Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Sie 2018 10:29 

-- 07 Sie 2018 10:24 --

Hej!

Od jakiegoś czasu myślę, nad pierwszą samotną podróżą, chce gdzieś daleko, egzotycznie, gdzie nie będę się nudził - wybór padł więc na Bangok/Tajlandię.

Mam jednak parę obaw/pytań. Głównie o to, czy samotnie będę w stanie komfortowo korzystać z uroków Tajlandii? Czy nie będę myślał o bezpieczeństwie?

Szczególnie chodzi mi o bardzo prozaiczną sytuację, chcę iść sam na plażę, co wtedy? W polsce mam drobniaki i ewentualnie poradzę sobie bez rzeczy, które nosze, ale w Tajlandii? Co zrobić z rzeczami, kiedy chce sobie po prostu wskoczyć do wody? Mam obawy, że samotnie zostawione rzeczy Europejczyka stają się przysłowiową okazją czyniącą człowieka.

-- 07 Sie 2018 10:29 --

Nie mogę edytować, ale chodzi oczywiście o okazje czyniącą złodzieja.
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 07 Sie 2018 10:33 
Awatar użytkownika

platynowy
a) w Bangkoku nie ma plazy :)
b) sporo osób tam leci samemu a wracaja z rodzina ;)
c) czy bedziesz myslal o bezpieczenstwie? - od ciebie zalezy
d) co zrobic z rzeczami? zostaw w hotelu i pojdz na plaze z samym recznikiem

Kradzieze sie zdazaja jak i wszedzie, Tajlandia wg mnie nie ma jakos wyzszego wspolczynnika kradziezy niz np. Polska, z reszta na plazy to to polowa ludzi to europejczycy, rezszta albo z USA albo Australi :)
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 07 Sie 2018 10:34 

Flutter napisał(a):
Mam jednak parę obaw/pytań. Głównie o to, czy samotnie będę w stanie komfortowo korzystać z uroków Tajlandii? Czy nie będę myślał o bezpieczeństwie?

Interesuje Cię seksturystyka, zgadza się? Czy oglądanie tygrysów? Jeśli to pierwsze, to samotnie tutaj zbyt wiele nie zdziałasz, a jeśli tygrysy to bez problemu ogarniesz sobie wycieczkę (odradzam). Przyjadą, odbiorą, zawiozą, przywiozą.

Flutter napisał(a):
Szczególnie chodzi mi o bardzo prozaiczną sytuację, chcę iść sam na plażę, co wtedy? [...] Co zrobić z rzeczami, kiedy chce sobie po prostu wskoczyć do wody? Mam obawy, że samotnie zostawione rzeczy Europejczyka stają się przysłowiową okazją czyniącą człowieka.

Zostaw w hotelu albo w barze przy plaży daj do popilnowania. Za drobną opłatą powinni się zgodzić.
 PM off  

#4 PostWysłany: 07 Sie 2018 10:41 

Anonymous napisał(a):
Interesuje Cię seksturystyka, zgadza się? Czy oglądanie tygrysów? Jeśli to pierwsze, to samotnie tutaj zbyt wiele nie zdziałasz, a jeśli tygrysy to bez problemu ogarniesz sobie wycieczkę (odradzam). Przyjadą, odbiorą, zawiozą, przywiozą.

Wybieram się tam pomieszkać przez miesiąc. Poznać lokalsów, ich zwyczaje, odhaczyć przy okazji miejsca turystyczne. Seksturystyka, na pewno nie intencjonalnie, acz nie wykluczam przygód. Intrygujące, czemu twierdzisz, że samotnie zbyt wiele się w "tym temacie" nie zdziała?
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 07 Sie 2018 10:44 

Flutter napisał(a):
Intrygujące, czemu twierdzisz, że samotnie zbyt wiele się w "tym temacie" nie zdziała?

Ponieważ do tego potrzebna jest jeszcze kobieta ;)
Dobra, teraz na poważnie: Tajlandia to chyba najłatwiejszy do podróżowania kraj. Możesz korzystać z gotowych rozwiązań i praktycznie wyłączyć samodzielne myślenie. Co do bezpieczeństwa, to ja czułem się bardzo bezpiecznie i jakoś nie słyszy się o napadach, częstych kradzieżach i porwaniach. Ale nie oznacza to, że można zostawić własne rzeczy bez ryzyka, że ktoś się nimi zaopiekuje. Bagaż na plaże ograniczaj do minimów, nie bierz elektroniki, a jak już musisz to daj do popilnowania w punkcie usługowym.
 PM off  

#6 PostWysłany: 07 Sie 2018 10:46 

srebrny
Cytuj:
Ponieważ do tego potrzebna jest jeszcze kobieta

Niekoniecznie kobieta.
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 07 Sie 2018 10:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

gdzie-podziac-drogi-sprzet-samotny-wyjazd,135,125693
samotna-podroz-do-tajlandii-porady,939,116087
samemu-czy-w-towarzystwie,18,26299

Google to nasz przyjaciel!
 Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.

[ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości