gdzie piszesz '' chyba nie przeczytales'' jest kierowana do kogos personalnie.

man4business napisał(a):
Skoro czytałeś powyższą dyskusję, to dobrze wiesz, że pojawiła się nagle kwestia, że powracający z Brazylii będą wyszukiwani przez SG. Nikt nie wiedział (przepraszam, ty wiedziałeś, bo może pracujesz w służbach) co to konkretnie oznacza i jakie metody stosuje SG w celu namierzenia kogoś.



Jak to nikt nie wiedzial, przeciez Ty wiedziales ze sluzby maja takie informacje rutynowo o czym tutaj oznajmiles.. Tak samo jak wiesz, ze USA sie w tym roku nie otworzy. Jak sie otworzy to napiszesz, ze tylko dyskutowales swoja teze.

man4business napisał(a):
Jeśli ci się taka wymiana zdań nie podoba, to zgłoś do moderacji. Sam jednak teraz zaśmiecasz wątek bezsensownymi wstawkami (jak najbardziej personalnymi). Zresztą z tego co widzę, nie pierwszy raz. Po powrocie opisałem moje doświadczenia i ktoś może z tego skorzystać. Oczywiście możesz to też zgłosić do moderacji, pisząc, że twoje "Tylko jesli lecialy na tym samym bilecie (czyli z przesiadka w LIS)" wyczerpuje temat, a ja zaśmiecam wątek. EOT.


To wolny kraj wiec mozezsz sobie wypisywac co chcesz, tak samo jak inni maja prawo korygowac to co nie jest zgodne z prawda. Niie znalazlem tutaj jeszcze posta w ktorym nie napisalbys ostatniego zdania, badz napisal, ze sie z czyms myliles wiec nie ludze sie, ze to sie moze zmienic. Pozdrawiam Cie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#79 PostWysłany: 03 Lip 2021 01:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 986
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Jakoś udało się dolecieć. Jeżeli chodzi o testy to bardzo sprawdzali i to nie tylko na początku podróży w Mediolanie ale również w Madrycie i w Sao Paulo. Życie toczy się normalnie , brazylijskie lotniska wypelnione na fula . Odbylem trzy krajowe loty i wszystkie prawie na pelnym obłożeniu. W pomieszczeniach zamkniętych wszyscy w maseczkach, na powietrzu już niekoniecznie.
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#80 PostWysłany: 03 Lip 2021 01:43 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1858
HON fly4free
Czy posługiwałeś się "paszportem covidowym" z QR kodem testu, czy tradycyjnie, PDF z "wynikiem negatywnym"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 204 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group