Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 223 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#201 PostWysłany: 12 Paź 2021 11:12 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Gdybyś chciał mogę podesłać jakieś RAW-y z A7RII. Kupiłem R-kę Sony właśnie ze względu na chęć ograniczenia wielkości sprzętu, można mocno kadrować a stałka wiadomo jest mniejsza od zooma. Matryca moim zdaniem świetna, największa wada aparatu to apetyt na baterie, trzeba mieć zapas. No i duże pliki, ale laptop jakoś to ogarnia.

Tu masz przegląd obiektywów do Sony wg ogniskowej, większość przetestowana
https://sonyalpha.blog/2017/06/26/la-ga ... -fe-mount/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#202 PostWysłany: 12 Paź 2021 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Blog francuskojęzyczny znam:)
Do baterii już na a6000 przywykłem, dawno temu d70 a potem d90 ładowałem raz na sam-nie-wiem-ile dni, teraz jak w mex byliśmy to dziennie a6000 zżerała 3 baterie, a filmów tym nie robiliśmy. Tragedia normalnie.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#203 PostWysłany: 12 Paź 2021 17:42 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Co do baterii, to najprostsze sposoby są najlepsze. Kupiłem 2 m przewód do zasilania aparatu z USB, za każdym razem jak odkładam aparat w aucie na tylne siedzenie podłączam kabelek ładowania. 4 baterie w zimny dzień to był mało, teraz okazuje się, że wystarczają 2 spokojnie ;)

Oczywiście w sumie tańszym rozwiązaniem niż baterie jest też powerbank (np. można zawsze ładować w torbie/plecaku). Da się przeżyć, ale oczywiście dłuższy czas pracy na jednaj baterii nowszych aparatów jest sporym plusem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#204 PostWysłany: 12 Paź 2021 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
Odnośnie baterii w bezlustrach to w moim X-S10 uzyskałem MEGA poprawe ustawiając uśpienie aparatu na minimalną wartość (~10s), wybudza się naciskając spust migawki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#205 PostWysłany: 12 Paź 2021 18:23 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
W przeciwieństwie do luster bezlusterkowce lepiej jest wyłączać za każdym razem. Oczywiście ustawienia mają wpływ, pierwsze co wyłączyłem w swoim Sony to wstępne ustawianie ostrości i od razu bateria przestała znikać w oczach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#206 PostWysłany: 12 Paź 2021 18:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Gdzie te czasy, gdy na tygodniowy wyjazd z 6D nawet ładowarki nie brałem i jedną baterią obskoczyłem :D
W A7III jest dużo lepiej - dwa dni focenia i spadało ledwo poniżej pół baterii.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#207 PostWysłany: 20 Paź 2021 09:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Wczorajsza wycieczka do sklepów zaowocowała następującymi wnioskami:
- A7 jednak jest "dużo większy niż myślałam"
- A7 z zoomem 24-75 jest "dużo za duży" i "nie da się z tym wygodnie podróżować"
Więc niestety fakt przyzwyczajenia się do A6000+19mm powoduje, że trudno będzie wyjść z przyzwyczajeń. Chwilowo pewna nowa nadzieja pojawia się przy okazji Sigma 18-50 mm f/2.8 DC DN, która wydaj się być idealnie dopasowana do naszych potrzeb jeśli zostaniemy przy APS-C. Wtedy jedynie body by trzeba kopnąć do A6300/A6400 żeby już 4K było.

No nic, nie poddajemy się z A7 jeszcze, oczywiście przegapiłem promkę w MM (A7II za 2999), ale idą blackfridaye i inne więc może coś wróci. Najlepiej dla mnie byłoby zabrać A7 na dzień/dwa i popracować w realu, a nie w sklepie w galerii z drucianymi zabezpieczeniami na smyczy.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#208 PostWysłany: 20 Paź 2021 11:14 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
A7I była nieduża, potem siódemki urosły ;) Niektórzy dlatego wciąż kupowali "jedynkę" z wszystkimi wadami pierwszego modelu, przynajmniej do kiedy pojawiło się a7C. ;)
Nie porównuj zooma do obiektywu stałoogniskowego f2.8, zawsze będzie sporo większy. Malutki jest Sony 28-60/4-5.6, na dodatek chwalony, całkiem ostry.

Ps. Do większego body łatwo się przyzwyczaić, bo zwykle jest wygodniejsze w obsłudze, bardziej ergonomiczne. Duże obiektywy... cóż, producenci chyba też dostrzegli, że mniejsze znaczy lepsze ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#209 PostWysłany: 20 Paź 2021 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Te zoomy do 500g nie są takie złe. Wiadomo, że jak nakładam Samyanga 18/2.8 to aparat wygląda jak zabawka, ale z większym zoomem też można sobie wygodnie podróżować.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#210 PostWysłany: 20 Paź 2021 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Hmm... jednak chyba nie po to bym szedł w FF i jasne obiektywy, żeby od razu robić sobie to: 28-60/4-5.6 czyli wartości f/ jak w APS (po przeliczeniu cropa). Fakt, rozmiar jest tutaj całkiem fajny.

Chyba, że na razie w ramach zmiany skokowej zmienię puszkę i zostaniemy przy stałce (coś z zakresu 24 do 35 się wybierze) - skoro ostatnie 5 lat obyliśmy się bez zooma...
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#211 PostWysłany: 20 Paź 2021 14:11 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
F jest niezależne od formatu, zmienia się głębia ostrości, ale to jest odczuwalne w przypadku np. portretu. Przy krajobrazie, itp. nie ma znaczenia. Fakt, że zoom jest ciemny, ale coś za coś, jest maleńki. W dzisiejszych standardach f5.6 na końcu to w zasadzie jasność ;)

Masz nieduże 35 mm Sony i Samyang f1.8, malutki Sony 35 mm f/2.8 FE Zeiss (120g), Samyang 35/2.8 to w sumie naleśnik.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#212 PostWysłany: 20 Paź 2021 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
@j_a - ja to wszystko wiem ;), tylko jeszcze muszę to przetłumaczyć na bardziej zrozumiały język aby:
- "aparat był mały i robił ładne zdjęcia"
- "miał takie ładne rozmyte tło przy portretach, ale pozwalał też robić ładne widoczki"
- "nie rzucał się w oczy z ogromnym obiektywem"
i jeszcze sporo innych *nie-moich* wymagań wejściowych ;)

Oczywiście gdybym miał pełną swobodę finansową to bym brał A7C i jakieś zgrabne szkło, ale ponieważ mam kupić na grudzień 5 biletów gdzieś do C4 to jednak budżet się nie spina - albo gadżety, albo podróże, a w takim zestawieniu zawsze wygra to drugie. :)

Co do istoty, F jest niejako zależne od formatu, bo przez to, że masz crop'a to aby uzyskać to co na FF masz przy f/2.8, musiałbyś mieć na APS-C f/1.8 (zaokrąglone). W sumie dramatu nie ma, ale jednak to jest lekka różnica. Tutaj miły Pan to tłumaczy:

od 5:00.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#213 PostWysłany: 20 Paź 2021 22:32 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Światłosiła jest cechą obiektywu, nie matrycy. F1.8 to f1.8 a ff i w telefonie. Zmieni się "jedynie" głębia ostrości. ;)
Nie namawiam na ff tylko odpowiadam, sam miałem długo aps-c i zdjęcia są bardzo ok. Ważne co jest przed obiektywem :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#214 PostWysłany: 20 Paź 2021 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
@j_a i co za obiektywem
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#215 PostWysłany: 20 Paź 2021 22:39 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Może kto :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Bezlusterkowce
#216 PostWysłany: 21 Paź 2021 00:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Będzie a7ii i samyang 35/1.8. Zobaczymy :)
Rozmiar miał znaczenie.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#217 PostWysłany: 22 Paź 2021 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 460
srebrny
Autofocus w A7II nie powala i już trochę się z nim męczę, ale da się coś na tym zrobić. Podpięty mam do tego ciężki zoom (Sigma 24-70 mm f/2.8 ) i pomimo tego, że nie jest to szczyt wygody na wyjeździe, to jednak coś za coś. Masz dobrą ostrość, światło i dosyć dobre pokrycie ogniskowej, żeby nie bawić się co chwilę w zmianę obiektywów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#218 PostWysłany: 07 Lut 2022 16:44 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 402
niebieski
Sony A7II miałem najdłużej w zestawie z Samyang 24mm f/2.8 co dało świetny zgrabny zestaw ale przez rok uzytkowania wiem jak słabo działa w tym zestawie ostrzenie, z jednej strony dość słaby AF w aparacie i powiększał to jeszcze dość niepewni działający i powolny AF w obiektywie.
Po przesiadce na Nikon Z6 początkowo z Tamron 17-35 f/2.8-4 doznałem szoku jak dobrze i precyzyjnie moze działać ostrzenie, potem po zakupie Nikkora 14-30 f/4 mam co chciałem, świetny AF, świetna ostrość, małe szumy ( zwłaszcza w porównaniu z Sony A7II gdzie szumy były bardzo duże juz na ISO 3200, w Nikon Z6 nawet ISO 12800 jest akceptowalne ) i dość zgrabny lekki zestaw.

Polecam za to poprzedni model Sony, ten pierwszy A7 bez stabilizacji, mimo że AF w nim jest tez dość słaby to jednak z jakąś stałką zgrabną to jest zestaw rewelacyjny pod względem gabarytów i wagi.
Sony A7c jest świetną opcją właśnie jak ktoś chce cos lepszego nić pierwszy A7.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#219 PostWysłany: 27 Cze 2022 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Pytanie z innej beczki - czy ktoś używa nerki do trzymania pod ręką obiektywów? Myślałem o jakiejś nerce na Samyanga 18/2.8 albo nawet na Tamrona 17-28.
Często podróżuję z napakowanym plecakiem i nie chce mi się go brać z samochodu na krótkie zwiedzanie, a nie ma gdzie trzymać obiektywu.
Ktoś próbował? Sprawdza się to?
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#220 PostWysłany: 28 Cze 2022 17:47 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Są do kupienia pokrowce na obiektywy z mocowaniem do paska. Spokojnie dasz radę w ten sposób zwiedzać, aparat na ramię, obiektyw do paska, potem do plecaka. Nie będzie się obijał. Samy18/2.8 ma zgrabny pokrowiec, potrzeba tylko wiekszaj kieszeni w spodniach ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 223 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group