Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 204 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 11 Sie 2021 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1491
złoty
W tym temacie masz sporo o aktualnej sytuacji i aktualizacje będą tam pewnie najszybciej:
https://www.fly4free.pl/forum/brazylia-covid,744,155182
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
#102 PostWysłany: 11 Sie 2021 22:31 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1858
HON fly4free
olekskw napisał(a):
Hej, orientuje się ktoś jaka obecnie sytuacja jest w Brazylii (szczególnie Rio)
Byłem kilka dni temu w Rio (po raz drugi w tym roku), Brazylijczycy generalnie przestrzegają zasad - noszą maseczki, w zamkniętych przestrzeniach zwłaszcza (taxi, autobus, sklep itd) - na plażach raczej nie, na promenadzie jak kto chce. Prawie wszystko jest otwarte (z atrakcji turystycznych), na Głowę Cukru czy Corcovado wręcz wróciły tłumy. Co od bezpieczeństwa to chyba podobnie jak zawsze. Z dostrzeżonych różnic - widać dość mocny przyrost bezdomnych, w centrum całe masy śpią na ulicach, ale teraz to nawet przy Copacabanie są koczowiska. Ubery mają limit maks. 3 pasażerów (z powodu covidu właśnie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#103 PostWysłany: 13 Sie 2021 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 986
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
@man4business dokąd wracałeś z Rio i czy trzeba jeszcze cały czas robić testy w Brazylii przed powrotem do Europy.
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#104 PostWysłany: 14 Sie 2021 14:14 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1858
HON fly4free
Z Rio na Ilha Grande, i znów (jeszcze) w Rio ;)
Ale jeśli chodzi o testy, to tu masz kompletną i precyzyjną informację:
https://www.voeazul.com.br/en/travel-alerts
Góra
 Profil Relacje PM off
mmaratonczyk lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#105 PostWysłany: 16 Sie 2021 10:35 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1858
HON fly4free
Dodam może, zgodnie z pisanymi tu już wcześniej informacjami: w Brazylii podczas odprawy są w stanie totalnej paniki, tak jakby nie wiedzieli co zrobić i o co pytać. W Portugalii sprawdzają paszport plus (jeśli się jest posiadaczem) EU paszport zaszczepienia. Żadnych certyfikatów, deklaracji czy lokatorów - zupełnie bezsensowna strata czasu na ich wypełnianie, ale spróbuj to wyjaśnić pani na lotnisku, która mówi tylko po portugalsku... BTW, w niedzielę (15.08) był w Lizbonie strajk służb paszportowych. Kolejka do odprawy paszportowej była tak wielka, że większych nie widziałem nawet w USA... ponad 2,5 h czekania. A non-EU (wliczając obywateli USA) mieli kolejkę ze dwa razy dłuższą i 4-5 h czekania. To taka mała uwaga na wypadek, gdy ktoś "ciasno" ustawia sobie doloty...
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#106 PostWysłany: 16 Sie 2021 12:01 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
Czy wracając z GRU do AMS potrzebuję test na lotnisku w Brazylii (jestem zaszczepiony)? Dzięki za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#107 PostWysłany: 16 Sie 2021 12:02 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1858
HON fly4free
Czy kolega się pofatygował przeczytać dwa posty wyżej?
Również: https://www.flytap.com/en-pl/travel-restrictions
Sorry, ten link:
https://www.government.nl/topics/corona ... accination
Choć te zapisy wyglądają na totalnie zamotane, wygląda na to, że tak, test jest wymagany.
I zapewne odbywa się to według takiego samego schematu - testu domagać się będą (tylko) w Brazylii, podczas check-in
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#108 PostWysłany: 16 Sie 2021 12:59 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
Rzeczywiście namieszane bo jak lecę tranzytem to jest taki zapis:
Transit/transfer in the Netherlands
If you start your journey in a high risk area or very high risk area and change planes in the Netherlands

You do not need to show a negative NAAT (PCR) test result or rapid test result on arrival in the Netherlands.
A transfer is when you change planes and continue your journey within a few hours, and in any case within 1 day without leaving the airport where you transfer.

I teraz zagwozdka, w Brazyli będzie wymagany test czy nie? Mam dwa loty na jednym bilecie (do Holandii i ten poza).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#109 PostWysłany: 16 Sie 2021 16:03 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1858
HON fly4free
Tak jak ci napisałem: możesz na 99,9% spodziewać się, że w Brazylii będą żądali testu, ponieważ oni (a zwłaszcza frontowi pracownicy check in) są totalnie na bakier z przepisami i uspokaja ich jedynie jak im pokażesz stos zupełnie niepotrzebnych, jak się potem okaże, lokatorów, deklaracji, no i testów... jakiś antygen nie powinien być drogi i dużo czasu też nie trzeba. No i może być po portugalsku ;) A jak chcesz walczyć inaczej, to przygotuj sobie kilka godzin czasu na zmarnowanie... P.S. Możesz też spróbować tak - mając odpowiedni zapas czasu sprawdź, czy na lotnisku robią testy antygenowe i uderz najpierw z certyfikatem szczepienia EU. A jak się nie uda, to pójdziesz i zrobisz test. Tak czy owak musisz zarezerwować sobie ekstra czas.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#110 PostWysłany: 18 Sie 2021 11:14 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
erfly napisał(a):

Powrót:
Wrcałem SP->LIS->WAW. W SP nie ogarniali paszportu EU COVID, więc musiałem zrobić test (antygenowy), ale już po przylocie do Portugalii na kontroli granicznej pokazałem paszport i wystarczyło, to samo w Polsce, tak więc trafiając na osobę bardziej ogarniętą (lub mającą wywalone) mogłoby się udać nawet bez testu.



Proszę o info gdzie robiłeś ten antygen (ponawiam pytanie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#111 PostWysłany: 18 Sie 2021 11:36 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1858
HON fly4free
Googlując znalazłem takie informacje: GRU, stanowisko do testowania w Terminalu 3.
Tu jest film:


A tu strona labu: https://pcrcovid.com.br/ (cenowo wygląda dość słabo, antygen za 280 BRL...)
Góra
 Profil Relacje PM off
pajacyk lubi ten post.
pajacyk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#112 PostWysłany: 24 Sie 2021 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 986
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Właśnie wracam z GIG przez GRU i FRA do Mediolanu. Już w Rio pan szczegółowo sprawdzał nam testy i powiedział żeby we Frankfurcie nigdzie nie wychodzić tylko transfer. Wcześniej byliśmy na różnych lotniskach w Brazylii i za nic nie mogliśmy uzyskać informacji czy potrzebujemy testu. Dla świętego spokoju zrobiliśmy PCRa na Copacabanie za 260 Reali czyli 189 zł . Bez kolejek , bez umawiania. Zobaczymy co będzie dalej.
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#113 PostWysłany: 25 Sie 2021 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 986
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
-- 25 Sie 2021 19:27 --

W Sao Paulo przy boardingu szczegółowo sprawdzali testy. Widzieliśmy jak pięć osób cofnięto po długich negocjacjach. Czy polecieli tego nie wiemy. W samolocie bardzo pilnowali maseczek, nawet po ciemku zwracali uwagę tym co mieli nosy na wierzchu . We Frankfurcie bardzo długi tranzyt ( prawie 2 godziny), sprawdzali tylko paszporty i pytali skąd i jak długo. Myśle że przy boardingu dadzą już spokój , chociaż dużo policji i cały czas mówią , że trzeba mieć maseczki medyczne . Zobaczymy , teraz lot do LIN,
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#114 PostWysłany: 25 Sie 2021 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
@mmaratonczyk Lufa czy LATAM z tym naciskiem na maseczki podczas lotu?

mmaratonczyk napisał(a):
We Frankfurcie bardzo długi tranzyt (prawie 2 godziny)

Nie chcę robić O/T ale nie wiem czy pomyliłeś się z cyferką czy serio 2 godziny to dla Ciebie bardzo długi transfer? 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#115 PostWysłany: 25 Sie 2021 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 986
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Te maseczki to Latam, a transfer się wydłuża bo ani w Rio ani w Sao Paulo nie można pobrać biletu na Lufe więc we Frankfurcie trzeba jeszcze pobrać bilet na ostatni odcinek. Co do transferu to wiadomo jakie mamy czasy ale pamietam że w Manili zajmowało to parę minut :)
Może źle się wyraziłem chodziło mi o sam tranzyt trwający dwie godziny bo na transfer były 4 godziny ;)
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#116 PostWysłany: 07 Wrz 2021 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 242
Kilometry: 424 108
niebieski
mmaratonczyk napisał(a):
-- 25 Sie 2021 19:27 --

teraz lot do LIN,

@mmaratonczyk Nie miałeś problemu z wjechaniem do Włoch po pobycie w Brazylii? Wydawało mi się, że jest zakaz oprócz nielicznych wyjatków.
Góra
 Profil Relacje PM off
matbob1990 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#117 PostWysłany: 07 Wrz 2021 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 986
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Do LIN lecieliśmy z FRA i kompletnie nic nam nie sprawdzali we Włoszech. Parę minut i opuściliśmy lotnisko. To bardziej trzepali w Polsce po przylocie z BGY na drugi dzień, paszporty covidowe sprawdzała straż graniczna zaraz po wejściu do terminala na Modlinie.
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#118 PostWysłany: 07 Wrz 2021 14:50 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1858
HON fly4free
Dlaczego nie zrobiłeś antygenu (tańszy) tylko PCR? W Niemczech wymagają? Bo do Portugalii to antygen starczy. Inna zaś sprawa to dyskusja z personelem danej linii lotniczej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#119 PostWysłany: 07 Wrz 2021 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 986
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Bez testu nie wpuszczają już w Brazylii do samolotu. Wolałem zrobić PCR który mnie kosztował 189 zł niż antygenowy na lotnisku za 200 zł a druga sprawa to PCR jest ważny 72 godz. a antygenowy 48.
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#120 PostWysłany: 07 Wrz 2021 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 245
Loty: 200
Kilometry: 457 357
mmaratonczyk napisał(a):
Do LIN lecieliśmy z FRA i kompletnie nic nam nie sprawdzali we Włoszech. Parę minut i opuściliśmy lotnisko. To bardziej trzepali w Polsce po przylocie z BGY na drugi dzień, paszporty covidowe sprawdzała straż graniczna zaraz po wejściu do terminala na Modlinie.


A wypisując włoski Passenger Locator Form wpisywałeś, że przebywałeś w ciągu ostatnich 14 dni w Brazylii ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 204 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group