Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Lip 2014 12:32 

Rejestracja: 26 Lip 2013
Posty: 11
Loty: 1
Kilometry: 1 389
Witam
Jeszcze nie poruszam się zbyt sprawnie po forum więc nie wiem czy wybrałem dobre miejsce na ten wątek, za co z góry przepraszam.
Staram się zakupić bilet na pociąg relacji Warszawa - Amsterdam od niemieckiego przewoźnika i wszystko idzie gładko do momentu płatności, za każdym razem wyskakuje mi błąd, czy ktoś ma doświadczenie i mógłby mi coś poradzić w tej kwestii ?


Ostatnio edytowany przez marcino123, 08 Kwi 2019 20:02, edytowano w sumie 1 raz
modyfikacja tytułu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 11 Lip 2014 13:58 

A na jaką datę chcesz ten bilet kupić? Może sprzedaż jest zablokowana z uwagi na zmiany w rozkładzie jazdy? Jaki dokładnie błąd się pojawia?
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Lip 2014 14:16 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 74
A czy da się kupić bilet na połączenie które nie rozpoczyna sie lub konczy w Niemczech? Kupując na stronie DB.DE jakiś element podroży musi mieć swój początek lub koniec w Niemczech.
_________________
http://my.flightmemory.com/image/dankle.gif
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Lip 2014 14:19 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 288
gawu7 napisał(a):
Staram się zakupić bilet na pociąg relacji Warszawa - Amsterdam od niemieckiego przewoźnika i wszystko idzie gładko do momentu płatności, za każdym razem wyskakuje mi błąd, czy ktoś ma doświadczenie i mógłby mi coś poradzić w tej kwestii ?
Zacznij od sprawdzenia limitu płatności internetowych na swojej karcie debetowej/kredytowej.
swazi napisał(a):
A czy da się kupić bilet na połączenie które nie rozpoczyna sie lub konczy w Niemczech? Kupując na stronie DB.DE jakiś element podroży musi mieć swój początek lub koniec w Niemczech.
Można kupić bilet na relację Warszawa - Amsterdam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Lip 2014 14:32 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 74
Rzeczywiście znalazlem i poprzez opcje prufen potwierdza cene 29Euro. Jedynie minusem jest potrzeba zamówienia biletu papierowego bez możliwości biletu online tkt + niestety dodatkowa oplata za przeslanie biletu.... Versandpauschale in Höhe von 3,90 EUR.
_________________
http://my.flightmemory.com/image/dankle.gif
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Lip 2014 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2011
Posty: 546
niebieski
Nie można kupić biletu na trasie Warszawa - Amsterdam za pośrednictwem portalu internetowego DB http://www.bahn.de

Bilety sprzedawane przez/za pośrednictwem internetu można nabyć za pośrednictwem portalu internetowego DB http://www.bahn.de. na przejazd:
1) w jedna stronę w relacji z Niemiec do Polski,
2) "tam i powrót" z Niemeic do Polski i w kierunku powrotnym,
Przejazd w kierunku "tam" każdorazowo musi rozpocząć sie w Niemczech, zakup biletu na przejazd w przeciwnym kierunku (z Polski do Niemiec lub z Polski do Niemiec i z powrotem) - nie jest możliwy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Lip 2014 15:07 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 288
domenico_xl napisał(a):
Nie można kupić biletu na trasie Warszawa - Amsterdam za pośrednictwem portalu internetowego DB http://www.bahn.de

Bilety sprzedawane przez/za pośrednictwem internetu można nabyć za pośrednictwem portalu internetowego DB http://www.bahn.de. na przejazd:
1) w jedna stronę w relacji z Niemiec do Polski,
2) "tam i powrót" z Niemiec do Polski i w kierunku powrotnym,
Przejazd w kierunku "tam" każdorazowo musi rozpocząć sie w Niemczech, zakup biletu na przejazd w przeciwnym kierunku (z Polski do Niemiec lub z Polski do Niemiec i z powrotem) - nie jest możliwy.
"Warunki taryfowe EN "Jan Kiepura" (opłaty SparNight + bilety internetowe DB)", które przytaczasz są jak najbardziej obowiązujące, jednak dotyczą "biletu internetowego", czyli drukowanego samodzielnie. Bilet o którym mowa w wątku jest wysyłany do klienta pocztą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Lip 2014 15:09 

Rejestracja: 26 Lip 2013
Posty: 11
Loty: 1
Kilometry: 1 389
nobody napisał(a):
gawu7 napisał(a):
Staram się zakupić bilet na pociąg relacji Warszawa - Amsterdam od niemieckiego przewoźnika i wszystko idzie gładko do momentu płatności, za każdym razem wyskakuje mi błąd, czy ktoś ma doświadczenie i mógłby mi coś poradzić w tej kwestii ?
Zacznij od sprawdzenia limitu płatności internetowych na swojej karcie debetowej/kredytowej.
swazi napisał(a):
A czy da się kupić bilet na połączenie które nie rozpoczyna sie lub konczy w Niemczech? Kupując na stronie DB.DE jakiś element podroży musi mieć swój początek lub koniec w Niemczech.
Można kupić bilet na relację Warszawa - Amsterdam.

Właśnie limit raczej nie wchodzi w grę bo wymagają karty kredytowej a ja takiej nie posiadam, za to staram się kupić za pomocą paypala

Taki komunikat się pojawia
Szanowni Klienci,
Podczas zamawiania biletu na poci?g nocny wyst?pi? b??d. B??d ten zosta? zaprotoko?owany. Przepraszamy serdecznie za powsta?e nieprzyjemno?ci.

Powtórz procedur? za kilka minut.

I tak jak napomniał kolega wyżej, jest to bilet przysyłany pocztą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Lip 2014 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
ja pamiętam jak ze 2 lata temu potrzebowałem bilet na trasę amsterdam-warszawa i potem powrót warszawa-kolonia.
nie można było kupić biletu na trasę warszawa-kolonia ale puszczało warszawa-amsterdam więc kupiłem normalnie ams-waw RT a wysiadłem w kolonii, oczywiście.
na dodatek, strona pokazywała na trasę waw-ams niższą cenę niż na waw-kolonia tak więc coś tam jeszcze zaoszczędziłem :)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Lip 2014 15:15 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 288
gawu7 napisał(a):
Właśnie limit raczej nie wchodzi w grę bo wymagają karty kredytowej a ja takiej nie posiadam, za to staram się kupić za pomocą paypala
Rozumiem, że na koncie paypal masz wystarczające środki na pokrycie należności za bilet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Lip 2014 15:17 

Rejestracja: 26 Lip 2013
Posty: 11
Loty: 1
Kilometry: 1 389
Mam wystarczające środki i to jeszcze przewalutowane na €
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Lip 2014 15:24 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
gawu7 napisał(a):
Mam wystarczające środki i to jeszcze przewalutowane na €

To odpowiedz na resztę pozostałych pytań, bo jak lekarz słyszy, że "dzieciak chyba niedomaga", to raczej się nie domyśli, że właśnie złapał zapalenie płuc. Pewnie jak zwykle okaże się, że wina jest po stronie PLK lub PIC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Lip 2014 15:31 

Rejestracja: 26 Lip 2013
Posty: 11
Loty: 1
Kilometry: 1 389
panlukasz napisał(a):
A na jaką datę chcesz ten bilet kupić? Może sprzedaż jest zablokowana z uwagi na zmiany w rozkładzie jazdy? Jaki dokładnie błąd się pojawia?


Na 5 września planuję zakupić bilet
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 11 Lip 2014 15:58 

Korzystając z angielskiej wersji udało mi się dojść do płatności - może spróbuj z inną przeglądarką.

Jeśli się nie uda, to skontaktuj się z jedną z kas międzynarodowych Intercity, może mają jeszcze bilety po 29EUR, choć może się nie udać, gdyż sprzedaż jest zablokowana -http://intercity.pl/pl/site/niezbednik-podroznego/utrudnienia/zablokowana-sprzedaz-w-poc.-miedzynarodowych-od-31.08.2014/01.09.2014.html
Góra
 PM off  
      
#15 PostWysłany: 11 Lip 2014 16:14 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
No i o to właśnie chodziło. Gdy jest zablokowane na PIC, to i nie da się kupić na DB. Wyskakuje wówczas mylny komunikat "Alle Plätze wurden in der Zwischenzeit ausverkauft". Normalnie w Niemczech nie ma takich barbarzyńskich zwyczajów jak zmuszanie do rezerwacji czy blokowanie miejsc z powodu niezatwierdzonej korekty rozkładu o 5 minut do przodu, ale co mają zrobić. W efekcie uciekają nam wszystkie najfajniejsze niemieckie promocje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 11 Lip 2014 16:34 

No akurat korekta rozkładu nie jest winą PIC, a PLK.

Swoją drogą nie wiem czy te promocje tak uciekają, skoro bilet na ten sam pociąg, tego samego dnia, na to samo miejsce siedzące, tyle że z Berlina do Amsterdamu kosztuje 91 EUR.
Góra
 PM off  
      
#17 PostWysłany: 11 Lip 2014 16:59 

Rejestracja: 26 Lip 2013
Posty: 11
Loty: 1
Kilometry: 1 389
Ja pierdziele, brak tego biletu psuje mi całą koncepcję. Mam nadzieję że to oznacza że po 31 lipca czy tam 1 sierpnia będzie można już normalnie kupować te bilety tylko że pociągi w trochę innych godzinach będą jeździć ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 11 Lip 2014 17:07 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
panlukasz napisał(a):
No akurat korekta rozkładu nie jest winą PIC, a PLK.

Swoją drogą nie wiem czy te promocje tak uciekają, skoro bilet na ten sam pociąg, tego samego dnia, na to samo miejsce siedzące, tyle że z Berlina do Amsterdamu kosztuje 91 EUR.

No przecież pisałem, że PLK. Przy czym korekta owszem, ale taryfa z rezerwacją i wynikające z niej blokowanie to już PIC. A promocje uciekają, bo jak Niemcy dają bilety np. z Berlina do München, to dorzucają do tego BWE czy tam odwrotnie (kiedyś do CNL dostałem BWE gratis). Tyle że u nich bilety można kupić trzy miesiące wcześniej i zanim PLK odblokuje swoje (nawet bez zmian to jest miesiąc później, chyba że chcesz tylko do Poznania, to czekasz kolejny), to można je sobie już tylko powspominać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 11 Lip 2014 17:21 

gawu7 napisał(a):
Ja pierdziele, brak tego biletu psuje mi całą koncepcję. Mam nadzieję że to oznacza że po 31 lipca czy tam 1 sierpnia będzie można już normalnie kupować te bilety tylko że pociągi w trochę innych godzinach będą jeździć ?


Spróbuj zapłacić kartą (debetową) i sprawdź, czy w ogóle uda się sfinalizować transakcję. Możesz też skontaktować się z jednym z agentów DB w Polsce - oto lista http://www.bahn.com/i/view/POL/pl/about/overview/sales-offices.shtml
Góra
 PM off  
      
#20 PostWysłany: 11 Lip 2014 17:39 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
panlukasz napisał(a):
Spróbuj zapłacić kartą (debetową) i sprawdź, czy w ogóle uda się sfinalizować transakcję. Możesz też skontaktować się z jednym z agentów DB w Polsce - oto lista http://www.bahn.com/i/view/POL/pl/about/overview/sales-offices.shtml

Teraz to ją nie chwytam. Co ma do rzeczy rodzaj karty, gdy miejsca nie są udostępnione? Bo faktycznie ten komunikat wyskakuje dopiero przy płatności, gdy miejsca są zablokowane. Ale gdy blokada wynika z różnicy terminów (niemieckie 90 dni kontra polskie 60), wyskakuje od razu.
Cóż, za starych dobrych czasów, gdy jeździłem służbowo i nie zależało mi na cenię, to kupowałem sobie bilet w taryfie TCV i miałem w nosie ich rezerwacje. Ale skoro PIC uwaliło to na innych trasach, np. z Wiednia, to pewnie i tu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group