Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 143  Następna
Autor Wiadomość
#2201 PostWysłany: 07 Sty 2019 14:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Przeczytaj 3-4 ostatnie strony....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2202 PostWysłany: 07 Sty 2019 14:10 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Mortycja napisał(a):
I czy kiedykolwiek słyszeliście, by ktoś nie został wpuszczony do samolotu za brak drugiego imienia lub literówkę?

Za taką literówkę jak podałaś lub brak drugiego imienia nie słyszałam by ktoś nie poleciał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2203 PostWysłany: 07 Sty 2019 14:45 

Rejestracja: 30 Lis 2018
Posty: 43
Mortycja napisał(a):
I czy kiedykolwiek słyszeliście, by ktoś nie został wpuszczony do samolotu za brak drugiego imienia lub literówkę?


Ja nie mam w ogóle ... drugiego imienia. Nigdy nie miałem z tego powodu problemów. Zawsze mnie wpuszczali mnie do samolotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2204 PostWysłany: 07 Sty 2019 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
@Grek to jesteś Szczęściarz, Szczęściarz...
Drugie imię to wg mnie totalna głupota..
Być może ktoś się nie zgadzać z tym ale to moje zdanie.
No ale wytłumaczyć to nawet w dzisiejszych czasach rodzicom którzy dumnie niosą noworodka do obrządku zwanego chrztem to jest wyczyn.....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2205 PostWysłany: 07 Sty 2019 14:51 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
A jak podalem Gabrial zamiast Gabriela ?
Znaczy sie tlumacz w chrome mi zmienil automatycznie bo mialem wlaczone autotlumaczenie

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2206 PostWysłany: 07 Sty 2019 15:05 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
tarman napisał(a):
Drugie imię to wg mnie totalna głupota..

No ale wytłumaczyć to nawet w dzisiejszych czasach rodzicom którzy dumnie niosą noworodka do obrządku zwanego chrztem to jest wyczyn.....

Tylko drugie imię nie zależy od obrządku jak to nazwałeś.Zależy czy podasz je w USC rejestrując dziecko,jeśli podasz będzie wpisane w akcie urodzenia i potem w dokumentach na nim opartych.Często ludzie mają kilka imion "obrzędowych" ale w oficjalnym dokumencie jedno i pozostałe są sprawą prywatną .
Góra
 Profil Relacje PM off
tarman lubi ten post.
 
      
#2207 PostWysłany: 07 Sty 2019 15:23 

Rejestracja: 07 Sty 2019
Posty: 9
Zdaję sobie sprawę, że temat literówek i braku drugiego imienia jest "mielony" na okrągło.
Chodzi mi raczej o doświadczenia konkretnie z Alitalią w tym temacie, bo różni przewoźnicy mogą mieć różne podejścia.
Więc będę wdzięczna za informację, czy ktoś miał problem z literówką lub brakiem drugiego imienia bezpośrednio z Alitalią w ostatnim czasie.

W tym momencie zazdroszczę każdemu bez drugiego imienia, ale mój ojciec chciał "zrobić fajnie" w urzędzie :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2208 PostWysłany: 07 Sty 2019 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
@miriam masz rację. Obrządek jedna sprawa, a USC to Inna bajka.
Uprościlem zbytnio myślenie i wyszło jak wyszło
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2209 PostWysłany: 07 Sty 2019 22:11 

Rejestracja: 07 Sty 2019
Posty: 9
A czy ktoś dał radę zrobić zmiany na bilecie z ominięciem MyTrip lub innego pośrednika? Na ile faktycznie Alitalia sama nie może nic zrobić, a na ile nie może?
Chętnie dla tzw. "świętego spokoju" zapłaciłabym te 25Euro Alitali, by zmienili z "Kowalska" na "Kowalski".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2210 PostWysłany: 07 Sty 2019 22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
@Mortycja
Nie ma różnych podejść - istotne jest tylko pierwsze imię i nazwisko.
Nigdy nie podaję drugiego imienia i nie zamierzam podawać w przyszłości.
Nie podawałem również na swoich 6-ciu lotach Alitalią.
Żadnego problemu z tego powodu nie miałem. Śpij spokojnie.
A o pojedynczych literówkach napisano w tym temacie wszystko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Mortycja uważa post za pomocny.
 
      
#2211 PostWysłany: 07 Sty 2019 22:32 

Rejestracja: 07 Sty 2019
Posty: 9
@scomin
Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź.
Informacja od kogoś, kto miał bezpośrednio takie doświadczenie z dokładnie z tymi liniami jest bezcenne :)
Tak z ciekawości, czy któryś z tych lotów był poza Unie / Schengen?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2212 PostWysłany: 07 Sty 2019 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
@Mortycja
Jak najbardziej. Leciałem z Alitalią m.in. do Tokio.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2213 PostWysłany: 07 Sty 2019 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@Mortycja

Dzięki lounghaulom AZ wiem że Lenin wciąż żyje, tylko teraz zarządza Alitalią :)
Włoska obsługa jest jedyna w swoim rodzaju, upadek Alitalii będzie wielką stratą dla miłośników grymasów z barów mlecznych.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2214 PostWysłany: 07 Sty 2019 23:00 

Rejestracja: 07 Sty 2019
Posty: 9
@nick
Coś czuję, że ta podróż będzie niezapomnianym przeżyciem na wielu płaszczyznach,
oby tylko nie były one za bardzo problematyczne ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2215 PostWysłany: 09 Sty 2019 18:41 

Rejestracja: 02 Paź 2018
Posty: 3
Witam, proszę o pomoc w sprawie rezerw. linią LEVEL

Być może pytanie i odpowiedź może zdawać się banalna, ale nie dla mnie. Chcę zrobić odprawę na stronie LEVEL jednak nie mogę i przenosi mnie na stronę IBERIA. Dla czego w rezerw. widnieje Seats: No Seats
Czyżby odprawa możliwa była dopiero 24h przed wylotem?

Jeśli klikam CHECK-In na stronie LEVEL przenosi mnie na stronę IBERII a tam komunikat, że odprawa on-line nie możliwa. Pomoże ktoś

Załączniki:
2.jpg
2.jpg [ 63.68 KiB | Obejrzany 824 razy ]
1.jpg
1.jpg [ 94.61 KiB | Obejrzany 824 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2216 PostWysłany: 09 Sty 2019 18:48 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6235
HON fly4free
Pawel_wsn napisał(a):
Dla czego w rezerw. widnieje Seats: No Seats
będziecie stali ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#2217 PostWysłany: 10 Sty 2019 19:25 

Rejestracja: 07 Sty 2019
Posty: 9
Wracając do mojego wcześniejszego zapytania odnośnie braku drugiego imienia na bilecie Alitalia, dostałam taką odpowiedź od linii lotniczych przekazaną mi przez MyTrip - może komuś się przyda:

"Middle names are not needed on tickets when travelling within the same continent, as long as your first- and last names are correct.
According to the airline, it should be acceptable to travel without middle names on the ticket. However, note that we cannot guarantee that you will be able to check in."

Co prawda nie wiem, dlaczego miałabym mieć problem z odprawą, skoro jest dla nich OK brak drugiego imienia, no ale...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2218 PostWysłany: 10 Sty 2019 20:32 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Zawsze napiszą ze niczego nie gwarantują, standardowy bełkot prawniczy uniemożliwiający ci traktowanie tej odpowiedzi jako wiążącej.
Zresztą jest to logiczne dla odpowiedzi któte nie zostały oficjalnie rozpatrzone jako skarga lub reklamacja. Zawsze moze być przypadek w którym klient specjalnie coś kombinuje z biletami. Janów Kowalskich w Polsce jest kilka tysięcy.

Wg mnie można spokojnie pakować walizki, a swoje myśli zająć tym jakie menu w samolocie wybrać. Moze tym razem wegańskie?

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2219 PostWysłany: 12 Sty 2019 14:42 

Rejestracja: 07 Sty 2019
Posty: 9
Czuję się uspokojona, ale tak z ludzkiej ciekawości.
Ktoś może ostatnio leciał z Alitalią do Tokio lub w jakąś dalszą trasę?
Czy wszystko przebiegło OK przy odprawach, szczególnie jeśli mieliście błędy w biletach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2220 PostWysłany: 12 Sty 2019 14:49 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Mam drugie imię. Przeleciałem sporo różnymi liniami (nie alitalia) i nigdzie nie miałem problemu.

Jedyną rzeczą która jest problemem to drugie imię w koncie miles & smiles Turkisha. Jeśli nie ma go na bilecie, to zazwyczaj musze prosić infolinię o ręczne dodanie numeru.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 143  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group