Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 13 Sty 2019 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Witam. Po przylocie na SEX będę chciał się dostać pociągiem do Frankfurtu nad Odrą. I takie 2 pytania.
1. Czy dla studentów z legitymacją ISIC przysługuje jakaś zniżka?
2. Dziwna rozbieżność cen biletów. Na stronie bahn.de wyświetlają mi się połączenia z przesiadką na Ostbahnhof albo na Ostkreuz. Zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku ceny są po 10 lub 20 Euro w taryfie VBB, jednak ceny dla tej samej trasy różnią się w zależności od godziny wyjazdu. Ktoś wie od czego to zależy? Dodam, że interesuje mnie przesiadka w Hbf.

EDIT - te skróty lotniskowe są zdradliwe :oops: SXF!
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:


Ostatnio edytowany przez NikodemFM, 13 Sty 2019 21:47, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#142 PostWysłany: 13 Sty 2019 20:58 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Primo, nie SEX (to amerykańskie lotnisko w Sembach, Niemcy)
Secundo, google nie gryzie, w ramach dobroci, powiem ze ISIC nie przysługuje
Tertio, wszystko zależy jakim pociągiem chcesz jechać. Poszukaj RegioBahn
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 13 Sty 2019 21:03 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Na taką legitymacje prawdopodobnie nie ma zniżki, ale tu 100% pewności nie mam. Są zniżki dla posiadaczy Bahncard i uczniowskie. Ceny różnią sie w zależności od godziny odjazdu.
Niekiedy można do Innsbrucku ICE za 30€ pojechać, a regionalnymi z kilkoma przesiadkami za ponad 100€ w ten sam dzien.
Jesli chcesz sie przesiąść na HBF, to chyba będziesz musiał kupic bilet oddzielnie, na dojazd na ten dworzec.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 13 Sty 2019 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Przylatując do Berlina na SEX jest sporo możliwości, ale to chyba nie to forum :lol: :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#145 PostWysłany: 13 Sty 2019 21:44 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Na bilet z ubany kiedys można było do Erkner dojechać. Tam przesiadka na RB.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 13 Sty 2019 21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Omg haha, oczywiście, że chodzi o SXF... eh te skróty lotnisk, nigdy ich nie ogarniam, bo mało w nich logiki, a tu jeszcze tak przekręciłem, masakra :D

Ok, wracając... ;)

Jak wpisywałem oddzielnie odcinek od SFX do HBF to niezależnie czy to był S-Bahn, czy Regiobahn to cena była stała - 3,40 EU. Dlatego zastanawiam się skąd te różnice, kiedy wybiera się połączenie do Frankfurtu nad Odrą, a już tym bardziej, kiedy jest bilet po 20 Euro, skoro odcinek HBF - Frankfurt(Oder) kosztuje 10 Euro. Ale to by się chyba @jacek96 potwierdzało, że to nie jest jak w Polsce, że kilka przesiadek w regio jest tańsze niż TLK czy IC na tą samą trasę.

PS na lotnisku oczywiście jest możliwość po przylocie kupić bilet? Są jakieś automaty?
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 13 Sty 2019 21:52 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Przeczytaj temat, to znajdziesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 14 Sty 2019 04:35 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
@NikodemFM co innego przejazdy po Berlinie, a co innego do Frankfurtu. Po Berlinie możesz jechac czymkolwiek w tej samej cenie, poza IC, ICE.
Automaty biletowe są.
Sa tez przyciski do wciskania pod postami "lubie","pomógł", bo za darmo, to wkrótce nikt ci nie pomoże :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM lubi ten post.
NikodemFM uważa post za pomocny.
 
      
#149 PostWysłany: 14 Sty 2019 20:30 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Frankfurt nad Odrą jest w obszarze taryfowym VBB i można tu na jechać na jednym bilecie. Wyjątkiem są pociągi BWE. Jeśli chodzi o te dziwne ceny - € 10 i € 20, to to jest jakiś dziwaczny błąd strony, bo dla niektórych pociągów wyświetla jednorazówkę za 10, a dla innych tylko dobówkę za 20. Być może chodzi o to, że bilety jednorazowe teoretycznie nie pozwalają na jazdę powrotną, a odcinek Ostkreuz - Ostbahnhof pokonujesz dwukrotnie, ale to by oznaczało, że Niemcy zniżyli się po poziomu polskich kolei. To raczej błąd wyszukiwarki, bo DB zawsze demonstracyjnie wypinało się na taryfy związkowe i jeszcze do niedawna takiej ceny wcale nie pokazywali.
Zresztą wystarczy wejść na stronę VBB i już cena jest prawidłowa - € 10 dla wszystkich połączeń.

No dobra, autokorekta: pobawiłem się wyszukiwarką VBB, żeby przesiadkę zrobić na Hbf. i tam też przy niektórych połączeniach proponuje tylko dobówkę. Przy czym nie widzę logiki, dlaczego, bo próbowałem wybrać linię RB22 (przez Südkreuz), zamieniać typy pociągów itd. i czasem pokazuje jednorazówkę (za 10), a czasem tylko dobówkę, jakby nie akceptowało tego jako przejazdu jednorazowego. Nie chodzi tu o typ pociągu (zresztą nie może chodzić, bo to jednolita taryfa) i nie chodzi o czas podróży (bo przy krótszych czasem pokazuje drożej).

Ciekaw jestem co pokaże automat. Jeśli kolejowy, to będzie chciał szukać po połączeniach (tam jest normalna wyszukiwarka Hafasa) i przypisze ceny, jak w internecie. Jeśli automat BVG (na przykład na stacji metra), to tylko zapyta o cel podróży i powinno zaproponować jednorazowy za € 10. W automacie S-Bahnu podobnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM uważa post za pomocny.
 
      
#150 PostWysłany: 15 Sty 2019 20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Dzięki wszystkim za cenne informacje, przydadzą się za miesiąc ;) spróbujemy zatem przetestować te automaty i zobaczymy jak to będzie wyglądało. Przylot mam o 23:00 i czekam na lotnisku do rana, więc czasu będzie dość sporo ;) a jak się nie uda to najwyżej za 13,40 pojadę, 3,40 do Hbf i 10 do Frankfurtu.

PS niby z Zielonej Góry do Berlina nie jest super daleko, ale połączenia są fatalne i drogie (jak na taką bliską odległość), dlatego trzeba kombinować jak na przejściu pieszym w Medyce. Z Berlina do Frankfurtu pociąg, z Frankfurtu pieszo przez most graniczny do Słubic i ze Słubic pociąg do Zielonej Góry.
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 15 Sty 2019 23:17 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
No, a z Gorzowa (tak, wiem - u znienawidzonych rywali) masz jeden bilet w taryfie VBB...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 16 Sty 2019 00:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Bez przesady, nie aż takich znienawidzonych ;) czasy podstawówki i gimnazjum, gdzie jak się o Gorzowie powiedziało coś i dostawało w ryj - minęły :)

PS ale dobrze wiedzieć, bo nawet nie wiedziałem jak to tam u nich jest ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 16 Sty 2019 22:06 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Oj tam, przecież ta "święta wojna" jest słynna na cały kraj. Trener Cieślak pisał w swojej książce, że w lubuskiem posiedzenia rad miast wyglądają tak:
"W bieżącym roku wybudowaliśmy 25 km chodników.
A oni 23. Jesteśmy lepsi!"
A pozostałych przepraszamy za OT.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 16 Lut 2019 19:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Testowałem automaty na stacji przy SXF, wybierając połączenie do Frankfurtu nad Odrą i po wybraniu odpowiednich stacji, miałem propozycje trasy:

Załącznik:
P1290653.jpg
P1290653.jpg [ 452.98 KiB | Obejrzany 4431 razy ]


Ceny pierwszych dwóch opcji to 10 Euro, a trzecia za 11,70.

Czyli jednak faktycznie @obibok dobrze mówiłeś, że to był błąd strony, że wywalał 20 Euro. Ostatecznie automat prawdę Ci powie :D

Co do mojej wspomnianej wyżej przesiadki to rzeczywiście nie można było na tym jednym bilecie jechać, bo jak pierwsza opcja wskazuje - bez objazdów (czyli nie przez Hbf). Trzeba więc było bilet osobno kupić, 3,40 do centrum i z centrum do FFO dyszka. No i z Frankfurtu pieszo przez most w Słubicach, aby uniknąć płacenia jazdy pociągiem przez granicę. Przez to, że się przejedzie pociągiem na odcinku Frankfurt - Słubice, dopłaca się chyba 20 zł, podczas kiedy ze Słubic do Zielonej Góry zwykły pociąg Regio kosztował 18 zł (9 zł dla studentów). 5 km pieszo od dworca we Frankfurcie do dworca PKP w Słubicach pozwoli zatrzymać 20 zł w kieszeni :D
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#155 PostWysłany: 17 Lut 2019 18:47 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Bez objazdów znaczy w tym przypadku, że nie przez Eberswalde (linią RB60). Wątpliwość byłaby tylko, czy Hauptbahnhof (a więc Berlin A) jest objazdem, skoro najkrótsza droga to przez Ostkreuz (ale to też Berlin A). Ale skoro wyszukiwarki same dla niektórych kursów przez Hbf. pokazują € 10, to powinno wystarczyć. Swoją drogą, przez Königs Wusterhausen linią RB36 też pokazuje € 10.
I nawet gdybyśmy przyjęli, że jazdę przed Hbf. uznają za jazdę okrężną, to pozostaje pytanie, dlaczego przy wyborze opcji przez Südkreuz wciąż część połączeń wyświetla się na jednorazowym za 10, a część na dziennym za 20.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 17 Lut 2019 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Hmm, tak z ciekawości zobaczyłem na swoje bilety, bo zaskoczyłeś mnie z tym "Berlin A", a faktycznie zgłupiałem o co z tym chodzi. To się wyjaśniło ;) we Frankfurcie też z ciekawości w automacie zobaczyłem możliwości kupna i też jakieś "Berlin A" pokazało, co mnie zdziwiło. Dobrze wiedzieć, podróże kształcą :)

Co do tego 10 i 20 Euro to chyba teraz mnie oświeciło po zobaczeniu biletów. Poniżej moje bilety:

Załącznik:
P1290654.jpg
P1290654.jpg [ 768.09 KiB | Obejrzany 4360 razy ]


Po lewej bilet kupiony na SXF w automacie DB. Na samej górze jest pewien szczegół: "Ab Entwertung 120 min gultig", czyli ważny przez 120 minut. Bilet też trzeba było skasować. Sprawdziłem teraz w zwykłej wyszukiwarce czas jazdy z SXF do FFO. Najszybciej przez Ostkreuz, średnio jedzie 1:20 h, czyli mieści się w limicie 120 minut. Sprawdziłem opcje z przesiadką na HBF. Biorąc pod uwagę opcje, że z lotniska na HBF jedzie się "eską", a do FFO RegioBanem to czas jazdy wynosi 2:04 h, czyli powyżej 120 minut. I być może dlatego już nie proponuje ceny 10 Euro, tylko 20, choć to i tak dla jeleni jest, bo oddzielnie można kupić za 13,4. A gdyby z lotniska na HBF oraz z HBF do FFO jechać w obu przypadkach RegioBahnem to czas jazdy znów jest poniżej 120 minut i może dlatego w pojedynczych przypadkach pokazuje cenę 10 Euro. Ciekawa zagwostka...

A po prawej stronie na zdjęciu bilet kupiony na HBF na peronie, gdzie jeżdżą S-Bahny. Tu już info o 120 min nie ma, jest tylko dzienny. Ciekawe też, że na S-Bahnie można było kupić bilet do Frankfurtu, mimo, że S-Bahn tam nie jeździ :? PS chyba niepotrzebnie go skasowałem haha :D

Czyli częściowo to wynika z tego, że ma znaczenie, w jakim automacie dany bilet się kupuje. Szkoda, że trzeciej opcji nie przetestowałem, czyli na HBF sprawdzić w automacie DB trasę do FFO i czy byłoby info o limicie 120 minut, jak w automacie DB na lotnisku. Z tego też wynika, że uzależnione jest to od czasu jazdy, nieważne, czy przez Ostkreuz, Sudkreuz czy inne miejscowości. Dlatego opcja nr 2 w jeszcze powyższym zdjęciu (czyli przez Eberswalde oraz Falkenbg) prawdopodobnie jest poniżej 120 minut, skoro automat pokazał tą trasę jako 10 Euro. A przez Sudkreuz co piszesz to możliwe, że jadąc S-Bahnem wydłuży się czas jazdy i będzie powyżej 2 godzin. Choć i tak jak wyżej wspomniałem - to dla jeleni jest te 20 Euro, skoro można za 13,40 oddzielnie 2 bilety mieć ;)


PS podobną sytuację miałem kilka dni temu w Lizbonie. Bilet 24 godzinny na autobusy i metro kosztuje 6,15 Euro. Natomiast ten sam bilet, ale zakupiony w automacie na dworcu kolejowym kosztował 11,50 Euro. Też byłem tym zaskoczony, że cena biletu była uzależniona od miejsca, gdzie się kupuje taki bilet. Nieźle naciągają :D
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 18 Lut 2019 23:09 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
NikodemFM napisał(a):
Co do tego 10 i 20 Euro to chyba teraz mnie oświeciło po zobaczeniu biletów. Poniżej moje bilety:

Opcja z 10 i 20 jest w zasadzie jasna. Wyszukiwarki (przy czym VBB inaczej, a DB inaczej) uznają, że dana podróż nie mieści się w warunkach biletu jednorazowego, więc jako najtańszą opcję wskazuje dobówkę za 20. Błędnie, bo taniej byłoby na dwóch odrębnych biletach. Teraz pytanie, dlaczego nie mieści się w jednym bilecie. Może chodzić o podróż okrężną (ale dlaczego niektóre połączenia spełniają, a inne nie), albo o przekroczenie czasu - ale też nie, bo potrafi pokazać 10 dla połączeń dłuższych, jak poniżej:

Załącznik:
Bahn.png
Bahn.png [ 78.17 KiB | Obejrzany 4315 razy ]


Podróż krótsza wychodzi za 20.

Zresztą co do ograniczeń czasowych dotyczą one tylko biletów w obrębie danego miasta:
https://www.vbb.de/tickets/single-fare- ... are-ticket

Cytuj:
Ciekawe też, że na S-Bahnie można było kupić bilet do Frankfurtu, mimo, że S-Bahn tam nie jeździ

I na stacji metra kupisz i w automacie BVG na osiedlu i - z tego co pamiętam - u kierowcy w autobusie. Cywilizowany kraj, tylko coś im się z tym 10/20 po-ten-tego. Nie mam czasu podrążyć tematu, ale może kiedyś mi się uda.

Cytuj:
Dlatego opcja nr 2 w jeszcze powyższym zdjęciu (czyli przez Eberswalde oraz Falkenbg) prawdopodobnie jest poniżej 120 minut, skoro automat pokazał tą trasę jako 10 Euro.

No nie do końca. W przejazdach po całym regionie liczy się odległość w kilometrach, oparta na plastrze miodu. Wygląda to tak:
https://www.havelbus.de/wp-content/uplo ... e_FH10.pdf

Aha, a tak w ogóle (jak widać powyżej, ale wcześniej tego nie sprawdziłem), wracając do wcześniejszej dyskusji, to do Zielonej Góry też można dojechać z biletem VBB. I ten bilet (€ 14,50 albo € 47,50 dla 5 osób) będzie też ważny w autobusie w Zielonej Górze, a dobówka (€ 29) nawet przez cały dzień.
https://www.vbb.de/tickets/sonderticket ... nach-polen
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM uważa post za pomocny.
 
      
#158 PostWysłany: 11 Lip 2019 15:34 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Gdzie w okolicach zob podladuje telefon jestem w kawiarni przy dworcu i odmówiono mi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 11 Lip 2019 16:54 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Zamów w tej kawiarni kawę lub colę albo wodę mineralna i zapewne będzie zgoda :mrgreen: A jak szkoda kasy to wracaj na lotnisko . Tam ,,4free" :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 11 Lip 2019 18:01 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Na ZOB jest Ibis, wiec tam w lobby nie powinieneś mieć kłopotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group