Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 31 Maj 2016 16:40 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
I skąd ten rower? Na miejscu kupiony lub wypożyczony, czy ciągniety z miejsca zamieszkania? :)

Gesendet von meinem SM-A500FU mit Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#22 PostWysłany: 31 Maj 2016 17:06 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
I kiedy dokladnie odbyla sie ta wycieczka?

Bo dochodza mnie sluchy, ze Iran ostatnimi czasy czyli po zniesieniu sankcji mocno sie zmienil (in minus niestety) - jakies azjatyckie wycieczki w mni-spodniczkach i te sprawy :(

osobiscie bylam tam w 2013. Wspomnienia fantastyczne i chetnie bym wrocila, ale chyba nie do tego Iranu z autobusami wycieczkowymi i tlumem pstrykajacym selfie ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 31 Maj 2016 17:19 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 426
Loty: 263
Kilometry: 327 709
niebieski
Mnie szczególnie interesują opisy pobytu z dala od powszechnie uczęszczanych miejsc. Sam dopiero co wróciłem z mojej pierwszej wyprawy do Iranu, lecz zdecydowanie zbyt krótkiej- piszę to z perspektywy czasu. Na szczęście żadnych mini spódniczkowych wycieczek azjatyckich ani niczego podobnego nie widziałem. Czekam na ciąg dalszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 31 Maj 2016 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2016
Posty: 22
Loty: 5
Kilometry: 10 423
Z Iranu wróciliśmy dwa tygodnie temu. Także świeżak :) W tej chwili nie napiszę dokładnie ile kilometrów przejechaliśmy, bo jeździmy bez liczników. Musiałabym z googlemaps posprawdzać. Ale szacunkowo około 1500. Rowery przytargane z Polski. Lecieliśmy do Gruzji- Kutaisi. Potem autobusami do Teheranu. Z powrotem wyjechaliśmy już na rowerach z Iranu. Znów Armenia i Gruzja. W sumie wyprawa zajęła nam 48 dni. W Iranie 30.

-- 31 Maj 2016 17:33 --

Wycieczek mini nigdzie nie widziałam :)

-- 31 Maj 2016 17:35 --

Iran jest naprawdę dużym krajem ( Polska *6) także objechać go w miesiąc na rowerze jest niemożliwe. My wspomagaliśmy się autobusami i stopem :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 31 Maj 2016 17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Fajna relacja!
Ja zwiedzilem Iran 2 razy, jeszcze na poczatku lat 90-tych, kiedy nie bylo tam praktycznie turystyki i z ciekawoscia czekam na ciag dalszy.
Chcialbym wiedziec ile sie od tamtego czasu zmienilo.
Tak na marginesie, czy probowaliscie sok ze swiezo wycisnietych aromatycznych slodkich cytryn, po persku "limu shirin"? Ja uwielbiam. :)

Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 01 Cze 2016 07:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2016
Posty: 22
Loty: 5
Kilometry: 10 423
W Iranie opijaliśmy się sokami z melona. Oraz... z marchewki.
Góra
 Profil Relacje PM off
Ninoczka lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 01 Cze 2016 13:22 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 426
Loty: 263
Kilometry: 327 709
niebieski
A nawet sokiem z marchewki z lodami:) Bardzo dobre!
Góra
 Profil Relacje PM off
esmeralda123 lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 01 Cze 2016 14:35 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
można tez faludą ;) z Iranu wróciłam 4 dni temu i było naprawdę fantastycznie - kazdemu polecam!!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 01 Cze 2016 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 460
srebrny
Wyguglałam sobie tę faludę, język ucieka do ... (mniam);)


Z innej beczki - jakie temperatury o tej porze roku? I jak z odczuwalnością? Sauna, czy raczej sucho i gorąco?
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 01 Cze 2016 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2016
Posty: 22
Loty: 5
Kilometry: 10 423
Zależy gdzie. W Kermanie, Kashanie, Yazdzie było gorąco, w Teheranie chłodno, a w górach czasami zimno.
Góra
 Profil Relacje PM off
Ninoczka lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 01 Cze 2016 22:51 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
dokładnie, w Kaszanie i Yazd dało się zwiedzać mniej więcej 6-10, po 12 już naprawdę ciężko wytrzymać w słońcu w hidżabie, nawet jak jest przewiewny. Podobnie było w Shiraz, ale może organizm się jeszcze nie przyzwyczaił, bo to był 1 dzień ;)
Wieczorami ok, czasami bylo mi nawet zimno. W Teheranie 5dni temu pokazywało temperaturę na kiosku czy bankomacie 47C ok godz. 14.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 02 Cze 2016 00:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@esmeralda123

Pamietam, ze jak bylem 2 razem w Iranie, to w Teheranie akurat wieszano publicznie 7 rzesimieszkow.
Z tego co sie ostatnio czyta, to kary cielesne sa nadal praktykowane:

http://mandragon.pl/cudzolostwo-w-iranie/

http://zmianynaziemi.pl/wideo/iran-zapr ... inania-rak

http://www.geekweek.pl/aktualnosci/1529 ... a-palcow/4

Kod:
 W Islamskiej Republice Iranu obowiązuje bardzo surowe prawo bazujące na szariacie, w którym obecne nadal są kary cielesne takie jak kamienowanie czy amputacja kończyn - czym kara się kradzieże. Nie oznacza to jednak, że prawo i jego egzekwowanie zatrzymało się tam w średniowieczu. Ostatnio jedna z tamtejszych agencji prasowych uraczyła nas zdjęciami nowej maszynki do obcinania palców. Dość drastyczne.

Zdjęcia zostały rzekomo wykonane w ostatni czwartek, a przedstawiony na nich mężczyzna karany jest jednocześnie za rabunek oraz za cudzołóstwo, a udało mu się umknąć cięższej karze, bo był oskarżony również o kierowanie organizacją przestępczą (parę dni wcześniej dwójkę rabusiów po prostu publicznie powieszono).

Oprócz utraty jednego z palców czeka go także odsiadka 3 lat w więzieniu oraz 99 batów.


A tak na marginesie, zwiedzliscie studenckie miasto Isfahan ze wspanialymi meczetami? Jak dla na mnie to najladniejsze miasto w Iranie.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 02 Cze 2016 08:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2016
Posty: 22
Loty: 5
Kilometry: 10 423
Zdaję sobie sprawę, ze tam takie prawo funkcjonuje, pewnie też dlatego poziom bezpieczeństwa w Iranie jest bardzo wysoki. Dzięki za linki.
Ale według ciebie ludzie są tam barbarzyńscy czy aparat państwa? Tam państwo mocno trzyma ludzi za twarz. Ludzie pragną zmiany, ale nie wiem jak by ona miała wyglądać? Kolejna rewolucja, tym razem świecka, kolejne islamskie państwo w chaosie? Są siły polityczne i kraje, które nienawidzą Iranu i chętnie posłałyby tam kilka bombek. Myślę, że trzeba o łamaniu praw człowieka w Iranie dużo pisać - Irańczycy są bardzo wrażliwi na krytykę z zewnątrz.
Bardzo ciężki temat :(

W Isfahanie byliśmy. Bardzo mi się podobało. Mnóstwo zieleni. Mieliśmy tez wtedy idealna pogodę - ok. 25 stopni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 02 Cze 2016 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
esmeralda123 napisał(a):
Ale według ciebie ludzie są tam barbarzyńscy czy aparat państwa? Tam państwo mocno trzyma ludzi za twarz. Ludzie pragną zmiany, ale nie wiem jak by ona miała wyglądać? Kolejna rewolucja, tym razem świecka, kolejne islamskie państwo w chaosie? Są siły polityczne i kraje, które nienawidzą Iranu i chętnie posłałyby tam kilka bombek. Myślę, że trzeba o łamaniu praw człowieka w Iranie dużo pisać - Irańczycy są bardzo wrażliwi na krytykę z zewnątrz.
Bardzo ciężki temat :(
Napisałem dwa słowa jak @michcioj doczepił się do Ciebie o takie czy inne spojrzenie na światopogląd. Teraz ty wyluzuj z przemycaniem tej poprawności politycznej. Spotkałaś kilka osób, pogadałaś z nimi ale to nie znaczy że wszyscy mają takie poglądy jak Twoi rozmówcy. Jedni chcą zmian bardziej liberalnych a dla innych obecny stan już jest za liberalny. Iran jak i inne kraje Wschodu nie jest monolityczny. Wg. Ciebie w Iranie łamie się prawa człowieka a nie przeszło Ci to przez głowę że oni wyznają tam zupełnie inne wartości ? Nie pomyślałaś że ich punkt odniesienia jest całkowicie gdzie indziej niż Twój, lewicującej europejki na wakacjach ? Wróć do ciekawej relacji bo wychodzi Ci to nieźle a los Irańczyków zostaw tam gdzie jest od tysiącleci. Wyjdzie im to bardziej na zdrowie.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 02 Cze 2016 12:14 

esmeralda123 napisał(a):
Tam państwo mocno trzyma ludzi za twarz.

Powiedziałbym raczej, że tam obowiązuje "dżentelmeńska umowa" między obywatelami a państwem - ludzie nie buntują się pod warunkiem, że państwo nie ingeruje w to, co się dzieje w 4 ścianach ich domów/mieszkań. Młodzi ludzie pragną przede wszystkim normalności a nie kapitalizmu. Chcą np. tańczyć nie tylko na prywatkach. I jednocześnie zdają sobie sprawę, że zbyt gwałtowna zmiana panujących obyczajów będzie nie tyle nie do zaakceptowania dla państwa, co również dla ich rodziców.

Władze Iranu dotkliwie odczuły skutki sankcji a mają świadomość, że muszą otworzyć się na świat. Mają też świadomość, że utrzymywać ten sztywny obyczajowy gorset będzie coraz trudniej. Niestety, poluzowanie gorsetu to nie jest kwestia jednej uchwały, tylko stopniowej wymiany pokoleń.
Góra
 PM off
esmeralda123 lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 02 Cze 2016 12:20 

@flying duck, podobną tezę zaprezentował Hooman Majd w książce "Ajatollah śmie wątpić". Swoją drogą - polecam.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 02 Cze 2016 12:42 

@Don_Bartoss, książki nie czytałem, bazuję wyłącznie na tym co zobaczyłem bądź usłyszałem.
Nawiasem mówiąc, najwięcej wódki w tym roku wypiłem właśnie w Iranie. Wiem, że w dużej mierze obecność alkoholu na stole była podyktowana chęcią zademonstrowania, że jednak oni wcale "nie są gorsi" i jeżeli chcą, to mogą.
Góra
 PM off  
      
#38 PostWysłany: 02 Cze 2016 13:01 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
ile wodka kosztuje w Iranie ?
Czy jest to wodka zdatna do picia czy bimber bardzo slabej jakosci ?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 05 Cze 2016 11:46, edytowano w sumie 1 raz
I
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 02 Cze 2016 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Mnie poczestowano domowej roboty nalewka, ktora w zapachu przypominala jakis mocny srodek do czysczenia urzadzen sanitarnych. Rozrabiali z sokiem z lemonek, aby zabic smak.
W kazdym razie 3 dni nie moglem wstac z lozka. Coz, bylem wtedy mlodziutki i glupiutki, a na dodatek nie chcialem odmowic goscinnosci. ;)

Nie polecam pod zadnym pozorem, mimo ze narod niesamowicie goscinny picia jakichs nalewek i alkoholu pod zadna postacia w Iranie!
Poza tym jest surowo zabronione i moze sie b. zle skonczyc, w pewnych kwestiach nie ma tolerancji nawet dla turystow.

http://wyborcza.pl/1,75399,18093991,W_I ... tanie.html

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 60706.html
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc 02 Cze 2016 13:16, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 02 Cze 2016 13:11 

Nie mam pojęcia ile kosztuje alkohol, na stole zaś wylądowała Grey Goose. Nie byłem specjalnie zaskoczony pochodzeniem alkoholu, gdyż Francuzi od dawna dość mocno i wygodnie siedzą w Iranie, co widać chociażby po dominacji aut znad Sekwany. Dwa najnowsze hotele w Teheranie przy lotnisku czyje są? Ano Francuzów.
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: puhacz oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group