Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Gru 2013 01:24 

Witam. Jeżeli przeoczyłem przepraszam. Czy orientujecie się jak, gdzie czy, da się spędzić noc na lotnisku/okolice/ w Bergen? Może coś na zasadzie Oslo-Torph? Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Washington, 10 Kwi 2014 19:41, edytowano w sumie 1 raz
porządki
 Relacje PM off  

Temat postu: Re: Bergen
#2 PostWysłany: 18 Gru 2013 01:43 
Awatar użytkownika

srebrny
Z opinii sleepinginairports wynika, że nie powinno być problemu, a nawet wspominają coś o 'comfort zone'.

http://www.sleepinginairports.net/europ ... rDg6uL5A25
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 04 Sty 2014 03:52 

Loty: 26
Kilometry: 31 173
Są miękkie fotele nieprzedzielone podłokietnikami a ochrona wieczorem chodzi i życzy dobrej nocy :) Polecam :)
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 04 Sty 2014 14:53 

Witam. No to dobra wiadomość po odwołanych rezerwacjach hoteli 5 gwiazdkowych, tu raczej nam hotelu nie odwołają ha ha. A orientujesz się czy tych foteli jest kilka czy kilkanaście, czy zazwyczaj jest obłożenie? Pozdrawiam

#5 PostWysłany: 24 Mar 2014 21:26 
Awatar użytkownika

Loty: 278
Kilometry: 384 237
złoty
orfik11 napisał(a):
Witam. No to dobra wiadomość po odwołanych rezerwacjach hoteli 5 gwiazdkowych, tu raczej nam hotelu nie odwołają ha ha. A orientujesz się czy tych foteli jest kilka czy kilkanaście, czy zazwyczaj jest obłożenie? Pozdrawiam

Pozwolę sobie odpowiedzieć na starszego posta, żeby były świeże informacje.

Komfortzone to 11 rozkładanych foteli, na których można spać iście po królewsku.
To wszystko na półpiętrze (nad kioskiem na N).
Bardzo dużo gniazdek elektrycznych.

Oprócz tego na lotnisku jest (w ogólnodostępnej strefie) ok. 15 poczwórnych miękkich i szerokich fotelików, na których mam ponad 2 metry do spania.

Za security mamy strefę odlotów gdzie wspomnianych poczwórnych ławek jest aż kilkadziesiąt - z tym, że nie wiem jak jest z dostaniem się tam w nocy (raczej się nie da, więc to ew. wypoczynek w dzień).

Lotnisko bardzo przyjazne do spania.

"Podróżować to żyć..."
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 24 Mar 2014 22:37 

Witam. sam testowałem lotnisko w marcu tego roku i powiem tak... gwiazdek dla tego niedużego lotniska z całą pewnością się należy. Nawet patrole/trzyosobowe/ całą noc pilnują naszego bezpieczeństwa. Polecam i życzyłby sobie takich warunków na każdym lotnisku. Pozdrawiam

#7 PostWysłany: 24 Mar 2014 22:53 
Awatar użytkownika

Loty: 98
Kilometry: 160 179
Na jednym z moich ulubionych blogów możesz nawet obejrzeć zdjęcia :) Swoją drogą Koleżanka umieściła też swoje wrażenia razem z tymi zdjęciami na naszym forum.

Pozwolę sobie podać linka: http://babska-robinsonada.blogspot.com/ ... bel/BERGEN

#8 PostWysłany: 16 Paź 2014 01:33 
Awatar użytkownika

Loty: 359
Kilometry: 511 126
Spałem w zeszłym tygodniu na lotnisku w Bergen i muszę przyznać, że to jedno z przyjemniejszych miejsc. Fotele są już co prawda mocno wysłużone. Cześć ma pourywane dźwignie inne w ogóle się nie rozkładają, ale i tak można się wygodnie kimnąć w strefie.

Byłem trochę zaskoczony małą ilością ludzi. Większość czasu spędziłem tam sam, dopiero później przyszła jeszcze jakaś para i to wszystko.

Idąc schodami do góry i przechodząc przez drzwi prowadzące do biur łatwo trafić do łazienki na uboczu. Można się tam spokojnie umyć rano.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 16 Paź 2014 22:53 
Awatar użytkownika

Loty: 278
Kilometry: 384 237
złoty
papricana napisał(a):
Spałem w zeszłym tygodniu na lotnisku w Bergen i muszę przyznać, że to jedno z przyjemniejszych miejsc. Fotele są już co prawda mocno wysłużone. Cześć ma pourywane dźwignie inne w ogóle się nie rozkładają, ale i tak można się wygodnie kimnąć w strefie.

Byłem trochę zaskoczony małą ilością ludzi. Większość czasu spędziłem tam sam, dopiero później przyszła jeszcze jakaś para i to wszystko.

Idąc schodami do góry i przechodząc przez drzwi prowadzące do biur łatwo trafić do łazienki na uboczu. Można się tam spokojnie umyć rano.

To szczęściarzem jesteś - my spóźniliśmy się o kilkanaście minut i wszystkie fotele były już zajęte.
Spaliśmy na ławkach przy taśmach - w sumie było nas z 10 osób.

"Podróżować to żyć..."
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 17 Paź 2014 10:46 
Awatar użytkownika

Loty: 359
Kilometry: 511 126
Myślałem, że będzie tak jak piszesz i nawet przyjechałem troszkę wcześniej na lotnisko (obiekt jest przecież mały), a tam pusto.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 19 Paź 2014 22:06 
Awatar użytkownika

Loty: 2
Kilometry: 2 056
Zdziwiłam się, że ta część komfortsone jest taka komfortowa :D Nawet wyspałam się na tych fotelach :) No i zawsze miła odmiana jak wracasz do ciepłego pomieszczenia, gdzie jest spokojnie i pogoda nie sprowadza cie do parteru :D
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 25 Paź 2015 22:43 

Do której można się pojawić na lotnisku? Czy będzie jakiś problem, żeby wejść tam w środku nocy?
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 25 Paź 2015 22:56 

Loty: 829
Kilometry: 785 039
platynowy
Lotnisko jest otwarte, ale raczej wtedy nie ma co liczyć na miejsca w komfortsone.

Ja byłem chyba ok. 22 i jeszcze się załapałem, ale potem pojawiało się trochę osób, które musiały szukać innych miejscówek.

#14 PostWysłany: 24 Sie 2016 08:48 

Czy coś się zmieniło odnośnie spania na lotnisku? Bez problemy przenocuję w weekend? :)
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 08 Wrz 2016 23:16 

@ anka_ww I jak z nocowaniem, cały czas spoko?
anka_ww lubi ten post.

#16 PostWysłany: 09 Wrz 2016 08:01 
Awatar użytkownika

Loty: 125
Kilometry: 288 984
niebieski
@mcichecki
Bez problemu :D godzinę temu się obudziłem i czekam na lot do Katowic :)
 Relacje PM off
mcichecki uważa post za pomocny.

#17 PostWysłany: 15 Wrz 2016 17:56 

A w okolicy lotniska jest coś ciekawego? Zapewne na noc wrócimy na lotnisko, prześpimy się, a kolejny lot dopiero o 11. Z buta da radę chociaż jakieś ciekawsze widoki ogarnąć?

#18 PostWysłany: 21 Wrz 2016 13:06 

Nie mogę edytować poprzedniego posta, więc sorry za double post.

Spanie na lotnisku rzeczywiście można szanować. Przybyliśmy po 21:00 to oprócz nas było 3 Polaków i 2 Azjatów. Około północy doszło 2 Niemców, 3 Polaków i chyba jeszcze coś wolnego zostało. Najlepsze miejsca to te pod zadaszeniem, bo jednak chyba przez całą noc było bardzo jasno od świateł. Na lotnisku przed security przy toalecie jest jeden automat z wodą. Za security co chwilę stoi coś takiego.

Image

Co do okolic lotniska, o które pytałem to kierując się drogą Lønningsvegen można najprawdopodobniej dojść do wody. Doszedłem do okolic drogi Fleslandsvegen i dalej nie kontynuowałem ze względu na czas. Przy okazji warto dodać, że cały teren na południowy-wschód jest rozkopany i trwają tam aktualnie roboty.

#19 PostWysłany: 22 Wrz 2016 11:47 

Loty: 31
Kilometry: 59 624
Niedaleko lotniska jest wzniesienie Storrinden. Znajdują się tam pozostałości po baterii przeciwlotniczej z czasów II WŚ, osłaniającej lotnisko i bunkry. Można tam rozbić namiot są miejsca po ogniskach, a jeśli ktoś lubuje się w noclegach, w urbexach to jest tam i kilka miejsc we wnękach na amunicję, gdzie jest sucho. Jest też punkt widokowy na lotnisko i fjord, z lawkami.
Fotki zamieszczę po powrocie.
Niedzwiedzik uważa post za pomocny.

#20 PostWysłany: 21 Sie 2019 21:23 

niebieski
Ktoś podpowie jak aktualnie wygląda sytuacja?

[ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość