Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2852 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 143  Następna
Autor Wiadomość
#2281 PostWysłany: 24 Lut 2019 00:28 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@gorny77 Mniejsza o niedzielę,ale te 48 h też da się obejść? <<Prowizje i opłaty będą stosowane do zmian dokonanych poza 48-godzinnym okresem ochronnym.>>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2282 PostWysłany: 24 Lut 2019 00:35 

Podana literówka jak wyżej jest tak oczywista, że zapewne mądry konsultant na Czacie ją za darmo poprawi


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 24 Lut 2019 00:42, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#2283 PostWysłany: 24 Lut 2019 00:41 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Anonymous napisał(a):
Znowu czegoś nie wiesz i piszesz

Okres ochronny od zakupu w Ryanair to 24 godziny


Na ich stronie wersja się różni od twojej ;) cytuję
Czy można zmienić datę, godzinę, trasę lotu lub imie/nazwisko pasazera?
Poprawa niedużych pomyłek w ciągu 48 godzin

Nie martw się, klienci, którzy zarezerwowali swój lot bezpośrednio na stronie internetowej ryanair.com mają 48 godzinny okres ochronny od momentu dokonania pierwotnej rezerwacji, aby skorygować ewentualne drobne błędy (tj. pisownia nazwiska lub imienia, błędnych tras / dat / godzin).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2284 PostWysłany: 24 Lut 2019 00:49 

Zmiana...sprzed 9 dni

https://www.fly4free.pl/ryanair-aboname ... pasazerow/

Czyli co ma nie spróbować, bo ty tak uważasz nie mając doświadczenia w tym zakresie.... można i tak
Góra
 PM off  
      
#2285 PostWysłany: 24 Lut 2019 00:58 

Rejestracja: 23 Lut 2019
Posty: 3
Zbanowany
Ale ta zmiana z 24h na 48h mnie nie dotyczy, u mnie już dawno minęły.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2286 PostWysłany: 24 Lut 2019 01:02 

Napisz jutro po 9 czy naszej 10 rano i poproś o poprawienie zauważonej przed odprawą oczywistej literówki
Większość tam pracujących zwłaszcza na angielskim Czacie to pomocni konsultanci ( np. kilka dni temu Ukrainka na polskim Czacie, na końcu czatu oceniasz na ile byli pomocni)
Góra
 PM off  
      
#2287 PostWysłany: 24 Lut 2019 01:07 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Nie oceniaj a nie będziesz oceniany ;)
Anonymous napisał(a):
Czyli co ma nie spróbować, bo ty tak uważasz nie mając doświadczenia w tym zakresie.... można i tak
Nie odradzałam kontaktu
miriam napisał(a):
Zadzwonić można,ale najprawdopodobniej potraktują to jak zmianę danych pasażera i opłata zgodna z cennikiem.
i znałam zmianę zasad sprzed 9 dni,widocznie do tego nie potrzeba aż tak dużego doświadczenia jakie masz Ty.A koledze,który ma problem z całego serca życzę,by sprawdziły się twoje słowa
Anonymous napisał(a):
Podana literówka jak wyżej jest tak oczywista, że zapewne mądry konsultant na Czacie ją za darmo poprawi
Mam nadzieję,że @Jondaht da znać czy się udało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2288 PostWysłany: 27 Lut 2019 14:08 

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 111
Lecę z żoną poza UE Lufą.
Żonie wpisałem tylko drugi człon nazwiska. Ten który nabyła jako drugi, nie pierwszy -rodowy.
Czy w waszej ocenie to problem?
Pani na infolinii powiedziała że zmienią to za 25E o ile wyślę im akt małżeństwa i skan paszportu (czyli pani zapewne zrozumiała że w rezerwacji jest człon rodowy, bez tego który nabyła podczas ślubu- czyli na odwrót niż faktycznie).
Z góry dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2289 PostWysłany: 27 Lut 2019 14:28 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Paszport ma pewnie na podwójne nazwisko więc może (choć nie musi) być problem.Spróbuj tak jak ci poradzono może mimo ,że nie w pełni cię zrozumiano zostanie to zmienione jeśli z aktu wynika,że po ślubie posługuje się podwójnym.
Góra
 Profil Relacje PM off
Ipkol lubi ten post.
Ipkol uważa post za pomocny.
 
      
#2290 PostWysłany: 27 Lut 2019 14:56 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
vincenz napisał(a):
Zapewne nie jestem jedyny, który wpisał błędne nazwisko podczas rezerwowania lotu (podałem panieńskie nazwisko mojej żony prawie dwa lata po ślubie; zabije mnie jak się dowie) - skapnąłem się ponad miesiąc po dokonaniu rezerwacji.

Bilet wystawiony przez United, loty fizycznie wykonywane przez Air Canada Rouge, kupione przez Flipo.
Poprosiłem Flipo o skorygowanie błędu - otrzymałem odpowiedź, że jedyna opcja to anulowanie biletu i kupno nowego za ok. 2500pln na chwilę obecną.
United stwierdził, że zamiana nazwiska ze względu na zmianę stanu cywilnego to nie problem, ale nazwiska na bilecie zmienić nie mogą. Dodali adnotację, że podróżować będzie pani o nazwisku X, zamiast Y i zarekomendowali zabrać ze sobą akt małżeństwa oraz dodatkowy dokument potwierdzający tożsamość.

Ponieważ mam obawy co do takiego rozwiązania wpadłem na jeszcze inny pomysł.
Poniważ lot jest dopiero we wrześniu, jest spora szansa, że zmienią się godziny odlotu któregoś z odcinków (lot z przesiadką). Czy dobrze myślę, że w takiej sytuacji mógłbym:
a) poprosić o zwrot kasy i anulować całą podróż (nie mam sztywnych dat, a na Flipo jest nadal sporo biletów w zbliżonych terminach po lepszej cenie)
b) poprosić o edycję nazwiska przy wystawianiu nowego biletu na zaktualizowaną godzinę

Będę wdzięczny za wszelkie porady/sugestie/opinie co zrobić w takiej sytuacji.


Jakby kogoś to interesowało to mała aktualizacja mojej sytuacji.
Ze względu na zmianę godziny jednego z lotów linia zgodziła się anulować cały bilet i zwrócić wszelkie koszta. Poszedłem na taki układ, bo chciałem oszczędzić sobie stresu i tłumaczenia na czterech lotniskach, dlaczego moja żona ma inaczej na nazwisko na bilecie niż w paszporcie.
Chylę czoła przed obsługą klienta we Flipo, która była bardzo responsywna i pomocna.

Teraz pozostało tylko znaleźć alternatywę na wschodnie wybrzeże w okolicach września ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2291 PostWysłany: 04 Mar 2019 09:46 

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 111
miriam napisał(a):
Paszport ma pewnie na podwójne nazwisko więc może (choć nie musi) być problem.Spróbuj tak jak ci poradzono może mimo ,że nie w pełni cię zrozumiano zostanie to zmienione jeśli z aktu wynika,że po ślubie posługuje się podwójnym.


Sytuację się wyjaśniła i skomplikowała zarazem.
Wyjaśniła: nazwisko żony zmieniono za opłatą 25E.
Skomplikowała: Pani na infolinii powiedziała, że na moim bilecie nie ma drugiego imienia. W paszporcie mam. Ale co najważniejsze w jakichś Docs/Dox (?) mam obydwa imiona i latając do Ameryki rzekomo jest to poważny problem i mogą nie wpuścić.
Wiem, że brak drugiego imienia na bilecie to nie problem. Ale co to są za dokumenty te Docs ? I czy rzeczywiście to tak duże uchybienie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2292 PostWysłany: 04 Mar 2019 10:44 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@Ipkol Normalnie brak drugiego imienia nie stanowi problemu,ale przy lotach do Ameryki nie wiem,do USA wszystko może ale nie musi być problematyczne i .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2293 PostWysłany: 04 Mar 2019 11:10 

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 111
@Miriam ale właśnie to lot do Meksyku. Pani z infolinii posługiwała się nazwą "Ameryka" więc albo myślała o kontynencie albo może coś pokręciła z przynależnością państwową lotniska CUN.
Co ciekawe zaproponowała mi przepisanie dziecka do żony, anulację mojego biletu i zakup nowego odpowiednio drożej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2294 PostWysłany: 04 Mar 2019 11:16 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
No tak,tej pani to się opłaca ta propozycja ;) Decyzja należy do ciebie,bo ja to ryzykantka jestem w takich sprawach :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2295 PostWysłany: 04 Mar 2019 11:23 

Takich ryzykantów co lata z jednym głównym imieniem z paszportu na bilecie lotniczym tylko w Polsce są miliony ;)

Tak to jest jak się poprawi jedno, po czym rusza to lawinowo "wydumane problemy" (fajne spokojne wakacje z głowy, ciągle będzie myślał co się może wydarzyć ;) )
Góra
 PM off  
      
#2296 PostWysłany: 04 Mar 2019 11:41 

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 111
@gorny77 dokładnie, podświadomy stresik jest. Choć zakładam, że "na nieświadomce" latałem już do tej części świata z 1 imieniem w bilecie. Wylot już jutro, byle dolecieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2297 PostWysłany: 04 Mar 2019 11:41 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Powiem tak, jeszcze nigdy na bilecie nie miałem dwóch imion, pomimo że w paszporcie mam wpisane oba. W ten oto ryzykowny sposób wraz z rodziną udało nam się odwiedzić wszystkie kontynenty poza Antarktydą, tak samo było przy podróżach do US. Jeżeli masz za dużo pieniędzy to zmieniaj bilet. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#2298 PostWysłany: 10 Mar 2019 16:27 

Rejestracja: 28 Paź 2012
Posty: 28
To ja mam podobne pytanie, bo w nazwisku brakuje mi jednej litery przy rezerwacji lotu w UIA. Lecę na trasie Lwów - Nowy Jork i zamiast "Jakub Markowicz" mam "Jakub Markowic". Czy może być z tym problem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2299 PostWysłany: 10 Mar 2019 16:56 

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 161
Loty: 202
Kilometry: 281 717
Nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2300 PostWysłany: 19 Mar 2019 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
ktoś może podać podstawę prawną ( IATA czy coś) gdzie dopuszcza wspomniane 3 literówki ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2852 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 143  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: AgaGy oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group