Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 371 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna
Autor Wiadomość
#341 PostWysłany: 26 Sty 2020 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@mkuldane@o2.pl
Jak najbardziej jechać do VLG , tym bardziej że możecie wykorzystać promocję :arrow: http://rodalies.gencat.cat/en/nou-bitll ... index.html
Przede wszystkim stare lokomotywy + tam jakieś inne rzeczy (sam nie pamiętam a lokotywy raczej najbardziej robią wrażenie).

Poza tym można się przejść po nadmorskim deptaku.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#342 PostWysłany: 27 Sty 2020 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
tropikey napisał(a):
Ja to już nawet napisałem w tej sprawie do organizatora, ale na razie bez odzewu.
Dostałem odpowiedź, że będą w tym tygodniu aktualizować stronę o Santa Eulalia. Potwierdzili, że uroczystości odbędą się w dniach 7, 8, 9 i 12 lutego.

Edit: jest już program po katalońsku:

https://beteve.cat/agenda/festes-santa- ... barcelona/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#343 PostWysłany: 04 Lut 2020 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Chyba już wszystko ładnie poukładali i opublikowali:

https://www.barcelona.cat/santaeulalia/en/programa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#344 PostWysłany: 07 Lut 2020 00:01 

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 54
Cześć

Na przełomie lutego i marca wybieramy się z żoną do Barcelony na tydzień. Z grubsza plan jest taki aby spędzić 3 dni w Barcelonie a na 4 wynająć auto i pokręcić się gdzieś po okolicy. Żona jest w ciąży więc raczej w grę wchodzą atrakcje nie wymagające znacznego wysiłku fizycznego - i tu pojawia się pytanie :) Gdzie Waszym zdaniem NIE WARTO się wybrać z uwagi na to, że wiązałoby się to z większym wysiłkiem fizycznym? Chodzi nam o atrakcje samej Barcelony i najbliższych okolic. Widzimy że raczej Montserrat powinniśmy odpuścić ale czy coś jeszcze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#345 PostWysłany: 07 Lut 2020 00:35 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Cześć, o okolicach może w odrębnym wątku np
ciekawe-miejsca-w-okolicy-barcelony,1255,111215
wycieczki-po-katalonii,1255,79509
przejrzyj :arrow: w ogóle
Poza tym dobrze byłoby gdybyście naszkicowali plan wg waszych ulubień czy nielubień , bo tak to nie wiadomo na czym skończyć ...

W mieście ... na pewno nie Bunkers Carmel, schodzenie ze schodów wież Sagrady Familii,
Montjuic to już zależy chyba od formy , nie wiem czy schody metra Urquinaona to nie za dużo
:?:
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#346 PostWysłany: 15 Lut 2020 20:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Jutro lot powrotny do domu, więc póki wspomnienia świeże, garść informacji, co w połowie lutego robić w Barcelonie (bo za chwilę znikną z mego mózgu niczym bańki mydlane :D ).

Ujmując rzecz skrótowo, nie spodziewałem się, że 8-dniowy pobyt w jednym mieście może przynieść tyle atrakcji. Wystarczyło trafić w dobry czas w kalendarzu (choć za tydzień będzie równie dobrze, bo karnawałowo). A chodzi o wspominane wcześniej uroczystości ku czci św. Eulalii oraz festiwal LLUM BCN. Obie "imprezy" są rewelacyjne!

1. Św. Eulalia.
Nie uczestniczyliśmy we wszystkich wydarzeniach, więc nie mogę dać pełnej oceny, ale i tak gorąco polecam przyjazd do Barcelony w okolicy 12.02, gdy przypada dzień ww. świętej (imprezy są rozłożone też na inne dni - w tym roku były to dni przed tą datą, ale podejrzewam, że w innych latach układ jest podobny). Najefektowniejsze są parady z ogniami sztucznymi i ziejącymi ogniem bestiami, pochody wielkich postaci związanych z historią miasta (dzienne i wieczorne) i budowanie ludzkich wież (choć to można zobaczyć w Barcelonie też w innych porach roku). Równie ciekawe jest obserwowanie grupowych tańców Sardana (albo i aktywne w nim uczestnictwo, po wcześniejszym przeszkoleniu). Większość tych atrakcji "dzieje się" w Barri Gotic. Do tego dochodzą darmowe wstępy do większości muzeów barcelońskich (nie tylko 12.02) - my poszliśmy do Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Muzeum Muzyki, ale do wyboru było jeszcze kilkanaście innych.

2. LLUM

Na bardzo dużej przestrzeni kilku kwartałów ulic od Torre Agbar do mniej więcej klubu Razzmatazz rozmieszczonych jest kilkadziesiąt punktów, w których artyści i studenci prezentują różnego rodzaju instalacje świetlno-muzyczne. Od prostych, w stylu kręconych ręcznie kół "hipnotyzujących", przez podświetlone budynki, aż po mapping przeobrażający ściany budynków w zachwycający sposób, czy skomplikowane instalacje laserowe. Zobaczenie wszystkiego jednego wieczora jest raczej niemożliwe. Dotarliśmy tam ok. 20:00 (początek jest o 19:00), a w hotelu byliśmy przed 1. w nocy. Warto wybrać na tą okazję hotel w okolicy Torre Agbar, np. Novotel, z którego okien doskonale widać jedną z instalacji. Nocując w tej okolicy łatwiej też zaliczyć każdy z 3 festiwalowych wieczorów. My niestety spaliśmy gdzie indziej.

Do powyższego doszła jeszcze wycieczka do Montserrat oraz zwyczajowe zwiedzanie Barcelony i tak zeszło 8 dni. Nie sposób byłoby się nudzić. A że pogoda była świetna (kilkanaście stopni w cieniu, a w słońcu czasem i ponad 20), wyjazd można uznać za bardzo udany. Tak bardzo, że kombinujemy, czy nie wybrać się do Eulalii również i w przyszłym roku :)



Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#347 PostWysłany: 26 Lut 2020 18:10 

Rejestracja: 01 Paź 2019
Posty: 28
W czerwcu będę w Barcelonie niestety Tylko jeden dzień będę tam poraz pierwszy,może ktoś obeznany podpowie jaka obrać trasę zwiedzenia z atrakcjami których sobię nie wyobraźcie nie zobaczyć będąc w Barcelonie.
Nou de la Rambla, 134, Sants-Montjuïc, Barcelona
Wyżej adres hostelu, czyli punkt z którego będziemy zaczynać w promieniu 5 km na pewno Sagrada , wzgórze Montjuic, camp nou, plaża,co jeszcze? I jak to ogarnąć żeby miało ręce i nogi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#348 PostWysłany: 26 Lut 2020 18:40 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Artur_89 przeszukaj to podforum , było podobne pytanie i jest taki temat/ wątek.
Jednak tu duże znaczenie ma selekcja - według jakich kryteriów (nie) wyobrażenia sobie ? Tj Ty musisz wybrać czy np wejść do środka Sagrady Familii czy Camp Nou.
Może relacje Ci pomogą.

barcelona-co-zobaczyc-w-kilka-godzin,1255,3064
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#349 PostWysłany: 26 Lut 2020 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 826
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Jak przedmówca, zadałeś pytanie na które nie da się odpowiedzieć. Jaki jest Twój priorytet? Bo ja lubię poczuć klimat miasta, połazić po nim, aniżeli mój kolega, który jak mu powiem nazwe miasta od razu podaje mi nazwe muzeum jakie tam jest i co w nim widział.
Spoko na pewno obejrzeć Sagradę z zewnątrz, Plac Catalunya, przejść się Ramblą pod Kolumba, po drodze jest targ La Boqueria, można wstąpić, dalej można iść do plaży .... lub niedaleko Kolumba w metro i na Montjuic. (metro - później kolejka z metra). Jest park Guell oraz powiedzmy w jego okolicach (jeżeli tak można powiedzieć) można uderzyć na Tibidabo, wzgórze z którego jest spoko panoramia choć trzeba dojechać metrem, potem chyba autobus (tramwaj chyba nie jezdzi póki co ten zabytkowy). później znowu kolejka na górę, a na samej górze można chyba na gorę pomnika Jezusa wyjechać, to samo z Montjuic jest kolejka podwieszana takimi gondolkami do portu. Ja bym tak obstawiał, a atrakcji jest jeszcze wiele, oceanarium jest, Camp Nou wraz z muzeum ale to z 2-3 godziny na pewno.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#350 PostWysłany: 26 Lut 2020 21:38 

Rejestracja: 01 Paź 2019
Posty: 28
Rozumiem dziękuję za informację ,
co do wejść i oglądania od środka to raczej tylko Camp Nou reszta atrakcji ze względu na czas będą oglądane z zewnątrz i tak jak kolega wyżej napisał poczuć klimat miasta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#351 PostWysłany: 13 Mar 2020 16:11 

Rejestracja: 27 Paź 2012
Posty: 138
Loty: 63
Kilometry: 112 829
Sagrada Familia - udało nam się dostać w niedzielę rano na międzynarodową mszę. Trzeba wstać trochę wcześniej ale spokojnie można się dostać do środka. Dla mnie jako dla osoby niewierzącej nic nadzwyczajnego. Można było za darmo :) obejrzeć ten obiekt od środka.
Park Guell - wstaliśmy chwilę przed świtem żeby na start dnia być w tym miejscu i zrobić fajne zdjęcia i przy okazji wbić się poza godzinami płatnymi. Było z nami kilkanaście osób z czasem dochodziły nowe. Nie rozumiem, dlaczego ludzie płacą za wstęp :?
Muzeum Picasso - w pierwsza niedzielę wstęp za free. Tak wiem, znowu :cebula mode: :? Warto wejść i zobaczyć twórczość jednego z najsławniejszych artystów. Ludzi umiarkowanie jak na wstęp wolny. MOżna było spokojnie się poruszać i stanąć chwilę nad różnymi dziełami oraz popatrzeć na nie i próbować zrozumieć artystę.
Pałac Guell - w pierwszą niedzielę wstęp za free :lol: - bardzo ciekawa architektura w środku - muszę przyznać, że niektóre pomieszczenia zrobiły na mnie wrażenie, ludzie wpuszczani o określonych godzinach co zapewnia komfort zwiedzania.
Zamek de Montjuic - oczywiście w niedzielę :) - bardziej bym to określił jako fortecę z której widać ciekawe miejsca w BCN. Dobre miejsce na różne zdjęcia miasta/portu czy lotniska - nic poza tym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#352 PostWysłany: 26 Sie 2021 01:52 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Widzę, że dawno nie było tutaj wpisu, więc dorzucę parę praktycznych informacji sprzed tygodnia.

Jeżeli ktoś nie celuje w darmowe wejścia, to większość rzeczy jest koszmarnie droga i wg moich informacji zdrożało to w ciągu kilku ostatnich lat (nie wiem czy przez covid, czy tak po prostu).
Sagrada Familia - 26 EUR/os - na mnie osobiście zrobiła wrażenie z popołudniowym słońcem. Zdecydowanie bardziej podobała mi się od środka niż z zewnątrz.
Casa Batlló - 35 EUR / os - nie wiem czy warto, bo nie weszliśmy.
Katedra - 9 EUR / os - jak ktoś lubi kościoły to na pewno warto. Widok z dachu nie robi szczególnego wrażenia.
Muzeum Picassa - 12 EUR/os - trochę byłem zawiedziony. Wszędzie piszą jakie jest duże i nawet w którejś sal jest pokazane jak się rozbudowywało, o kolejne budynki, a ekspozycja zajmuje jedno piętro i chyba 14 sal. Spodziewałem się więcej. Same zbiory bardzo fajne - dużo rzeczy z wczesnych lat twórczości, łącznie ze szkicami popełnionymi przez Picassa, kiedy ten mieszkał w Barcelonie.
Park Guell - 10 EUR / os. jeśli ktoś nie będzie przed świtem :) Można spędzić bardzo dużo czasu i dla mnie warto się tam wybrać.
Wzgórze Montjuic - można dojechać autobusem nr 150 z Placa d' Espanya na jednym bilecie z metrem. Jak ktoś nie lubi się wdrapywać pod górę i nie chce płacić za kolejkę linową to najlepsza opcja. Bardzo fajny spacer - na tyłach zamku widok na jeden z większych terminali kontenerowych, wszędzie fajne alejki i bary, a nieco niżej widok na całe centrum i w stronę portu jachtowego. Zamku nie zwiedzaliśmy więc się nie wypowiem.

To chyba taki zbiór ważnych informacji, jakby ktoś potrzebował :)
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#353 PostWysłany: 03 Sty 2022 21:29 

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 20
Na wiosnę 2022 ma zostać otwarty taras widokowy na Torre Agbar !!! Widok na Barcelonę 360º z wysokości ponad 120 metrów. Cena i godziny otwarcia jeszcze nie znane. Oby to nie było 20 czy 30 euro  :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#354 PostWysłany: 09 Sty 2022 15:57 

Rejestracja: 09 Sie 2018
Posty: 129
Loty: 22
Kilometry: 31 820
tropikey napisał(a):
Chyba już wszystko ładnie poukładali i opublikowali:

https://www.barcelona.cat/santaeulalia/en/programa

Czy ktos wie jak w tym roku z fiesta ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#355 PostWysłany: 09 Sty 2022 16:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
https://irbarcelona.com/fiestas-y-tradi ... a-eulalia/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#356 PostWysłany: 09 Sty 2022 17:53 

Rejestracja: 09 Sie 2018
Posty: 129
Loty: 22
Kilometry: 31 820
Zeus napisał(a):
https://irbarcelona.com/fiestas-y-tradiciones/santa-eulalia/

Dzieki widzialem to,tylko do tego info maja podpiety program z 2021..Nie wiem czy to aktualane .Gdzies jest blad
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#357 PostWysłany: 21 Sty 2022 17:56 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 527
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
Czy ktoś był na Mszy Świętej w Sagrada Familia? Sposób na zobaczenie wnętrza katedry w niedzielę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#358 PostWysłany: 21 Sty 2022 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
@heide_berg
Byłem w połowie grudnia na porannej niedzielnej Mszy Świętej, wejście za free, trzeba być około 20min wczesniej. Sama Eucharystia odprawiana w kilku językach więc bardzo ciekawa sprawa. Polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#359 PostWysłany: 18 Sie 2022 12:08 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
Hejka, jak wygląda teraz w Barcelonie zwiedzanie i podejście do turystów?

Jest że tak powiem zwyczajnie, warto rozważać ten kierunek? Szukam czegoś na październik/listopad.
Nie chodzi mi o same atrakcje itp. Chodzi mi o atmosferę do turystyki, o bezpieczeństwo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#360 PostWysłany: 18 Sie 2022 12:58 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Jezeli masz pelny portfel to miejscowi zazwyczaj sa mili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 371 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group