Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 366 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 18 Sie 2022 13:11 

niebieski
@xemi W Barcelonie jest tak samo jak w każdym innym dużym mieście w cywilizowanym kraju. Jeśli nie obwiesisz się złotymi łańcuchami, portfel i dokumenty schowasz głęboko i nie będziesz zwiedzać "ciemnych zaułków" w środku nocy to jest OK.
Jeśli mogę coś doradzić to koniecznie udaj się na wzgórze gdzie znajdują się ruiny Búnker del Carmel https://pl.mapy.cz/s/homahekoza . Z tej górki jest widok 360 stopni na całe miasto. Atmosfera, która towarzyszy tam zbiorowemu podziwianiu zachodu słońca jest po prostu nie do opisania. To trzeba przeżyć i zobaczyć na własne oczy.
 Relacje PM off
xemi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.

#362 PostWysłany: 20 Sie 2022 14:17 

KL_user
w metrze jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to blizej do Warszawy czy Paryża?

Sorka za głupie pytania, bylem w Barcelnie ponad 20 lat temu. Parę lat temu bylem w Mediolanie i czułem się bezpiecznie. Za to po opowieściach osoby która była ostatnio w Paryżu to masakra!
 Relacje PM off  

#363 PostWysłany: 20 Sie 2022 15:26 

srebrny
Zależy. Trzeba. Bardzo uważać na kieszonkowców szczególnie wieczorem. Kiedyś okradli mnie w dzielnicy Raval wieczorem w barze.

Ostatnio edytowany przez michzak, 22 Sie 2022 08:23, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#364 PostWysłany: 21 Sie 2022 01:27 
Awatar użytkownika

srebrny
KL_user napisał(a):
@xemi W Barcelonie jest tak samo jak w każdym innym dużym mieście w cywilizowanym kraju.

No nie do konca - Barcelona, Madryt, Rzym i Paryz to jednak inna liga kieszonkowcow niz Warszawa, Berlin czy Praga. Trzeba byc duzo bardziej uwaznym, zwlaszcza w metrze i miejscach uczeszczanych przez turystow (no i na Ravalu i Bornie). Wbrew pozorom, im dalej od turystycznego centrum tym bezpieczniej
rw30 lubi ten post.

#365 PostWysłany: 04 Wrz 2022 11:31 
Awatar użytkownika

HON fly4free
KL_user napisał(a):
Jeśli mogę coś doradzić to koniecznie udaj się na wzgórze gdzie znajdują się ruiny Búnker del Carmel https://pl.mapy.cz/s/homahekoza . Z tej górki jest widok 360 stopni na całe miasto. Atmosfera, która towarzyszy tam zbiorowemu podziwianiu zachodu słońca jest po prostu nie do opisania. To trzeba przeżyć i zobaczyć na własne oczy.

Skorzystałem z podpowiedzi i potwierdzam, atmosfera jest tam bardzo fajna, "chill out'owa". Moje drobne spostrzeżenia są takie:

1) w gruncie rzeczy, ogląda się tam nie zachód słońca (co oczywiste, biorąc pod uwagę położenie Barcelony), lecz raczej zapadanie zmroku nad miastem. Słońce "schodzi" w dół za wzgórzami na tyłach miasta i znika dużo wcześniej, niż faktyczny jego zachód. Nie zmienia to faktu, że widok jest warty udania się w to miejsce, choć uprzedzam, że gdy już rozbłysną światła Barcelony, to szału nie ma (zwłaszcza jeśli wcześniej widziało się nocną panoramę Hongkongu, Szanghaju, czy innej azjatyckiej metropolii),

2) z tego, co wyczytałem w różnych blogach, jeszcze kilka lat temu miejsce to nie było szczególnie znane. Blogerzy czynią jednak "cuda" i teraz (przynajmniej latem) trzeba przyjść tu trochę wcześniej, jeśli chce się zająć jakieś dogodne miejsce. W czasie naszej wizyty było tam dobre kilkaset osób, a połać nie jest wcale duża,

3) średnia wieku wynosi tam ok. 22 lat, więc jest to dobre miejsce do czynienia obserwacji nie tylko krajobrazowych, ale również socjologicznych na temat młodzieży z całego świata (oprócz Hiszpanów, bo ci zdają się omijać to miejsce z daleka),

4) mieliśmy 2 próby dotarcia w to miejsce. Za 1. razem pojechaliśmy wypożyczonym autem. Nie popełniajcie tego błędu. Raz, że ok. tej powiedzmy 19:30-20:00 ruch w Barcelonie jest duży, zwłaszcza w wąskich uliczkach pnących się do góry, a dwa, że szanse na zaparkowanie tam są niemal zerowe. Za 2. razem podjechaliśmy Freenow (miałem akurat jakieś zniżki na Hiszpanię) i to było bardzo wygodne, bo taksówki mogą dojechać niemal pod same bunkry. Oczywiście, zostaje też na piechotę lub autobusem, ale tych metod nie weryfikowałem.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
KL_user uważa post za pomocny.

#366 PostWysłany: 05 Wrz 2022 10:45 

niebieski
@tropikey
1) Zachód słońca bardziej spektakularnie wygląda w tym miejscu w zimie. Wtedy słońce zachodzi dużo wcześniej, jest niżej na niebie i można podziwiać cały festiwal kolorów na horyzoncie.
2) Odnośnie dojazdu to według mnie najlepiej się tutaj dostać po prostu autobusem miejskim. 119 dojeżdża na sam szczyt wniesienia, praktycznie pod sam bunkier. Od 22 trzeba się przejść około pół kilometra.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
DonCorrado uważa post za pomocny.

[ 366 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 10 gości